EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 22008D0128

2008/128/EB: 2008 m. sausio 22 d. EB ir Juodkalnijos laikinojo komiteto Sprendimas Nr. 1/2008 dėl jo darbo tvarkos taisyklių, įskaitant kompetenciją, ir EB bei Juodkalnijos pakomitečių struktūros

OL L 43, 2008 2 19, p. 16–18 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2008/128(1)/oj

19.2.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 43/16


EB IR JUODKALNIJOS LAIKINOJO KOMITETO SPRENDIMAS Nr. 1/2008

2008 m. sausio 22 d.

dėl jo darbo tvarkos taisyklių, įskaitant kompetenciją, ir EB bei Juodkalnijos pakomitečių struktūros

(2008/128/EB)

EB IR JUODKALNIJOS LAIKINASIS KOMITETAS,

atsižvelgdamas į Europos bendrijos ir Juodkalnijos Respublikos laikinąjį susitarimą dėl prekybos ir su prekyba susijusių reikalų (1) (toliau – Laikinasis susitarimas), pasirašytą 2007 m. spalio 15 d., ypač į jo 44 straipsnį,

NUSPRENDĖ:

1 straipsnis

Pirmininkavimas

Laikinajam komitetui pakaitomis kas 12 mėnesių pirmininkauja Europos Bendrijų Komisijos atstovas Europos bendrijos (toliau – Bendrija) vardu ir Juodkalnijos Respublikos Vyriausybės atstovas. Tačiau pirmasis laikotarpis prasideda pirmojo Laikinojo komiteto posėdžio dieną, o baigiasi tų pačių metų gruodžio 31 d.

2 straipsnis

Posėdžiai

Laikinasis komitetas Šalių susitarimu posėdžiauja reguliariai kartą per metus Briuselyje arba Podgoricoje. Neeiliniai Laikinojo komiteto posėdžiai gali būti šaukiami abipusiu sutarimu bet kurios Šalies prašymu.

Posėdžius šaukia pirmininkas.

Jeigu nesusitarta kitaip, Laikinojo komiteto posėdžiai yra uždari.

3 straipsnis

Delegacijos

Prieš kiekvieną posėdį pirmininkui pranešama apie numatomą kiekvienos Šalies delegacijos sudėtį.

Laikinojo komiteto posėdžiuose stebėtojo teisėmis gali dalyvauti Europos investicijų banko (EIB) atstovas, jeigu į darbotvarkę įtraukti su EIB susiję klausimai.

Laikinasis komitetas į savo posėdžius gali kviesti asmenis, kurie nėra jo nariai, kad jie suteiktų informacijos konkrečiais klausimais.

Bendrijos valstybėms narėms pranešama apie Laikinojo komiteto posėdžius.

4 straipsnis

Sekretoriatas

Europos Bendrijų Komisijos pareigūnas ir Juodkalnijos Respublikos pareigūnas kartu eina Laikinojo komiteto sekretorių pareigas.

5 straipsnis

Korespondencija

Visa Laikinojo komiteto pirmininko gaunama ir siunčiama korespondencija perduodama abiem sekretoriams. Abu sekretoriai užtikrina, kad korespondencija, prireikus, būtų perduota atitinkamiems jų atstovams Laikinajame komitete.

6 straipsnis

Posėdžių darbotvarkė

1.   Pirmininkas ir sekretoriai parengia kiekvieno posėdžio preliminarią darbotvarkę ne vėliau kaip prieš 15 darbo dienų iki posėdžio pradžios.

Į preliminarią darbotvarkę įtraukiami klausimai, dėl kurių įtraukimo sekretoriai gavo prašymą ne vėliau kaip prieš 21 darbo dieną iki posėdžio pradžios, tačiau klausimai į preliminarią darbotvarkę neįtraukiami, jeigu iki preliminarios darbotvarkės išsiuntimo dienos sekretoriai negauna su jais susijusių dokumentų.

Laikinasis komitetas darbotvarkę tvirtina kiekvieno posėdžio pradžioje. Į preliminarią darbotvarkę neįtraukti klausimai gali būti įtraukti į darbotvarkę, jeigu abi Šalys dėl to susitaria.

2.   Siekdamas atsižvelgti į konkretaus atvejo aplinkybes, pirmininkas gali sutrumpinti 1 dalyje nurodytus terminus, jeigu abi Šalys tam pritaria.

7 straipsnis

Protokolai

Kiekvieno Laikinojo komiteto posėdžio protokolo projektą rengia posėdį organizuojanti Šalis. Jame nurodomi priimti sprendimai ir rekomendacijos bei priimtos išvados. Protokolo projektas pateikiamas Laikinajam komitetui patvirtinti per du mėnesius po posėdžio. Patvirtinus protokolą, jį pasirašo pirmininkas bei abu sekretoriai ir kiekviena Šalis saugo po vieną originalo egzempliorių. Protokolo kopija siunčiama visiems šio sprendimo 5 straipsnyje nurodytiems adresatams.

8 straipsnis

Klausimų svarstymas

Laikinasis komitetas priima sprendimus ir teikia rekomendacijas abipusiu Šalių sutarimu.

Tuo metu, kai nevyksta posėdžiai, Laikinasis komitetas gali priimti sprendimus arba teikti rekomendacijas taikydamas rašytinę procedūrą, jeigu abi Šalys taip susitaria.

Laikinojo komiteto sprendimai ir rekomendacijos pagal Laikinojo susitarimo 45 straipsnį vadinami atitinkamai „sprendimu“ ir „rekomendacija“, šalia nurodomas jų eilės numeris, priėmimo data ir pateikiamas dalyko aprašymas.

Laikinojo komiteto sprendimus ir rekomendacijas pasirašo pirmininkas, o jų autentiškumą patvirtina abu sekretoriai.

Laikinojo komiteto priimtus sprendimus Šalys skelbia savo atitinkamuose oficialiuosiuose leidiniuose. Kiekviena Šalis gali spręsti, ar skelbti bet kurį kitą Laikinojo komiteto priimtą aktą.

9 straipsnis

Kalbos

Laikinojo komiteto oficialiosios kalbos yra abiejų Šalių oficialiosios kalbos.

Jeigu nenusprendžiama kitaip, Laikinasis komitetas, svarstydamas klausimus, remiasi tomis kalbomis parengtais dokumentais.

10 straipsnis

Išlaidos

Bendrija ir Juodkalnijos Respublika padengia savo dalyvavimo Laikinojo komiteto ir pakomitečių posėdžiuose išlaidas: personalo, kelionių bei pragyvenimo ir pašto bei telekomunikacijų.

Posėdžio metu patirtas vertimo žodžiu ir raštu bei dokumentų dauginimo išlaidas, taip pat bet kurias kitas su praktiniu posėdžio organizavimu susijusias išlaidas padengia posėdį organizuojanti Šalis.

11 straipsnis

Pakomitečiai

Pakomitečių, įsteigtų padėti Laikinajam komitetui atlikti savo pareigas, kompetencija ir struktūra nustatyti šio sprendimo priede.

Pakomitečius sudaro abiejų Šalių atstovai. Joms pagal 1 straipsnį pakaitomis pirmininkauja abi Šalys.

Pakomitečiai yra pavaldūs Laikinajam komitetui, kuriam jie po kiekvieno posėdžio pateikia ataskaitą. Jie nepriima sprendimų, bet gali teikti rekomendacijas Laikinajam komitetui.

Jungtinis komitetas gali nuspręsti nutraukti bet kurio įsteigto pakomitečio veiklą, pakeisti pakomitečių kompetenciją arba sukurti naujus pakomitečius, kad šie padėtų jam atlikti savo pareigas.

Priimta Briuselyje, 2008 m. sausio 22 d.

Laikinojo komiteto vardu

Pirmininkas

P. MIREL


(1)  OL L 345, 2007 12 28, p. 2.


PRIEDAS

EB BEI JUODKALNIJOS PAKOMITEČIŲ KOMPETENCIJA IR STRUKTŪRA

1.   Sudėtis ir pirmininkavimas

Pagal darbo tvarkos taisyklių 11 straipsnio antrą dalį pakomitečius sudaro Europos Komisijos atstovai ir Juodkalnijos Respublikos (toliau – Juodkalnijos) vyriausybės atstovai. Jiems pagal darbo tvarkos taisyklių 1 straipsnį pakaitomis pirmininkauja abi Šalys. Valstybėms narėms pranešama apie pakomitečių posėdžius.

2.   Sekretoriatas

Europos Komisijos pareigūnas ir Juodkalnijos vyriausybės pareigūnas kartu eina kiekvieno iš pakomitečių sekretorių pareigas.

Visi su pakomitečiais susiję pranešimai perduodami atitinkamų pakomitečių sekretoriams.

3.   Posėdžiai

Pakomitečiai posėdžiauja reguliariai kartą per metus ir kai tai yra būtina atsižvelgiant į aplinkybes, jeigu abi Šalys tam pritaria. Visi pakomitečio posėdžiai vyksta abiejų Šalių sutartu laiku sutartoje vietoje.

Jeigu abi Šalys sutinka, pakomitečiai į savo posėdžius gali pasikviesti ekspertus, kad šie suteiktų konkrečios informacijos.

4.   Nagrinėjami dalykai

Pakomitečiai nagrinėja tų sričių klausimus, kurios išvardytos 7 punkte pateikiamame daugiadalykės pakomitečių struktūros sąraše. Nagrinėjant visus konkrečių sričių klausimus, vertinamas Laikinojo susitarimo ir Europos partnerystės įgyvendinimas, pasirengimas įgyvendinti Stabilizacijos ir asociacijos susitarimą bei pažanga derinant, įgyvendinant ir vykdant teisės aktus. Pakomitečiai nagrinėja visas jų atitinkamose srityse galinčias kilti problemas ir siūlo galimus sprendimo būdus.

Be to, pakomitečiuose toliau aiškinamas acquis communautaire ir vertinama pažanga, kurią Juodkalnija padarė siekdama atitikties acquis pagal Laikinuoju susitarimu prisiimtus įsipareigojimus.

5.   Protokolai

Kiekvieno pakomitečio posėdžio protokolo projektas parengiamas per du mėnesius po posėdžio. Abiem Šalims patvirtinus protokolą, pakomitečio sekretoriai perduoda jo kopiją Laikinojo komiteto sekretoriams.

6.   Viešumas

Jeigu nenusprendžiama kitaip, pakomitečių posėdžiai yra uždari.

7.   Pakomitečių struktūra

1)

Prekybos, pramonės, muitų, mokesčių ir bendradarbiavimo su kitomis šalimis kandidatėmis pakomitetis (Laikinojo susitarimo 3 str., 4–8 str., 19–33 str., 42 str., 53 str.);

2)

Žemės ūkio ir žuvininkystės pakomitetis (Laikinojo susitarimo 9 str., 11 str. 2 ir 3 dalys, 10 str., 13 str., 12 str. 2 dalis, 14 str., 15 str., 18 str.);

3)

Vidaus rinkos ir konkurencijos pakomitetis (Laikinojo susitarimo 36 str., 37 str., 38 str. kartu su 4 protokolu, 39 str., 40 str., 41 str.);

4)

Ekonominių bei finansinių klausimų ir statistikos pakomitetis (Laikinojo susitarimo 35 str., 38 str. 7 dalies b punktas);

5)

Transporto pakomitetis (Laikinojo susitarimo 34 str.).


Top