Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62015CJ0323

    2017 m. kovo 15 d. Teisingumo Teismo (pirmoji kolegija) sprendimas.
    Polynt SpA prieš Europos cheminių medžiagų agentūrą.
    Apeliacinis skundas – Reglamentas (EB) Nr. 1907/2006 (REACH reglamentas) – 57 straipsnio f punktas – Leidimas – Labai didelį susirūpinimą keliančios medžiagos – Nustatymas – Lygiaverčio lygio susirūpinimas – Cikloheksano-1,2-dikarboksilo anhidridas, cis-cikloheksano-1,2-dikarboksilo anhidridas ir trans-cikloheksano-1,2-dikarboksilo anhidridas.
    Byla C-323/15 P.

    Court reports – general

    Byla C‑323/15 P

    Polynt SpA

    prieš

    Europos cheminių medžiagų agentūrą (ECHA)

    „Apeliacinis skundas – Reglamentas (EB) Nr. 1907/2006 (REACH reglamentas) – 57 straipsnio f punktas – Leidimas – Labai didelį susirūpinimą keliančios medžiagos – Nustatymas – Lygiaverčio lygio susirūpinimas – Cikloheksano-1,2-dikarboksilo anhidridas, cis-cikloheksano-1,2-dikarboksilo anhidridas ir trans-cikloheksano-1,2-dikarboksilo anhidridas“

    Santrauka – 2017 m. kovo 15 d. Teisingumo Teismo (pirmoji kolegija) sprendimas

    Teisės aktų derinimas – Cheminių medžiagų registracija, įvertinimas ir autorizacija – REACH reglamentas – Labai didelį susirūpinimą keliančios medžiagos – Nustatymo procedūra – Medžiagos keliamo susirūpinimo lygio nustatymas – Atsižvelgimas į duomenis, susijusius su poveikiu žmogui, atspindinčiu galiojančias rizikos valdymo priemones – Leistinumas

    (Europos Parlamento ir Tarybos reglamento Nr. 1907/2006 57 straipsnio f punktas ir I bei XV priedai, taip pat Reglamento Nr. 1272/2008 I priedas]

    Norint nustatyti kitas medžiagas nei tos, kurios atitinka klasifikavimo kaip kancerogeninių, mutageninių ar toksiškų reprodukcijai medžiagų (CMR), kaip patvarių, bioakumuliacinių ir toksiškų medžiagų (PBT) ar kaip medžiagų, kurios yra labai patvarios ir didelės bioakumuliacijos (vPvB) kriterijus, pagal Reglamento Nr. 1907/2006 dėl cheminių medžiagų registracijos, įvertinimo, autorizacijos ir apribojimų (REACH) 57 straipsnio f punktą reikalaujama, kad kiekvienu atveju, remiantis moksliniais argumentais, būtų nustatyta, pirma, kad yra tikimybė, jog atitinkama medžiaga gali turėti didelį poveikį žmonių sveikatai ar aplinkai, ir, antra, kad šis poveikis prilygsta CMR, PBT ar vPvB medžiagų poveikiui. Šios sąlygos yra kumuliacinės, todėl negalima medžiagos pripažinti labai didelį susirūpinimą keliančia medžiaga, jei netenkinama bent viena iš šių sąlygų.

    Kalbant apie pirmą sąlyga, nagrinėjimas grindžiamas pavojaus žmogaus sveikatai ar aplinkai vertinimu, atsižvelgiant į veiksnius, nurodytus atitinkamose Reglamento Nr. 1907/2006 I priedo 1–4 skirsnių dalyse, kaip nurodyta šio reglamento XV priedo 2 skirsnyje. Taigi akivaizdu, kad pagal šią pirmą sąlygą, numatytą minėto reglamento 57 straipsnio f punkte, reikalaujama atlikti nagrinėjamai medžiagai būdingų savybių keliamo pavojaus analizę. Šiuo klausimu pažymėtina, kad cheminių medžiagų klasifikavimas pagal Reglamento Nr. 1272/2008 dėl cheminių medžiagų ir mišinių klasifikavimo, ženklinimo ir pakavimo I priedą yra reikšmingas, tačiau ne lemiamas veiksnys. Kai medžiaga priklauso vienai iš pavojaus žmonių sveikatai ar aplinkai klasių, nurodytų šiame reglamente, šios aplinkybės pakanka, kad būtų įrodyta didelio poveikio žmonių sveikatai ar aplinkai tikimybė. Priklausymas konkrečiai pavojaus klasei šiuo atveju nėra nei būtina, nei pakankama sąlygą.

    Kalbant apie antrą Reglamento Nr. 1907/2006 57 straipsnio f punkte nurodytą sąlygą, šioje nuostatoje nenustatomas joks kriterijus ir nepateikiamas joks paaiškinimas dėl keliamo susirūpinimo, į kurį reikėtų atsižvelgti nustatant kitas nei CMR, PBT ar vPvB medžiagas, pobūdžio. Šiuo atžvilgiu Reglamento Nr. 1907/2006 57 straipsnio f punkte numatant, kad cheminės medžiagos gali būti kiekvienu konkrečiu atveju atskirai nustatytos, jei jos gali sukelti rimtą poveikį žmonių sveikatai, prilygstantį CMR cheminių medžiagų poveikiui, nedraudžiama atsižvelgti į kitus duomenis, ne tik į tuos, kurie susiję su atitinkamoms medžiagoms būdingų savybių keliamu pavojumi. Taigi nagrinėjant minėtoje nuostatoje nustatytą antrąją sąlygą, kalbant apie kitas nei CMR, PBT ar vPvB medžiagas, atsižvelgimas į duomenis, susijusius su poveikiu žmogui, atspindinčiu galiojančias rizikos valdymo priemones, suteikia išsamesnės informacijos, kuria remiantis autorizacijos procedūra, atsižvelgiant į visus turimus duomenis, yra tinkamiausia dėl susirūpinimo, kurį kelia šių medžiagų didelis poveikis žmogaus sveikatai ir aplinkai.

    (žr. 26–28, 31, 32, 40, 41 punktus)

    Top