EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52006AE1581

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonė dėl Komisijos komunikato Tarybai, Europos Parlamentui, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui dėl i2010 e. vyriausybės veiksmų plano: e. vyriausybės plėtros spartinimas Europoje visų labui COM(2006) 173 final

OL C 325, 2006 12 30, p. 78–81 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

30.12.2006   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 325/78


Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonė dėl Komisijos komunikato Tarybai, Europos Parlamentui, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui dėl i2010 e. vyriausybės veiksmų plano: e. vyriausybės plėtros spartinimas Europoje visų labui

COM(2006) 173 final

(2006/C 325/19)

Europos Komisija, vadovaudamasi Europos bendrijos steigimo sutarties 262 straipsniu, 2006 m. balandžio 25 d. nusprendė pasikonsultuoti su Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu dėl Komisijos komunikato Tarybai, Europos Parlamentui, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui dėl i2010 e. vyriausybės veiksmų plano: e. vyriausybės plėtros spartinimas Europoje visų labui

Transporto, energetikos, infrastruktūros ir informacinės visuomenės skyrius, kuris buvo atsakingas už Komiteto darbo šiuo klausimu organizavimą, 2006 m. lapkričio 10 d. priėmė savo nuomonę. Pranešėjas Bernardo Hernández Bataller.

431-ojoje plenarinėje sesijoje, įvykusioje 2006 m. gruodžio 13–14 d. (gruodžio 14 d. posėdis), Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetas priėmė šią nuomonę 114 nariams balsavus už, 1 — prieš ir 2 susilaikius.

1.   Išvados ir rekomendacijos

1.1

EESRK pritaria Komisijos pateiktam veiksmų planui, nes jį įgyvendinant ES viešojo administravimo institucijos skatins žiniomis pagrįstą ekonomiką, lemsiančią tvarų ekonomikos augimą, kartu kiekybiškai ir kokybiškai didinant užimtumą ir socialinę sanglaudą.

1.2

EESRK mano, kad įgyvendinant veiksmų planą būtų galima išvengti įvairių socialinių grupių marginalizacijos, atsižvelgiant ir į asmeninius, ir į užimtumo aspektus, ir pagerinti užimtumo kokybę ir stabilumą, įveikti skaitmeninę nelygybę, skatinti visuotinį vietos paslaugų prieinamumą, visapusiškai tenkinti silpnesnių grupių poreikius ir galiausiai pagerinti socialinę sanglaudą atsižvelgiant į nelygybės formas, su kuriomis susiduriama pirmą kartą. Turėtų būti imamasi atitinkamų priemonių, kad žmonės netaptų „antros rūšies piliečiais“.

1.3

Valdžios institucijos, pereinančios prie skaitmeninių paslaugų, turės tapti modernesnės gerindamos savo teikiamų paslaugų kokybę, lankstumą ir kiekybę, kad būtų efektyviai naudojami viešieji ištekliai, mažinamos sąnaudos, vartotojai būtų patenkinti, tarpusavyje koordinuojamas viešųjų administracijų darbas ir būtų mažiau biurokratijos.

1.4

EESRK primygtinai rekomenduoja nustatyti tikslus, kad būtų tenkinamas kriterijus, susijęs su prieigos prie plačiajuosčio ryšio visuotine aprėptimi, ir kad būtų skatinama naudotis internetu kaip informacijos ir komunikacijos priemone. Visuomenės pasitikėjimas šia priemone priklausys nuo apsaugos laipsnio, kurį bus įmanoma užtikrinti naudojantis ja, ir tai turės įtakos e. vyriausybei ir paslaugoms, kurios galės būti teikiamos visuomenei.

1.5

EESRK apgailestauja, kad veiksmų plane visiškai neminimas organizuotos pilietinės visuomenės vaidmuo siekiant tikslų, susijusių su visuomenės dalyvavimu demokratiškai priimant sprendimus. Organizuota pilietinė visuomenė, kaip dalyvaujamosios demokratijos ramstis, turi vaidinti pagrindinį vaidmenį būsimosios skaitmeninės demokratijos sąlygomis.

2.   Komisijos pasiūlymas

2.1

Šiame komunikate Komisija pateikia e. vyriausybės veiksmų planą, kuris priklauso iniciatyvai i2010Europos informacinė visuomenė augimui ir užimtumui skatinti, ir kuris padės įgyvendinti Lisabonos darbotvarkę ir kitas Europos bendrijos politikos kryptis.

2.2

Ji mano, kad e. vyriausybės kūrimo procesą svarbu paspartinti siekiant modernizavimo ir naujovių, nes atsiranda naujų poreikių ir reikalavimų, pavyzdžiui, poreikis nenutrūkstamai gauti tarptautines viešąsias paslaugas, kurios būtinos piliečių mobilumo ir verslo galimybėms Europoje didinti.

2.3

Šiuo veiksmų planu Komisija siekia:

kuo greičiau suteikti realios naudos visiems piliečiams ir įmonėms;

užtikrinti, kad dėl susiskaldymo ir sąveikos trūkumo e. vyriausybė nacionaliniu lygiu nesukurtų naujų kliūčių bendrajai rinkai;

padidinti e. vyriausybės naudingumą ES lygiu, sudarant valstybėms narėms galimybes pasinaudoti masto ekonomija ir bendradarbiauti sprendžiant bendrus Europos uždavinius;

užtikrinti visų ES suinteresuotųjų subjektų bendradarbiavimą kuriant ir teikiant e. vyriausybės paslaugas.

2.4

Veiksmų plane daugiausia dėmesio skiriama penkiems pagrindiniams e. vyriausybės tikslams, o 2010 m. nustatyti konkretūs tikslai:

socialinės įtraukties skatinimas pasitelkus e. vyriausybę, kad iki 2010 m. visi piliečiai turėtų galimybę lengvai naudotis patikimomis ir naujoviškomis paslaugomis.

Tai susiję su kovos su skaitmenine atskirtimi sunkumais ir galimybe įgyvendinti socialinės įtraukties politiką pasitelkus IRT, kad visi piliečiai, įskaitant socialiai remtinas grupes, gautų visapusišką naudą.

iki 2010 m. siekiama užtikrinti didesnį vartotojų pasitenkinimą, skaidrumą ir atskaitomybę, mažiau biurokratijos ir daugiau našumo.

Todėl Komisija tikisi sukurti poveikio (naudos) matavimo sistemą, kurią sudarytų lyginamoji analizė taikant bendrus rodiklius (išmatuotus nacionaliniu ar Europos lygiu) ir atvejų analize pagrįstas mokymas taikant išmatuojamus rodiklius.

Ji taip pat ketina plačiau informuoti ir dalytis patirtimi, kad būtų užtikrintas ilgalaikis tvarumas.

iki 2010 m. 100 proc. viešųjų pirkimų bus galima vykdyti elektroniniu būdu (faktiškai elektroniniu būdu būtų vykdoma 50 proc. visų viešųjų pirkimų), taip pat sutariama bendradarbiauti dėl kitų plataus poveikio paslaugų piliečiams teikimo internetu, pavyzdžiui, piliečių judumą skatinančių paslaugų (geresnių darbo paieškos visoje Europoje paslaugų, socialinės apsaugos paslaugų, susijusių su pacientų duomenų administravimu ir elektroniniais receptais) ir PVM grąžinimu.

šiomis priemonėmis siekiama sukurti sąlygas piliečiams ir verslo įmonėms iki 2010 m. naudotis patogia, saugia ir suderinta patvirtinta prieiga prie viešųjų paslaugų visoje Europoje, pavyzdžiui, suderintomis nacionalinėmis asmens tapatybės kortelėmis arba sukurtomis viešųjų paslaugų elektroninio identifikavimo ir tapatybės patvirtinimo sistemų reguliavimo priemonėmis.

iki 2010 m. ketinama pateikti veiksmingų viešų diskusijų ir dalyvavimo demokratiško sprendimų priėmimo procese priemones, skirtas daugeliui klausimų ir problemų spręsti — nuo įtraukties iki kokybiško sprendimų priėmimo proceso.

3.   Bendros pastabos

3.1

Apskritai Komitetas teigiamai vertina Komisijos veiksmų planą, kuriame yra keletas plataus užmojo uždavinių, kuriuos iš tikrųjų reikia pasiekti. Komitetas pritaria komunikate apibrėžtiems tikslams ir jo politiniam savalaikiškumui, nes komunikatas paskatins siekti Lisabonos strategijos tikslų užtikrinant, kad Europa taptų konkurencingiausia ir dinamiškiausia žiniomis pagrįsta ekonomika pasaulyje.

3.2

EESRK pakartoja nuostatą (1), kad norint, jog Lisabonos tikslai taptų realiai pasiekiami, Europos Sąjunga turės pasiūlyti darnų, dinamišką ir pažangų metodą, taikomą ir Sąjungos tikslams, ir instituciniam dinamiškumui. e. vyriausybės duotas postūmis, aišku, yra naudingas siekiant šių tikslų.

3.3

Visuotinės prieigos prie plačiajuosčio ryšio įgyvendinimas yra prioritetas ir todėl tų vietovių, kuriose paklausa dar nepatenkinta, infrastruktūra turi būti patobulinta, kad būtų užtikrinta galimybė naudotis šiomis paslaugomis ir skatinama naudotis plačiajuosčiu ryšiu ir judriojo ryšio paslaugomis.

3.4

Veiksmų plane nurodytų priemonių įgyvendinimas įvairiais teritoriniais lygiais ir naudojimasis visų institucijų sukaupta patirtimi turės akivaizdžios įtakos vidaus rinkos veikimui, pirmiausia viešosioms sutartims ir tiems ES pilietybės kasdieniniams aspektams, kurie pagerins Europos visuomenės gyvenimo kokybę ir gerovę.

3.4.1

Veiksmų planas yra susijęs su Pagrindinių teisių chartijoje išdėstytomis pagrindinėmis teisėmis, pavyzdžiui, „gero administravimo“, „asmens duomenų apsaugos“, „teise naudotis įdarbinimo tarnybų paslaugomis“, „sveikatos apsaugos“ ir „galimybe naudotis bendrus ekonominius interesus tenkinančiomis paslaugomis“.

3.4.2

EESRK tikisi, kad veiksmų plano tikslų įgyvendinimas užtikrins dabartinį šių teisių apsaugos laipsnį ir užkirs kelią tolesniam jų apsaugos griovimui, kurį sukėlė technologijų plėtra.

3.5

Reikia nemažai apsaugos priemonių visuomenės pasitikėjimui vyriausybe didinti. Šios priemonės turi būti proporcingos, pakankamos ir atitinkančios saugomų duomenų ir veiklos sąnaudas, pobūdį ir svarbą.

3.6

EESRK jau išdėstė savo nuomonę dėl būtinybės laikytis Europos politikos požiūrio į tinklų ir informacijos saugumą (2) ir mano, kad investicijos į didesnį tinklų saugumą lemia socialines sąnaudas ir išmokas, kurių rinkos kainos adekvačiai neatspindi.

3.7

Artimiausiu metu EESRK pateiks išsamesnę analizę dėl tinklų saugumo i2010 veiksmų plane  (3).

3.8

ES institucijų ir valstybių narių viešojo administravimo institucijų bendradarbiavimo tvarka, užtikrinanti veiksmų plano įgyvendinamumą ateityje, turi būti sustiprinta sukuriant atitinkamas struktūras, taip pat padėsiančias veiksmingai įvertinti rezultatus.

3.9

Vertėtų sukurti įvairių viešojo administravimo institucijų bendradarbiavimo struktūras, kad visuomenė galėtų naudotis naujomis paslaugomis nepriklausomai nuo to, kuri administravimo institucija jas teikia. Be to, tai leistų bendrai vystyti programas ir geriau integruoti esamus sprendimus.

3.10

EESRK pakartoja nuostatą, kad būtina Europos lygiu paskatinti Europos viešąsias paslaugas (4) (įskaitant muitinės paslaugas, Galileo programą, Europos sveikatos draudimo kortelę ir teisminį bendradarbiavimą civilinėse bylose, pavyzdžiui, renkant įrodymus, perduodant ir įteikiant dokumentus, bei kitas naujas paslaugas, pavyzdžiui, europinis automobilio registracijos numeris ar vairuotojo pažymėjimas) suvienijant įvairias viešojo administravimo institucijas šiuose sektoriuose.

3.11

Vienas iš veiksmų plano trūkumų yra tas, kad nepakanka viršvalstybinių ekonominių priemonių (IST, IDA), padedančių įgyvendinti plane siūlomus žmonių ir technologijų mainus. Šis klausimas yra itin aktualus naujosioms valstybėms narėms ir toms, kurios dar derasi dėl būsimos narystės ES.

3.12

Atsižvelgiant į šias sąlygas ir siekiant išvengti skirtingos ES valstybių narių pažangos spartos sprendžiant e. vyriausybės klausimus, pirmiausia turėtų būti parengta ad hoc institucinė iniciatyva apsvarstyti galimybę sukurti fondą šioms viešojo administravimo institucijoms modernizuoti ir skirtingų teisinių sąlygų klausimą — nustatant ilgesnius įgyvendinimo terminus, — kad būtų užtikrinta, jog šios administravimo institucijos laikosi plane nustatytų tikslų.

3.13

EIB ir Komisija turėtų apsvarstyti ir ekonomines priemones Europos ekonomikos augimui spartinti atsižvelgiant į šio veiksmų plano įgyvendinimą.

4.   Konkrečios pastabos

4.1

Dėl didėjančio IT naudojimo visuomenėje kyla ne tik vystymosi ir konkurencingumo sunkumų, bet ir socialinės ir teritorinės sanglaudos bei lygių galimybių įgyvendinimo sunkumų. Viena iš nelygybės formų, turinčių didžiausią poveikį asmenų ir regionų ateičiai, yra skaitmeninė atskirtis.

4.2

Pirmiausia turi būti užkirstas kelias skaitmeninei atskirčiai, ji sumažinta arba visiškai panaikinta. Tam prireiks skubios ir aktyvios politikos skaitmeninėms paslaugoms skatinti ir teikti, pirmiausia vietovėse, kurios atsilieka naujų technologijų srityje. Be to, konkrečioms socialinėms grupėms turėtų būti parengtos intensyvios IT raštingumo programos, įskaitant profesinį mokymą.

4.3

EESRK mano, kad reikia sukurti, administruoti, vystyti ir prižiūrėti visą reikiamą infrastruktūrą ir išteklius, įskaitant žmogiškuosius išteklius, būtinus įvairių viešojo administravimo institucijų darbui IRT mokymo ir gebėjimų ugdymo srityje remti, kad visoje ES būtų sukurta veiksminga organizacinė struktūra. Tai padėtų skatinti ir didinti skaitmeninį raštingumą ir naudojimąsi internetu.

4.3.1

Didinant skaitmeninį raštingumą reikės įvairių priemonių, pavyzdžiui, sukurti ir tinkamai prižiūrėti gerai įrengtas ir visiškai skaitmeninio raštingumo kurso dėstymui parengtas klases, parengti dėstytojus, suteikti prisijungimo pagalbą arba sėkmingai besimokantiems studentams skirti „interneto žinovo“ čekius, kurie galėtų būti panaudoti iš dalies finansuoti IRT prekių ir paslaugų (pirmiausia interneto) įsigijimą ir galimybę jomis naudotis.

4.3.2

Skaitmeninio raštingumo priemonių turinys ir paslaugos turėtų būti pagrįstos mokymo priemonių koncepcija, įgyvendinimu, priežiūra ir kontrole ir parama interneto kursų rengimui.

4.3.3

Turėtų būti remiamos tokios priemonės kaip „virtualių universitetų“ kūrimas vidutinio lygio interneto naudotojams ir mokymo priemonių įvairiomis kalbomis šiai tikslinei grupei pateikimas. Viešojo administravimo institucijų skaitmeninės paslaugos gali skatinti kalbų įvairovę, kalbų mokymąsi ir daugiakalbystę ES.

4.4

Viešojo administravimo institucijų interneto portalai turėtų atitikti aukščiausius tarptautiniu mastu pripažintus prieigos standartus. Pirmiausia turi būti laikomasi aukščiausių Internetinių tinklalapių prieinamumo iniciatyvos (WAI) standartų ir skatinamos visos teisėkūros, technologinės ir organizacinės priemonės, kurios sudaro prieigos prie IRT galimybę ir užtikrina viešojo administravimo institucijų sąveiką visoje Europos Sąjungoje.

4.5

Šalinant psichologines kliūtis, kurios kartais atskiria žmones, turi būti šalinamos ir fizinės kliūtys. EESRK laikosi nuomonės, kad galimybė patekti į fizines patalpas ir prieiga prie komunikacijos sistemų ir priemonių, ženklų kalbos teisinis pripažinimas yra svarbiausi etapai, kurie šiuo metu įgyvendinami, kad vyriausybė taptų prieinama eiliniam žmogui Europoje.

4.6

Skaidrumas reiškia, kad bus skatinamas laisvas informacijos srautas, užtikrintas objektyvumas, laiku pateikta tiksli informacija ir išvengta bet kokios neskaidrios administracijų veiklos.

4.7

Atitinkama aktuali vieša informacija yra demokratinių vyriausybės ir plačiosios visuomenės santykių pagrindas. Tai vienintelis būdas žmonėms sužinoti ką veikia valdžia, dalyvauti sprendimų priėmimo procese, įvertinti valdymą ir veiklos rezultatus.

4.8

Galiausiai svarbu nukreipti visą IRT potencialą užtikrinti geresnę valdymo formą, kuri būtų veiksmingesnė ir artimesnė žmonėms, ją taikant būtų teikiamos naudingos ir kokybiškos skaitmeninės paslaugos, o atskiri žmonės ir verslo įmonės suburiami į informacinę visuomenę.

4.9

Visose valstybėse narėse šiomis priemonėmis per tam tikrą laikotarpį turėtų būti bent jau:

užtikrinta asmenų ir verslo įmonių teisė su viešojo administravimo institucijomis bendrauti elektroniniu būdu;

nustatyta tvarka, užtikrinanti, kad internetinių paslaugų pasiūla atitinka paklausą ir sukurtas išsamus teikiamų elektroninių paslaugų katalogas;

garantuota, kad yra tinkamos struktūros, užtikrinančios asmenims ir įmonėms galimybę naudotis viešojo administravimo institucijų teikiamomis paslaugomis.

4.10

ES įmonėms, pirmiausia MVĮ, teks dažnokai suteikti technologijų įdiegimo paslaugas pasitelkiant technologijų plėtros konsultantus techninėms priemonėms įgyvendinti ir teikiant profesionalias, klientų poreikius atitinkančias konsultacijas ES verslo sektoriams, pirmiausia labiausiai atsiliekantiems IRT srityje, ir nacionaliniu, regionų ir vietos lygiais steigiant „technologijų plėtros agentūras“.

4.11

Tokios priemonės turi būti paremtos kitomis priemonėmis propaguojant technologijas, susijusias su IRT mokymo ir gebėjimų ugdymo priemonėmis ir paskatomis, kad MVĮ naudotųsi kokybiška interneto prieiga ir apskritai IRT.

4.12

IRT taikymą paspartinančios priemonės gali padėti ES MVĮ integruotis į žiniomis pagrįstą ekonomiką, paskatindamos kurti naujovišką, produktyvią aplinką, užtikrindamos dinamiškesnius įmonių tinklus ir veiksmingai kurdamos, taikydamos ir perduodamos technologijas ir žinias.

4.13

ES gamybos sektoriams taikomi technologiniai ar valdymo sprendimai gali būti akivaizdžiai sparčiau rengiami: a) taikant lyginamąją analizę IRT išsivystymo laipsniui įvairiuose gamybos sektoriuose įvertinti; b) steigiant bendrus technologijų ar procesų vystymo centrus (sektorinius IRT sprendimų branduolius); c) kuriant paslaugų centrus, skirtus įvairių gamybos sektorių MVĮ, kurie juos susietų su moksliniais tyrimais ir technologijų plėtra bei IRT naujovėmis (sektorių IRT dirbtuvės); d) skatinant kurti B2B (verslas verslui) ir B2C (verslas klientui) įmonių tinklus; e) skatinant kurti IRT rizikos kapitalo finansavimo mechanizmus ir panašias priemones; f) kuriant tinklalapius, kuriuose būtų pateiktas paslaugų, kurias galėtų gauti prisiregistravę sektoriai ir įmonės, sąrašas; g) kuriant MVĮ skirtus internetinius skaitmeninius forumus ir katalogus.

4.14

Turėtų būti remiamas centrų, besispecializuojančių apsaugos problemų prevencijos, sprendimo, ankstyvo nustatymo ir aktyvaus jų šalinimo, kartu su IRT moksliniais tyrimais, technologijų plėtra ir naujovėmis susijusiose srityse, steigimas siūlant konkrečius ES įmonėms ir administravimo institucijoms skirtus sprendimus, kad būtų įgytas pasitikėjimas tinklu ir paspartintas naudojimasis e. prekyba ir e. vyriausybe.

4.15

Politinės partijos ir organizuota pilietinė visuomenė jau gali sparčiai ir veiksmingai bendrauti su visuomene; jos ragina savo vyriausybes patvirtinti naujas priemones, kad naujosios komunikacijos priemonės, pirmiausia internetas, taptų įprastu būdu susisiekti su vyriausybe ir spręsti klausimus, padėtų tiesiogiai dalyvauti priimant kolektyvinius sprendimus, naudotis politinėmis teisėmis ir, atsižvelgiant į aplinkybes, netgi balsuoti.

4.16

EESRK apgailestauja, kad veiksmų plane visiškai neminimas organizuotos pilietinės visuomenės vaidmuo siekiant tikslų, pirmiausia tų, kurie susiję su aktyvesniu demokratišku piliečių dalyvavimu ir sprendimų priėmimu Europoje.

4.17

EESRK ketina remti iniciatyvą dėl prieinamumo skatinimo Europos lygiu, užtikrinti jos tolesnį įgyvendinimą ir kontrolę siekdamas sumažinti skaitmeninę atskirtį ir technologinį atsilikimą, kurį kai kuriuose visuomenės sektoriuose gali lemti e. vyriausybės įdiegimas.

4.18

Kad šis tikslas būtų pasiektas, turi būti skatinamos reformos sklandžiam informacijos srautui, komunikacijai tinklais ir tiesioginiam visuomenės ir valdžios dialogui skatinti didinant socialinį ir demokratinį kapitalą bei stiprinant viešas skaitmenines struktūras.

4.19

Demokratijos kokybė dažniausiai priklauso nuo to, kaip vyriausybė dirba. Vyriausybė turi būti šiuolaikiška, lanksti ir struktūruota atsižvelgiant į problemas, su kuriomis susiduria visuomenė, kad galėtų jas numatyti ir spręsti. Vyriausybės darbas turi būti skaidrus, kelti visuomenei pasitikėjimą ir ugdyti suvokimą, kad vyriausybė yra arti žmonių.

4.19.1

EESRK, būdamas dalyvaujamosios demokratijos šalininkas, mano, kad šis dalyvavimas skatina pilietiškumo ugdymą, gerina vadovavimo sąlygas ir politinės sistemos būklę.

4.19.2

Reikia kruopščiai įvertinti dabartinę technologijomis ir žiniomis pagrįstos visuomenės padėtį ir jos raidą taikant griežtą mokslinę ir statistinę analizę, ypatingą dėmesį skiriant konkrečius poreikius turinčių valdžios institucijų technologijų skvarbai, kad būtų aiškiai nustatytos tvirtintinos priemonės skaitmeninei atskirčiai veiksmingai pašalinti, o plačioji Europos visuomenė, o svarbiausia tokios valdžios institucijos tarpusavyje intensyviau naudotų ir taikytų IRT.

2006 m. gruodžio 14 d., Briuselis

Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto

pirmininkas

Dimitris DIMITRIADIS


(1)  EESRK nuomonė dėl Lisabonos strategijos įgyvendinimo gerinimo, OL C 120, 2005 05 20, p. 79-88. 2004 m. spalio 27 d. priimta plenarinėje sesijoje. Pranešėjas Bruno Vever. Bendrapranešėjai Ernts Erik Ehnmark ir John Simpson.

(2)  EESRK nuomonė dėl Komisijos komunikato Tarybai, Europos Parlamentui, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui dėl tinklo ir informacijos saugumo: pasiūlymas dėl Europos politikos požiūrio. OL C 48, 2002 2 21, p. 33–41. Priimta 2001 m. lapkričio 28 d. plenarinėje sesijoje. Pranešėjas Daniel Retureau. 3.2.1.3.11 punktas.

(3)  Nuomonės projektas (OL C 318, 2006 12 23). Pranešėjas Antonello Pezzini.

(4)  2006 m. rugsėjo 14 d. plenarinėje sesijoje priimta nuomonė (OL C 318, 2006 12 23). Pranešėjas Bruno Vever.


Top