Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė skatinant mokslinius tyrimus ir inovacijas geležinkelių srityje

Legal status of the document This summary has been archived and will not be updated. See 'Viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės pagal programą Europos horizontas' for an updated information about the subject.

Viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė skatinant mokslinius tyrimus ir inovacijas geležinkelių srityje

Bendroji įmonė „Shift2Rail“ (BĮ S2R) yra viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė, kurios tikslas - koordinuoti ir valdyti Europos Sąjungos (ES) mokslinius tyrimus bei inovacijas geležinkelių sektoriuje. Briuselyje įsikūrusi bendroji įmonė siekia įgyvendinti ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ ir taip sustiprinti ES pirmavimą geležinkelio technologijų srityje.

DOKUMENTAS

2014 m. birželio 16 d. Tarybos reglamentas (ES) Nr. 642/2014, kuriuo įsteigiama bendroji įmonė „Shift2Rail“.

SANTRAUKA

Bendroji įmonė „Shift2Rail“ (BĮ S2R) yra viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė, kurios tikslas - koordinuoti ir valdyti Europos Sąjungos (ES) mokslinius tyrimus bei inovacijas geležinkelių sektoriuje. Briuselyje įsikūrusi bendroji įmonė siekia įgyvendinti ES mokslinių tyrimų ir inovacijų programą „Horizontas 2020“ ir taip sustiprinti ES pirmavimą geležinkelio technologijų srityje.

KAM SKIRTAS ŠIS REGLAMENTAS?

Reglamentu laikotarpiui iki 2024 m. gruodžio 31 d. įsteigiama BĮ S2R. Jame aprašomi bendrosios įmonės (BĮ) tikslai ir uždaviniai, jos struktūra, darbo organizavimas ir finansavimas.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Ši BĮ yra bendros Europos geležinkelių erdvės technologinis komponentas. Jos tikslas - sukurti konkurencingesnę bei efektyviau išteklius naudojančią ES transporto sistemą ir spręsti įvairias problemas, kaip antai didėjančios eismo paklausos, spūsčių, energijos tiekimo saugumo ir klimato kaitos.

Tikslai

BĮ S2R vykdo ES bendrai finansuojamą mokslinių tyrimų ir inovacijų geležinkelių srityje veiklą, vadovaudamasi toliau nurodytais bendrais tikslais, kurie padeda:

įgyvendinti programą „Horizontas 2020“, visų pirmą uždavinio sukurti išmanų, netaršų ir integruotą transportą dalį;

sukurti bendrą Europos geležinkelių erdvę;

greičiau ir pigiau pereiti prie patrauklesnės, naudotojams (įskaitanti riboto judumo asmenis) patogesnės, konkurencingesnės, veiksmingesnės ir tvaresnės geležinkelių sistemos;

sukurti stiprią bei pasaulyje konkurencingą geležinkelių pramonę.

BĮ S2R imasi svarbaus vaidmens su geležinkeliais susijusių mokslinių tyrimų ir inovacijų srityje. Ji taip pat vadovauja visiems ES su geležinkeliais susijusiems mokslinių tyrimų ir inovacijų veiksmams.

Pagrindinis planas

BĮ S2R sudaro ir įgyvendina strateginį pagrindinį planą, kuriame aptariamos penkios temos:

ekonomiškai efektyvūs ir patikimi traukiniai, įskaitant greituosius traukinius ir didelės talpos traukinius;

pažangios eismo valdymo ir kontrolės sistemos;

ekonomiškai efektyvi ir patikima didelio pajėgumo infrastruktūra;

patrauklioms geležinkelių transporto paslaugoms skirti informacinių technologijų sprendimai;

tvariam ir patraukliam krovinių vežimui Europos geležinkelių transportu skirtos technologijos.

Pagal šį planą parengiami į rezultatus orientuoti metiniai darbo planai, prie kurių pridedami išsamūs investicijų planai.

Mokslinių tyrimų ir inovacijų veiksmai

BĮ remia mokslinius tyrimus ir inovacijas, daugiausia skirdama dotacijas savo nariams ir kitiems dalyviams organizuodama viešąjį pirkimą arba skirdama dotacijas remiantis kvietimais teikti pasiūlymus.

BĮ S2R yra taikomos programos „Horizontas 2020“dalyvavimo ir sklaidos taisyklės.

Darbo organizavimas ir veikla

Partnerystę įgyvendina Europos Komisija, „Alstom“, „Ansaldo STS“, „Bombardier“, „Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles“ (CAF), „Network rail“, „Siemens“, „Thales“ ir „Trafikverket“. yra juridinis asmuo, įsteigtas tam, kad būtų įgyvendintas Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 187 straipsnis.

BĮ sudaro:

valdyba, atsakinga už strateginių sprendimų priėmimą, ir

vykdomasis direktorius, atsakingas už kasdienės veiklos valdymą.

Europos Komisija ir BĮ pramonės nariai turi vienodas balsavimo valdyboje teises. Taip pat yra du patariamieji organai: mokslinis komitetas ir valstybių atstovų grupė.

BĮ S2R skatina geležinkelio įrangos gamintojų, infrastruktūros valdytojų, geležinkelio įmonių, metro, tramvajų ir lengvojo bėginio transporto operatorių, atitikties vertinimo įstaigų, profesinių darbuotojų asociacijų, naudotojų asociacijų, taip pat atitinkamų mokslo įstaigų ir mažųjų bei vidutinių įmonių (MVĮ) dalyvavimą.

Bendrąją įmonę konsultuoja ir su ja savo ekspertine patirtimi su sąveika ir sauga susijusiais klausimais dalijasi Europos geležinkelio agentūra (ERA).

Biudžetas

Didžiausias ES finansinis įnašas į BĮ S2R yra 450 mln. EUR pagal programą „Horizontas 2020“. Tam, kad gautų šį finansavimą, geležinkelių pramonė turi skirti ne mažiau kaip 470 mln. EUR. Tokiu atveju bendrą BĮ S2R biudžetą, skirtą 2014-2020 m. laikotarpiui, sudarytų 920 mln. EUR.

Papildomų lėšų gali būti skirta pagal kitas ES priemones, kaip antai Europos infrastruktūros tinklų priemonę. Jos būtų panaudotos diegiant perspektyvius BĮ S2R produktus.

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS REGLAMENTAS?

Šis reglamentas taikomas nuo 2014 m. liepos 7 d.

Daugiau informacijos pateikiama Europos Komisijos mobilumo ir transporto generalinio direktorato interneto svetainėje.

NUORODOS

Dokumentas

Įsigaliojimo data

Perkėlimo į valstybių narių teisę terminas

Oficialusis leidinys

Reglamentas (ES) Nr. 642/2014

2014 7 7

-

OL L 177, 2014 6 17, p. 9-33.

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2013 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1291/2013, kuriuo sukuriama bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“ (2014-2020 m.) ir panaikinamas Sprendimas Nr. 1982/2006/EB (Oficialusis leidinys L 347, 2013 m. gruodžio 20 d., p. 104-173).

2015 m. vasario 10 d. Tarybos sprendimas (ES) 2015/214, kuriuo patvirtinamas pagrindinis planas „Shift2Rail“ (Oficialusis leidinys L 36, 2015 m. vasario 12 d., p. 7-7).

Paskutinį kartą atnaujinta: 17.02.2015

Top