Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Elektros sauga: žemos įtampos elektros įrenginiai

Elektros sauga: žemos įtampos elektros įrenginiai

Europos Sąjungos politika dėl tam tikrose įtampos ribose skirtų naudoti elektros įrenginių pardavimo siekiama užtikrinti aukštą asmenų, naminių gyvūnų ir turto apsaugos lygį.

DOKUMENTAS

2014 m. vasario 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/35/ES dėl valstybių narių įstatymų, susijusių su tam tikrose įtampos ribose skirtų naudoti elektros įrenginių tiekimu rinkai, suderinimo.

SANTRAUKA

Europos Sąjungos politika dėl tam tikrose įtampos ribose skirtų naudoti elektros įrenginių pardavimo siekiama užtikrinti aukštą asmenų, naminių gyvūnų ir turto apsaugos lygį.

KAM SKIRTA ŠI DIREKTYVA?

Direktyva nustatomos vienodos tam tikrose įtampos ribose skirtų naudoti elektros įrenginių pardavimo sąlygos visoje ES. Ji taikoma elektros įrenginiams, skirtiems naudoti esant 50-1 000 V kintamosios srovės įtampai ir 75-1 500 V nuolatinės srovės įtampai.

Direktyva apima visas sveikatos ir saugos rizikas, užtikrindama, kad elektros įrenginiai yra naudojami saugiai ir pagal paskirtį, kuriai jie pagaminti.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Direktyvoje nustatoma gamintojų, importuotojų ir platintojų atsakomybė dėl tam tikrose įtampos ribose skirtų naudoti elektros įrenginių pardavimo:

  • visi ES parduodami elektros įrenginiai turi būti pažymėti CE atitikties ženklu, kuris parodo, kad įrenginys atitinka visus ES teisės aktų keliamus saugos reikalavimus;
  • gamintojas, prieš gaudamas CE ženklą, turi atlikti saugos ir atitikties vertinimą, parengti techninius dokumentus, kurie rodo įrenginio atitiktį, ir parengti bei pasirašyti ES atitikties deklaraciją;
  • importuotojai turi patikrinti, ar gamintojai teisingai atliko atitikties vertinimo procedūrą, ir informuoti už saugos stebėseną atsakingą instituciją, jeigu mano, kad įrenginys neatitinka svarbiausių saugos reikalavimų;
  • ES atitikties deklaracija ir techniniai dokumentai turi būti saugomi 10 metų;
  • instrukcijos ir saugos informacija turi būti pateikiamos raštu, galutiniams vartotojams lengvai suprantama kalba, kaip nustato atitinkama nacionalinė institucija;
  • gamintojai ir importuotojai turi nurodyti savo kontaktinius duomenis ant elektros įrenginių.

Be to, direktyvoje nurodyta, kokių žingsnių turi imtis nacionalinės institucijos, atsakingos už saugos stebėseną, kad nustatytų pavojingų elektros įrenginių prekybą ES ir jai užkirstų kelią.

NUO KADA TAIKOMA ŠI DIREKTYVA?

Ši direktyva taikoma nuo 2016 m. balandžio 20 d. Ja nuo 2016 m. balandžio 20 d. panaikinama Direktyva 2006/95/EB.

KONTEKSTAS

Direktyva atnaujinamos ES tam tikrose įtampos ribose skirtų naudoti elektros įrenginių pardavimo taisyklės. Tai viena iš pastangų modernizuoti Europos teisę įvairiuose pramonės sektoriuose. Tokiu būtu bandoma supaprastinti taisykles, sumažinti administracinę naštą ir nustatyti aiškesnes bei nuoseklesnes taisykles.

Daugiau informacijos pateikiama Europos Komisijos vidaus rinkos, pramonės, verslumo ir MVĮ generalinio direktorato interneto svetainėje.

NUORODOS

Dokumentas

Įsigaliojimo data

Perkėlimo į valstybių narių teisę terminas

Oficialusis leidinys

Direktyva 2014/35/ES

2014 4 18

2016 4 19

OL L 96, 2014 3 29, p. 357-374

paskutinis atnaujinimas 16.02.2015

Top