Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32007D1482

2007 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 1482/2007/EB, nustatantis Bendrijos programą mokesčių sistemų veikimui vidaus rinkoje gerinti (Fiscalis 2013) ir panaikinantis Sprendimą Nr. 2235/2002/EB

OL L 330, 2007 12 15, p. 1–7 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document No longer in force, Date of end of validity: 31/12/2013; panaikino 32013R1286

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2007/1482/oj

15.12.2007   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 330/1


EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMAS Nr. 1482/2007/EB

2007 m. gruodžio 11 d.

nustatantis Bendrijos programą mokesčių sistemų veikimui vidaus rinkoje gerinti (Fiscalis 2013) ir panaikinantis Sprendimą Nr. 2235/2002/EB

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdami į Europos bendrijos steigimo sutartį, ypač į jos 95 straipsnį,

atsižvelgdami į Komisijos pasiūlymą,

atsižvelgdami į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę (1),

laikydamiesi Sutarties 251 straipsnyje nustatytos tvarkos (2),

kadangi:

(1)

1998 m. kovo 30 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 888/98/EB, nustatančiu Bendrijos veiksmų programą vidaus rinkos netiesioginio apmokestinimo sistemoms gerinti („Fiscalis programa“) (3) (toliau – „2002 m. programa“), ir 2002 m. gruodžio 3 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 2235/2002/EB, patvirtinančiu Bendrijos programą apmokestinimo sistemų veikimui vidaus rinkoje pagerinti (2003–2007 m. Fiscalis programa) (4) (toliau – 2007 m. programa), buvo reikšmingai prisidėta prie Sutarties tikslų siekimo. Todėl veikla pagal šias programas turėtų būti tęsiama. Šiuo sprendimu nustatoma programa (toliau – Programa) turėtų būti vykdoma šešerius metus, kad jos trukmė sutaptų su daugiametės finansinės programos laikotarpiu, numatytu 2006 m. gegužės 17 d. Europos Parlamento, Tarybos ir Komisijos tarpinstituciniame susitarime dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo (5).

(2)

Vidaus rinkoje veiksmingas, vienodas ir efektyvus Bendrijos teisės taikymas yra svarbus mokesčių sistemų veikimui, ypač nacionalinių finansinių interesų apsaugai kovojant su mokesčių slėpimu ir vengimu, vengiant konkurencijos iškraipymo ir mažinant naštą administracijoms bei mokesčių mokėtojams. Tokio veiksmingo, vienodo ir efektyvaus Bendrijos teisės taikymo turi siekti Bendrija, bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis. Veiksmingas ir efektyvus bendradarbiavimas tarp esamų ir būsimų valstybių narių bei tarp jų ir Komisijos yra mokesčių sistemų veikimo vidaus rinkoje ir kovos su sukčiavimu pagrindinė sudedamoji dalis. Ši Programa taip pat turėtų padėti nustatyti teisės aktus ir administravimo praktiką, kurie galėtų trukdyti bendradarbiavimą, bei galimus būdus tokio bendradarbiavimo kliūtims šalinti.

(3)

Siekiant remti šalių kandidačių stojimo procesą, būtina numatyti praktinius veiksmus, kad šių šalių mokesčių administracijos nuo įstojimo dienos būtų pajėgios vykdyti visas Bendrijos teisės aktuose numatytas užduotis. Todėl šalims kandidatėms turėtų būti suteikta galimybė dalyvauti Programoje. Panašaus požiūrio turėtų būti laikomasi ir potencialių šalių kandidačių atžvilgiu.

(4)

Pagal 2007 m. programą finansuojamų transeuropinių saugių kompiuterizuotų ryšių ir informacijos mainų sistemų vaidmuo yra gyvybiškai svarbus stiprinant Bendrijos mokesčių sistemas, todėl jos turėtų būti ir toliau finansuojamos. Be to, turėtų būti sudaryta galimybė į Programą įtraukti ir kitas su mokesčiais susijusias informacijos mainų sistemas, pavyzdžiui, Akcizais apmokestinamų prekių gabenimo ir kontrolės sistemą (EMCS), sukurtą pagal 2003 m. birželio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimą Nr. 1152/2003/EB dėl akcizais apmokestinamų produktų judėjimo ir priežiūros kompiuterizavimo (6) ir bet kurią kitą sistemą, reikalingą įgyvendinant 2003 m. birželio 3 d. Tarybos direktyvą 2003/48/EB dėl palūkanų, gautų iš taupymo pajamų, apmokestinimo (7).

(5)

Bendrijos patirtis, įgyta įgyvendinant 2002 ir 2007 metų programas, rodo, kad tokių programų tikslus lengviau įgyvendinti tada, kai įvairių nacionalinių administracijų pareigūnai kartu dalyvauja profesinėje veikloje, pavyzdžiui, darbo vizituose, seminaruose, projektų grupėse ir daugiašaliuose patikrinimuose. Todėl ši veikla turėtų būti tęsiama. Turėtų išlikti galimybė imtis naujų veiklos rūšių, kad būtų dar veiksmingiau reaguojama į atsiradusius poreikius.

(6)

Patirtis, įgyta įgyvendinant 2002 ir 2007 metų programas, rodo, kad koordinuotas bendros mokymo programos kūrimas ir įgyvendinimas labai padeda siekti tokių programų tikslų, ypač pasiekti aukštą Bendrijos teisės išmanymo lygį. Todėl šiame kontekste turėtų būti visiškai išnaudotos elektroninės mokymosi aplinkos galimybės.

(7)

Mokesčių srityje dirbantys pareigūnai turi pakankamai gerai mokėti užsienio kalbas, kad galėtų bendradarbiauti ir dalyvauti Programoje. Dalyvaujančios šalys turėtų pasirūpinti, kad jų pareigūnai būtų reikiamai mokomi užsienio kalbų.

(8)

Reikėtų numatyti galimybę organizuoti tam tikrą veiklą, kurioje dalyvautų trečiųjų valstybių ekspertai, pavyzdžiui, pareigūnai ar tarptautinių organizacijų atstovai.

(9)

2007 m. programos vidurio laikotarpio vertinime buvo patvirtinta, kad įgyvendinant veiklą pagal programą surinkta informacija turėtų būti prieinama visoms dalyvaujančioms šalims ir Komisijai.

(10)

Nors pagrindinė atsakomybė siekiant Programos tikslų tenka dalyvaujančioms šalims, tačiau Bendrijos veiksmai yra būtini pagal Programą vykdomai veiklai koordinuoti ir infrastruktūrai bei reikiamoms paskatoms užtikrinti.

(11)

Kadangi šio sprendimo tikslų valstybės narės negali deramai pasiekti ir kadangi dėl veiksmų masto ir poveikio tų tikslų būtų geriau siekti Bendrijos lygiu, Bendrija gali imtis priemonių, laikydamasi Sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo. Pagal tame straipsnyje nustatytą proporcingumo principą šiuo sprendimu neviršijama to, kas būtina nurodytiems tikslams pasiekti.

(12)

Šiuo sprendimu visam Programos laikotarpiui nustatomas finansinis paketas, kuris yra svarbiausias orientacinis dydis biudžeto valdymo institucijai kasmetinės biudžeto sudarymo procedūros metu pagal 2006 m. gegužės 17 d. Tarpinstitucinio susitarimo dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo 37 punktą.

(13)

Šiam sprendimui įgyvendinti reikalingos priemonės turėtų būti patvirtinamos pagal 1999 m. birželio 28 d. Tarybos sprendimą 1999/468/EB, nustatantį Komisijos naudojimosi jai suteiktais įgyvendinimo įgaliojimais tvarką (8),

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

I   SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

1 straipsnis

Programa Fiscalis 2013

1.   Nustatoma daugiametė Bendrijos veiksmų programa (Fiscalis 2013) (toliau – Programa) 2008 m. sausio 1 d. – 2013 m. gruodžio 31 d. laikotarpiui, skirta gerinti mokesčių sistemų veikimą vidaus rinkoje.

2.   Programa sudaryta iš šios veiklos:

a)

ryšių ir informacijos mainų sistemų;

b)

daugiašalių patikrinimų, kaip apibrėžta 2 straipsnio 4 dalyje;

c)

seminarų ir projektų grupių;

d)

darbo vizitų;

e)

mokymų; ir

f)

kitos panašios veiklos, būtinų Programos tikslams pasiekti.

Dalyvavimas 1 pastraipos b–f punktuose nurodytuose veiksmuose yra savanoriškas.

2 straipsnis

Sąvokų apibrėžimai

Šiame sprendime taikomi tokie sąvokų apibrėžimai:

1.

„mokesčiai“ – dalyvaujančiose šalyse, kaip apibrėžta 3 straipsnio 1 dalyje, taikomi šie mokesčiai:

a)

pridėtinės vertės mokestis;

b)

akcizai alkoholio produktams, tabako produktams ir mokesčiai energijos produktams bei elektrai, kaip atitinkamai numatyta Direktyvose 92/83/EEB (9), 95/59/EB (10) ir 2003/96/EB (11);

c)

pajamų ir kapitalo mokesčiai, kaip apibūdinta Direktyvos 77/799/EEB (12) 1 straipsnio 2 dalyje;

d)

draudimo įmokų mokesčiai, apibrėžti Direktyvos 76/308/EEB (13) 3 straipsnyje.

2.

„administracija“ – dalyvaujančių šalių valdžios institucijos ir kiti organai, kuriems pavesta administruoti mokesčius ar vykdyti su mokesčiais susijusią veiklą;

3.

„pareigūnas“ – administracijos pareigūnas;

4.

„daugiašalis patikrinimas“ – suderinta vieno ar kelių susijusių apmokestinamų asmenų mokestinių prievolių kontrolė, kurią organizuoja dvi ar daugiau bendrų ar vienas kitą papildančių interesų turinčios dalyvaujančios šalys, iš kurių bent viena yra valstybė narė.

3 straipsnis

Dalyvavimas Programoje

1.   Dalyvaujančios šalys yra valstybės narės ir 2 dalyje nurodytos šalys.

2.   Programoje gali dalyvauti:

a)

šalys kandidatės, kurioms sudaryta pasirengimo stojimui strategija pagal atitinkamą pagrindų susitarimą ir asociacijos tarybos sprendimą nustatytus tų šalių dalyvavimo Bendrijos programose bendruosius principus ir bendrąsias sąlygas; ir

b)

potencialios šalys kandidatės pagal nuostatas, kurios su tomis šalimis turi būti nustatytos sudarius pagrindų susitarimus dėl tų šalių dalyvavimo Bendrijos programose;

3.   Dalyvaujančioms šalims atstovauja pareigūnai.

4 straipsnis

Tikslai

1.   Bendrasis Programos tikslas – gerinti mokesčių sistemų veikimą vidaus rinkoje, didinant dalyvaujančių šalių, jų administracijų ir pareigūnų bendradarbiavimą.

2.   Konkretūs Programos tikslai:

a)

pridėtinės vertės mokesčio ir akcizų srityje:

i)

užtikrinti efektyvius, veiksmingus ir daug sričių apimančius informacijos mainus ir administracinį bendradarbiavimą;

ii)

suteikti galimybę pareigūnams pasiekti aukštą Bendrijos teisės išmanymo ir jos įgyvendinimo valstybėse narėse lygį; ir

iii)

plėtojant ir skleidžiant geriausią administravimo praktiką užtikrinti nuolatinį administravimo procedūrų gerinimą, atsižvelgiant į administracijų ir apmokestinamųjų asmenų poreikius.

b)

pajamų ir kapitalo mokesčių srityje:

i)

užtikrinti efektyvius ir veiksmingus informacijos mainus ir administracinį bendradarbiavimą, įskaitant dalijimąsi geriausia administravimo praktika; ir

ii)

suteikti galimybę pareigūnams pasiekti aukštą Bendrijos teisės išmanymo ir jos įgyvendinimo valstybėse narėse lygį.

c)

draudimo įmokų mokesčių srityje – gerinti administracijų bendradarbiavimą, užtikrinant geresnį esamų taisyklių taikymą; ir

d)

patenkinti specialius šalių kandidačių ir potencialių šalių kandidačių poreikius, kad jos galėtų imtis stojimui reikalingų priemonių mokesčių teisės aktų ir administracinių gebėjimų srityje.

5 straipsnis

Darbo programa ir rodikliai

Komisija kasmet nustato darbo programą pagal 17 straipsnio 2 dalyje nurodytą valdymo procedūrą. Darbo programa turi būti grindžiama atitinkamiems biudžetiniams metams nustatytos veiklos grafiku ir numatomu lėšų paskirstymu. Darbo programa skelbiama Komisijos tinklalapyje.

Darbo programoje turi būti pateikiami 4 straipsnio 2 dalyje nustatytų konkrečių Programos tikslų rodikliai, kurie turi būti naudojami atliekant vidurio laikotarpio ir galutinį Programos vertinimą pagal 19 straipsnį.

II   SKYRIUS

PROGRAMOS VEIKLA

6 straipsnis

Ryšių ir informacijos mainų sistemos

1.   Komisija ir valstybės narės užtikrina, kad veiktų 2 dalyje nurodytos ryšių ir informacijos mainų sistemos.

2.   Ryšių ir informacijos mainų sistemos apima šias sistemas:

a)

bendrąjį ryšių tinklą ir bendrąją sistemų sąsają (CCN/CSI);

b)

PVM informacijos mainų sistemą (VIES);

c)

akcizo mokesčių sistemas;

d)

akcizais apmokestinamų prekių gabenimo ir kontrolės sistemą (EMCS); ir

e)

visas naujas su mokesčiais susijusias ryšių ir informacijos mainų sistemas, sukurtas pagal Bendrijos teisės aktus ir numatytas 5 straipsnyje nurodytoje darbo programoje.

3.   Ryšių ir informacijos mainų sistemų Bendrijos komponentai – aparatinė bei programinė įranga ir tinklo jungtys, bendri visoms valstybėms narėms.

Kad užtikrintų šių komponentų veikimą, Komisija turi sudaryti reikiamas sutartis Bendrijos vardu.

4.   Ryšių ir informacijos mainų sistemų ne Bendrijos komponentai – nacionalinės duomenų bazės, sudarančios šių sistemų dalį, Bendrijos ir ne Bendrijos komponentų tinklų jungtys ir tokia programinė bei aparatinė įranga, kokią kiekviena valstybė narė mano esant tinkamą visiškam šių sistemų veikimui visoje jos administracijos sistemoje užtikrinti.

Valstybės narės užtikrina ne Bendrijos komponentų veikimą ir jų sąveiką su Bendrijos komponentais.

5.   Bendradarbiaudama su valstybėmis narėmis, Komisija koordinuoja 2 dalyje nurodytų sistemų ir infrastruktūros Bendrijos ir ne Bendrijos komponentų tuos diegimo ir funkcionavimo aspektus, kurie būtini siekiant užtikrinti jų veikimą, tarpusavio ryšį ir nuolatinį tobulinimą. Valstybės narės turi laikytis šiems tikslams pasiekti nustatytų terminų ir grafikų.

7 straipsnis

Daugiašaliai patikrinimai

Dalyvaujančios šalys pasirenka iš organizuojamų daugiašalių patikrinimų tuos, kurių išlaidas turi padengti Bendrija pagal 14 straipsnį. Po kiekvieno tokio patikrinimo Komisijai pateikiama vertinimo ataskaita.

8 straipsnis

Seminarai ir projektų grupės

Komisija ir dalyvaujančios šalys kartu rengia seminarus ir projektų grupes.

9 straipsnis

Darbo vizitai

1.   Dalyvaujančios šalys gali organizuoti pareigūnų darbo vizitus. Darbo vizitai negali trukti ilgiau nei vieną mėnesį. Kiekvienas darbo vizitas turi būti skirtas konkrečiai profesinei veiklai, gerai parengtas, stebimas, o vėliau įvertinamas atitinkamų pareigūnų ir administracijų.

2.   Dalyvaujančios šalys turi sudaryti galimybę atvykusiems pareigūnams veiksmingai įsilieti į priimančiosios administracijos darbą. Šiuo tikslu pareigūnams turi būti leidžiama atlikti užduotis susijusias su jiems patikėtomis pareigomis pagal priimančiosios administracijos teisės sistemą.

3.   Darbo vizito metu, atvykusio pareigūno civilinė atsakomybė, susijusi su jo vykdomomis užduotimis, turi būti traktuojama taip pat, kaip priimančiosios administracijos pareigūnų civilinė atsakomybė. Atvykę pareigūnai turi laikytis tų pačių profesinės paslapties ir skaidrumo taisyklių kaip priimančiosios administracijos pareigūnai.

10 straipsnis

Mokymo veikla

1.   Dalyvaujančios šalys bendradarbiaudamos su Komisija skatina sistemingą nacionalinių mokymo įstaigų ir už mokymą mokesčių administracijose atsakingų pareigūnų bendradarbiavimą, visų pirma tokiais būdais:

a)

plėtoja esamas mokymo programas ir, jei reikia, naujas programas, kad būtų sukurtas bendras pareigūnų mokymo pagrindas, leidžiantis jiems įgyti būtinus bendrus profesinius įgūdžius bei žinias;

b)

prireikus suteikia galimybę visų dalyvaujančių šalių pareigūnams dalyvauti mokesčių srities mokymo kursuose, kai tokius kursus dalyvaujanti šalis rengia savo pareigūnams;

c)

prireikus plėtoja būtinąsias priemones, skirtas bendram mokymui mokesčių srityje.

2.   Dalyvaujančios šalys tinkamais atvejais turi įtraukti 1 dalies a punkte nurodytas bendrai sukurtas mokymo programas į savo nacionalines mokymo programas.

Dalyvaujančios šalys turi užtikrinti, kad jų pareigūnams būtų suteikiamas įvadinis ir tęstinis mokymas, būtinas bendriems profesiniams įgūdžiams ir žinioms įgyti pagal mokymo programas, taip pat užsienio kalbų mokymas, kuris pareigūnams būtinas tam, kad jie pasiektų dalyvauti Programoje reikalingą kalbos žinių lygį.

11 straipsnis

Dalyvavimas Programos veikloje

Pagal Programą organizuojamoje veikloje gali dalyvauti ekspertai, pavyzdžiui, tarptautinių organizacijų atstovai ir trečiųjų šalių pareigūnai, visais atvejais, kai tai būtina 4 straipsnyje nurodytiems tikslams pasiekti.

12 straipsnis

Dalijimasis informacija

Dalyvaujančios šalys ir Komisija dalijasi informacija, sukaupta įgyvendinant 1 straipsnio 2 dalyje nurodytą veiklą tiek, kiek tai gali padėti pasiekti Programos tikslus.

III   SKYRIUS

FINANSINĖS NUOSTATOS

13 straipsnis

Finansinė struktūra

1.   Finansinis paketas, skirtas Programos įgyvendinimui finansuoti 2008 m. sausio 1 d. – 2013 m. gruodžio 31 d., yra 156 900 000 EUR.

2.   Metinius asignavimus tvirtina biudžeto valdymo institucija, neviršydama daugiametės finansinės programos ribų pagal 2006 m. gegužės 17 d. Tarpinstitucinio susitarimo dėl biudžetinės drausmės ir patikimo finansų valdymo 37 punktą.

14 straipsnis

Išlaidos

1.   Programos įgyvendinimo išlaidas apmoka Bendrija ir dalyvaujančios šalys, laikydamosi 2–6 dalyse išdėstytų nuostatų.

2.   Bendrija apmoka šias išlaidas:

a)

6 straipsnio 3 dalyje nurodytų ryšių ir informacijos mainų sistemų Bendrijos komponentų įsigijimo, kūrimo, diegimo, techninės priežiūros ir eksploatavimo išlaidas;

b)

dalyvaujančių šalių pareigūnų kelionės ir pragyvenimo išlaidas, susijusias su daugiašaliais patikrinimais, darbo vizitais, seminarais ir projektų grupėmis;

c)

seminarų organizavimo išlaidas;

d)

kelionės ir pragyvenimo išlaidas, kurių turėjo veikloje dalyvaujantys ekspertai, kaip nurodyta 11 straipsnyje;

e)

mokymo sistemų ir modulių įsigijimo, kūrimo, diegimo ir priežiūros išlaidas, kiek tos sistemos ir moduliai bendri visoms dalyvaujančioms šalims; ir

f)

kitos veiklos, nurodytos 1 straipsnio 2 dalies f punkte, išlaidas (daugiausia 5 % nuo bendrų Programos išlaidų).

3.   Dalyvaujančios šalys turi bendradarbiauti su Komisija, siekdamos užtikrinti, kad asignavimai būtų naudojami pagal gero finansų valdymo principus.

Komisija pagal 2002 m. birželio 25 d. Tarybos reglamentą (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 dėl Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomo finansinio reglamento (14) (toliau – Finansinis reglamentas) nustato išlaidų apmokėjimo taisykles ir apie jas praneša dalyvaujančioms šalims.

4.   Komisija visas reikiamas Programos biudžetui valdyti priemones patvirtina pagal 17 straipsnio 2 dalyje nurodytą reguliavimo procedūrą.

5.   Be to, iš Programos finansinio paketo gali būti finansuojamos išlaidos, susijusios su pasirengimo, stebėsenos, patikrinimo, audito ir vertinimo veikla, tiesiogiai reikalingos Programai valdyti ir jos tikslams pasiekti, pirmiausia tyrimais, susitikimais, informavimo ir leidybos veikla; keičiantis informacija naudojamų kompiuterių tinklų išlaidos, taip pat visos techninės ir administracinės pagalbos išlaidos, kurias Komisija gali patirti administruodama Programą.

Administracinių išlaidų dalis paprastai neturi viršyti 5 % visų Programos išlaidų, įskaitant Komisijai priskirtas administracines išlaidas.

6.   Dalyvaujančios šalys apmoka šias išlaidas:

a)

6 straipsnio 4 dalyje nurodytų ryšių ir informacijos mainų sistemų ne Bendrijos komponentų įsigijimo, kūrimo, diegimo, techninės priežiūros ir eksploatavimo išlaidas; ir

b)

savo pareigūnų įvadinio ir tęstinio mokymo, įskaitant kalbos mokymą, išlaidas.

15 straipsnis

Finansinio reglamento taikymas

Finansinis reglamentas taikomas visoms pagal šį sprendimą skiriamoms dotacijoms, kaip apibrėžta jo 108–120 straipsniuose. Visų prima, vadovaujantis Finansinio reglamento 108 straipsniu ir išsamiomis jo įgyvendinimo nuostatomis, prieš tai sudaromas raštiškas susitarimas su gavėjais, kurie turi nurodyti, jog jie sutinka, kad Europos Audito Rūmai tikrintų, kaip naudojamos suteiktos lėšos. Tokie patikrinimai gali būti atliekami iš anksto nepranešus.

16 straipsnis

Finansų kontrolė

Sprendimus dėl finansavimo ir visus kitus šio sprendimo kilmės susitarimus ar sutartis apima finansų kontrolė, ir prireikus, vietoje atliekami patikrinimai, kuriuos vykdo Komisija, pirmiausia Europos kovos su sukčiavimu tarnyba (OLAF), ir Europos Audito Rūmai.

IV   SKYRIUS

KITOS NUOSTATOS

17 straipsnis

Komitetas

1.   Komisijai padeda Fiscalis komitetas.

2.   Darant nuorodą į šią dalį, taikomi Sprendimo 1999/468/EB 4 ir 7 straipsniai, atsižvelgiant į minėto sprendimo 8 straipsnio nuostatas.

Sprendimo 1999/468/EB 4 straipsnio 3 dalyje numatytas laikotarpis – trys mėnesiai.

18 straipsnis

Tolesnė veikla

Dalyvaujančios šalys ir Komisija kartu nuolat prižiūri, kaip įgyvendinama Programa.

19 straipsnis

Vidurio laikotarpio ir galutinis vertinimas

1.   Atlikti Programos vidurio laikotarpio ir galutinį vertinimą pavedama Komisijai, kuri naudojasi 2 dalyje nurodytomis ataskaitomis ir kita svarbia informacija. Programa vertinama atsižvelgiant į 4 straipsnyje nurodytus sąlygas ir tikslus.

Atliekant vidurio laikotarpio vertinimą, apžvelgiami tarpiniai Programos įgyvendinimo rezultatai veiksmingumo ir efektyvumo aspektu, taip pat įvertinama, ar vis dar aktualūs Programos tikslai, ir įvertinamas pagal Programą vykdytos veiklos poveikis. Taip pat turi būti vertinamas Programos įgyvendinimui skirto finansavimo panaudojimas, tolesnės veiklos ir jos įgyvendinimo pažanga.

Atliekant galutinį vertinimą pagrindinis dėmesys skiriamas pagal Programą vykdytos veiklos veiksmingumui ir efektyvumui. Vidurio laikotarpio ir galutiniai vertinimai skelbiami Komisijos tinklavietėje.

2.   Dalyvaujančios šalys Komisijai turi pateikti šias vertinimo ataskaitas:

a)

iki 2011 m. kovo 31 d. – vidurio laikotarpio Programos aktualumo, veiksmingumo ir efektyvumo vertinimo ataskaitą; ir

b)

iki 2014 m. kovo 31 d. – galutinio vertinimo ataskaitą, kurioje pagrindinis dėmesys skiriamas Programos veiksmingumui ir efektyvumui.

3.   Remdamasi 2 dalyje nurodytomis ataskaitomis ir kita svarbia informacija, Komisija turi pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai šias ataskaitas:

a)

iki 2011 m. liepos 31 d. – vidurio laikotarpio vertinimo ataskaitą ir pranešimą dėl tikslingumo tęsti Programą, prie kurios pridedamas, jei reikia, atitinkamas pasiūlymas; ir

b)

iki 2014 m. liepos 31 d. – galutinio vertinimo ataskaitą.

Šios ataskaitos taip pat nusiunčiamos susipažinti Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui bei Regionų komitetui.

20 straipsnis

Panaikinimas

Sprendimas Nr. 2235/2002/EB panaikinamas nuo 2008 m. sausio 1 d.

Tačiau finansinėms pareigoms, susijusioms su pagal tą sprendimą vykdomais veiksmais, taikomos to sprendimo nuostatos iki visiško tų pareigų įvykdymo.

21 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis sprendimas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2008 m. sausio 1 d.

22 straipsnis

Adresatai

Šis sprendimas skirtas valstybėms narėms.

Priimta Strasbūre, 2007 m. gruodžio 11 d.

Europos Parlamento vardu

Pirmininkas

H.-G. PÖTTERING

Tarybos vardu

Pirmininkas

M. LOBO ANTUNES


(1)  OL C 93, 2007 4 27, p. 1.

(2)  2007 m. birželio 20 d. Europos Parlamento nuomonė (dar nepaskelbta Oficialiajame leidinyje) ir 2007 m. lapkričio 22 d. Tarybos sprendimas …

(3)  OL L 126, 1998 4 28, p. 1.

(4)  OL L 341, 2002 12 17, p. 1. Sprendimas su paskutiniais pakeitimais, padarytais Tarybos reglamentu (EB) Nr. 885/2004 (OL L 168, 2004 5 1, p. 1).

(5)  OL C 139, 2006 6 14, p. 1.

(6)  OL L 162, 2003 7 1, p. 5.

(7)  OL L 157, 2003 6 26, p. 38. Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Direktyva 2006/98/EB (OL L 363, 2006 12 20, p. 129).

(8)  OL L 184, 1999 7 17, p. 23. Sprendimas su pakeitimais, padarytais Sprendimu 2006/512/EB (OL L 200, 2006 7 22, p. 11).

(9)  1992 m. spalio 19 d. Tarybos direktyva 92/83/EEB dėl akcizų už alkoholį ir alkoholinius gėrimus struktūrų derinimo (OL L 316, 1992 10 31, p. 21). Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2005 m. Stojimo aktu.

(10)  1995 m. lapkričio 27 d. Tarybos direktyva 95/59/EB dėl kitų nei apyvartos mokesčių, kurie turi įtakos apdoroto tabako suvartojimui (OL L 291, 1995 12 6, p. 40). Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Direktyva 2002/10/EB (OL L 46, 2002 2 16, p. 26).

(11)  2003 m. spalio 27 d. Tarybos direktyva 2003/96/EB pakeičianti Bendrijos energetikos produktų ir elektros energijos mokesčių struktūrą (OL L 283, 2003 10 31, p. 51). Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Direktyva 2004/75/EB (OL L 157, 2004 4 30, p. 100).

(12)  1977 m. gruodžio 19 d. Tarybos direktyva 77/799/EEB dėl valstybių narių kompetentingų institucijų tarpusavio pagalbos tiesioginio apmokestinimo srityje (OL L 336, 1977 12 27, p. 15). Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais Direktyva 2006/98/EB.

(13)  1976 m. kovo 15 d. Tarybos direktyva 76/308/EEB dėl savitarpio paramos patenkinant pretenzijas, susijusias su tam tikromis rinkliavomis, muitais ir mokesčiais bei kitomis priemonėmis (OL L 73, 1976 3 19, p. 18). Direktyva su paskutiniais pakeitimais, padarytais 2003 m. Stojimo aktu.

(14)  OL L 248, 2002 9 16, p. 1. Reglamentas su pakeitimais, padarytais Reglamentu (EB, Euratomas) Nr. 1995/2006 (OL L 390, 2006 12 30, p. 1).


Top