Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52007PC0084

Pasiūlymas Tarybos sprendimas dėl Bendrijos pozicijos Asociacijos taryboje dėl Europos ir Viduržemio jūros valstybių susitarimo, kuriuo įsteigiama Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Libano Respublikos asociacija, 80 straipsnio įgyvendinimo

/* KOM/2007/0084 galutinis */

52007PC0084




[pic] | EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA |

Briuselis, 7.3.2007

KOM(2007) 84 galutinis

Pasiūlymas

TARYBOS SPRENDIMAS

dėl Bendrijos pozicijos Asociacijos taryboje dėl Europos ir Viduržemio jūros valstybių susitarimo, kuriuo įsteigiama Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Libano Respublikos asociacija, 80 straipsnio įgyvendinimo

(pateikta s Komisijos)

AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

1. Europos ir Viduržemio jūros asociacijos susitarimas su Libanu yra Europos Sąjungos ir Libano dvišalių santykių teisinis pagrindas.

2. Susitarimas įsigaliojo 2006 m. balandžio 1 d. ir jame numatoma per pereinamąjį laikotarpį, neviršijantį 12 metų nuo susitarimo įsigaliojimo, laipsniškai liberalizuoti prekybą ir įkurti laisvosios prekybos erdvę. Šios laisvosios prekybos erdvės sukūrimas padės sustiprinti šalių partnerių ekonominių, institucinių ir socialinių sistemų integraciją.

3. Susitarime taip pat numatyta tinkama sistema, skirta politiniam dialogui ir skatinti bendradarbiavimą ekonomikos, socialiniais, kultūros, finansų bei pinigų klausimais ir kitose bendrojo intereso srityse.

4. Susitarimo 80 straipsnyje numatoma įsteigti susitarimo įgyvendinimui reikalingas įstaigas.

5. Sukurta institucinė struktūra, sudaryta iš kelių pakomitečių, susitarimams su kitomis Europos ir Viduržemio jūros šalimis partnerėmis, pvz., Izraeliu, Maroku, Tunisu ir Jordanija, įgyvendinti. Teikiant šį pasiūlymą laikomasi tos pačios schemos ir struktūros.

6. Libanas nori stiprinti bendradarbiavimą įvairiose srityse, kurioms taikomas asociacijos susitarimas. Be to, pagal Europos kaimynystės politiką siekiama, kad ES ir Libano dvišaliai santykiai taptų visaverte partneryste ir būtų garantuojamas nuoseklus požiūris nuolat atidžiai koordinuojant visus skirtingus elementus.

7. Atsižvelgdama į tai Europos Komisija siūlo Tarybai įsteigti dešimt pakomitečių, kurie padėtų Asociacijos tarybai ir komitetui įgyvendinti susitarimą. Šie pakomitečiai svarstys techninio pobūdžio klausimus, kurių neįmanoma išsamiai išnagrinėti Asociacijos komitete.

8. Dešimt pakomitečių apims šias sritis: i) žmogaus teisės, demokratija ir valdymas, ii) ekonomikos ir finansų klausimai, iii) pramonė, prekyba ir paslaugos, iv) vidaus rinka v) socialiniai ir migracijos reikalai, vi) teisingumas, laisvė ir saugumas, vii) žemės ūkis ir žuvininkystė, viii) transportas, energetika ir aplinka, ix) muitinių bendradarbiavimas ir mokesčiai, x) moksliniai tyrimai, naujovės, informacinė visuomenė, švietimas ir kultūra.

9. Kiek tai susiję su pakomitečių organizavimu, jiems pirmininkaus Komisija pagal 2002 m. kovo 25 d. Tarybos sprendimą. Pagal šį sprendimą, kai bus kalbama apie ES, Teisingumo, laisvės ir saugumo pakomitečiui bus pirmininkaujama pagal tas pačias taisykles, kurios taikomos Asociacijos komitetui. Jei bus aptariama tema, kuri nepriklauso Bendrijos kompetencijai, komitetui pirmininkaus ir valstybių narių pozicijai atstovaus Tarybai pirmininkaujančios valstybės narės atstovas. Tačiau tokiu atveju Komisija visokeriopai dalyvaus parengiamajame darbe ir apibrėžiant pakomitečių posėdžių tikslus.

10. Pakomitečių tikslai, kiekvieno pakomitečio aprėpiama tematika ir įgyvendinimo procedūros apibūdinamos pridedamose darbo tvarkos taisyklėse.

11. Bendrija ir Libano Respublika, dalyvaudamos Asociacijos komiteto ir pakomitečių posėdžiuose, kiekviena padengia savo patirtas personalo, kelionės bei pragyvenimo, pašto ir telekomunikacijų išlaidas. Kitas su posėdžių organizavimu susijusias išlaidas apmoka juos rengianti Šalis.

Pasiūlymas

TARYBOS SPRENDIMAS

dėl Bendrijos pozicijos Asociacijos taryboje dėl Europos ir Viduržemio jūros valstybių susitarimo, kuriuo įsteigiama Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Libano Respublikos asociacija, 80 straipsnio įgyvendinimo

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 300 straipsnio 2 dalies antrą pastraipą,

atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą[1],

kadangi:

(1) 2002 m. birželio 17 d. buvo pasirašytas ir 2006 m. balandžio 1 d. įsigaliojo Europos ir Viduržemio jūros regiono valstybių susitarimas, kuriuo įsteigiama Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Libano Respublikos asociacija.

(2) Šio susitarimo 80 straipsnyje teigiama, kad Asociacijos taryba gali nuspręsti steigti bet kokią darbo grupę arba įstaigą, reikalingą susitarimui įgyvendinti,

NUSPRENDĖ:

Vienintelis straipsnis

Pozicija dėl Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Libano Respublikos sudaryto Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimo 80 straipsnio įgyvendinimo, kurią Asociacijos taryboje, įsteigtoje minėtu susitarimu, turi priimti Bendrija, grindžiama prie šio sprendimo pridedamu Asociacijos tarybos sprendimo projektu.

Steigtiniems pakomitečiams Europos bendrijos bei jos valstybių narių vardu pirmininkauja Europos Komisijos atstovas. Valstybėms narėms pranešama apie pakomitečių posėdžius, jos turi teisę juose dalyvauti.

Tarybai pirmininkaujančios valstybės narės atstovas reiškia ES poziciją klausimais, susijusiais su Europos Sąjungos sutarties V ir VI antraštinėmis dalimis. Šiuo atveju Komisija visokeriopai dalyvauja atliekant parengiamuosius darbus ir apibrėžiant pakomitečių posėdžių tikslus.

Priimta Briuselyje,

Tarybos vardu

Pirmininkas

Projektas

ES IR LIBANO ASOCIACIJOS TARYBOS SPRENDIMAS

Asociacijos komiteto pakomitečių steigimas

ES IR LIBANO ASOCIACIJOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimą, kuriuo įsteigiama Europos Bendrijų bei jų valstybių narių ir Libano Respublikos asociaciją,

kadangi:

(1) Ne vėliau kaip iki 2015 m. kovo 1 d. tarp ES ir Libano Respublikos turi būti sukurta laisvosios prekybos erdvė.

(2) Įgyvendinant Europos ir Viduržemio jūros regiono šalių susitarimus bei plėtojant šių šalių partnerystę, Europos Sąjungos ir Pietų Viduržemio jūros regiono šalių santykiai tampa vis sudėtingesni.

(3) Siekiant stebėti partnerystės prioritetų įgyvendinimą ir teisės aktų derinimą, įsteigti kitų asocijuotų valstybių asociacijos komitetų pakomitečiai.

(4) Siekiant tvariojo vystymosi, reikia įtraukti aplinką į sektorių politiką.

(5) Susitarimo 80 straipsnyje numatyta sudaryti darbo grupes arba įsteigti įstaigas, būtinas susitarimui įgyvendinti,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

Vienintelis straipsnis

Įsteigiami ES ir Libano asociacijos komiteto pakomitečiai, išvardyti 1 priede, ir patvirtinamos 2 priede išdėstytos šių pakomitečių darbo tvarkos taisykles.

Jie dirba būdami pavaldūs Asociacijos komitetui, kuriam jie pateikia ataskaitą po kiekvieno posėdžio. Šie pakomitečiai neturi sprendimų priėmimo teisės.

Asociacijos komitetas imasi bet kurių kitų veiksmų, reikalingų siekiant užtikrinti, kad jie tinkamai veiktų, ir atitinkamai informuoja Asociacijos tarybą.

Asociacijos taryba gali nuspręsti steigti kitus pakomitečius ar grupes arba panaikinti esamus pakomitečius ar grupes.

Šis sprendimas įsigalioja jo priėmimo dieną.

Priimta

Asociacijos tarybos vardu

I PRIEDAS

ES IR LIBANO ASOCIACIJOS SUSITARIMAS

ASOCIACIJOS KOMITETUI PRISKIRTI PAKOMITEČIAI

(1) Žmogaus teisės, demokratija ir valdymas

(2) Ekonomikos ir finansų klausimai

(3) Pramonė, prekyba ir paslaugos

(4) Vidaus rinka

(5) Socialiniai ir migracijos reikalai

(6) Teisingumas, laisvė ir saugumas

(7) Žemės ūkis ir žuvininkystė

(8) Transportas, energetika ir aplinka

(9) Muitinių bendradarbiavimas ir mokesčiai

(10) Moksliniai tyrimai, naujovės, informacinė visuomenė, švietimas ir kultūra

II PRIEDAS

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 1-asis pakomitetis

Žmogaus teisės, demokratija ir valdymas

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Demokratijos, valdymo ir teisinės valstybės stiprinimas, įskaitant teismų nepriklausomybę ir galimybę kreiptis į teismą.

3(b) Pagrindinių tarptautinių konvencijų dėl žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių bei šių konvencijų protokolų ratifikavimas ir įgyvendinimas. Įsipareigojimų dėl atskaitomybės įgyvendinimas ir išlygų peržiūra.

3(c) Nacionaliniai administraciniai ir instituciniai gebėjimai.

3(d) Bendradarbiavimas užsienio politikos ir krizių valdymo klausimais, įskaitant tarptautines organizacijas.

3(e) Regioninis bendradarbiavimas (įskaitant kituose pakomitečiuose keliamų regioninių klausimų koordinavimą).

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 2-asis pakomitetis

Ekonomikos ir finansų klausimai

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Makroekonomikos politika.

3(b) Struktūrinė ekonomikos politika.

3(c) Finansinės paslaugos (makroekonomikos aspektais) ir kapitalo rinkos.

3(d) Kapitalo judėjimas ir mokėjimai.

3(e) Valstybės finansų valdymas, įskaitant valstybinę vidaus finansų kontrolę.

3(f) Pensijos ir socialinė apsauga (ekonomikos aspektais).

3(g) Statistika.

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 3-asis pakomitetis

Pramonė, prekyba ir paslaugos

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Įmonių politika ir bendradarbiavimas pramonės srityje.

3(b) Asociacijos susitarimo ir EKP veiksmų plano prekybos nuostatų įgyvendinimas.

3(c) Dvišalės prekybos klausimai.

3(d) Paslaugos ir investicijos.

3(e) Prekybos susitarimų dėl techninių taisyklių, standartų ir atitikties vertinimo rengimas.

3(f) Bendradarbiavimas sprendžiant su elektronine prekyba susijusius klausimus.

3(g) Turizmas.

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 4-asis pakomitetis

Vidaus rinka

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Bendradarbiavimas teisėkūros ir administravimo srityje sprendžiant su techninėmis taisyklėmis, standartais ir atitikties vertinimu susijusius klausimus.

3(b) Konkurencijos politika.

3(c) Viešieji pirkimai.

3(d) Intelektinės, pramoninės ir komercinės nuosavybės teisės.

3(e) Paslaugos (politikos ir reglamentavimo klausimai).

3(f) Įsisteigimo teisė, bendrovių teisė.

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 5-asis pakomitetis

Socialiniai ir migracijos reikalai

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Kova su diskriminacija, įskaitant su neįgalumu susijusius klausimus.

3(b) Visuomenės sveikata.

3(c) Lygios galimybės.

3(d) Darbuotojų judėjimas.

3(e) Migracijos politika.

3(f) Darbo politika.

3(g) Socialinė apsauga.

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 6-asis pakomitetis

Teisingumas, laisvė ir saugumas

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Migracijos klausimai.

3(b) Prieglobstis.

3(c) Konkretūs veiksmai kovai su terorizmu teisingumo, laisvės ir saugumo srityje.

3(d) Kova su organizuotu nusikalstamumu, įskaitant prekybą žmonėmis.

3(e) Narkotikai.

3(f) Pinigų plovimas, finansiniai ir ekonominiai nusikaltimai.

3(g) Policijos ir teisėsaugos institucijų bendradarbiavimas.

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 7-asis pakomitetis

Žemės ūkis ir žuvininkystė

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Žemės ūkio bei perdirbti žemės ūkio produktai ir prekyba jais.

3(b) Sanitarijos ir fitosanitarijos problemos.

3(c) Žemės ūkio politika ir kaimo plėtra, regioninis bendradarbiavimas.

3(d) Žuvininkystės produktai ir prekyba jais.

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 8-asis pakomitetis

Transportas, energetika ir aplinka

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Transportas.

3(b) Energetika.

3(c) Aplinka.

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 9-asis pakomitetis

Muitinių bendradarbiavimas ir mokesčiai

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Muitinės procedūros, muitų nomenklatūra, muitinis vertinimas.

3(b) Kilmės taisyklės.

3(c) Tarifų režimai.

3(d) Muitinių bendradarbiavimas.

3(e) Mokesčiai.

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

Darbo tvarkos taisyklės

ES ir Libano asociacijos komiteto 10-asis pakomitetis

Moksliniai tyrimai, naujovės, informacinė visuomenė, švietimas ir kultūra

1. Sudėtis ir pirmininkavimas

Pakomitetį sudaro Europos bendrijos bei jos valstybių narių ir Libano Vyriausybės atstovai. Abi šalys pakomitečiui pirmininkauja paeiliui. Kiekviena šalis paskiria savo pirmininką.

2. Vaidmuo

Pakomitetyje vyksta diskusijos, konsultacijos ir vertinimas; pakomitetis pavaldus jo veiklos gaires nustatančiam Asociacijos komitetui, kuriam po kiekvieno posėdžio pateikiama ataskaita. Pakomitetis neturi sprendimų priėmimo teisės, bet gali teikti pasiūlymus Asociacijos komitetui.

3. Dalykas

Pakomitetis nagrinėja Asociacijos susitarimo įgyvendinimą ir su juo susijusį Europos kaimynystės politikos veiksmų planą, be kita ko, toliau nurodytose srityse; jis vertina pažangą, padarytą įgyvendinant Veiksmų plane nustatytus ir patvirtintus tikslus bei veiksmus. Prireikus svarstomas bendradarbiavimas viešojo administravimo klausimais. Pakomitetis nagrinėja visas problemas, kurios gali kilti toliau nurodytose srityse, ir siūlo galimas priemones šioms problemoms spręsti.

3(a) Moksliniai tyrimai, mokslas ir technologinės naujovės.

3(b) Švietimas, mokymas ir jaunimas.

3(c) Kultūrinis bendradarbiavimas.

3(d) Informacinė visuomenė.

3(e) Garso ir vaizdo politika.

3(f) Pilietinės visuomenės bendradarbiavimas.

Šis sąrašas nėra išsamus, Asociacijos komitetas gali jį papildyti kitomis temomis.

Pakomitetis gali nagrinėti klausimus, susijusius su viena, keliomis arba su visomis nurodytomis sritimis.

4. Sekretoriatas

Europos Komisijos atstovas ir Libano Vyriausybės atstovas kartu eina nuolatinių pakomitečio sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiu susiję pranešimai perduodami sekretoriams. Sekretoriai atsakingi už pakomitečių posėdžių organizavimą, įskaitant datų ir darbotvarkių nustatymą.

5. Posėdžiai

Pakomitetis į posėdį renkasi kaskart, kai susidaro tam tikros aplinkybės, ir iš esmės bent vieną kartą per metus. Posėdis gali būti šaukiamas vienos iš šalių pirmininko prašymu, pateiktu savo sekretoriui, kuris prašymą įteikia kitai šaliai. Gavęs prašymą sušaukti pakomitečio posėdį, kitos šalies sekretorius atsakymą pateikia per penkiolika darbo dienų. Jeigu įmanoma ir abiems šalims sutinkant, per kelias dienas gali būti surengti keli pakomitečio posėdžiai.

Ypatingos skubos atvejais pakomitečio posėdžiai gali būti šaukiami greičiau, jeigu abi šalys dėl to susitaria. Visi prašymai sušaukti posėdžius pateikiami raštu.

Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų šalių sutartoje vietoje ir sutartu laiku.

Posėdžius šaukia atsakingas sekretorius pirmininko pritarimu. Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos šalies delegacijos sudėtį.

Jei abi šalys susitaria, pakomitetis į posėdžius gali kviesti ekspertus, kad šie pateiktų konkrečią prašomą informaciją.

6. Posėdžių darbotvarkė

Visi prašymai įtraukti klausimus į pakomitečio posėdžių darbotvarkę perduodami sekretoriams.

Pirmininkas rengia kiekvieno posėdžio darbotvarkės projektą. Atsakingas sekretorius ne vėliau kaip likus dešimčiai dienų iki posėdžio pradžios ją perduoda kitos šalies sekretoriui.

Į darbotvarkės projektą įtraukiami klausimai, kuriuos įtraukti sekretorių buvo paprašyta ne vėliau kaip likus penkiolikai dienų iki posėdžio pradžios. Pagalbiniai dokumentai abiem šalims pateikiami likus ne mažiau kaip septynioms dienoms iki posėdžio. Atsižvelgiant į ypatingos skubos klausimus, šie terminai abiejų šalių sutarimu gali būti sutrumpinti.

Pakomitetis darbotvarkę patvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje.

7. Protokolas

Protokolus rašo ir po kiekvieno posėdžio juos patvirtina abu sekretoriai. Pakomitečio sekretoriai Asociacijos komiteto sekretoriams ir pirmininkui perduoda vieną protokolo, kuriame pateikiami pakomitečio pasiūlymai ir rekomendacijos, egzempliorių.

8. Viešumas

Jei nenutariama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari, o atitinkami protokolai – konfidencialūs.

[1] OL C […], […], p. […].

Top