Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62003CJ0520

    Sprendimo santrauka

    Keywords
    Summary

    Keywords

    1. Socialinė politika – Teisės aktų derinimas – Darbuotojų apsauga jų darbdaviui tapus nemokiam – Direktyva 80/98 – Taikymo sritis – Sąvoka „užmokestis“ – Nacionalinės teisės taikymas – Nacionalinės teisės aktai, nustatantys kompensaciją dėl neteisėto atleidimo iš darbo – Priimtinumas

    (Tarybos direktyvos 80/987 2 straipsnio 2 dalis)

    2. Socialinė politika – Teisės aktų derinimas – Darbuotojų apsauga jų darbdaviui tapus nemokiam – Direktyva 98/59 – Taikymo sritis – Sąvoka „užmokestis“ – Nacionalinės teisės aktai, nustatantys kompensaciją dėl neteisėto atleidimo iš darbo, pripažintą teismo arba administracinės institucijos sprendimu, ir neapimantys per taikinimo procedūrą pripažintų reikalavimų – Vienodo požiūrio principo pažeidimas – Nacionalinio teismo pareigos ir kompetencija

    (Tarybos direktyvos 80/987, 2 straipsnio 2 dalis)

    Summary

    1. Pagal Direktyvos 80/987 dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su darbuotojų apsauga jų darbdaviui tapus nemokiam, suderinimo 2 straipsnio 2 dalį būtent nacionalinė teisė turi patikslinti sąvoką „užmokestis“ ir nustatyti jos turinį.

    Tai, kad direktyvoje užmokesčio mokėjimas siejamas su atitinkamais laikotarpiais, nereiškia, kad ji netaikoma kompensacijai dėl neteisėto atleidimo iš darbo. Todėl jei sąvoka „užmokestis“, kaip ji yra apibrėžta nacionalinėje teisėje, apima šią kompensaciją, pastaroji patenka į Direktyvos 80/987, taip pat ir tos jos redakcijos, kuri galiojo iki Direktyvos 2002/74, iš dalies keičiančios Direktyvą 80/987, taikymo sritį.

    (žr. 31–33 punktus, rezoliucinės dalies 1 punktas)

    2. Taikant Direktyvą 80/987 dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su darbuotojų apsauga jų darbdaviui tapus nemokiam, suderinimo, kai pagal atitinkamus nacionalinės teisės aktus reikalavimai, atitinkantys teismo arba administracinės institucijos sprendimu pripažintą kompensaciją dėl neteisėto atleidimo iš darbo, patenka į sąvoką užmokestis, identiški reikalavimai, pripažinti per taikinimo procedūrą, turi būti laikomi darbuotojų reikalavimais, kylančiais dėl darbo sutarčių ar darbo santykių, ir susijusiais su užmokesčiu minėtos direktyvos prasme. Iš tikrųjų neteisėtai atleistų iš darbo darbuotojų padėtis yra panaši, nes jie turi teisę į kompensaciją negrąžinimo į darbą atveju.

    Todėl nacionalinis teismas turi netaikyti vidaus teisės aktų, pagal kuriuos, pažeidžiant lygybės principą, šie reikalavimai nepatenka į „užmokesčio“ sąvoką minėtų teisės aktų prasme.

    (žr. 35 ir 38 punktus, rezoliucinės dalies 2 punktą)

    Top