Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62015CO0013

    Cdiscount

    Byla C‑13/15

    Baudžiamoji byla

    prieš

    Cdiscount SA

    (Cour de cassation (Prancūzija) prašymas priimti prejudicinį sprendimą)

    „Prašymas priimti prejudicinį sprendimą — Teisingumo Teismo procedūros reglamento 99 straipsnis — Direktyva 2005/29/EB — Vartotojų apsauga — Nesąžininga komercinė veikla — Kainų sumažinimas — Referencinės kainos žymėjimas arba vaizdavimas“

    Santrauka – 2015 m. rugsėjo 8 d. Teisingumo Teismo (šeštoji kolegija) nutartis

    1. Prejudiciniai klausimai – Teisingumo Teismo jurisdikcija – Nacionalinės teisės aiškinimas – Netaikymas

      (SESV 267 straipsnis)

    2. Vartotojų apsauga – Nesąžininga įmonių komercinė veikla vartotojų atžvilgiu – Direktyva 2005/29 – Taikymo sritis – Kainų sumažinimas siekiant paskatinti vartotojus pirkti produktus elektroninės prekybos svetainėje – Įtraukimas

      (Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2005/29 2 straipsnio d dalis)

    3. Vartotojų apsauga – Nesąžininga įmonių komercinė veikla vartotojų atžvilgiu – Direktyva 2005/29 – Nesąžininga komercinė veikla – Sąvoka – Nacionalinės teisės aktai, numatantys bendrą draudimą skelbti apie kainų sumažinimą, kai nenurodoma referencinė kaina – Minėtų skelbimų nesąžiningo pobūdžio nevertinimas konkrečiais atvejais – Neleistinumas

      (Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2005/29)

    1.  Žr. nutarties tekstą.

      (žr. 28, 29 punktus)

    2.  Kainų sumažinimas siekiant paskatinti vartotojus pirkti produktus elektroninės prekybos svetainėje yra komercinė veikla, kaip tai suprantama pagal Direktyvos 2005/29 dėl nesąžiningos įmonių komercinės veiklos vartotojų atžvilgiu vidaus rinkoje 2 straipsnio d punktą, ir dėl to patenka į šios direktyvos taikymo sritį.

      Iš tikrųjų, toks kainų sumažinimas aiškiai patenka į ūkio subjekto komercinės strategijos sritį ir juo tiesiogiai siekiama skatinti ir vykdyti šių produktų pardavimą.

      (žr. 32 punktą)

    3.  Direktyva 2005/29 dėl nesąžiningos įmonių komercinės veiklos vartotojų atžvilgiu vidaus rinkoje turi būti aiškinama taip, kad ja draudžiamos nacionalinės teisės nuostatos, kuriose numatytas bendras draudimas ir nereikalaujama kiekvienu atveju vertinti, ar skelbimai apie kainų sumažinimą, kuriuose žymint arba skelbiant kainas nenurodoma referencinė kaina, yra sąžiningi, jeigu šiomis nuostatomis siekiama vartotojų apsaugos tikslų, o tai turi įvertinti nacionalinis teismas.

      Vadinasi, pagal Direktyvą 2005/29, kaip aiškiai nurodoma jos 4 straipsnyje, visiškai suderinamos taisyklės dėl nesąžiningos įmonių komercinės veiklos, susijusios su vartotojais, todėl valstybės narės, net siekdamos užtikrinti aukštesnį vartotojų apsaugos lygį, negali imtis griežtesnių priemonių, negu nustatytos šioje direktyvoje.

      Tos pačios direktyvos I priede pateikiamas išsamus 31 komercinės veiklos rūšies, pagal šios direktyvos 5 straipsnio 5 dalį laikomos nesąžininga bet kuriomis aplinkybėmis, sąrašas. Todėl, kaip aiškiai nurodyta šios direktyvos 17 konstatuojamojoje dalyje, tik šią komercinę veiklą galima laikyti nesąžininga, nevertinant kiekvieno konkretaus atvejo pagal Nesąžiningos komercinės veiklos direktyvos 5–9 straipsnių nuostatas.

      Veikla, kuria pranešama vartotojams apie kainų sumažinimą, kai žymint arba skelbiant kainas nenurodoma referencinė kaina, nenumatyta šios direktyvos I priede. Todėl tokia veikla negali būti draudžiama apskritai, tai įmanoma tik atlikus specialią analizę, leidžiančią nustatyti nesąžiningą jos pobūdį.

      (žr. 34, 38, 39, 41 punktus ir rezoliucinę dalį)

    Top