Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32009R0872

    2009 m. rugsėjo 18 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 872/2009 dėl tam tikrų prekių klasifikavimo Kombinuotojoje nomenklatūroje

    OL L 249, 2009 9 23, p. 3–6 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

    Legal status of the document In force

    ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2009/872/oj

    23.9.2009   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 249/3


    KOMISIJOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 872/2009

    2009 m. rugsėjo 18 d.

    dėl tam tikrų prekių klasifikavimo Kombinuotojoje nomenklatūroje

    EUROPOS BENDRIJŲ KOMISIJA,

    atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

    atsižvelgdama į 1987 m. liepos 23 d. Tarybos reglamentą (EEB) Nr. 2658/87 dėl tarifų ir statistinės nomenklatūros bei dėl Bendrojo muitų tarifo (1), ypač į jo 9 straipsnio 1 dalies a punktą,

    kadangi:

    (1)

    Siekiant užtikrinti, kad Reglamento (EEB) Nr. 2658/87 priede pateikta Kombinuotoji nomenklatūra būtų taikoma vienodai, būtina patvirtinti priemones, susijusias su šio reglamento priede nurodytų prekių klasifikavimu.

    (2)

    Reglamente (EEB) Nr. 2658/87 nustatytos bendrosios Kombinuotosios nomenklatūros aiškinimo taisyklės. Šios taisyklės taip pat taikomos bet kuriai kitai specialiomis Bendrijos teisės aktų nuostatomis įteisintai nomenklatūrai, kuri visiškai ar iš dalies parengta pagal Kombinuotąją nomenklatūrą arba pagal kurią ji papildomai detalizuojama atsižvelgiant į tarifų ir kitų su prekyba susijusių priemonių taikymo poreikius.

    (3)

    Laikantis minėtų bendrųjų taisyklių, šio reglamento priede pateiktos lentelės 1 skiltyje aprašytos prekės turėtų būti klasifikuojamos priskiriant 2 skiltyje nurodytą KN kodą, remiantis šios lentelės 3 skiltyje išdėstytais motyvais.

    (4)

    Reikėtų numatyti, kad valstybių narių muitinių išduota privalomąja tarifine informacija apie prekių klasifikavimą Kombinuotojoje nomenklatūroje, neatitinkančia šio reglamento nuostatų, jos turėtojas galėtų remtis dar tris mėnesius, vadovaudamasis 1992 m. spalio 12 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2913/92, nustatančio Bendrijos muitinės kodeksą (2), 12 straipsnio 6 dalimi.

    (5)

    Muitinės kodekso komitetas per pirmininko nustatytą laikotarpį nepareiškė nuomonės,

    PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

    1 straipsnis

    Šio reglamento priede pateiktos lentelės 1 skiltyje aprašytos prekės Kombinuotojoje nomenklatūroje klasifikuojamos priskiriant minėtos lentelės 2 skiltyje nurodytą KN kodą.

    2 straipsnis

    Valstybių narių muitinių išduota privalomąja tarifine informacija, neatitinkančia šio reglamento nuostatų, dar galima remtis tris mėnesius vadovaujantis Reglamento (EEB) Nr. 2913/92 12 straipsnio 6 dalimi.

    3 straipsnis

    Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

    Priimta Briuselyje, 2009 m. rugsėjo 18 d.

    Komisijos vardu

    László KOVÁCS

    Komisijos narys


    (1)  OL L 256, 1987 9 7, p. 1.

    (2)  OL L 302, 1992 10 19, p. 1.


    PRIEDAS

    Prekių aprašymas

    Klasifikavimas

    (KN kodas)

    Motyvai

    (1)

    (2)

    (3)

    Avalynė su išoriniais padais iš plastikų ir priekinėmis batviršių dalimis iš juostelių, pritvirtintų prie pado trijose vietose.

    Priekinės batviršių dalys jungia kairę ir dešinę pado puses. Šios priekinės batviršių dalies suformuoto lankelio vidurinė dalis tarpupirščio juostele taip pat pritvirtinta prie pado.

    Priekinę nagrinėjamos avalynės batviršių dalį sudaro keli skirtingų medžiagų sluoksniai.

    Dvi juosteles, iš kurių suformuotas lankelis, sudaro tekstilės medžiagos sluoksnis (nuotraukose – tekstilinės juostelės T1 ir T2), ant kurio viršaus užsiūtas odos sluoksnis (nuotraukose – dvi odinės juostelės C1). Ant šio odos sluoksnio viršaus šviesios spalvos tekstiliniu siūlu užsiūtas dar vienas siauresnis odos sluoksnis (nuotraukose – dvi odinės juostelės C2). Tarp tekstilės medžiagos sluoksnio (T1 ir (arba) T2) ir odos sluoksnio (C1) įdėtos dvi išorėje nematomos plastikinės juostelės (nuotraukoje 646 D – juostelė A) – po vieną kiekvienoje lankelio pusėje.

    Lankelio viduryje dvi tekstilinės juostelės (T1 ir T2) ir keturios odinės juostelės (C1 ir C2) kartu persiūtos vienu siūlu (žr. nuotrauką 646 C).

    Lankelio viduryje esanti tekstilinė tarpupirščio juostelė kilpa apjuosia visas pirmiau minėtas medžiagas, iš kurių suformuotas lankelis (nuotraukose – tekstilės juostelė T3). Dalis šios tekstilinės juostelės matoma.

    Lankelio viduryje ant tekstilinės kilpos ir pirmiau minėtų medžiagų, iš kurių suformuotas lankelis, viršaus užsiūtas stačiakampis odos lopinėlis (nuotraukose – stačiakampis odos lopinėlis C3).

    Kairėje ir dešinėje lankelio pusėje, tose vietose, kur jis pritvirtintas prie pado, kelios juostelės, iš kurių suformuotas lankelis, įkištos į padą ir jame įklijuotos. Jeigu odinės juostelės C1 į padą įkištas tik 1 cm, o odinės juostelės C2 – apytikriai vos 5 mm, tai tekstilinės juostelės T1 ir T2 į padą įkištos per 5 cm (žr. nuotrauką 646 E).

    („dirželinis“ sandalas)

    (Žr. nuotraukas Nr. 646 A, 646 B, 646 C, 646 D ir 646 E) (1)

    6404 19 90

    Klasifikuojama vadovaujantis Kombinuotosios nomenklatūros 1 ir 6 bendrosiomis aiškinimo taisyklėmis, Kombinuotosios nomenklatūros 64 skirsnio 4 pastabos a ir b punktais, 64 skirsnio 1 papildomąja pastaba ir KN kodus 6404, 6404 19 ir 6404 19 90 atitinkančiais prekių aprašymais.

    Stačiakampis odos lopinėlis C3 sutvirtina vidurinę tekstilinę juostelę T3 ir taip puošia batą. Taigi nustatant medžiagą, iš kurios sudarytas batviršis, nereikia atsižvelgti į šį sutvirtinimą ir (arba) priedą, kaip apibrėžta 64 skirsnio 4 pastabos a punkte.

    Dvi siauros odinės juostelės C2, dekoratyviniu, šviesios spalvos tekstilės siūlu susiūtos su odinėmis juostelėmis C1, turi daugiausia dekoratyvinę paskirtį ir dėl to laikytinos priedais, kaip apibrėžta 64 skirsnio 4 pastabos a punkte.

    Dvi tekstilinės juostelės (T1 ir T2) ir dvi odinės juostelės (C1) lankelio viduryje susiūtos vienu siūlu taip, kad matosi, jog batviršio sandaroje tekstilė ir oda yra vienodai svarbios. Tačiau tai, kad tik tekstilinės juostelės (T1 ir T2), o ne odinės juostelės C1, yra tinkamai įtvirtintos pade, rodo, kad batviršis (lankelis) pritvirtintas prie pado tik tekstilinėmis juostelėmis. Todėl tekstilinės juostelės T1 ir T2 laikytinos ne pamušalu, bet, kaip apibrėžta 64 skirsnio 4 pastabos a punkte, – medžiaga, iš kurios sudarytas batviršis. Tuo tarpu odinės juostelės C1 tik sutvirtina tekstilines juosteles T1 ir T2, todėl į jas neturi būti atsižvelgiama nustatant medžiagą, iš kurios sudarytas batviršis.

    Išilgai abiejų lankelio pusių tarp odinės juostelės C1 ir tekstilinės juostelės T1 ir (arba) T2 įdėtos dvi neišsikišančios ir nematomos juostelės A. Kadangi jos siauresnės už jas dengiančias odines (C1) ir tekstilines (T1 ir (arba) T2) juosteles, jos neturi įtakos sutvirtinančiai odinių juostelių C1 funkcijai.

    Vidurinė tekstilinė tarpupirščio juostelė T3 laikytina batviršį sudarančios medžiagos dalimi, kadangi ji suteikia būdingą „dirželiniam“ sandalui formą, be to, ji yra vienintelė medžiaga, iš kurios sudaryta ši juostelė.

    Be to, tekstilės medžiaga (T1, T2 ir T3 drauge) turi batviršiui būdingų savybių, kaip apibrėžta 64 skirsnio 1 papildomojoje pastaboje, kadangi sandalo batviršio tekstilės medžiaga ir be kitų medžiagų atlieka batviršio funkciją, t. y. užtikrina vaikščiojimui pakankamą šio sandalo naudotojo pėdos išlaikymą (Žr. Europos Bendrijų Teisingumo Teismo sprendimo Skatteministeriet prieš Ecco Sko A/S, C–165/07, 48 punktą).

    Todėl dvi tekstilinės juostelės T1 ir T2 ir vidurinė tekstilinė juostelė T3 laikytinos batviršį sudarančia medžiaga, kaip apibrėžta 64 skirsnio 4 pastabos a punkte.

    Kadangi tekstilės medžiagos dalis (sudaryta iš trijų tarpusavyje sujungtų tapačių tekstilės audinių gabalėlių (T1, T2 ir T3)) matoma išoriniame avalynės paviršiuje, (tekstilinės juostelės T3 dalis), batviršį sudarančios medžiagos paviršius yra bent iš dalies matomas išoriniame avalynės paviršiuje (Žr. Kombinuotosios nomenklatūros 64 skirsnio paaiškinimų bendrųjų pastabų 1 pastabos a punkto antros pastraipos pirmąjį sakinį).

    Pado dalis, kuri liečiasi su žeme, yra iš plastiko, kaip apibrėžta 64 skirsnio 4 pastabos b punkte. Taigi laikytina, kad avalynės išorinis padas yra iš plastiko.

    Nuotraukose naudojamų ženklų paaiškinimas:

    C3 – stačiakampis odos lopinėlis

    C1 – dvi odinės juostelės, po vieną išilgai abiejų lankelio pusių

    C2 – dvi siauresnės odinės juostelės ant kiekvienos C1 juostelės viršaus

    T1 ir T2 – dvi tekstilinės juostelės, T1 išilgai dešinės ir T2 išilgai kairės lankelio pusės

    T3 – vidurinė tarpupirščio tekstilinė juostelė

    A – nematoma juostelė iš plastiko, kuri visa įterpta tarp šoninės odos juostelės C1 ir šoninės tekstilinės juostelės T2; žr. nuotrauką 646 D

    S – padas

    Image

    Image

    Image

    Image

    Image


    (1)  Nuotraukos skirtos tik informacijai.


    Top