Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32015R0207

Informacija apie Europos Sąjungos finansuojamus sanglaudos politikos projektus: taisyklės ir modeliai

Informacija apie Europos Sąjungos finansuojamus sanglaudos politikos projektus: taisyklės ir modeliai

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Įgyvendinimo reglamentas (ES) 2015/207 dėl ataskaitų, rengiamų įgyvendinant programas ir projektus, finansuojamus pagal ES sanglaudos politikos tikslus, taisyklių ir modelių

KOKS ŠIO REGLAMENTO TIKSLAS?

Šiuo reglamentu nustatomos ataskaitų rengimo taisyklės ir šablonai 2013–2020 m. programavimo laikotarpiui, kuriais privalo vadovautis Europos Sąjungos (ES) vadovaujančiosios institucijos* teikdamos ataskaitas Europos Komisijai dėl Europos struktūrinių ir investicijų fondų programų įgyvendinimo.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

  • ES šalys privalo reguliariai teikti pažangos ataskaitas. I reglamento priedas yra suskirstytas į penkias dalis. Tai palengvina surinkti skirtingų programų duomenis ir kiekvienai ES šaliai veiksmingai atlikti bendrą partnerystės sutarties* pažangos vertinimą.
  • Didelės apimties projektams, kurie yra svarbūs siekiant ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo, skiriama didelė ES išlaidų dalis. II priede pateikiama standartinė informacijos apie didelės apimties projektą teikimo forma. Ši informacija yra būtina, kad Komisija patvirtintų didelės apimties projektą. Šiame modelyje nurodyta informacija turėtų suteikti pakankamą patikinimą, kad dėl įgyvendinamo projekto kitose ES vietovėse nebus prarasta esamų darbo vietų.
  • Kad didelės apimties projektas būtų patvirtintas, būtina atlikti išlaidų ir naudos analizę, taip pat ekonominę analizę, finansinę analizę ir rizikos vertinimą. Taikant III priede nustatytą metodą, didelės apimties projektų išlaidų ir naudos analizėje turėtų būti parodyta, kad projektas bus ekonomiškai naudingas.
  • Naudodamosi IV priede pateiktu modeliu, vadovaujančiosios institucijos gali pateikti bendruosius veiksmų planus, kuriems skirtos viešosios išlaidos yra ne mažesnės kaip 10 milijonų EUR arba sudaro ne mažiau kaip 20 % programai arba programoms skirtos viešosios paramos. Bendrąjį veiksmų planą sudaro grupė projektų, nesusijusių su infrastruktūros teikimu. Jis yra dotacijų gavėjams skirta supaprastinta programos arba programų dalis.
  • Nuo 2016 m. gegužės 16 d. iki 2023 m. teikiamos metinės programų įgyvendinimo ataskaitos. V priede pateiktame modelyje nurodyta informacija, kuria vadovaudamasi Komisija vertina pažangą, siekiant ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo tikslo. X priede pateiktame modelyje nurodyta informacija, kuria vadovaudamasi Komisija vertina pažangą, įgyvendinant teritorinio bendradarbiavimo programas*.
  • Vadovaudamosi VI priede pateiktu modeliu, vadovaujančiosios institucijos turi pateikti valdymo pareiškimus dėl kiekvienos programos, už kurią jos yra atsakingos. Tai susiję su tinkamu bei numatomu lėšų panaudojimu ir jų auditu.
  • Audito institucijos turi vadovautis audito strategijos (VII priedas), audito nuomonės (VIII priedas) ir metinės kontrolės ataskaitos (IX priedas) modeliais.

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS REGLAMENTAS?

Reglamentas taikomas nuo 2015 m. vasario 14 d.

KONTEKSTAS

Sanglaudos politikos finansavimas yra pagrindinė ES investicijų politikos priemonė ir prisideda prie ES strateginio tikslo investuoti į darbo vietų kūrimą, siekiant strategijos „Europa 2020“ tikslų.

Daugiau informacijos žr.:

* SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Vadovaujančioji institucija: oficiali įstaiga, atsakinga už programos valdymą, projektų atranką, biudžeto vykdymo stebėseną ir informacijos Komisijai, partneriams bei visuomenei teikimą.

Partnerystės sutartis: ES šalys privalo sudaryti ir įgyvendinti strateginius planus, kuriuose investavimo prioritetai yra nustatyti visiems Europos struktūriniams ir investicijų fondams. Dėl partnerystės sutarčių Europos Komisija ir nacionalinės valdžios institucijos, atsižvelgdamos į konsultacijas su interesų grupėmis, pilietine visuomene ir vietos bei regionų atstovais, derasi septynerių metų laikotarpio pradžioje.

Europos teritorinis bendradarbiavimas: Europos teritorinio bendradarbiavimo programos skatina skirtingų ES šalių regionus ir miestus bendradarbiauti tarpusavyje, dalytis patirtimi ir mokytis vieniems iš kitų, siekiant pagerinti integraciją ir gyvenimo kokybę tarpvalstybiniu mastu, įgyvendinant bendras programas ir projektus bei kuriant tinklus.

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

2015 m. sausio 20 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentas (ES) 2015/207, kuriuo nustatomos išsamios Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1303/2013 nuostatų dėl pažangos ataskaitos modelių, informacijos apie didelės apimties projektą teikimo, bendrojo veiksmų plano, investicijų į ekonomikos augimą ir darbo vietų kūrimą tikslo įgyvendinimo ataskaitų, valdymo pareiškimo, audito strategijos, audito nuomonės ir metinės kontrolės ataskaitos modelių, taip pat išlaidų ir naudos analizės atlikimo metodikos ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 1299/2013 nuostatų dėl Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslo įgyvendinimo ataskaitų modelio įgyvendinimo taisyklės (OL L 38, 2015 2 13, p. 1–122)

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1303/2013, kuriuo nustatomos Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui, Europos žemės ūkio fondui kaimo plėtrai ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui bendros nuostatos ir Europos regioninės plėtros fondui, Europos socialiniam fondui, Sanglaudos fondui ir Europos jūros reikalų ir žuvininkystės fondui taikytinos bendrosios nuostatos ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1083/2006 (OL L 347, 2013 12 20, p. 320–469)

Paskesni Reglamento (ES) Nr. 1303/2013 daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

2013 m. gruodžio 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1299/2013 dėl konkrečių Europos regioninės plėtros fondo paramos Europos teritorinio bendradarbiavimo tikslui nuostatų (OL L 347, 2013 12 20, p. 259–280)

paskutinis atnaujinimas 13.09.2016

Į viršų