EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Sporto vaidmuo skatinant augimą, užimtumą, socialinę įtrauktį ir sveikatą

Legal status of the document This summary has been archived and will not be updated, because the summarised document is no longer in force or does not reflect the current situation.

Sporto vaidmuo skatinant augimą, užimtumą, socialinę įtrauktį ir sveikatą

Tarybos rezoliucija dėl Europos Sąjungos darbo plano sporto srityje 2014-2017 m

DOKUMENTAS

2014 m. gegužės 21 d. Tarybos ir Taryboje posėdžiavusių valstybių narių vyriausybių atstovų rezoliucija dėl Europos Sąjungos darbo plano sporto srityje (2014-2017 m.) (2014/C 183/03) (Oficialusis leidinys C 183, 2014 6 14, p. 12-17)

SANTRAUKA

Ši rezoliucija - tai ES trejų metų darbo plano sporto srityje pagrindas. Ji parengta remiantis ankstesnio darbo plano pasiekimais. Rezoliucijoje išdėstyti svarbiausi prioritetai bei rezultatai ir paaiškinta, kuo sportas gali prisidėti prie platesnės Europos ekonominės ir socialinės politikos darbotvarkės.

KAM SKIRTA ŠI REZOLIUCIJA?

Rezoliucijoje nustatyti trys prioritetai 2014-2017 metams:

  • užtikrinti sąžiningumą sporte kovojant su neteisėtu ir diskriminaciniu elgesiu;
  • plėtoti ekonominį sporto aspektą;
  • skatinti sporto vaidmenį visuomenėje.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

ES šalių vyriausybės susitarė įsteigti penkias ekspertų grupes, kurios daugiausia dėmesio skirs:

  • 1.

    susitarimams dėl varžybų baigties (ypač jų sąsajoms su lažybomis);

  • 2.

    geram valdymui (vaikų ir paauglių apsaugai, svarbių sporto renginių skyrimo procedūroms ir lyčių lygybei);

  • 3.

    ekonominiam sporto aspektui (kaip antai tvariam finansavimui, svarbių sporto renginių paveldui toje teritorijoje, kur jie organizuojami, pavyzdžiui, moderniai infrastruktūrai);

  • 4.

    sveikatinamajam fiziniam aktyvumui (ypač mokyklose bei palaikant ryšius su vietos valdžios institucijomis ir privačiuoju sektoriumi);

  • 5.

    žmogiškųjų išteklių vystymui (per švietimą, mokymą, įdarbinimą ir savanorišką veiklą).

Parama taip pat teikiama ir kitoms iniciatyvoms, kaip antai tyrimams, konferencijoms ir reguliariam dialogui su sporto srities suinteresuotaisiais subjektais.

Be to:

  • nacionalinės valdžios institucijos raginamos reguliariai informuoti sporto srities suinteresuotuosius subjektus apie darbo plano įgyvendinimo pažangą ir su jais konsultuotis;
  • kas šešis mėnesius Tarybai paeiliui pirmininkaujančios vyriausybės turėtų įtraukti darbo plano tikslus į savo politikos programą.

Iki 2016 m. lapkričio mėn. Komisija parengs ataskaitą apie padarytą pažangą. Šia ataskaita bus remiamasi 2017 m. pirmąjį pusmetį Taryboje diskutuojant dėl galimo trečiojo darbo plano.

Įgyvendinant šį darbo planą Taryba priėmė įvairių dokumentų. Vienas iš jų - 2015 m. Tarybos išvados, kuriose pabrėžiamas mėgėjiško sporto vaidmuo ugdant gebėjimus, ypač tarp jaunimo. Išvadose pažymima tai, kad nors sportas visų pirma yra fizinė laisvalaikio veikla, jis taip pat suteikia papildomos pridėtinės vertės siekiant sveikesnės ir labiau įtraukios bei tvarios visuomenės. Taip gali būti ugdomas pozityvus visuomenės požiūris ir vertybės, taip pat asmenų gebėjimai ir kompetencijos, įskaitant universaliuosius gebėjimus, pavyzdžiui, gebėjimas kritiškai mąstyti, imtis iniciatyvos, spręsti problemas ir dirbti bendradarbiaujant.

KONTEKSTAS

ES sutartyse numatyta, kad sportas yra sritis, kurioje ES priemonėmis turėtų būti remiami, koordinuojami ir papildomi nacionalinės valdžios institucijų veiksmai. ES taip pat glaudžiai bendradarbiauja su nacionalinėmis, Europos ir tarptautinėmis organizacijomis, kaip antai Europos Taryba, Pasauline antidopingo agentūra ir Pasaulio sveikatos organizacija.

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Tarybos išvados dėl mėgėjiško sporto vaidmens didinimo ugdant universaliuosius gebėjimus, ypač tarp jaunimo (OL C 172, 2015 5 27, p. 8-12)

paskutinis atnaujinimas 24.09.2015

Top