Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52004PC0638

    Pasiūlymas Europos parlamento ir Tarybos direktyva dvidešimt devintąjį kartą iš dalies pakeičianti Direktyvą 76/769/EEB dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kai kurių pavojingų medžiagų ir preparatų pardavimo ir naudojimo apribojimais, derinimo (medžiagos klasifikuojamos kaip kancerogeninės, mutageninės arba toksiškos reprodukcijai – c/m/r)

    /* KOM/2004/0638 galutinis - COD 2004/0225 */

    52004PC0638

    Pasiūlymas Europos parlamento ir Tarybos direktyva dvidešimt devintąjį kartą iš dalies pakeičianti Direktyvą 76/769/EEB dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kai kurių pavojingų medžiagų ir preparatų pardavimo ir naudojimo apribojimais, derinimo (medžiagos klasifikuojamos kaip kancerogeninės, mutageninės arba toksiškos reprodukcijai – c/m/r) /* KOM/2004/0638 galutinis - COD 2004/0225 */


    Briuselis, 07.10.2004

    KOM(2004) 638 final

    2004/0225 (COD)

    Pasiūlymas

    EUROP OS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA

    dvidešimt devintąjį kartą iš dalies pakeičianti Direktyvą 76/769/EEB dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kai kurių pavojingų medžiagų ir preparatų pardavimo ir naudojimo apribojimais, derinimo (medžiagos klasifikuojamos kaip kancerogeninės, mutageninės arba toksiškos reprodukcijai – c/m/r)

    (pateikta Komisijos)

    AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

    1. ĮVADAS IR KONTEKSTAS

    Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 94/60/EB, keturioliktą kartą iš dalies keičiančioje 1976 m. liepos 27 d. Direktyvą 76/769/EEB dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su tam tikrų pavojingų medžiagų ir preparatų pardavimo ir naudojimo apribojimais, suderinimo[1], yra nustatytas medžiagų sąrašas, pateiktas Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėlyje Jame medžiagos klasifikuojamos kaip 1-os ar 2-os kategorijos kancerogeninės, mutageninės ar toksiškos reprodukcijai.(k/m/r). Direktyvos 76/769/EEB I priedo 29, 30 ir 31 punktuose nustatyta, kad šios medžiagos negali būti naudojamos medžiagoms arba preparatams, išleidžiamiems į rinką plačiajai visuomenei vartoti. Tai medžiagos, kurios anksčiau į 1967 m. birželio 27 d. Tarybos direktyvos 67/548/EEB dėl įstatymų ir kitų teisės aktų, reglamentuojančių pavojingų medžiagų klasifikavimą, pakavimą ir ženklinimą etiketėmis, suderinimo[2], I priede pateiktą sąrašą buvo įtrauktos kaip kancerogeninės, mutageninės arba toksiškos reprodukcijai medžiagos. Direktyvos 67/548/EEB I priedas yra nuolat atnaujinamas, suderinant jį su technikos pažanga.

    Be to, Direktyvoje 94/60/EB numatyta, kad Komisija, siekdama atnaujinti Direktyvos 76/769/EB I priedo priedėlį, ne vėliau kaip per šešis mėnesius nuo paskelbimo apie Direktyvos 67/548/EEB I priedo suderinimą su technikos pažanga, Europos Parlamentui ir Tarybai pateiks pasiūlymą dėl direktyvos, reglamentuojančios medžiagas, kurios naujai klasifikuojamos kaip 1-os ir 2-os kategorijos kancerogeninės, mutageninės arba toksiškos reprodukcijai medžiagos

    2004 m. balandžio 29 d. Komisijos direktyva 2004/73/EB, dvidešimt devintą kartą su technikos pažanga suderinanti Tarybos direktyvą 67/548/EEB[3], pirmiausia jos I priedą, į kurį įterpiami šie įrašai: 146 medžiagos, naujai klasifikuojamos kaip 1-os kategorijos kancerogeninės, 21 – kaip 2-os kategorijos kancerogeninės, 152 – kaip 2-os kategorijos mutageninės, ir 24 – kaip 2-os kategorijos toksiškos reprodukcijai. Pasiūlyta atnaujinti Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėlį, kad minėtos naujosios medžiagos būtų klasifikuojamos pagal Direktyvą 67/548/EEB.

    Atliekant dvidešimt devintąją pataisą, į Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėlį įrašomos 346 medžiagos, naujai suklasifikuotos arba perklasifikuotos pagal Komisijos direktyvą 2004/73/EB. Tačiau 304 įrašuose iš minėtų 346 yra nurodytos medžiagos, kurioms jau buvo taikytas su jų pardavimu plačiajai visuomenei susijęs apribojimas dėl jų ankstesnio priskyrimo 1-os arba 2-os kategorijos k/m/r medžiagoms. Todėl tik 42-uose iš šių įrašų yra nurodytos medžiagas, kurioms Direktyvos 76/769/EEB I priedo 29, 30 ir 31 punktuose nustatytas apribojimas, susijęs su jų pardavimu plačiajai visuomenei, bus taikomas pirmą kartą.

    Iš 146 įrašų, kuriuose nurodytos medžiagos, naujai klasifikuojamos kaip 1-os kategorijos kancerogeninės, 145-uose nurodytos medžiagos, kurios anksčiau buvo priskirtos 2-os kategorijos kancerogenams. Todėl 2-os kategorijos kancerogenų sąrašą reikėtų atitinkamai pataisyti.

    Be to, tam tikrą kiekį Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėlyje pateiktų įrašų reikia pataisyti, siekiant atnaujinti skilties „Pastabos“ turinį. Šis atnaujinimas siejamas su 4 įrašais, kuriuose nurodytos 1-os kategorijos kancerogenams priskiriamos medžiagos, 36 įrašai – su 2-os kategorijos kancerogenais, 6 įrašai – su 2-os kategorijos mutagenais, du – su 1 kategorijos reprodukcijai toksiškomis medžiagomis, ir 3 – su 2-os kategorijos reprodukcijai toksiškomis medžiagomis.

    2. PASIŪLYMO PAGRINDIMAS IR ATŽVALGA Į SUBSIDIARUMĄ

    Kokie yra su Bendrijos įsipareigojimais susiję pasiūlymo tikslai?

    Remdamiesi veiksmų programa visuomenės sveikatos srityje, Europos Parlamentas ir Taryba priėmė kovos su vėžiu veiksmų planą (Sprendimas Nr. 646/1996/EB[4] ir Sprendimas Nr. 1786/2002/EB[5]). Komisija šiuo atžvilgiu įsipareigoja paremti sveikatos gerinimą, ligų prevenciją ir priešintis galimam sveikatos pavojui, kad sumažintų mirtingumą, kurio galima išvengti, taip pat pirmalaikį mirtingumą ir invalidumą dėl veiklos. Dėl to, kad 1-os ir 2-os kategorijos kancerogenams, mutagenams ir reprodukcijai toksiškoms medžiagoms priskiriamų medžiagų vartojimo neįmanoma kontroliuoti, sauga gali būti užtikrinta tik apribojant minėtų medžiagų ir jų turinčių medžiagų (k/m/r) išleidimą į rinką.

    Priėmus Direktyvą 94/60/EB, Komisija yra raginama siūlyti direktyvas, apribojančias plačiosios visuomenės vartojamas medžiagas, kurios naujai klasifikuojamos kaip 1-os arba 2-os kategorijos k/m/r.

    Pasiūlymo tikslas – išsaugoti vidaus rinką. Kai valstybės narės priims nacionalines nuostatas, apribojančias pavojingų medžiagų ir preparatų, įskaitant k/m/r medžiagas ir preparatus, dėl įvairių valstybių narių teisės aktų skirtumų atsiras kliūčių prekybai. Šiuo pasiūlymu siekiama pagerinti vidaus rinkos veikimo sąlygas sveikatos apsaugai ir vartotojų saugumui

    Ar iniciatyvos kyla vien iš Bendrijos kompetencijos ar iš bendros kompetencijos?

    Pavojingų medžiagų ir preparatų vidaus rinkos išsaugojimo veiksmai yra vien Bendrijos kompetencija. Ši kompetencija buvo nustatyta Tarybos direktyva 76/769/EEB.

    Kokios yra galimos Bendrijos veiksmų kryptys?

    Vienintelė galima veiksmų kryptis yra pasiūlyti atlikti Direktyvos 76/769/EEB pataisą, dvidešimt devintąją pataisą, kuria būtų numatytos suderintos taisyklės, reglamentuojančios 1-os ar 2-os kategorijos k/m/r medžiagoms priskiriamų medžiagų naudojimą, apribojant k/m/r medžiagų arba jų turinčių preparatų išleidimą į rinką plačiajai visuomenei vartoti.

    Ar būtinos vienodos taisyklės? Ar nepakanka nustatyti tikslus, kuriuos turi įgyvendinti valstybės narės?

    Pasiūlytoje dvidešimt devintojoje pataisoje yra nustatytos vienodos taisyklės dėl 1-ai arba 2-ai k/m/r kategorijai naujai priskiriamų medžiagų vartojimo, apribojant k/m/r medžiagų arba jų turinčių preparatų išleidimą į rinką plačiajai visuomenei vartoti.Tai garantuoja aukštą sveikatos apsaugos bei vartotojų saugumo lygį. Pasiūlytoji dvidešimt devintoji pataisa yra vienintelis būdas įgyvendinti šiuos tikslus. Planinės užduotys būtų nepakankamai naudingos.

    3. PASIŪLYMO PRIEŽASTIS

    Pasiūlytoji dvidešimt devintoji pataisa reglamentuotų medžiagas, naujai priskirtinas 1-ai arba 2-ai k/m/r kategorijai, dvidešimt devintą kartą su technikos pažanga derinant Direktyvą 67/548/EEB ir įrašant tas medžiagas į Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėlį, siekiant apriboti jų naudojimą medžiagų ir preparatų, išleidžiamų į rinką plačiajai visuomenei vartoti, sudėtyje.

    4. IŠLAIDOS IR NAUDA

    4.1. Išlaidos

    Direktyvos 67/548/EEB (į ją įtraukiant 1-ai arba 2-ai kategorijai naujai priskiriamas kancerogenines, mutagenines ar toksiškas reprodukcijai medžiagas) dvidešimt devinto derinimo su technikos pažanga išlaidos numatomos nedidelės, nes plačioji visuomenė šių medžiagų naudoja nedaug. Pagal turimą informaciją, daug šių naujai k/m/r priskiriamų medžiagų yra naudojama kaip žaliava, organinės sintezės tarpiniai produktai arba konkrečiai profesionaliai paskirčiai.

    Be to, daugumai medžiagų, išvardytų pasiūlytoje dvidešimt devintojoje pataisoje, jau buvo taikomas apribojimas plačiajai visuomenei vartoti dėl ankstesnio jų priskyrimo 1-os arba 2-os kategorijos k/m/r medžiagoms, ir dabar jos yra perklasifikuojamos arba joms parašytos naujos pastabos. Praktiškai tik 42 iš 346 įrašytų perklasifikuotų medžiagų bus taikomi nauji apribojimai parduoti plačiajai visuomenei.

    Pasiūlymas yra rentabilus, nes jis užtikrins veiksmingesnę vartotojų sveikatos apsaugą be didesnių ekonominių nuostolių ar darbo praradimo, kadangi pavojingų medžiagų plačioji visuomenė naudoja nedaug.

    4.2. Nauda

    Kalbant apie minėtus 42 įrašus apie medžiagas, naujai klasifikuojamas kaip kancerogenai, mutagenai arba reprodukcijai toksiškos medžiagos, pasiūlytas apribojimas dėl pardavimo plačiajai visuomenei užtikrins, kad 1-ai arba 2-ai kategorijai priskirtos kancerogeninės, mutageninės ar toksiškos reprodukcijai medžiagos nebus naudojamos medžiagoms ir preparatams, išleidžiamiems į rinką plačiajai visuomenei vartoti. Pasiūlymas yra naudingas tuo, kad padidės vartotojų apsaugos lygis.

    5. PROPORCINGUMAS

    Direktyvoje 94/60/EEB numatyta, kad Komisijos pasiūlyme dėl direktyvos, reglamentuojančios 1-os ar 2-os kategorijos kancerogenines, mutagenines ar toksiškas reprodukcijai medžiagas, bus atsižvelgta į naujai klasifikuojamų medžiagų pavojingumą bei privalumus ir į Bendrijos rizikos analizės teisines nuostatas.

    Komisija, kruopščiai rengdama šį pasiūlymą, ieškojo visos prieinamos informacijos apie šių medžiagų panaudojimą, kad rastų teisingą pusiausvyrą. Todėl reikėtų prisiminti, jog daugumai šių medžiagų jau buvo taikomas apribojimas dėl pardavimo plačiajai visuomenei ir dėl ankstesnio jų priskyrimo 1-os arba 2-os kategorijos k/m/r medžiagoms, ir dabar jos yra perklasifikuojamos arba joms priskirtos naujos pastabos. Todėl dabartinis pasiūlymas neturi jokio poveikio.

    Kalbant apie likusias medžiagas (nurodytas 42 iš 346 įrašų), kurioms anksčiau nebuvo taikytas Direktyvos I priedo 76/769/EEB 29, 30 ir 31 punktuose nustatytas apribojimas dėl jų naudojimo medžiagoms ir preparatams, išleidžiamiems į rinką plačiajai visuomenei vartoti. Iš turimos informacijos ir konsultacijų su suinteresuotais asmenimis išvadų yra aišku, kad daug šių medžiagų labiau naudojamos kaip žaliavos, organinės sintezės tarpiniai produktai arba konkrečiai profesionaliai paskirčiai, negu medžiagoms ir preparatams, išleidžiamiems į rinką plačiajai visuomenei vartoti, ir kad nėra reikalo šiame pasiūlyme numatyti specialios išlygos.

    Todėl dvidešimt devintas pakeitimas būtų naudingas žmonių sveikatos ir aplinkos apsaugos atžvilgiu. Ir tai bus pasiekta nedidele kaina.

    6. KONSULTACIJOS, VYKUSIOS RENGIANT DVIDEŠIMT DEVINTOSIOS PATAISOS PROJEKTĄ

    Pasitarta su daugeliu organizacijų, inter alia su CEFIC (Europos chemijos pramonės taryba), CONCAWE (Švaraus oro ir vandens išsaugojimas Europoje), Eurometaux (Europos metalo pramonės asociacija), BLIC (Europos gumos (kaučiuko) pramonės asociacija) ir BEUC (Europos vartotojų organizacija). Valstybių narių ekspertai buvo konsultuoti 2004 m. liepos 15 d.

    7. ATITIKTIS SUTARČIAI

    ŠIUO PASIūLYMU SIEKIAMA IšSAUGOTI VIDAUS RINKą IR KARTU UžTIKRINTI AUKšTą VARTOTOJų SVEIKATOS APSAUGOS IR APLINKOS IšSAUGOJIMO LYGį, TODėL jis atitinka Sutarties 95 straipsnio 3 dalį.

    8. EUROPOS PARLAMENTAS BEI EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETAS

    Laikantis Sutarties 95 straipsnio, taikytina bendrų sprendimų su Europos Parlamentu procedūra. Reikia konsultuotis su Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu.

    2004/0225 (COD)

    Pasiūlymas

    EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA

    dvidešimt devintąjį kartą iš dalies pakeičianti Direktyvą 76/769/EEB dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kai kurių pavojingų medžiagų ir preparatų pardavimo ir naudojimo apribojimais, derinimo (medžiagos klasifikuojamos kaip kancerogeninės, mutageninės arba toksiškos reprodukcijai – c/m/r)

    (Tekstas svarbus EEE)

    EUROPOS SĄJUNGOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

    atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 95 straipsnį,

    atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą[6],

    atsižvelgdami į Ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę[7],

    laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos[8],

    kadangi:

    Priemonės, numatytos šioje direktyvoje, atitinka veiksmų planą, priimtą 2002 m. rugsėjo 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendime Nr. 1786/2002/EB, priimančiame Bendrijos veiklos programą visuomenės sveikatos srityje (2003-2008)[9]. Pagal šį sprendimą Bendrija, siekdama sumažinti išvengiamą sergamumą, per ankstyvą mirštamumą ir veiksnumą mažinantį neįgalumą, yra įsipareigojusi skatinti ir gerinti sveikatą, užkirsti kelią ligoms, veikti prieš galimas grėsmes sveikatai.

    Medžiagos, įtrauktos į 1967 m. birželio 27 d. Tarybos direktyvos 67/548/EEB dėl pavojingų medžiagų klasifikavimą, pakavimą ir ženklinimą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų derinimo[10] I priedą ir klasifikuojamos kaip 1 ir 2 kategorijos kancerogeninės medžiagos, gali sukelti vėžį. Medžiagos, įtrauktos į Direktyvos 67/548/EEB I priedą ir klasifikuojamos kaip 1 ir 2 kategorijos mutageninės medžiagos, gali sukelti paveldimus genetinius pažeidimus. Medžiagos, įtrauktos į Direktyvos 67/548/EEB I priedą ir klasifikuojamos kaip 1 ir 2 kategorijos toksiškos reprodukcijai medžiagos, gali sukelti gimimo defektus arba pabloginti vaisingumą.

    Siekiant pagerinti sveikatos apsaugą ir vartotojo saugą, medžiagų, neseniai priskirtų 1 arba 2 kategorijos kancerogeninėms, mutageninėms arba toksiškoms reprodukcijai medžiagoms, naudojimas turėtų būti reglamentuojamas, o šių medžiagų ir jų turinčių preparatų pateikimas į rinką plačiajai visuomenei parduoti turi būti ribojamas.

    1976 m. liepos 27 d. Tarybos direktyvoje 76/769/EEB dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su tam tikrų pavojingų medžiagų ir preparatų pardavimo ir naudojimo apribojimais, suderinimo[11] nustatomi apribojimai prekiauti tam tikromis pavojingomis medžiagomis ir preparatais, kurių vienas iš tikslų – gerinti žmonių sveikatos apsaugą ir vartotojų saugą.

    1994 m. gruodžio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 94/60/EB, 14-ajį kartą iš dalies pakeičiančioje Direktyvą 76/769/EEB[12] yra sudarytas sąrašas, kaip Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėlis, į kurį įtrauktos cheminės medžiagos, klasifikuojamos kaip 1 arba 2 kategorijos kancerogeninės, mutageninės arba toksiškos reprodukcijai medžiagos. Tokioms medžiagoms ir jų turintiems preparatams turėtų būti taikomi pardavimo plačiajai visuomenei apribojimai.

    Direktyvoje 94/60/EB numatyta, kad ne vėliau kaip po šešių mėnesių, kai Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje paskelbiamas dokumentas, derinantis su technikos pažanga Tarybos direktyvos 67/548/EEB I priedą, į kurį įtrauktos cheminės medžiagos, klasifikuojamos kaip 1 arba 2 kategorijos kancerogeninės, mutageninės arba toksiškos reprodukcijai medžiagos, Komisija pateiks Europos Parlamentui ir Tarybai pasiūlymą dėl direktyvos, reglamentuojančios šias naujai klasifikuojamas medžiagas, Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėliui atnaujinti. Toks Komisijos pasiūlymas atsižvelgtų į naujai klasifikuojamų medžiagų rizikos veiksnius ir privalumus, be to, į Bendrijos teisinių aktų nuostatas dėl rizikos analizės.

    Į 2004 m. balandžio 29 d. Komisijos direktyvos 2004/73/EB 29-ąjį kartą derinančios su technikos pažanga Tarybos direktyvą 67/548/EEB[13], visų pirma, jos I priedo, sąrašą įtrauktos 146 medžiagos, naujai klasifikuojamos kaip 1 kategorijos kancerogeninės medžiagos, 21 medžiaga, naujai klasifikuojama kaip 2 kategorijos kancerogeninė medžiaga, 152 medžiagos, naujai klasifikuojamos kaip 2 kategorijos mutageninės medžiagos, 24 medžiagos, naujai klasifikuojamos kaip 2 kategorijos toksiškos reprodukcijai medžiagos.

    Be to, Komisijos direktyvoje 2004/73/EB iš dalies keičiamos medžiagų identifikavimo, klasifikavimo ir ženklinimo pastabos, priskiriamos keturioms medžiagoms, klasifikuojamoms kaip 1 kategorijos kancerogeninės medžiagos, 36 medžiagų, klasifikuojamų kaip 2 kategorijos kancerogeninės medžiagos, įrašams, šešių medžiagų, klasifikuojamų kaip 2 kategorijos mutageninės medžiagos, įrašams, dviejų medžiagų, klasifikuojamų kaip 1 kategorijos toksiškos reprodukcijai medžiagos, įrašams ir trijų medžiagų, klasifikuojamų kaip 2 kategorijos toksiškos reprodukcijai medžiagos, įrašams. Todėl Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėlio sąrašai turėtų būti iš dalies keičiami.

    Buvo atsižvelgta į medžiagų, kurios Direktyvoje 2004/73/EB naujai klasifikuojamos kaip 1 arba 2 kategorijos kancerogeninės, mutageninės ir toksiškos reprodukcijai, rizikos veiksnius ir privalumus, visų pirma, į medžiagų, kurioms dar nebuvo taikomi apribojimai dėl naudojimo medžiagose ir preparatuose, pateikiamuose į rinką plačiajai visuomenei parduoti (dėl ankstesniojo klasifikavimo). Analizė leido padaryti išvadą, kad naujai klasifikuojamos medžiagos galėtų būti įrašytos į Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėlį.

    Ši direktyva turėtų būti taikoma nepažeidžiant Bendrijos teisės aktų, nustatančių būtiniausius darbuotojų apsaugos reikalavimus, išdėstytus 1989 m. birželio 12 d. Tarybos direktyvoje 89/391/EEB dėl priemonių darbuotojų saugai ir sveikatos apsaugai darbe gerinti[14], ir atskirose ja pagrįstose direktyvose, visų pirma 1990 m. birželio 28 d. Tarybos direktyvoje 90/394/EEB dėl darbuotojų apsaugos nuo rizikos, kylančios dėl sąlyčio su kancerogenais darbe[15].

    PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:

    1 straipsnis

    Direktyvos 76/769/EEB I priedo priedėlis šiuo dokumentu keičiamas, kaip nurodyta šios direktyvos priede.

    2 straipsnis

    1. Valstybės narės ne vėliau kaip iki [[16]] priima ir paskelbia įstatymus ir kitus teisės aktus, būtinus, kad būtų laikomasi šios direktyvos. Jos nedelsdamos perduoda Komisijai tų nuostatų tekstus bei jų ir šios direktyvos koreliacijos lentelę.

    Jos taiko tas nuostatas nuo [[17]]

    Valstybės narės, priimdamos šias nuostatas, daro jose nuorodą į šią direktyvą arba tokia nuoroda daroma jas oficialiai skelbiant. Nuorodos darymo tvarką nustato valstybės narės.

    2. Valstybės narės pateikia Komisijai šios direktyvos taikymo srityje priimtų nacionalinės teisės aktų pagrindinių nuostatų tekstus.

    3 straipsnis

    Ši direktyva įsigalioja […] dieną nuo jos paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    4 straipsnis

    Ši direktyva skirta valstybėms narėms.

    Priimta Briuselyje,

    Europos Parlamento vardu Tarybos vardu

    Pirmininkas Pirmininkas

    […][…] PRIEDAS

    1. Įžangos antraštė „Pastabos“ iš dalies keičiama taip:

    a) Įterpiamos šios pastabos:

    „A pastaba:

    Etiketėje medžiagos pavadinimas turi būti pateikiamas pagal vieną iš Direktyvos 67/548/EEB I priedo pavadinimų (žr. 23 straipsnio 2 dalies a punktą).

    Direktyvos 67/548/EEB I priede kartais vartojamas bendrasis aprašymas, pvz.: „... junginiai“ arba„... druskos“. Šiuo atveju gamintojas arba kitas asmuo, kuris pateikia tokią medžiagą į rinką, etiketėje turi nurodyti tikslų cheminį pavadinimą, tinkamai atsižvelgdamas į pratarmės skyrių „Nomenklatūra“:

    Direktyvoje 67/548/EEB taip pat reikalaujama, kad kiekvienai medžiagai būtų vartojami pavojaus simboliai, pavojaus nuorodos, R ir S frazės, nurodytos I priede (23 straipsnio 2 dalies c, d ir e punktai).

    Jei medžiagos priklauso vienai Direktyvos 67/548/EEB I priedo cheminių medžiagų sąrašo grupei, kiekvienai medžiagai turi būti vartojami I priedo atitinkamo įrašo pavojaus simboliai, pavojaus nuorodos, R ir S frazės.

    Jei medžiagos priklauso daugiau kaip vienai Direktyvos 67/548/EEB I priedo medžiagų grupei, kiekvienai medžiagai turi būti vartojami pavojaus simboliai, pavojaus nuorodos, R ir S frazės, pateiktos abiejuose atitinkamuose I priedo įrašuose. Jei dviejuose įrašuose tas pats pavojus klasifikuojamas dvejopai, vartojamas didesnį pavojų rodantis klasifikavimas.“

    „D pastaba:

    Tam tikros medžiagos, galinčios greitai polimerizuotis arba suirti, paprastai pateikiamos į rinką stabilizuotos. Būtent tokio pavidalo jos įrašytos Direktyvos 67/548/EEB I priede.

    Tačiau kartais tokios medžiagos pateikiamos į rinką nestabilizuotos. Tokiu atveju gamintojas arba bet kuris kitas asmuo, kuris pateikia šią medžiagą į rinką, turi etiketėje nurodyti medžiagos pavadinimą ir žodį „nestabilizuota“.

    „E pastaba:

    Šalia medžiagų, darančių ypatingą poveikį žmonių sveikatai (žr. Direktyvos 67/548/EEB VI priedo4 skyrių) ir priskirtų 1 arba 2 kategorijai kancerogeninių, mutageninių ir/arba toksiškų reprodukcijai medžiagų, rašoma E pastaba, jei šios medžiagos dar klasifikuojamos kaip labai toksiškos (T+), toksiškos (T) arba kenksmingos (Xn). Kai prie šių medžiagų rašomos rizikos frazės R 20, R 21, R 22, R 23, R 24, R 25, R 26, R 27, R 28, R 39, R 68 (kenksminga), R 48 ir R 65, prieš šias rizikos frazes ir visus jų derinius rašomi žodžiai „taip pat“.

    „H pastaba:

    Nurodytas šios medžiagos klasifikavimas ir etiketė taikoma tik pavojingai (-oms) savybei (-ėms), apibrėžtai (-oms) pavojų apibūdinančia (-iomis) fraze (-ėmis) kartu su pavojaus kategorija (-omis). Direktyvos 67/548/EEB 6 straipsnio reikalavimai šios medžiagos gamintojams, platintojams ir importuotojams taikomi visais kitais klasifikavimo bei ženklinimo atvejais. Galutinei etiketei taikomi Direktyvos 67/548/EEB VI priedo 7 skirsnio reikalavimai.

    Ši pastaba taikoma kai kurioms iš akmens anglių ir naftos gautoms medžiagoms ir kai kuriems Direktyvos 67/548/EEB I priedo medžiagų grupių įrašams.“

    „S pastaba:

    Šiai medžiagai gali nereikėti etiketės pagal Direktyvos 67/548/EEB 23 straipsnį (žr. VI priedo 8 skirsnį).“

    b) K pastaba keičiama šiuo tekstu:

    „K pastaba:

    Cheminę medžiagą nereikia klasifikuoti kaip kancerogeninę arba mutageninę, jei galima parodyti, kad medžiagoje yra mažiau kaip 0,1 % 1,3-butadieno (masės %) (Einecs Nr. 203-450-8). Jei medžiaga nepriskiriama kancerogeninių arba mutageninių medžiagų kategorijai, turi būti rašomos bent S frazės (2-)9-16. Ši pastaba taikoma tik tam tikroms Direktyvos 67/548/EEB I priedo sudėtinėms medžiagoms, gaunamoms iš naftos.“ 2. Sąrašas, kurio antraštė „29 punktas. Kancerogeninės, 1 kategorija“, iš dalies keičiamas taip:

    a) įterpiami šie įrašai:

    +++++ TABLE +++++

    b) Įrašai, kurių indekso Nr. 024-001-00-0, 601-020-00-8, 612-022-00-3 ir 612-042-00-2, keičiami šiais:

    +++++ TABLE +++++

    3. Sąrašas, kurio antraštė „29 punktas. Kancerogeninės, 2 kategorija“, iš dalies keičiamas taip:

    a) įterpiami šie įrašai:

    +++++ TABLE +++++

    b) Įrašai, kurių indekso Nr. 007-008-00-3, 007-013-00-0, 016-023-00-4, 024-002-00-6, 024-003-00-1, 024-004-00-7, 024-004-01-4, 027-004-00-5, 027-005-00-0, 048-002-00-0, 048-006-00-2, 048-008-00-3, 048-009-00-9, 602-010-00-6, 602-073-00-X, 603-063-00-8, 605-020-00-9, 608-003-00-4, 609-007-00-9, 609-049-00-8, 611-001-00-6, 611-063-00-4, 612-035-00-4, 612-051-00-1, 612-077-00-3, 613-033-00-6, 648-043-00-X, 648-080-00-1, 648-100-00-9, 648-102-00-X, 648-138-00-6, 649-001-00-3, 649-002-00-9, 649-003-00-4, 649-004-00-X, 649-005-00-5 ir 649-006-00-0 keičiami šiais:

    +++++ TABLE +++++

    c) Įrašo, kurio indekso Nr. 611-063-00-4, skiltyje „CAS Nr.“ įterpiamas Nr. „164058-22-4“.

    d) Įrašai, kurių indekso Nr. 649-062-00-6, 649-063-00-1, 649-064-00-7, 649-065-00-2, 649-066-00-8, 649-067-00-3, 649-068-00-9, 649-069-00-4, 649-070-00-X, 649-071-00-5, 649-072-00-0, 649-073-00-6, 649-074-00-1, 649-075-00-7, 649-076-00-2, 649-077-00-8, 649-078-00-3, 649-079-00-9, 649-080-00-4, 649-081-00-X, 649-082-00-5, 649-083-00-0, 649-084-00-6, 649-085-00-1, 649-086-00-7, 649-087-00-2, 649-089-00-3, 649-090-00-9, 649-091-00-4, 649-092-00-X, 649-093-00-5, 649-094-00-0, 649-095-00-6, 649-096-00-1, 649-097-00-7, 649-098-00-2, 649-099-00-8, 649-100-00-1, 649-101-00-7, 649-102-00-2, 649-103-00-8, 649-104-00-3, 649-105-00-9, 649-106-00-4, 649-107-00-X, 649-108-00-5, 649-109-00-0, 649-110-00-6, 649-111-00-1, 649-112-00-7, 649-113-00-2, 649-114-00-8, 649-115-00-3, 649-116-00-9, 649-117-00-4, 649-120-00-0, 649-121-00-6, 649-122-00-1, 649-123-00-7, 649-124-00-2, 649-125-00-8, 649-126-00-3, 649-127-00-9, 649-128-00-4, 649-129-00-X, 649-130-00-5, 649-131-00-0, 649-132-00-6, 649-133-00-1, 649-134-00-7, 649-135-00-2, 649-136-00-8, 649-137-00-3, 649-138-00-9, 649-139-00-4, 649-140-00-X, 649-141-00-5, 649-142-00-0, 649-143-00-6, 649-144-00-1, 649-145-00-7, 649-146-00-2, 649-147-00-8, 649-148-00-3, 649-149-00-9, 649-150-00-4, 649-151-0-X, 649-152-00-5, 649-153-00-0, 649-154-00-6, 649-155-00-1, 649-156-00-7, 649-157-00-2, 649-158-00-8, 649-159-00-3, 649-160-00-9, 649-161-00-4, 649-162-00-X, 649-163-00-5, 649-164-00-0, 649-165-00-6, 649-166-00-1, 649-167-00-7, 649-168-00-2, 649-169-00-8, 649-170-00-3, 649-171-00-9, 649-172-00-4, 649-173-00-X, 649-174-00-5, 649-177-00-1, 649-178-00-7, 649-179-00-2, 649-180-00-8, 649-181-00-3, 649-182-00-9, 649-183-00-4, 649-184-00-X, 649-185-00-5, 649-186-00-0, 649-187-00-6, 649-188-00-1, 649-189-00-7, 649-190-00-2, 649-191-00-8, 649-193-00-9, 649-194-00-4, 649-195-00-X, 649-196-00-5, 649-197-00-0, 649-198-00-6, 649-199-00-1, 649-199 -00-5, 649-200-00-5, 649-201-00-0, 649-202-00-6, 649-203-00-1, 649-204-00-7, 649-205-00-2, 649-206-00-8, 649-207-00-3, 649-208-00-9, 649-209-00-4 ir 649-210-00-X yra išbraukiami. 4. Sąrašas, kurio antraštė „30 punktas. Mutageninės, 2 kategorija“, iš dalies keičiamas taip:

    a) įterpiami šie įrašai:

    +++++ TABLE +++++

    b) Įrašai, kurių indekso Nr. 024-002-00-6, 024-003-00-1, 024-004-00-7, 024-004-01-4, 048-006-00-2 ir 048-008-00-3, keičiami taip:

    +++++ TABLE +++++

    5. Sąraše, kurio antraštė „31 punktas. Toksiškos reprodukcijai, 1 kategorija“, įrašai, kurių indekso Nr. 082-001-00-6 ir 082-002-00-1, keičiami šiais:

    +++++ TABLE +++++

    6. Sąrašas, kurio antraštė „31 punktas. Toksiškos reprodukcijai, 2 kategorija“, iš dalies keičiamas taip:

    a) Įterpiami šie įrašai:

    +++++ TABLE +++++

    b) Įrašai, kurių indekso Nr. 048-006-00-2, 048-008-00-3 ir 603-063-00-8, keičiami šiais:

    +++++ TABLE +++++

    [1] OL L 365, 1994.12.31, p. 1.

    [2] OL L 196, 1967.8.16, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2004/73/EB(OL L 152, 2004.4.30, p. 1).

    [3] OL L 152, 2004.4.30, p. 1.

    [4] 1996 m. kovo 29 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 646/96/EB, patvirtinantis kovos su vėžiu veiksmų planą pagal veiksmų programą visuomenės sveikatos srityje (1996–2000) (OL L 95, 1996.4.16, p. 9), su pakeitimais, padarytais Sprendimu Nr. 521/2001/EB (OL L 79, 2001.3.17, p. 1), veiksmų planą pratęsiančiu iki 2002 m. pabaigos.

    [5] 2002 m. rugsėjo 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 1786/2002/EB, patvirtinantis Bendrijos veiksmų visuomenės sveikatos srityje programą (2003–2008) (OL L 271, 2002.10.9, p. 1).

    [6] OL C […], […], p. […].

    [7] OL C […], […], p. […].

    [8] OL C […], […], p. […].

    [9] OL L 271, 2002 10 9, p. 1. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu Nr. 786/2004/EB (OL L 138, 2004.4.30, p. 7).

    [10] OL L 196, 1967.8.16, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Komisijos direktyva 2004/73/EB(OL L 152, 2004.4.30, p. 1).

    [11] OL L 262, 1976.9.27, p. 201.

    [12] OL L 365, 1994.12.31, p. 1.

    [13] OL L 152, 2004.4.30, p. 1.

    [14] OL L 183, 1989.6.29, p. 1.

    [15] OL L 196, 1990.7.26, p. 1. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Tarybos direktyva 1999/38/EB (OL L 138, 1999.6.1, p. 66).

    [16] [12 mėnesių nuo šios direktyvos įsigaliojimo dienos]

    [17] [18 mėnesių nuo šios direktyvos įsigaliojimo dienos]

    Top