EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007R0716

2007 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 716/2007 dėl Bendrijos statistikos apie su užsieniu susijusių įmonių struktūrą ir veiklą (Tekstas svarbus EEE)

OL L 171, 2007 6 29, p. 17–31 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2020; panaikino 32019R2152

ELI: http://data.europa.eu/eli/reg/2007/716/oj

29.6.2007   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 171/17


EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 716/2007

2007 m. birželio 20 d.

dėl Bendrijos statistikos apie su užsieniu susijusių įmonių struktūrą ir veiklą

(Tekstas svarbus EEE)

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 285 straipsnio 1 dalį,

atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

atsižvelgdami į Europos centrinio banko nuomonę (1),

laikydamiesi šios Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos (2),

kadangi:

(1)

Reguliariai teikiama ir geros kokybės Bendrijos statistika apie su užsieniu susijusių įmonių struktūrą ir veiklą visoje ekonomikoje yra esminis dalykas siekiant atitinkamai įvertinti užsienio kontroliuojamų įmonių poveikį Europos Sąjungos ekonomikai. Tai kartu palengvintų vidaus rinkos veiksmingumo stebėseną ir laipsnišką ekonomikos integraciją globalizacijos sąlygomis. Šiuo požiūriu tarptautinio verslo įmonės yra svarbiausios, tačiau mažosios ir vidutinės įmonės taip pat gali būti suinteresuotos užsienio kapitalo kontrole.

(2)

Bendrojo susitarimo dėl prekybos paslaugomis (GATS) ir Susitarimo dėl intelektinės nuosavybės teisių aspektų, susijusių su prekyba (TRIPS), įgyvendinimas ir peržiūra, o taip pat esamos bei būsimos derybos dėl tolesnių susitarimų reikalauja turėti atitinkamos statistinės informacijos, kurią galima būtų pateikti derybų metu, kad jos vyktų sklandžiau.

(3)

Siekiant parengti ekonomikos, konkurencijos, įmonių, tyrimų, techninės plėtros ir užimtumo politiką liberalizacijos proceso sąlygomis, būtina statistika apie užsienyje esančias susijusias įmones, kad būtų galima nustatyti tiesioginį ir netiesioginį užsienio kapitalo kontrolės poveikį užimtumui, darbo užmokesčiui ir produktyvumui atskirose šalyse bei sektoriuose.

(4)

Pagal esamus Bendrijos teisės aktus teikiama arba valstybių narių turima informacija yra nepakankama, netinkama ar nepakankamai palyginama, kad ja būtų galima patikimai remtis Komisijos darbe.

(5)

Reglamente Nr. 184/2005 (3) numatyta bendroji sistema dėl sistemingo Bendrijos statistikos apie mokėjimų balansą, tarptautinę prekybą paslaugomis ir tiesiogines užsienio investicijas pateikimo. Kadangi mokėjimų balanso statistika apimama tik dalį duomenų, įtraukiamų į GATS, svarbu, kad būtų reguliariai pateikiama išsami statistika apie su užsieniu susijusias įmones.

(6)

Remiantis 1996 m. gruodžio 20 d. Tarybos reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 58/97 dėl verslo struktūros statistikos (4) ir 1993 m. kovo 15 d. Tarybos reglamentu (EEB) Nr. 696/93 dėl statistinių vienetų gamybos sistemai stebėti ir analizuoti Bendrijoje (5) buvo sukurta bendroji Bendrijos statistikos apie Bendrijos įmonių struktūrą ir veiklą rinkimo, rengimo, perdavimo ir įvertinimo sistema.

(7)

Nacionalinių sąskaitų rengimas pagal 1996 m. birželio 25 d. Tarybos reglamentą (EB) Nr. 2223/96 dėl Europos nacionalinių ir regioninių sąskaitų sistemos Bendrijoje (6) reikalauja palyginamosios, pilnos ir patikimos verslo statistikos apie su užsieniu susijusias įmones.

(8)

Jungtinių Tautų (JT) Tarptautinės prekybos paslaugomis statistikos vadove, Tarptautinio pinigų fondo (TPF) Mokėjimų balanso taisyklėse (penktasis leidimas), tiesioginių užsienio investicijų lyginamuosiuose apibrėžimuose ir Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) Ekonomikos globalizacijos rodiklių vadove apibrėžiamos bendrosios tarptautinės palyginamosios statistikos apie su užsieniu susijusias įmones rengimo taisyklės.

(9)

Konkretų Bendrijos statistikos rengimą reglamentuoja 1997 m. vasario 17 d. Tarybos reglamente (EB) Nr. 322/97 dėl Bendrijos statistikos (7) nustatytos taisyklės.

(10)

Kadangi šio reglamento tikslo, būtent bendrų statistikos standartų palyginamai statistikai apie su užsieniu susijusias įmones parengimo, valstybės narės negali deramai pasiekti ir kadangi dėl šio veiksmo masto arba poveikio šį tikslą būtų geriau siekti Bendrijos lygiu, laikydamasi Sutarties 5 straipsnyje numatyto subsidiarumo principo Bendrija gali patvirtinti priemones. Pagal tame straipsnyje nustatytą proporcingumo principą šiuo reglamentu neviršijama to, kas būtina nurodytam tikslui pasiekti.

(11)

Šio reglamento įgyvendinimui būtinos priemonės turėtų būti patvirtintos pagal 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimą 1999/468/EB, nustatantį Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką (8).

(12)

Visų pirma, Komisijai turėtų būti suteikti įgaliojimai suderinti I ir II priedų sąvokų apibrėžimus, o taip pat III priede pateikiamus informacijos išsamumo lygius ir atitinkamai pakeisti I ir II priedą, siekiant įgyvendinti bandomųjų tyrimų rezultatus ir apibrėžti tinkamus bendrus kokybės standartus bei kokybės ataskaitų turinį ir periodiškumą. Kadangi šios priemonės yra bendros paskirties ir yra skirtos pakeisti neesminiams šio reglamento elementams arba papildyti šį reglamentą pridedant naujus neesminius elementus, tai jos turėtų būti patvirtintos pagal Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnyje nurodytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu.

(13)

Buvo tariamasi su Statistikos programų komitetu, įsteigtu Tarybos sprendimu 89/382/EEB, Euratomas (9) ir Pinigų, finansų ir mokėjimų balanso statistikos komitetu, įsteigtu Tarybos sprendimu 2006/856/EB (10),

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Dalykas

Šiuo reglamentu nustatoma bendroji Bendrijos statistikos apie su užsieniu susijusių įmonių struktūrą ir veiklą sistemingo rengimo sistema.

2 straipsnis

Sąvokų apibrėžimai

Šiame reglamente:

a)

„su užsieniu susijusi įmonė“ reiškia įmonę rezidentę duomenis kompiliuojančioje šalyje, kontroliuojamą institucinio vieneto nerezidento duomenis kompiliuojančioje šalyje, arba įmonę nerezidentę duomenis kompiliuojančioje šalyje, kontroliuojamą institucinio vieneto rezidento duomenis kompiliuojančioje šalyje;

b)

„kontrolė“ reiškia gebėjimą nustatyti bendrąją įmonės politiką, pasirenkant tinkamus direktorius, jei būtina. Todėl A įmonė laikoma kontroliuojama B institucinio vieneto, B įmonei kontroliuojant – tiesiogiai ar netiesiogiai – daugiau kaip pusę jos akcininkų balsų teisių arba daugiau kaip pusę akcijų;

c)

„užsienio kontrolė“ reiškia, kad kontroliuojantis institucinis vienetas yra rezidentas kitoje šalyje, nei kontroliuojamas institucinis vienetas reziduoja;

d)

„filialai“ reiškia vietinius vienetus, neturinčius atskiro teisinio identiteto ir pavaldžius užsienio kontroliuojamo kapitalo įmonėms. Jos laikomos kvazi-įmonėmis pagal Reglamento (EEB) Nr. 696/93 priedo III skyriaus B dalies 3 punkto f papunkčio paaiškinimus;

e)

„su užsieniu susijusių įmonių statistika“ reiškia statistiką, kuri apibūdina visą su užsieniu susijusių įmonių veiklą;

f)

„su užsieniu susijusių įmonių vidaus statistika“ reiškia statistiką, kuri apibūdina su užsieniu susijusių įmonių rezidenčių veiklą kompiliuojančioje šalyje;

g)

„su užsieniu susijusių įmonių išorės statistika“ reiškia statistiką, kuri apibūdina su užsieniu susijusių įmonių veiklą užsienyje, kurią kontroliuoja duomenis kompiliuojančioje šalyje esanti institucija;

h)

„su užsieniu susijusios įmonės pagrindinis kontroliuojantis institucinis vienetas“ reiškia institucinį vienetą, kuris vykdo su užsieniu susijusios įmonės kontrolę ir kuris yra nekontroliuojamas kito institucinio vieneto;

i)

„įmonė“, „vietinis vienetas“ ir „institucinis vienetas“ turi tą pačią reikšmę, kaip ir sąvokos, pateikiamos Reglamente (EEB) Nr. 696/93.

3 straipsnis

Duomenų pateikimas

Valstybės narės pateikia Komisijai (Eurostatui) duomenis apie su užsieniu susijusių įmonių rodiklius, ekonominės veiklos rūšis ir suskirstymą pagal geografines teritorijas, nurodytas I, II ir III prieduose.

4 straipsnis

Duomenų šaltiniai

1.   Valstybės narės, vykdydamos 6 straipsnyje nurodytas kokybės sąlygas, kaupia pagal šį reglamentą būtiną informaciją ir naudojasi visais šaltiniais, kuriuos laiko svarbiais ir tinkamais.

2.   Fiziniai ir juridiniai asmenys, kuriems būtina teikti informaciją, ją pateikdami laikosi nacionalinių institucijų, atsakingų už duomenų rinkimą valstybėse narėse pagal šį reglamentą, nurodytų terminų ir apibrėžimų.

3.   Jei reikiamų duomenų negalima surinkti prieinama kaina, galima perduoti geriausius įvertinimus, įskaitant nulines vertes.

5 straipsnis

Bandomieji tyrimai

1.   Komisija sudaro bandomųjų tyrimų programą, kurią nacionalinės valdžios institucijos vykdys savanoriškumo pagrindais, kaip apibrėžta Reglamento (EB) Nr. 322/97 dėl papildomų kintamųjų ir renkamų duomenų bei vidaus ir išorės statistikos apie su užsieniu susijusias įmones suskirstymą 2 straipsnyje.

2.   Turi būti atlikti bandomieji tyrimai siekiant įvertinti gaunamų duomenų aktualumą ir ekonominį pagrįstumą, atsižvelgiant į duomenų pasiūlos naudą dėl statistinės sistemos išlaidų ir įmonėms tenkančios naštos.

3.   Komisijos bandomųjų tyrimų programa neprieštarauja I ir II priedams.

4.   Remdamasi bandomųjų tyrimų išvadomis, Komisija patvirtina būtinas vidaus ir išorės statistikos apie su užsieniu susijusių įmonių suskirstymą įgyvendinimo priemones, vadovaudamasi 10 straipsnio 3 dalyje nurodyta reguliavimo su tikrinimu procedūra.

5.   Bandomieji tyrimai užbaigiami iki 2010 m. liepos 19 d.

6 straipsnis

Kokybės standartai ir ataskaitos

1.   Valstybės narės imasi visų būtinų priemonių pagal bendrus kokybės standartus perduodamų duomenų kokybei užtikrinti.

2.   Valstybės narės pateikia Komisijai (Eurostatui) ataskaitą apie perduodamų duomenų kokybę (toliau – kokybės ataskaitos).

3.   Bendrus kokybės standartus bei kokybės ataskaitų turinį ir periodiškumą Komisija apibrėžia vadovaudamasi 10 straipsnio 3 dalyje nurodyta reguliavimo su tikrinimu procedūra.

4.   Komisija įvertina perduodamų duomenų kokybę.

7 straipsnis

Rekomendacijų vadovas

Glaudžiai bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis Komisija išleidžia rekomendacijų vadovą, kurį sudaro atitinkamos apibrėžtys ir papildomos orientacinės gairės dėl rengiamos pagal šį reglamentą Bendrijos statistikos.

8 straipsnis

Terminai ir leidžiančios nukrypti nuostatos

1.   Valstybės narės rengia duomenis laikydamosi įgyvendinimo tvarkaraščio, nurodyto I ir II prieduose.

2.   Pereinamojo laikotarpio metu, kuris ne ilgesnis kaip ketveri metai nuo pirmųjų ataskaitinių metų, nurodytų I ir II prieduose, Komisija, vadovaudamasi 10 straipsnio 2 dalyje nurodyta reguliavimo procedūra, gali ribotos trukmės laikotarpiui suteikti valstybėms narėms nuo šio reglamento nuostatų leidžiančias nukrypti nuostatas, jei reikia iš esmės pakeisti jų nacionalines sistemas.

9 straipsnis

Įgyvendinimo priemonės

1.   Pagal 10 straipsnio 2 dalyje nurodytą reguliavimo procedūrą patvirtinamos tokios šio reglamento įgyvendinimo priemonės:

a)

nustatyti tinkamą valstybių narių perduodamų rezultatų formatą ir tvarką,

bei

b)

jei reikia iš esmės pakeisti valstybių narių nacionalines sistemas, suteikti joms nukrypti leidžiančias nuostatas, įskaitant bet kokių tolesnių nuo visų naujų reikalavimų, taikomų atlikus bandomąjį tyrimą, nukrypti leidžiančių nuostatų suteikimą pagal 8 straipsnio 2 dalį.

2.   Toliau nurodytos priemonės, skirtos neesminėms šio reglamento nuostatoms pakeisti, įskaitant jo papildymą įrašant naujas neesmines nuostatas, turi būti priimtos pagal 10 straipsnio 3 dalyje nurodytą reguliavimo procedūrą su tikrinimu:

a)

pataisyti I ir II priedų apibrėžtis bei III priede pateikiamus informacijos išsamumo lygius ir atitinkamai pakeisti I ir II priedą;

b)

pritaikyti bandomųjų tyrimų rezultatus pagal 5 straipsnio 4 dalį;

c)

pagal 6 straipsnio 3 dalį nustatyti tinkamus bendrus kokybės standartus bei kokybės ataskaitų turinį ir periodiškumą.

3.   Ypatingas dėmesys teikiamas principui, pagal kurį tokių priemonių nešama nauda turi nusverti jų sąnaudas, ir principui, kad bet kokia papildoma valstybių narių arba įmonių finansinė našta turi neviršyti protingų ribų.

10 straipsnis

Komitetas

1.   Komisijai padeda Europos vertybinių popierių komitetas (toliau – komitetas).

2.   Kai nuoroda daroma į šią pastraipą, taikomi Sprendimo 1999/468/EB 5 ir 7 straipsniai, atsižvelgiant į susijusias 8 straipsnio nuostatas.

Sprendimo 1999/468/EB 5 straipsnio 6 dalyje nurodytas laikotarpis – trys mėnesiai.

3.   Kai daroma nuoroda į šią straipsnio dalį, taikoma Sprendimo 1999/468/EB 5a straipsnio 1–4 dalys ir 7 straipsnis, atsižvelgiant į šio sprendimo 8 straipsnio nuostatas.

4.   Europos centrinis bankas ir nacionaliniai centriniai bankai gali dalyvauti Komiteto posėdžiuose kaip stebėtojai.

11 straipsnis

Bendradarbiavimas su Pinigų, finansų ir mokėjimų balanso statistikos komitetu

Įgyvendindama šį reglamentą, Komisija prašo Pinigų, finansų ir mokėjimų balanso statistikos komiteto pareikšti savo nuomonę dėl visų susijusių su komiteto kompetencija klausimų, ypač dėl visų priemonių derinimo prie ekonominės ir techninės raidos, kai tai yra susiję su duomenų rinkimu ir statistiniu apdorojimu, rezultatų apdorojimu ir siuntimu.

12 straipsnis

Įgyvendinimo ataskaita

Komisija iki 2012 m. liepos 19 d. pateikia Europos Parlamentui ir Tarybai ataskaitą apie šio reglamento įgyvendinimą. Šioje ataskaitoje ypač:

a)

vertinama parengtos statistikos kokybė;

b)

įvertinama nauda, atitenkanti Bendrijai, valstybėms narėms, statistinės informacijos teikėjams ir vartotojams rengiamos statistikos išlaidų atžvilgiu;

c)

įvertinama bandomųjų tyrimų pažanga ir jų įgyvendinimas;

d)

atsižvelgiant į gautus rezultatus ir susijusias išlaidas, nustatomos galimo tobulinimo ir laikomų būtinais pakeitimų sritys.

13 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną nuo jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Šis reglamentas yra privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Strasbūre, 2007 m. liepos 20 d.

Europos Parlamento vardu

Pirmininkas

H.-G. PÖTTERING

Tarybos vardu

Pirmininkas

G. GLOSER


(1)  OL C 144, 2005 6 14, p. 14.

(2)  2006 m. gruodžio 12 d. Europos Parlamento nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2007 m. gegužės 25 d. Tarybos sprendimas.

(3)  OL L 35, 2005 2 8, p. 23. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Komisijos reglamentu (EB) Nr. 602/2006 (OL L 106, 2006 4 19, p. 10).

(4)  OL L 14, 1997 1 17, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1893/2006 (OL L 393, 2006 12 30, p. 1).

(5)  OL L 76, 1993 3 30, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1882/2003 (OL L 284, 2003 10 31, p. 1).

(6)  OL L 310, 1996 11 30, p. 1. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (EB) Nr. 1267/2003 (OL L 180, 2003 7 18, p. 1).

(7)  OL L 52, 1997 2 22, p. 1. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1882/2003.

(8)  OL L 184, 1999 7 17, p. 23. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu 2006/512/EB (OL L 200, 2006 7 22, p. 11).

(9)  OL L 181, 1989 6 28, p. 47.

(10)  OL L 332, 2006 11 30, p. 21.


I PRIEDAS

BENDRAS SU UŽSIENIU SUSIJUSIŲ ĮMONIŲ VIDAUS STATISTIKOS MODULIS

1 SKIRSNIS

Statistinis vienetas

Statistiniai vienetai – įmonės ir visi filialai, kontroliuojami užsienio pagal 2 straipsnyje pateikiamus apibrėžimus.

2 SKIRSNIS

Rodikliai

Kaip nustatyta 1998 m. gruodžio 17 d. Komisijos reglamente (EB) Nr. 2700/98 dėl verslo struktūros statistikos rodiklių apibrėžimų (1), turi būti rengiami šie rodikliai:

Kodas

Pavadinimas

11 11 0

Įmonių skaičius

12 11 0

Apyvarta

12 12 0

Produkcijos vertė

12 15 0

Pridėtinė vertė gamybos kaina

13 11 0

Prekių ir paslaugų pirkimai iš viso

13 12 0

Prekių ir paslaugų, skirtų perparduoti tokios pat būklės, pirkimai

13 31 0

Išlaidos personalui

15 11 0

Bendros investicijos į materialųjį turtą

16 11 0

Dirbančių asmenų skaičius

22 11 0

Bendros vidaus išlaidos moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai (2)

22 12 0

Bendras mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos darbuotojų skaičius (2)

Jei nėra dirbančių asmenų skaičiaus, vietoj jo kompiliuojamas darbuotojų (16 13 0 kodas) skaičius.

Kintamieji - bendros vidaus išlaidos moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai (22 11 0 kodas) bei bendras mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos darbuotojų skaičius (22 12 0 kodas) – turi būti kompiliuojami tik pagal veiklos rūšis NACE C, D, E ir F skirsniuose.

NACE J skirsniui kompiliuojami tik įmonių skaičius, apyvarta (3) ir dirbančių asmenų (arba darbuotojų) skaičius.

3 SKIRSNIS

Išsamus lygis

Duomenys pateikiami pagal „pagrindinio kontroliuojančio institucinio vieneto“ koncepciją, kai suskirstymas pagal geografines teritorijas (2-asis vidinis lygis) sujungiamas su veiklos rūšių suskirstymu (3-iasis lygis), kaip apibrėžta III priede, ir suskirstymas pagal geografines teritorijas (3-iasis lygis) sujungiamas su verslo ekonomika.

4 SKIRSNIS

Pirmieji ataskaitiniai metai ir periodiškumas

1.

Pirmieji ataskaitiniai metai, už kuriuos rengiama metinė statistika, yra kalendoriniai šio reglamento įsigaliojimo metai.

2.

Po to valstybės narės pateikia duomenis už kiekvienus kalendorinius metus.

3.

Pirmieji ataskaitiniai metai, už kuriuos renkami duomenys apie bendras vidaus išlaidas moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai (22 11 0 kodas) ir bendrą mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos darbuotojų skaičių (22 12 0 kodas), yra 2007 metai.

5 SKIRSNIS

Rezultatų perdavimas

Rezultatai perduodami po 20 mėnesių nuo ataskaitinių metų pabaigos.

6 SKIRSNIS

Ataskaitos ir bandomieji tyrimai

1.

Valstybės narės pateikia Komisijai ataskaitą, susijusią su turimais statistikos duomenimis, kuriuos reikia kompiliuoti šio bendro modulio tikslais, su jų apibūdinimu, struktūra.

2.

Šiame priede pateikiamam išsamiam lygiui apibūdinti Komisija skiria nacionalines valdžios institucijas bandomiesiems tyrimams vykdyti, kaip apibrėžta Reglamento (EB) Nr. 322/97 2 straipsnyje pagal šio reglamento 5 straipsnį.

3.

Bandomieji tyrimai atliekami siekiant įvertinti gaunamų duomenų ekonominį pagrįstumą, atsižvelgiant į tokių duomenų pasiūlos naudą dėl surinkimo išlaidų ir verslui tenkančios naštos.

4.

Bandomieji tyrimai bus atliekami šiems rodikliams:

Kodas

Pavadinimas

 

Prekių ir paslaugų eksportas

 

Prekių ir paslaugų importas

 

Grupės vidaus prekių ir paslaugų eksportas

 

Grupės vidaus prekių ir paslaugų importas

Eksportas, importas, grupės vidaus eksportas ir grupės vidaus importas išskirstomas į prekių ir paslaugų importą ir eksportą.

5.

Bandomieji tyrimai bus atliekami ir siekiant ištirti kompiliuotųjų duomenų, susijusių su NACE M, N ir O skirsnių veikla, ekonominį pagrįstumą, ir rengiant kintamuosius – bendros vidaus išlaidos moksliniams tyrimams ir taikomajai veiklai (22 11 0 kodas) bei bendras mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos darbuotojų skaičius (22 12 0 kodas) – apie NACE G, H, I, K, M, N ir O skirsnių veiklą. Bandomieji tyrimai taip pat bus atliekami siekiant įvertinti duomenų aktualumą, ekonominį pagrįstumą ir jų suskirstymo išlaidas į dydžio klases, nustatomas pagal dirbančių asmenų skaičių, kaip apibrėžta 2 skirsnyje.


(1)  OL L 344, 1998 12 18, p. 49. Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1670/2003 (OL L 244, 2003 9 29, p. 74).

(2)  22 11 0 ir 22 12 0 kintamieji pranešami kas antri metai. Jeigu bendra apyvartos suma arba dirbančių asmenų skaičius NACE 1.1 red. skyriaus C–F skirsniuose vienoje valstybėje narėje sudaro mažiau kaip 1 % visos Bendrijos apyvartos, būtina informacija, susijusi su 22 11 0 ir 22 12 0 rodiklių statistikos rengimu, neturi būti kaupiama šio reglamento tikslais.

(3)  NACE 1.1 red. 65 skyriui apyvarta bus keičiama į produkcijos vertę.


II PRIEDAS

BENDRAS SU UŽSIENIU SUSIJUSIŲ ĮMONIŲ IŠORĖS STATISTIKOS MODULIS

1 SKIRSNIS

Statistinis vienetas

Statistiniai vienetai – įmonės ir visi užsienyje esantys filialai, kontroliuojami institucinio vieneto rezidento kompiliuojančioje šalyje pagal 2 straipsnyje pateikiamus apibrėžimus.

2 SKIRSNIS

Rodikliai

Kaip nustatyta Reglamente (EB) Nr. 2700/98, turi būti renkami šie rodikliai:

Kodas

Pavadinimas

12 11 0

Apyvarta

16 11 0

Dirbančių asmenų skaičius

11 11 0

Įmonių skaičius

Jei nenurodytas dirbančių asmenų skaičius, vietoj jo nurodomas darbuotojų skaičius (kodas 16 13 0).

3 SKIRSNIS

Išsamus lygis

Išsamūs duomenys pateikiami pagal buveinės šalį ir su užsieniu susijusios įmonės veiklą, apibrėžtą III priede. Išsamūs duomenys pagal buveinės šalį ir veiklą sujungiami tokiu būdu:

1-asis suskirstymo pagal geografines teritorijas lygis sujungiamas su 2-uoju veiklos rūšių suskirstymo lygiu.

2-asis išorinis suskirstymo pagal geografines teritorijas lygis sujungiamas su 1-uoju veiklos rūšių suskirstymo lygiu.

3-iasis suskirstymo pagal geografines teritorijas lygis sujungiamas tik su bendros veiklos duomenimis.

4 SKIRSNIS

Pirmieji ataskaitiniai metai ir periodiškumas

1.

Pirmieji ataskaitiniai metai, už kuriuos rengiama metinė statistika, yra kalendoriniai šio reglamento įsigaliojimo metai.

2.

Po to valstybės narės pateikia kiekvienų kalendorinių metų duomenis.

5 SKIRSNIS

Rezultatų perdavimas

Rezultatai perduodami per 20 mėnesių nuo ataskaitinių metų pabaigos.

6 SKIRSNIS

Ataskaitos ir bandomieji tyrimai

1.

Valstybės narės pateikia Komisijai ataskaitą, susijusią su turimais statistikos duomenimis, kuriuos reikia kompiliuoti šio bendro modulio tikslais, su jų apibūdinimu, struktūra.

2.

Šiame priede pateikiamam išsamiam lygiui apibūdinti Komisija skiria nacionalines valdžios institucijas bandomiesiems tyrimams vykdyti, kaip apibrėžta Reglamento (EB) Nr. 322/97 2 straipsnyje pagal šio reglamento 5 straipsnį.

3.

Bandomieji tyrimai atliekami siekiant įvertinti gaunamų duomenų aktualumą ir ekonominį pagrįstumą, atsižvelgiant į duomenų pasiūlos naudą dėl surinkimo išlaidų ir verslui tenkančios naštos.

4.

Bandomieji tyrimai bus atliekami šiems rodikliams:

Kodas

Pavadinimas

13 31 0

Išlaidos personalui

 

Prekių ir paslaugų eksportas

 

Prekių ir paslaugų importas

 

Grupės vidaus prekių ir paslaugų eksportas

 

Grupės vidaus prekių ir paslaugų importas

12 15 0

Pridėtinė vertė gamybos kaina

15 11 0

Bendros investicijos į materialialųjį turtą


III PRIEDAS

IŠSAMIOS INFORMACIJOS LYGIAI PAGAL GEOGRAFINĘ TERITORIJĄ IR VEIKLOS RŪŠĮ

Lygiai pagal geografinę teritoriją

1-asis lygis

 

2-asis išorinis lygis

(1-asis lygis + 24 šalys)

V2

ne 27-ios Europos Sąjungos valstybės narės

V2

ne 27-ios Europos Sąjungos valstybės narės

 

 

IS

Islandija

 

 

LI

Lichtenšteinas

 

 

NO

Norvegija

CH

Šveicarija

CH

Šveicarija

 

 

HR

Kroatija

RU

Rusijos Federacija

RU

Rusijos Federacija

 

 

TR

Turkija

 

 

EG

Egiptas

 

 

MA

Marokas

 

 

NG

Nigerija

 

 

ZA

Pietų Afrika

CA

Kanada

CA

Kanada

US

Jungtinės Amerikos Valstijos

US

Jungtinės Amerikos Valstijos

 

 

MX

Meksika

 

 

AR

Argentina

BR

Brazilija

BR

Brazilija

 

 

CL

Čilė

 

 

UY

Urugvajus

 

 

VE

Venesuela

 

 

IL

Izraelis

CN

Kinija

CN

Kinija

HK

Honkongas

HK

Honkongas

IN

Indija

IN

Indija

 

 

ID

Indonezija

JP

Japonija

JP

Japonija

 

 

KR

Pietų Korėja

 

 

MY

Malaizija

 

 

PH

Filipinai

 

 

SG

Singapūras

 

 

TW

Taivanis

 

 

TH

Tailandas

 

 

AU

Australija

 

 

NZ

Naujoji Zelandija

Z8

Nepriskirtos ne 27-ios Europos Sąjungos valstybės narės

Z8

Nepriskirtos ne 27-ios Europos Sąjungos valstybės narės

C4

Ofšoriniai finansiniai centrai

C4

Ofšoriniai finansiniai centrai

Z7

Daugiau nei 1 valstybės narės lygiomis pasidalinta UCIs (1) kontrolę

Z7

Daugiau nei 1 valstybės narės lygiomis pasidalinta UCIs (1) kontrolę


2-asis vidinis lygis

A1

Visas pasaulis (visi ūkio subjektai, įskaitant duomenis kompiliuojančią šalį)

Z9

Likusioji pasaulio dalis (išskyrus duomenis kompiliuojančią šalį)

A2

Kontroliuojama kompiliavimo šalies

V1

27-ios Europos Sąjungos valstybės narės, išskyrus duomenis kompiliuojančią šalį

BE

Belgija

BG

Bulgarija

CZ

Čekijos Respublika

DK

Danija

DE

Vokietija

EE

Estija

IE

Airija

GR

Graikija

ES

Ispanija

FR

Prancūzija

IT

Italija

CY

Kipras

LV

Latvija

LT

Lietuva

LU

Liuksemburgas

HU

Vengrija

MT

Malta

NL

Nyderlandai

AT

Austrija

PL

Lenkija

PT

Portugalija

RO

Rumunija

SI

Slovėnija

SK

Slovakija

FI

Suomija

SE

Švedija

UK

Jungtinė Karalystė

Z7

Daugiau nei vienos valstybės narės lygiomis pasidalinta UCIs (2) kontrolė

V2

ne 27-ios Europos Sąjungos valstybės narės

AU

Australija

CA

Kanada

CH

Šveicarija

CN

Kinija

HK

Honkongas

IL

Izraelis

IS

Islandija

JP

Japonija

LI

Lichtenšteinas

NO

Norvegija

NZ

Naujoji Zelandija

RU

Rusijos Federacija

TR

Turkija

US

Jungtinės Amerikos Valstijos

C4

Ofšoriniai finansiniai centrai

Z8

Nepriskirtos ne 27-ios Europos Sąjungos valstybės narės


3-iasis lygis

AD

Andora

EE

Estija (3)

KZ

Kazachstanas

QA

Kataras

AE

Jungtiniai Arabų Emyratai

EG

Egiptas

LA

Laoso Liaudies Demokratinė Respublika

RO

Rumunija (3)

AF

Afganistanas

ER

Eritrėja

LB

Libanas

RS

Serbija

AG

Antigva ir Barbuda

ES

Ispanija (3)

LC

Sent Lusija

RU

Rusijos Federacija

AI

Angilija

ET

Etiopija

LI

Lichtenšteinas

RW

Ruanda

AL

Albanija

FI

Suomija (3)

LK

Šri Lanka

SA

Saudo Arabija

AM

Armėnija

FJ

Fidžis

LR

Liberija

SB

Saliamono salos

AN

Nyderlandų Antilai

FK

Falklando (Malvinų) salos

LS

Lesotas

SC

Seišeliai

AO

Angola

FM

Mikronezijos Federacinės Valstijos

LT

Lietuva (3)

SD

Sudanas

AQ

Antarktida

FO

Farerų salos

LU

Liuksemburgas (3)

SE

Švedija (3)

AR

Argentina

FR

Prancūzija (3)

LV

Latvija (3)

SG

Singapūras

AS

Amerikos Samoa

GA

Gabonas

LY

Libijos Arabų Džamahirija

SH

Šv. Elenos sala

AT

Austrija (3)

GD

Grenada

MA

Marokas

SI

Slovėnija (3)

AU

Australija

GE

Gruzija

MD

Moldovos Respublika

SK

Slovakija (3)

AW

Aruba

GG

Guernsey

ME

Juodkalnija

SL

Siera Leonė

AZ

Azerbaidžanas

GH

Gana

MG

Madagaskaras

SM

San Marinas

BA

Bosnija ir Hercegovina

GI

Gibraltaras

MH

Maršalo salos

SN

Senegalas

BB

Barbadosas

GL

Grenlandija

MK (5)

Buvusioji Jugoslavijos Respublika Makedonija

SO

Somalis

BD

Bangladešas

GM

Gambija

ML

Malis

SR

Surinamas

BE

Belgija (3)

GN

Gvinėja

MM

Mianmaras

ST

San Tomė ir Prinsipė

BF

Burkina Fasas

GQ

Pusiaujo Gvinėja

MN

Mongolija

SV

Salvadoras

BG

Bulgarija (3)

GR

Graikija (3)

MO

Macao

SY

Sirijos Arabų Respublika

BH

Bahreinas

GS

Pietų Džordžija ir Pietų Sandvičo salos

MP

Marianos šiaurinės salos

SZ

Svazilandas

BI

Burundis

GT

Gvatemala

MR

Mauritanija

TC

Turkso ir Caicoso salos

BJ

Beninas

GU

Guamas

MS

Montserratas

TD

Čadas

BM

Bermuda

GW

Bisau Gvinėja

MT

Malta (3)

TF

Prancūzų pietinės teritorijos

BN

Brunėjaus Darusalamas

GY

Gajana

MU

Mauricijus

TG

Togas

BO

Bolivija

HK

Honkongas

MV

Maldyvai

TH

Tailandas

BR

Brazilija

HM

Heardo ir McDonaldo salos

MW

Malavis

TJ

Tadžikistanas

BS

Bahamos

HN

Hondūras

MX

Meksika

TK

Tokelau

BT

Butanas

HR

Kroatija

MY

Malaizija

TM

Turkmėnistanas

BV

Bouvet sala

HT

Haitis

MZ

Mozambikas

TN

Tunisas

BW

Botsvana

HU

Vengrija (3)

NA

Namibija

TO

Tonga

BY

Baltarusija

ID

Indonezija

NC

Naujoji Kaledonija

TP

Rytų Timoras

BZ

Belizas

IE

Airija (3)

NE

Nigeris

TR

Turkija

CA

Kanada

IL

Izraelis

NF

Norfolko sala

TT

Trinidadas ir Tobagas

CC

Kokosų (Keelingo) salos

IM

Meno sala

NG

Nigerija

TV

Tuvalu

CD

Kongo Demokratinė Respublika

IN

Indija

NI

Nikaragva

TW

Taivanas, Kinijos provincija

CF

Centrinės Afrikos Respublika

IO

Indijos vandenyno britų sritis

NL

Nyderlandai (3)

TZ

Tanzanijos Jungtinė Respublika

CG

Kongas

IQ

Irakas

NO

Norvegija

UA

Ukraina

CH

Šveicarija

IR

Irano Islamo Respublika

NP

Nepalas

UG

Uganda

CI

Dramblio Kaulo Krantas

IS

Islandija

NR

Nauru

UK

Jungtinė Karalystė (3)

CK

Kuko salos

IT

Italija (3)

NU

Niue

UM

Jungtinių Amerikos Valstijų mažosios aplinkinės salos

CL

Čilė

JE

Džersi

NZ

Naujoji Zelandija

US

Jungtinės Valstijos

CM

Kamerūnas

JM

Jamaika

OM

Omanas

UY

Urugvajus

CN

Kinija

JO

Jordanas

PA

Panama

UZ

Uzbekistanas

CO

Kolumbija

JP

Japonija

PE

Peru

VA

Šventasis Sostas, Vatikano Miesto Valstybė

CR

Kosta Rika

KE

Kenija

PF

Prancūzijos Polinezija

VC

Sent Vinsentas ir Grenadinai

CU

Kuba

KG

Kirgizija

PG

Papua Naujoji Gvinėja

VE

Venesuela

CV

Žaliojo Kyšulio Salos

KH

Kambodža (Kampučija)

PH

Filipinai

VG

Didžiosios Britanijos Mergelių salos

CX

Kalėdų sala

KI

Kiribatis

PK

Pakistanas

VI

JAV Virdžinijos salos

CY

Kipras (3)

KM

Komorai

PL

Lenkija (3)

VN

Vietnamas

CZ

Čekijos Respublika (3)

KN

Sent Kitsas ir Nevis

PN

Pitcairnas

VU

Vanuatu

DE

Vokietija (3)

KP

Korėja, Korėjos Liaudies Demokratinė Respublika (Šiaurės Korėja)

PS

Okupuota Palestinos teritorija

WF

Wallis ir Futuna

DJ

Džibutis

KR

Korėja, Korėjos Respublika (Pietų Korėja)

PT

Portugalija (3)

WS

Samoa

DK

Danija (3)

KW

Kuveitas

PW

Palau

YE

Jemenas

DM

Dominika

KY

Kaimanų salos

PY

Paragvajus

 

 

DO

Dominikos Respublika

 

 

 

 

ZA

Pietų Afrika

DZ

Alžyras

 

 

 

 

ZM

Zambija

EC

Ekvadoras

Z8

Nepriskirtos ne 27-ios Europos Sąjungos valstybės narės

 

 

ZW

Zimbabvė

A2

Kontroliuojama duomenis kompiliuojančios šalies

Z7

Daugiau nei 1 valstybės narės lygiomis pasidalinta UCIs (4) kontrolė

 

 

 

 


Veiklos rūšių suskirstymo lygiai

1-asis lygis

2-asis lygis

 

 

NACE red. 1.1 (6)

BENDRA VEIKLA

BENDRA VEIKLA

Nuo C iki O sek. (išskyrus L)

KASYBA IR KARJERŲ EKSPLOATAVIMAS

KASYBA IR KARJERŲ EKSPLOATAVIMAS

C sek.

Iš kurio:

 

Benzino ir dujų gavyba

11 skyrius

GAMYBA

GAMYBA

D sek

Maisto produktai

DA sekcijos dalis

Tekstilės gaminiai ir apranga

DB sekcijos dalis

Mediena, leidyba, spausdinimas

DD, DE sekcijos dalys

VISI tekstilės gaminiai ir medienos veiklos rūšys

 

Rafinuoti naftos produktai. Kiti apdorojimai

23 skyrius

Chemikalų ir cheminių produktų gamyba

24 skyrius

Gumos ir plastmasės produktai

25 skyrius

Benzino, chemijos, gumos, plastmasės produktai

VISI benzino, chemijos, gumos, plastmasės produktai

 

Metalo produktai

DJ sekcijos dalis

Mechaniniai produktai

29 skyrius

VISI metalo ir mechaniniai produktai

 

Raštinės įranga ir kompiuteriai

30 skyrius

Radijo, televizijos, ryšių įranga

32 skyrius

Raštinės įranga, kompiuteriai, RTV, ryšių įranga

VISA įranga, kompiuteriai, RTV, ryšių įranga

 

Variklinės transporto priemonės

34 skyrius

Kita transporto įranga

35 skyrius

Transporto priemonės ir kita transporto įranga

VISOS transporto priemonės ir kita transporto įranga

 

Kita niekur kitur nepriskirta gamyba

 

ELEKTRA, DUJOS IR VANDUO

ELEKTRA, DUJOS IR VANDUO

E sek.

STATYBA

STATYBA

F sek.

VISOS PASLAUGOS

VISOS PASLAUGOS

 

PREKYBA IR REMONTAS

PREKYBA IR REMONTAS

G sek.

Variklinių transporto priemonių ir motociklų pardavimas, priežiūra; mažmeninis automobilių kuro pardavimas

50 skyrius

Didmeninė ir komisinė prekyba, išskyrus prekybą variklinėmis transporto priemonėmis ir motociklais

51 skyrius

Mažmeninė prekyba, išskyrus prekybą variklinėmis transporto priemonėmis ir motociklais asmeninių ir namų ūkio reikmenų taisymas

52 skyrius

VIEŠBUČIAI IR RESTORANAI

VIEŠBUČIAI IR RESTORANAI

H sek.

TRANSPORTAS, SANDĖLIAVIMAS IR RYŠIAI

TRANSPORTAS, SANDĖLIAVIMAS IR RYŠIAI

I sek.

Transportas ir sandėliavimas

60, 61, 62, 63 skyriai

Sausumos transportas transportavimas vamzdynais

60 skyrius

Vandens transportas

61 skyrius

Oro transportas

62 skyrius

Papildoma ir pagalbinė transporto veikla; kelionių agentūrų veikla

63 skyrius

Paštas ir telekomunikacijos

64 skyrius

Pašto ir siuntų tarnybų paslaugos

64.1 grupė

Telekomunikacijos

64.2 grupė

FINANSINIS TARPININKAVIMAS

FINANSINIS TARPININKAVIMAS

J sek.

Finansinis tarpininkavimas, išskyrus draudimo ir pensijų lėšų kaupimą

65 skyrius

Draudimo ir pensijų lėšų, išskyrus privalomąjį socialinį draudimą, kaupimas

66 skyrius

Pagalbinė finansinio tarpininkavimo veikla

67 skyrius

NEKILNOJAMOJO TURTO VEIKLA

K sek., 70 skyr.

MAŠINŲ IR ĮRENGINIŲ BE OPERATORIAUS IR ASMENINIŲ BEI NAMŲ ŪKIO REIKMENŲ NUOMA

K sek., 71 skyr.

KOMPIUTERIAI IR SU JAIS SUSIJUSI VEIKLA

KOMPIUTERIAI IR SU JAIS SUSIJUSI VEIKLA

K sek., 72 skyr.

MOKSLINIAI TYRIMAI IR TAIKOMOJI VEIKLA

MOKSLINIAI TYRIMAI IR TAIKOMOJI VEIKLA

K sek., 73 skyr.

KITA ĮMONĖS VEIKLA

KITA ĮMONĖS VEIKLA

K sek., 74 skyr.

Teisinė, apskaitos veikla, rinkotyra, konsultacijos ir ekspertizė

74.1 grupė

Teisinė veikla

74.11 klasė

Apskaita, buhalterijos ir audito veikla; konsultacijos mokesčių klausimais ir ekspertizė

74.12 klasė

Rinkotyra ir viešosios nuomonės apklausa

74.13 klasė

Verslo ir valdymo konsultacijos ir ekspertizės veikla

74.14 klasė

Kontroliuojančiųjų bendrovių vadybinė veikla

74.15 klasė

Architektūros, inžinerijos ir kita techninė veikla

74.2 grupė

Reklama

74.4 grupė

Kita, niekur kitur nepriskirta, įmonės veikla

74.3, 74.5, 74.6, 74.7, 74.8 grupė

ŠVIETIMAS

M sek.

SVEIKATA IR SOCIALINIS DARBAS

N sek.

NUOTĖKOS IR ATLIEKŲ ŠALINIMAS-{}-

O sek., 90 skyr.

KITOS, NIEKUR KITUR NEPRISKIRTOS, NARYSTĖS ORGANIZACIJOS Niekur kitur nepriskirta

O sek., 91 skyr.

POILSIO ORGANIZAVIMO, KULTŪRINĖ IR SPORTINĖ VEIKLA

POILSIO ORGANIZAVIMO, KULTŪRINĖ IR SPORTINĖ VEIKLA

O sek., 92 skyr.

Kino, radijo, televizijos ir kita pramoginė veikla

92.1, 92.2, 92.3 grupė

Naujienų agentūrų veikla

92.4 grupė

Bibliotekos, archyvų, muziejų ir kita kultūrinė veikla

92.5 grupė

Sportinė ir kita poilsio organizavimo veikla

92.6, 92.7 grupė

KITA APTARNAVIMO VEIKLA

O sek., 93 skyr.

Nepaskirstyta

 


3-iasis lygis (NACE red. 1.1)

Antraštė

Būtinas išsamus lygis

Verslo ekonomika

Nuo C iki K skirsniai

Kasyba ir karjerų eksploatavimas

C skirsnis

Gamyba

D skirsnis

Visos skirsnių dalys nuo DA iki DN

Visi skyriai nuo15 iki 37

Suvestiniai rodikliai:

Aukštoji technologija (AT)

24.4, 30, 32, 33, 35.3

Vidutinio aukštumo technologija (VAT)

24 išskyrus 24.4, 29, 31, 34, 35.2, 35.4, 35.5

Vidutinio žemumo technologija (VŽT)

23, 25–28, 35.1

Žemoji technologija (ŽT)

15–22, 36, 37

Elektra, dujos ir vandens tiekimas

E skirsnis

Visi skyriai (40 ir 41)

Statyba

F sekcija (45 skyrius)

Visos grupės (Nuo 45.1 iki 45.5)

Didmeninė ir mažmeninė prekyba, variklinių transporto priemonių ir motociklų remontas, asmeninių ir namų ūkio reikmenų taisymas

G skirsnis

Visi skyriai (50 to 52)

Nuo 50.1 + 50.2 + 50.3, 50.4, 50.5, 51.1 iki 51.9

Nuo 52.1 iki 52.7 grupės

Viešbučiai ir restoranai

H skirsnis (55 skyriai)

Nuo 55.1 iki 55.5 grupės

Transportas, sandėliavimas ir ryšiai

I skirsnis

Visi skyriai

60.1, 60.2, 60.3, 63.1 + 63.2, 63.3, 63.4, 64.1, 64.2 grupės

Finansinis tarpininkavimas

J skirsnis

Visi skyriai

Nekilnojamasis turtas, nuoma ir įmonės veikla

K skirsnis

70 skyrius

71 skyrius, 71.1 + 71.2, 71.3 ir 71.4 grupės

72 skyrius, nuo 72.1 iki 72.6 grupės

73 skyrius

74 skyrius, suvestiniai rodikliai nuo 74.1 iki 74.4 ir nuo 74.5 iki 74.8


(1)  Su užsieniu susijusios įmonės pagrindinis kontroliuojantis institucinis vienetas.

(2)  Su užsieniu susijusios įmonės pagrindinis kontroliuojantis institucinis vienetas.

(3)  Tik vidaus statistikai.

(4)  Užsienyje esančios susijusios įmonės pagrindinis kontroliuojantis institucinis vienetas.

(5)  Skiriamas laikinas kodas, kuris neturi įtakos galutiniam šalies priskyrimui, užbaigus šiuo metu Jungtinėse Tautose vykstančias derybas.

(6)  1990 m. spalio 9 d. Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 3037/90 dėl statistinio Europos bendrijos ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus (OL L 293, 1990 10 24, p. 1). Reglamentas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB) Nr. 1893/2006.


Top