EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62007CJ0198

Sprendimo santrauka

Byla C-198/07 P

Donal Gordon

prieš

Europos Bendrijų Komisiją

„Apeliacinis skundas — Tarnybinės veiklos vertinimo ataskaita — Ieškinys dėl panaikinimo — Suinteresuotumas pareikšti ieškinį — Pareigūnas, pripažintas kenčiančiu nuo visiško nuolatinio invalidumo“

Generalinio advokato Y. Bot išvada, pateikta 2008 m. spalio 16 d.   I ‐ 10704

2008 m. gruodžio 22 d. Teisingumo Teismo (ketvirtoji kolegija) sprendimas   I ‐ 10731

Sprendimo santrauka

  1. Pareigūnai – Ieškinys – Suinteresuotumas pareikšti ieškinį

    (Pareigūnų tarnybos nuostatų 53, 78, 90 ir 91 straipsniai, VIII priedo 13–16 straipsniai)

  2. Pareigūnai – Vertinimas – Jungtinis vertinimo komitetas

    (Pareigūnų tarnybos nuostatų 43 straipsnis)

  1.  Pareigūnas, išleistas į pensiją dėl visiško nuolatinio invalidumo pagal Pareigūnų tarnybos nuostatų 53 ir 78 straipsnius po to, kai buvo pareikštas ieškinys dėl jo tarnybinės veiklos vertinimo ataskaitos, vis tiek išsaugo suinteresuotumą ginčyti minėtą ataskaitą.

    Iš tiesų pirmiausia pažymėtina, kad tarnybinės veiklos vertinimo ataskaita, neatsižvelgiant į jos naudą ateityje, yra raštiškas ir oficialus pareigūno atlikto darbo įrodymas. Atliekant tokį vertinimą ne vien aprašomos nagrinėjamu laikotarpiu įvykdytos užduotys, bet vertinamos ir žmogiškosios savybės, kurias vertinamas pareigūnas parodė vykdydamas savo profesinę veiklą. Todėl kiekvienas pareigūnas turi teisę į tai, kad jo darbas būtų vertinamas pagal nustatytą teisingą ir vienodą vertinimo sistemą. Tad, atsižvelgiant į teisę į veiksmingą teisminę gynybą, pareigūnui bet kuriuo atveju turi būti pripažinta teisė užginčyti parengtos tarnybinės veiklos vertinimo ataskaitą dėl jos turinio arba dėl to, kad tokia ataskaita buvo parengta nesilaikant Pareigūnų tarnybos nuostatuose nustatytų normų.

    Antra, nors ir tiesa, kad pareigūnas, kurį Invalidumo komitetas pripažino nuolat negalinčiu atlikti savo pareigų, išleidžiamas į pensiją pagal Pareigūnų tarnybos nuostatų 53 ir 78 straipsnius, tokio pareigūno padėtis skiriasi nuo pareigūno, sulaukusio pensinio amžiaus, kuris atsistatydino arba buvo atleistas iš tarnybos, padėties, nes šiuo atveju ta padėtis gali pasikeisti. Iš tiesų invalidu tapęs pareigūnas gali būti vėl įdarbintas Bendrijos institucijose pagal Pareigūnų tarnybos nuostatų VIII priedo 16 straipsnį. Šiuo klausimu Pareigūnų tarnybos nuostatų 53 straipsnis, kuris yra bendroji nuostata, turi būti skaitomas kartu su specialiomis Pareigūnų tarnybos nuostatų VIII priedo 13–15 straipsnių nuostatomis. Invalidu pripažinto pareigūno tarnyba tėra sustabdoma, o jo padėties pasikeitimas institucijose priklauso nuo to, ar jis vis dar atitinka invalidumą, kuris gali būti periodiškai tikrinamas, pagrindžiančius reikalavimus.

    Taigi, visišką nuolatinį invalidumą turintis pareigūnas nuo to momento, nuo kurio jis gali būti vėl įdarbintas Bendrijos institucijose, kaip ir dirbantis pareigūnas, turi teisę į tai, kad jo tarnybinės veiklos vertinimo ataskaita būtų parengta vadovaujantis teisingumo, objektyvumo principais ir laikantis periodinio vertinimo taisyklių. Jeigu jis būtų vėl įdarbintas, minėta ataskaita būtų naudinga vertinant pareigūną jo tarnyboje arba Bendrijos institucijose. Ji būtų konkretus ir oficialus jo kompetencijos ir patirties įrodymas, kuriuo jis galėtų pasiremti. Taip pat ji leistų vadovybei palyginti kandidatų nuopelnus paaukštinant pareigas ar perkeliant.

    (žr. 44–51 punktus)

  2.  Pagal Komisijos nustatytą vertinimo sistemą tai, kad Jungtinis vertinimo komitetas nepriima sprendimo dėl nagrinėjamos tarnybinės veiklos vertinimo ataskaitos turinio, nors į jį buvo kreiptasi ją užginčijant, sudaro esminį šios ataskaitos rengimo procedūros pažeidimą, pažeidžiantį vertinamo pareigūno teises. Iš tiesų, kai į šį komitetą kreipiamasi su skundu, nagrinėjamos tarnybinės veiklos vertinimo ataskaitos turinio nagrinėjimas yra esminis procedūros etapas, o ne šiaip sau formalumas, nes, pirma, minėtas komitetas yra vienintelis organas, galintis įsikišti į vertinimo procedūrą, į kurio sudėtį įeina personalo atstovai, ir, antra, į jo pareikštas nuomones apeliacinis vertintojas privalo atsižvelgti.

    (žr. 71–74 punktus)

Top