EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008D0215

2008/215/EB: 2008 m. vasario 18 d. Tarybos sprendimas patvirtinantis Europos plėtros fondo komiteto darbo tvarkos taisykles

OL L 78, 2008 3 19, p. 35–40 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2008/215/oj

19.3.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 78/35


TARYBOS SPRENDIMAS

2008 m. vasario 18 d.

patvirtinantis Europos plėtros fondo komiteto darbo tvarkos taisykles

(2008/215/EB)

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos bendrijos steigimo sutartį,

atsižvelgdama į Afrikos, Karibų jūros bei Ramiojo vandenyno grupės valstybių ir Europos bendrijos bei jos valstybių narių partnerystės susitarimą, pasirašytą 2000 m. birželio 23 d. Kotonu (1) ir pataisytą 2005 m. birželio 25 d. Liuksemburge (AKR ir EB partnerystės susitarimas),

atsižvelgdama į Taryboje posėdžiavusių valstybių narių Vyriausybių atstovų vidaus susitarimą dėl Bendrijos pagalbos finansavimo pagal 2008–2013 m. daugiametę finansavimo programą vadovaujantis AKR ir EB partnerystės susitarimu ir dėl finansinės pagalbos skyrimo užjūrio šalims ir teritorijoms, kurioms taikoma EB sutarties ketvirta dalis (2) (Vidaus susitarimas), ypač į jo 8 straipsnio 5 dalį,

atsižvelgdama į 2007 m. gegužės 14 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 617/2007 dėl 10-ojo Europos plėtros fondo įgyvendinimo pagal AKR ir EB partnerystės susitarimą (3) (10-ojo EPF įgyvendinimo reglamentas),

atsižvelgdama į 2001 m. lapkričio 27 d. Tarybos sprendimą Nr. 2001/822/EB dėl užjūrio šalių bei teritorijų ir Europos bendrijos asociacijos (4) (Užjūrio asociacijos sprendimas),

atsižvelgdama į Komisijos pasiūlymą,

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

Šiuo sprendimu patvirtinamos priede pateiktos Europos plėtros fondo komiteto darbo tvarkos taisyklės.

2 straipsnis

Iki įsigalios Vidaus susitarimas, Europos plėtros fondo komiteto darbo tvarkos taisyklės taikomos tik programavimo poreikiams ir susijusioms sprendimo priėmimo procedūroms, nurodytoms 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento II ir III antraštinėse dalyse bei, UŠT (užjūrio šalių ir teritorijų) atveju, Užjūrio asociacijos sprendimo 20 ir 24 straipsniuose.

3 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo paskelbimo Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje dieną.

Priimta Briuselyje 2008 m. vasario 18 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

D. RUPEL


(1)  OL L 317, 2000 12 15, p. 3.

(2)  OL L 247, 2006 9 9, p. 32.

(3)  OL L 152, 2007 6 13, p. 1.

(4)  OL L 314, 2001 11 30, p. 1. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu Nr. 2007/249/EB (OL L 109, 2007 4 26, p. 33).


PRIEDAS

EUROPOS PLĖTROS FONDO KOMITETO DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

1 straipsnis

Sudėtis

Europos plėtros fondo komitetą (Komitetas) sudaro valstybių narių delegacijos (delegacijos), o jam pirmininkauja Komisijos atstovas.

Komiteto posėdžiuose dalyvauja Europos investicijų banko atstovas.

Tarybos Generalinio sekretoriato atstovas posėdžiuose dalyvauja stebėtojo teisėmis.

2 straipsnis

Perdavimas Komitetui

1.   Perdavimas Komitetui atliekamas vadovaujantis Užjūrio asociacijos sprendime nurodytais atvejais ir nustatyta tvarka. Atsižvelgiant į Užjūrio asociacijos sprendimu suteiktas pareigas, Komitetas vadinamas EPF ir UŠT komitetu.

2.   Be 1 dalyje nustatytų perdavimo atvejų:

a)

kiekviename posėdyje Komisija pateikia Komitetui ankstesniu laikotarpiu priimtų sprendimų, remiantis 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 11 straipsnio 2 dalimi ir 12 straipsniu, sąrašą;

b)

Komitetas kuo skubiau informuojamas apie galimus vėlavimus ar sunkumus įgyvendinant metines veiksmų programas, specialias paramos programas ir specialias priemones, dėl kurių galėtų prireikti didesnių papildomų įsipareigojimų ar esminių pakeitimų, dėl kurių gali prireikti privalomo perdavimo pagal 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento nuostatas.

3 straipsnis

Posėdžio sušaukimas

1.   Komitetą sušaukia jo pirmininkas savo iniciatyva arba valstybės narės prašymu.

2.   Gali būti šaukiami jungtiniai Komiteto ir kitų komitetų posėdžiai, skirti aptarti bendro intereso klausimus, priklausančius atitinkamoms jų atsakomybės sritims.

4 straipsnis

Darbotvarkė

1.   Pirmininkas parengia darbotvarkės projektą ir jį pateikia Komitetui.

2.   Darbotvarkėje atskirai pateikiama:

a)

siūlomos priemonės, dėl kurių Komiteto prašoma pateikti nuomonę laikantis 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 11 straipsnio 3 dalyje numatytų valdymo procedūrų;

b)

kiti klausimai, pirmininko iniciatyva ar raštišku Komiteto nario prašymu Komitetui pateikti vadovaujantis 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 11 straipsnio 4 ir 5 dalimis.

3.   Bet kuri delegacija gali prašyti įtraukti kokį nors punktą į Komiteto posėdžio darbotvarkę. Su tais punktais susijusi informacija gali būti pateikiama žodžiu.

4.   Į darbotvarkę įtraukiamas ankstesnio posėdžio protokolo tvirtinimas.

5 straipsnis

Komiteto nariams siųstini dokumentai

1.   Kvietimą į posėdį, darbotvarkės projektą ir siūlomas priemones, dėl kurių Komitetas turi pateikti nuomonę, ir bet kuriuos kitus darbinius dokumentus Komiteto nariams pirmininkas išsiunčia per sekretoriatą Bendrijos oficialiosiomis kalbomis paprastai ne vėliau kaip likus 15 darbo dienų iki posėdžio dienos.

2.   Skubiais atvejais ir kai priemonės, kurias reikia patvirtinti, turi būti taikomos nedelsiant, pirmininkas Komiteto nario prašymu arba savo iniciatyva gali sutrumpinti 1 dalyje nustatytą terminą iki 5 darbo dienų iki posėdžio dienos.

3.   Tinkamai pagrįstais ypatingos skubos atvejais (pvz., rimtos ekonominės, socialinės ir politinės aplinkybės, šalies gavėjos patirtos stichinės nelaimės, humanitarinė krizė ar kitos panašaus pobūdžio išorės aplinkybės, į kurias būtina labai skubiai reaguoti) pirmininkas Komiteto nario prašymu arba savo iniciatyva gali išimties tvarka nukrypti nuo 1 ir 2 dalyse nustatytų terminų.

4.   2 ir 3 dalys netaikomos strategijos dokumentams ir daugiametėms orientacinėms programoms bei jų pataisoms, atliktoms pagal 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 4 ir 5 straipsniuose nurodytas laikotarpio vidurio ir pabaigos peržiūras.

5.   Jei Komitetui pateikiami pasiūlymai, kad Komitetas apie juos pareikštų nuomonę žodinės procedūros tvarka, delegacijos turėtų likus bent trims darbo dienoms iki posėdžio dienos raštu pranešti Komiteto sekretoriatui apie:

a)

tuos punktus, kuriems jos jau gali iš principo pritarti ir kuriuos jos siūlo juos įtraukti į 4 straipsnio 1 dalyje nurodytą darbotvarkę kaip A punktus (su pastabomis arba papildomos informacijos prašymais arba be jų); ir

b)

tuos punktus, kuriuos, jų manymu, reikia aptarti ir kuriuos jos siūlo įtraukti į darbotvarkę kaip B punktus.

Delegacijos savo pastabas ir papildomos informacijos prašymus pateikia raštu laikydamosi to paties termino.

Komisija, kai tik įmanoma, raštu prieš Komiteto posėdį teikia papildomą informaciją ir atsako į pastabas.

6 straipsnis

Strategijos dokumentų perdavimas Jungtinei parlamentinei asamblėjai

Vadovaudamasis 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 4 straipsnio 5 dalimi, Komiteto sekretoriatas perduos strategijos dokumentus Jungtinei parlamentinei asamblėjai susipažinti tuo pačiu metu, kai jie siunčiami Komiteto delegacijoms.

7 straipsnis

Komiteto nuomonė

1.   Klausimą pateikus svarstyti Komitetui, kad jis pateiktų savo nuomonę, jis aptariamas laikantis reikalavimų ir tvarkos, nustatytų atitinkamai 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 11 straipsnio 3 dalyje ir Vidaus susitarimo 8 straipsnio 2 ir 3 dalyse.

2.   Kai taikoma žodinė procedūra ir posėdžio metu daromas esminis priemonių projekto pakeitimas arba papildoma naujais faktiniais elementais, pirmininkas savo iniciatyva arba valstybės narės prašymu gali atidėti balsavimą dėl kurio nors darbotvarkės punkto iki posėdžio pabaigos arba kito posėdžio.

3.   Jei 2 dalyje apibūdintomis aplinkybėmis pirmininkas nusprendžia neatidėti balsavimo, kaip prašo viena ar daugiau delegacijų, ta (-os) delegacija (-os) gali pareikšti išlygą, kuri gali būti panaikinta per tris darbo dienas skaičiuojant nuo dienos po posėdžio. Pasibaigus šiam terminui, Komiteto nuomonė užprotokoluojama kaip galutinė. Komisija valstybėms narėms praneša apie valstybės (-ių) narės (-ių), kurios (-ų) delegacija (-os) Komitete pareiškė išlygą, galutinę poziciją.

4.   Delegacijos prašymu balsavimas dėl klausimo gali būti atidėtas, jeigu su specifiniu darbotvarkės punktu susiję dokumentai nariams nebuvo nusiųsti laikantis 5 straipsnio 1 ir 2 dalyse nustatyto termino. Tokiu atveju pirmininkas gali nuspręsti pratęsti konsultacijoms skirtą laikotarpį, tačiau ne ilgiau kaip iki kito posėdžio pabaigos. Prireikus gali būti taikoma šių darbo tvarkos taisyklių 11 straipsnyje numatyta rašytinė procedūra.

Tačiau pirmininko siūlymu arba Komiteto nario prašymu Komitetas paprastąja narių dauguma gali nuspręsti palikti klausimą įrašytą darbotvarkėje, jeigu jis yra skubus.

5.   Nagrinėjant metines veiksmų programas bet kuri delegacija gali paprašyti, kad projektas arba programa būtų išbraukti iš metinės veiksmų programos. Jeigu šiam prašymui pritaria blokuojanti delegacijų mažuma, kaip nustatyta 9 straipsnio 3 dalyje siejant su Vidaus susitarimo 8 straipsnio 2 dalimi, Komisija, laikydamasi 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 11 straipsnio 3 dalyje nustatytų valdymo procedūrų, patvirtina metinę veiksmų programą neįtraukdama į ją atitinkamo projekto ar programos. Išskyrus atvejį, kai Komisija, atsižvelgdama į delegacijų nuomonę Komitete, nenori tęsti išbraukto projekto ar programos, toks projektas arba programa vėliau dar kartą pateikiamas Komitetui atskirai nuo metinės veiksmų programos kaip pasiūlymas dėl finansavimo, kurį vėliau tvirtina Komisija, laikydamasi 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 11 straipsnio 3 dalyje nustatytų valdymo procedūrų.

8 straipsnis

Pasikeitimas nuomonėmis

1.   Vadovaujantis 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 11 straipsnio 4 dalimi, Komitete pasikeičiama nuomonėmis dėl metinių veiklos peržiūrų ir 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 14 straipsnio 3 dalyje nurodyto metinio pranešimo bendrų išvadų. Kiekviena delegacija taip pat gali paraginti surengti pasikeitimą nuomonėmis dėl 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 15 straipsnio 2 dalyje nurodytų įvertinimų.

Kiekviena delegacija gali bet kuriuo metu paprašyti Komisijos suteikti informaciją Komitetui ir surengti pasikeitimą nuomonėmis dėl klausimų, susijusių su 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 11 straipsnio 2 dalyje apibūdintomis užduotimis.

2.   Po tokių pasikeitimų nuomonėmis delegacijos gali parengti rekomendacijas, į kurias atsižvelgia Komisija. Visi pasisakymai įtraukiami į Komiteto posėdžio protokolą. Pasisakymas, kurį palaikė kvalifikuota delegacijų dauguma, kaip nustatyta 8 straipsnio 3 dalyje, siejant su Vidaus susitarimo 8 straipsnio 2 dalimi, įrašomas kaip rekomendacija.

9 straipsnis

Atstovavimas ir kvorumas

1.   Kiekviena delegacija yra laikoma vienu Komiteto nariu. Kiekviena valstybė narė priima sprendimą dėl savo delegacijos sudėties ir apie ją praneša pirmininkui.

2.   Pirmininkui pritarus, delegacijas gali lydėti nevyriausybiniai ekspertai atitinkamos valstybės narės sąskaita. Pirmininko pritarimas grindžiamas delegatų išankstiniu raštišku pranešimu Komiteto sekretoriatui, kad jie norėtų naudotis pagalba dėl specifinio darbotvarkės punkto. Jei pirmininkas iki atitinkamo Komiteto posėdžio nepaprieštarauja dėl eksperto dalyvavimo, laikoma, kad leidimas yra suteiktas.

3.   Prireikus delegacija gali atstovauti daugiausiai dar vienai valstybei narei. Delegacija, kuri yra atstovaujama, raštu informuoja Komiteto pirmininką ne vėliau kaip iki posėdžio pradžios.

4.   Kvorumas, kurio reikia, kad Komiteto svarstymai būtų galiojantys, yra toks, kuris leidžia kvalifikuota balsų dauguma priimti nuomonę pagal 10-ojo EPF įgyvendinimo reglamento 11 straipsnio 3 dalį.

10 straipsnis

Trečiųjų šalių priėmimas

1.   Pirmininkas delegacijos prašymu arba savo iniciatyva gali nuspręsti išklausyti ekspertus specifiniais klausimais.

2.   Šie bei 9 straipsnio 2 dalyje paminėti ekspertai nedalyvauja Komitetui balsuojant.

11 straipsnis

Rašytinė procedūra

1.   Kai siūlomoms priemonėms taikoma rašytinė procedūra, delegacijos turi pareikšti savo poziciją per 15 darbo dienų nuo pasiūlymų išsiuntimo. Laikoma, kad bet kuri Komiteto delegacija, iki rašte nustatytos datos nepareiškusi prieštaravimo ar ketinimo susilaikyti, tyliu sutikimu pritarė pasiūlymui.

Skubos ar ypatingos skubos atvejais taikomi 5 straipsnio 2 ir 3 dalyse nustatyti terminai. Skubos ar ypatingos skubos atvejus Komisija privalo tinkamai pagrįsti raštu. Ypatingos skubos atvejais delegacijų sutikimas nustatomas tik tuo atveju, jei apie jį buvo aiškiai pranešta. Per 48 valandas negavus pranešimų, tai bus suprantama kaip susilaikymas.

2.   Tačiau jei Komiteto narys reikalauja, kad priemonių projektas būtų svarstomas Komiteto posėdyje, rašytinė procedūra nutraukiama ir siūlomų priemonių klausimas perkeliamas į kitą Komiteto posėdį.

3.   Komisija raštu informuoja Komiteto narius apie rašytinės procedūros rezultatus, kai tik priimamas atitinkamas sprendimas.

12 straipsnis

Sekretoriato parama

Sekretoriavimo paslaugas Komitetui teikia Komisija.

13 straipsnis

Posėdžių protokolas ir trumpa ataskaita

Kiekvieno posėdžio protokolas parengiamas prižiūrint pirmininkui, jame įrašomos dėl siūlomų priemonių pareikštos nuomonės bei posėdžio metu išdėstytos pozicijos. Komiteto nariams protokolas išsiunčiamas per 15 darbo dienų.

Delegacijos siunčia pirmininkui savo rašytines pastabas, kurių jos gali turėti dėl to protokolo. Komitetas apie tai informuojamas; jei kyla nesutarimų, Komitetas aptaria siūlomą pakeitimą. Nepavykus susitarti, siūlomas pakeitimas pridedamas prie protokolo.

14 straipsnis

Dalyvių sąrašas

1.   Kiekviename posėdyje pirmininkas sudaro dalyvių sąrašą, nurodydamas institucijas ar įstaigas, kurioms priklauso dalyviai. Dalyvių sąrašas dalyviams bus pateiktas posėdžio metu.

2.   Kiekvieno posėdžio pradžioje delegacija, dėl kurios dalyvavimo Komiteto darbe gali kilti interesų konfliktas nagrinėjant kurį nors darbotvarkės punktą, turi apie tai pranešti pirmininkui. Delegacijų nariai, nepriklausantys valstybės narės tam tikrai valdžios institucijai ar organizacijai, turi pasirašyti deklaraciją, kurioje nurodoma, kad dėl jų dalyvavimo nekyla joks interesų konfliktas.

Jei toks interesų konfliktas egzistuoja, atitinkamas narys aptariant atitinkamus darbotvarkės punktus pirmininko prašymu turi pasišalinti.

15 straipsnis

Korespondencija

1.   Su Komitetu susijusi korespondencija adresuojama Komisijai, Komiteto sekretoriatui.

2.   Delegacijoms skirtą korespondenciją sekretoriatas taip pat siunčia atitinkamos valstybės narės nuolatiniam atstovui greičiausiu ir patikimiausiu elektroniniu būdu.

3.   Išskyrus išimtines aplinkybes, Komisijos ir delegacijų tarpusavio korespondencija siunčiama tam skirtomis kompiuterizuotomis priemonėmis.

16 straipsnis

Skaidrumas

1.   Komisijai taikomi principai ir sąlygos, reglamentuojantys galimybę visuomenei susipažinti su dokumentais, taikomi ir EPF komitetui. Jei toks prašymas siunčiamas valstybei narei, ji privalo veikti pagal 2001 m. gegužės 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1049/2001 dėl galimybės visuomenei susipažinti su Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos dokumentais (1) 5 straipsnį.

2.   Visi dalyviai laikosi konfidencialumo reikalavimo dėl Komiteto posėdžių.

17 straipsnis

Einamosios išlaidos

1.   Komiteto einamąsias išlaidas, įskaitant kelionės išlaidas vienam kiekvienos valstybės narės dalyviui, apmoka Komisija.

Jei skirtas finansinis asignavimas leidžia, Komisija padengia dviejų delegacijos narių, kurie dėl to pateikia prašymą, kelionės išlaidas, neviršijant to asignavimo.

2.   Komisijai leidžiama apmokėti ekspertų, kviečiamų pagal 8 straipsnio 1 dalį, apgyvendinimo ir kelionės išlaidas.

3.   Komisija suteikia Komitetui patalpas ir jo darbui reikalingus materialinius išteklius.


(1)  OL L 145, 2001 5 31, p. 43.


Top