EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62016TJ0742

2017 m. gegužės 16 d. Bendrojo Teismo (pirmoji kolegija) sprendimas.
CW prieš Europos Parlamentą.
Viešoji tarnyba – Pareigūnai – Psichologinis priekabiavimas – Pareigūnų tarnybos nuostatų 12a straipsnis – Pareiga padėti – Patariamojo komiteto dėl priekabiavimo darbo vietoje ir jo prevencijos vidaus taisyklės – Pareigūnų tarnybos nuostatų 24 straipsnis – Pagalbos prašymas – Atmetimas – Sprendimas atmesti skundą – Savarankiškas turinys – Per anksti paduotas skundas – Nebuvimas – Patariamojo komiteto dėl priekabiavimo darbo vietoje ir jo prevencijos vaidmuo ir prerogatyvos – Neprivalomas pareigūno kreipimasis – Deliktinė atsakomybė.
Byla T-742/16 RENV.

Court reports – general – 'Information on unpublished decisions' section

2017 m. gegužės 16 d. Bendrojo Teismo (pirmoji kolegija) sprendimas
CW / Parlamentas

(Byla T‑742/16 RENV)

„Viešoji tarnyba – Pareigūnai – Psichologinis priekabiavimas – Pareigūnų tarnybos nuostatų 12a straipsnis – Pareiga padėti – Patariamojo komiteto dėl priekabiavimo darbo vietoje ir jo prevencijos vidaus taisyklės – Pareigūnų tarnybos nuostatų 24 straipsnis – Pagalbos prašymas – Atmetimas – Sprendimas atmesti skundą – Savarankiškas turinys – Per anksti paduotas skundas – Nebuvimas – Patariamojo komiteto dėl priekabiavimo darbo vietoje ir jo prevencijos vaidmuo ir prerogatyvos – Neprivalomas pareigūno kreipimasis – Deliktinė atsakomybė“

1. 

Pareigūnų ieškiniai–Išankstinis administracinis skundas–Procedūros pobūdis–Dalykas–Ginčijamo sprendimo peržiūra

(Pareigūnų tarnybos nuostatų 90 straipsnis)

(žr. 52 punktą)

2. 

Pareigūnai–Administracijos pareiga padėti–Įgyvendinimas psichologinio priekabiavimo atveju–Suinteresuotojo asmens pareiga prieš pateikiant pagalbos prašymą ar skundą kreiptis į patariamąjį komitetą dėl priekabiavimo–Nebuvimas–Skundas, atmestas kaip per anksti paduotas, nes nebuvo kreiptasi į šį komitetą–Neleistinumas

(Pareigūnų tarnybos nuostatų 12a, 24 ir 90 straipsniai)

(žr. 54 ir 55 punktus)

3. 

Pareigūnų ieškiniai–Sprendimas dėl panaikinimo–Poveikis–Sprendimo atmesti skundą, paduotą dėl sprendimo atmesti pagalbos prašymą, panaikinimas–Poveikio sprendimo atmesti pagalbos prašymą teisėtumui nebuvimas dėl to, kad šis sprendimas yra savarankiškas, nes administracija jį grindė kitais motyvais–Pasekmės–Būtinybė dėl šio sprendimo dar kartą pradėti ikiteisminę procedūrą per terminą, kurio eiga prasideda nuo teismo sprendimo dėl panaikinimo paskelbimo dienos

(SESV 266 ir 270 straipsniai; Pareigūnų tarnybos nuostatų 90 straipsnis)

(žr. 58–61 punktus)

4. 

Pareigūnų ieškiniai–Ieškinys dėl žalos atlyginimo–Skundžiamo neteisėto akto panaikinimas–Tinkamas neturtinės žalos atlyginimas–Ribos

(Pareigūnų tarnybos nuostatų 91 straipsnis)

(žr. 64 punktą)

Dalykas

Pagal SESV 270 straipsnį pareikštas ieškinys, kuriuo reikalaujama, pirma, panaikinti 2013 m. balandžio 8 d. Parlamento sprendimą atmesti ieškovės pagalbos prašymą, pateiktą dėl psichologinio priekabiavimo, kurį ji manė patyrusi iš savo vadovų, 2013 m. spalio 23 d. Parlamento generalinio sekretoriaus sprendimą atmesti ieškovės 2013 m. liepos 9 d. skundą ir, antra, atlyginti ieškovės tariamai patirtą žalą.

Rezoliucinė dalis

1. 

Panaikinti 2013 m. spalio 23 d. Europos Parlamento generalinio sekretoriaus, veikiančio kaip paskyrimų tarnyba, sprendimą atmesti 2013 m. liepos 9 d. CW skundą.

2. 

Atmesti kaip nepriimtiną reikalavimą panaikinti 2013 m. balandžio 8 d. Parlamento sprendimą atmesti CW pagalbos prašymą.

3. 

Priteisti iš Parlamento CW 2000 EUR už patirtą neturtinę žalą ir palūkanas už praleistą terminą, skaičiuojamas nuo šio teismo sprendimo paskelbimo dienos, taikant Europos Centrinio Banko (ECB) pagrindinėms refinansavimo operacijoms nustatytą palūkanų normą.

4. 

Atmesti likusią ieškinio dėl žalos atlyginimo dalį.

5. 

Parlamentas padengia savo bylinėjimosi išlaidas ir iš jo priteisiamos CW bylinėjimosi išlaidos, patirtos Europos Sąjungos tarnautojų teismo bylos F‑124/13 nagrinėjimo procese, apeliaciniame bylos T‑309/15 P nagrinėjimo procese ir šiame procese grąžinus bylą T‑742/16 RENV.

Top