EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62015CO0410

2015 m. spalio 6 d. Teisingumo Teismo pirmininko pavaduotojo nutartis.
Comité d'entreprise de la Société nationale maritime Corse Méditerranée (SNCM) prieš Europos Komisiją.
Apeliacinis skundas – Įstojimas į bylą – Suinteresuotumas bylos baigtimi.
Byla C-410/15 P(I).

Court reports – general

Byla C‑410/15 P(I)

Comité d’entreprise de la Société nationale maritime Corse Méditerranée (SNCM)

prieš

Europos Komisiją

„Apeliacinis skundas — Įstojimas į bylą — Suinteresuotumas bylos baigtimi“

Santrauka – 2015 m. spalio 6 d. Teisingumo Teismo pirmininko pavaduotojo nutartis

  1. Teismo procesas — Įstojimas į bylą — Priimtinumo sąlygos — Suinteresuotumas bylos baigtimi — Sąvoka — Tiesioginio ir aktualaus suinteresuotumo reikalavimas — Ginčas dėl Komisijos sprendimo, susijusio su valstybės pagalba ir priimto nepradėjus formalios tikrinimo procedūros, teisėtumo — Ieškinys, kuriuo siekiama išsaugoti suinteresuotųjų šalių procesines teises — Suinteresuotosios šalies tiesioginio suinteresuotumo buvimas pagal SESV 108 straipsnio 2 dalį

    (SESV 108 straipsnio 2 dalis; Teisingumo Teismo statuto 40 straipsnio antra pastraipa)

  2. Valstybių teikiama pagalba — Komisijos tyrimas — Administracinė procedūra — Suinteresuotoji šalis pagal SESV 108 straipsnio 2 dalį — Sąvoka

    (SESV 108 straipsnio 2 dalis)

  3. Apeliacinis skundas — Pagrįstu laikomas apeliacinis skundas — Apeliacinės instancijos teismo atliekamas ginčo nagrinėjimas iš esmės — Sąlyga — Bylos stadija, kai galima priimti sprendimą

    (Teisingumo Teismo statuto 61 straipsnio pirma pastraipa)

  1.  Pagal Teisingumo Teismo statuto 40 straipsnio antrą pastraipą kiekvienas asmuo gali įstoti į bylą Europos Sąjungos teismuose, jeigu gali įrodyti savo suinteresuotumą vienam iš šių teismų pateiktos bylos baigtimi.

    „Suinteresuotumo bylos baigtimi“ sąvoka pagal minėto 40 straipsnio antrą pastraipą turi būti apibrėžta atsižvelgiant į patį bylos dalyką ir suprantama kaip tiesioginis ir aktualus suinteresuotumas tuo, koks sprendimas bus priimtas dėl pačių reikalavimų, o ne kaip suinteresuotumas dėl teisinių pagrindų ar iškeltų argumentų. Iš tikrųjų terminas „bylos baigtis“ reiškia prašomą galutinį sprendimą, nurodomą sprendimo, kuris bus priimtas, rezoliucinėje dalyje.

    Šiuo atžvilgiu reikia, be kita ko, patikrinti, ar skundžiamas teisės aktas turi tiesioginį poveikį prašymą leisti įstoti į bylą pateikusiam asmeniui ir ar šis asmuo iš tikrųjų suinteresuotas bylos baigtimi. Iš principo suinteresuotumas bylos baigtimi turėtų būti laikomas pakankamai tiesioginiu, tik jei ši baigtis gali pakeisti prašymą leisti įstoti į bylą pateikusio asmens teisinę padėtį.

    Suinteresuotoji šalis, kaip ji suprantama pagal SESV 108 straipsnio 2 dalį, gali pateikti prašymą panaikinti Komisijos sprendimą, susijusį su valstybės pagalba, jeigu ši šalis, pareikšdama ieškinį dėl šio sprendimo, susijusio su valstybės pagalba, priimto nepradėjus formalios tikrinimo procedūros, panaikinimo, siekia išsaugoti šia nuostata jai suteikiamas procesines teises, o kita suinteresuotoji šalis, kaip ji suprantama pagal SESV 108 straipsnio 2 dalį, kuri tuo metu, kai nagrinėjamas toks ieškinys dėl panaikinimo, siekia įstoti į bylą palaikyti ieškovės reikalavimų, pagrindžia suinteresuotumą bylos baigtimi, kaip tai suprantama pagal Teisingumo Teismo statuto 40 straipsnio antrą pastraipą. Iš tikrųjų prašomas priimti galutinis sprendimas, nurodomas sprendimo, kuris bus priimtas, rezoliucinėje dalyje, gali pakeisti tokio prašymą leisti įstoti į bylą pateikusio asmens teisinę padėtį dėl to, kad, pirma, juo Komisija būtų įpareigota pradėti, prireikus – iš naujo, formalią patikrinimo procedūrą pagal SESV 108 straipsnio 2 dalį ir, antra, tam pačiam prašymą pateikusiam asmeniui, kaip suinteresuotajai šaliai, būtų suteikta teisė dalyvauti per minėtą formalią patikrinimo procedūrą.

    (žr. 4–6, 10, 11 punktus)

  2.  Dėl valstybės pagalbos, vykstant formaliai tikrinimo procedūrai pagal SESV 108 straipsnio 2 dalį, pažymėtina, kad kadangi vertindama valstybės pagalbos jūrinio transporto srityje suderinamumą Komisija turi galimybę atsižvelgti į daug įvairių kriterijų, be kita ko, susijusių su konkurencijos apsauga, Sąjungos jūrų politika, Sąjungos jūrinio transporto ar darbo vietų kūrimo skatinimu, negalima atmesti, kad darbo taryba, kuri atstovauja kolektyviniams visų pagalbą gavusios įmonės darbuotojų interesams, gali pateikti Komisijai pastabas dėl socialinio pobūdžio vertinimų, į kuriuos prireikus ši gali atsižvelgti vykstant formaliai patikrinimo procedūrai, numatytai SESV 108 straipsnio 2 dalyje.

    Tokiomis aplinkybėmis darbo taryba laikytina suinteresuotąja šalimi pagal SESV 108 straipsnio 2 dalį.

    (žr. 12, 13 punktus)

  3.  Žr. nutarties tekstą.

    (žr. 18, 19 punktus)

Top