EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32008E0113

2008 m. vasario 12 d. Tarybos bendrieji veiksmai 2008/113/BUSP dėl paramos Tarptautiniam dokumentui, įgalinančiam valstybes laiku ir patikimai identifikuoti ir susekti neteisėtus šaulių ir lengvuosius ginklus, pagal ES kovos su neteisėtu šaulių ir lengvųjų ginklų kaupimu ir nelegalia prekyba jais strategiją

OL L 40, 2008 2 14, p. 16–19 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/joint_action/2008/113/oj

14.2.2008   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

L 40/16


TARYBOS BENDRIEJI VEIKSMAI 2008/113/BUSP

2008 m. vasario 12 d.

dėl paramos Tarptautiniam dokumentui, įgalinančiam valstybes laiku ir patikimai identifikuoti ir susekti neteisėtus šaulių ir lengvuosius ginklus, pagal ES kovos su neteisėtu šaulių ir lengvųjų ginklų kaupimu ir nelegalia prekyba jais strategiją

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 14 straipsnį,

kadangi:

(1)

2005 m. gruodžio 8 d. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė Tarptautinį dokumentą, įgalinantį valstybes laiku ir patikimai identifikuoti ir susekti neteisėtus šaulių ir lengvuosius ginklus (Tarptautinis sekimo dokumentas).

(2)

2005 m. gruodžio 15–16 d. Europos Taryba priėmė ES kovos su neteisėtu lengvųjų ir šaulių ginklų bei jų šaudmenų kaupimu ir nelegalia prekyba jais strategiją, kurioje raginama pritarti teisiškai privalomo tarptautinio dokumento dėl šaulių ir lengvųjų ginklų bei jų šaudmenų susekimo ir ženklinimo priėmimui.

(3)

Priimdamos Tarptautinį sekimo dokumentą valstybės įsipareigojo imtis priemonių, kad užtikrintų adekvatų šaulių ir lengvųjų ginklų ženklinimą ir registravimą bei aktyviau bendradarbiautų sekdamos neteisėtus šaulių ir lengvuosius ginklus. Konkrečiai, valstybės turėjo užtikrinti, kad yra pajėgios imtis sekimo ir reaguoti į su sekimu susijusius prašymus pagal Tarptautinio sekimo dokumento reikalavimus. Dokumente skelbiama, kad valstybės deramai bendradarbiaus su Jungtinėmis Tautomis, kad paremtų veiksmingą šio dokumento įgyvendinimą.

(4)

2006 m. gruodžio 6 d. Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė rezoliuciją 61/66 „Neteisėta prekyba šaulių ir lengvaisiais ginklais visais jos aspektais“, kuria valstybės raginamos įgyvendinti Tarptautinį sekimo dokumentą, kurio įgyvendinimas bus apsvarstytas kas dveji metai rengiamame valstybių susitikime, įvyksiančiame 2008 m.

(5)

Šie bendrieji veiksmai turėtų būti įgyvendinti Finansiniame ir administraciniame pagrindų susitarime, kurį sudarė Europos bendrija ir JT.

(6)

JT Sekretoriatas (Nusiginklavimo reikalų biuras) pagal Tarptautinio sekimo dokumento 27, 29 ir 30 straipsnius siekia finansinės paramos, kad galėtų paremti Tarptautinio sekimo dokumento propagavimo veiklą,

PRIĖMĖ ŠIUOS BENDRUOSIUS VEIKSMUS:

1 straipsnis

1.   Europos Sąjunga siekia propaguoti Tarptautinį sekimo dokumentą.

2.   Kad pasiektų 1 dalyje nurodytą tikslą, Europos Sąjunga parems Tarptautinio sekimo dokumento propagavimui 2008 m. skirtą Jungtinių Tautų Nusiginklavimo reikalų biuro (JT NRB) projektą, kurį sudaro trys regioniniai praktiniai seminarai, skirti tam, kad Vyriausybių atstovai ir kiti asmenys (įskaitant kontaktinius asmenis šaulių ir lengvųjų ginklų klausimais, teisėsaugos pareigūnus, nacionalinių koordinavimo įstaigų narius ir parlamentarus) būtų geriau supažindinti su Tarptautinio sekimo dokumento.

Projekto aprašymas pateiktas priede.

2 straipsnis

1.   Pirmininkaujanti valstybė narė, kuriai padeda Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis BUSP, atsako už šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimą. Komisija dalyvauja visose šios veiklos srityse.

2.   Dėl ES įnašo atsiradusios veiklos techninį įgyvendinimą atliks JT NRB, kuris savo užduotis vykdys kontroliuojant Generaliniam sekretoriui-vyriausiajam įgaliotiniui, kuris padeda pirmininkaujančiai valstybei narei. Šiuo tikslu Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis ir JT NRB sudaro būtinus susitarimus.

3.   Pirmininkaujanti valstybė narė, Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis ir Komisija pagal savo atitinkamą kompetenciją reguliariai informuoja vieni kitus apie šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimą.

3 straipsnis

1.   Šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimui skiriama orientacinė finansavimo suma yra 299 825 EUR, išmokėtina iš Europos Sąjungos bendrojo biudžeto.

2.   Išlaidos, finansuojamos 1 dalyje nurodyta suma, turi būti valdomos laikantis Europos Bendrijų bendrajam biudžetui taikomų Europos bendrijos procedūrų ir taisyklių.

3.   Komisija prižiūri, kad būtų tinkamai valdomos 2 dalyje nurodytos išlaidos, kurios finansuojamos dotacijos forma. Šiuo tikslu ji sudaro finansavimo susitarimą su JT NRB. Finansavimo susitarime numatoma, kad JT NRB turi užtikrinti informuotumą apie ES įnašą, deramą šio įnašo dydžiui.

4.   Komisija stengiasi po šių bendrųjų veiksmų įsigaliojimo kuo greičiau sudaryti 3 dalyje nurodytą finansavimo susitarimą. Ji informuoja Tarybą apie visus to proceso sunkumus ir praneša finansavimo susitarimų sudarymo datą.

4 straipsnis

Pirmininkaujanti valstybė narė, kuriai padeda Tarybos Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis, teikia Tarybai šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimo ataskaitą, remdamasi JT NRB rengiamomis ataskaitomis. Šios ataskaitos sudaro Tarybos vykdomo įvertinimo pagrindą. Komisija dalyvauja visose šios veiklos srityse. Komisija teikia ataskaitas apie šių bendrųjų veiksmų įgyvendinimo finansinius aspektus.

5 straipsnis

Šie bendrieji veiksmai įsigalioja jų priėmimo dieną.

Jie netenka galios praėjus 12 mėnesių po finansavimo susitarimo, nurodyto 3 straipsnio 3 dalyje, sudarymo arba praėjus 6 mėnesiams po jų priėmimo dienos, jei per tą laikotarpį nebuvo sudarytas joks finansavimo susitarimas.

6 straipsnis

Šie bendrieji veiksmai skelbiami Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Priimta Briuselyje, 2008 m. vasario 12 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

A. BAJUK


PRIEDAS

ES ĮNAŠAS Į JT PROJEKTĄ SIEKIANT PAREMTI TARPTAUTINĮ SEKIMO DOKUMENTĄ

1.   Įvadas

JT Sekretoriatas (Nusiginklavimo reikalų biuras), toliau – JT NRB, 2008 m. ketina surengti praktinių seminarų seriją regioniniu ir subregioniniu lygiu, kad būtų sudaryta galimybė atitinkamiems Vyriausybių pareigūnams ir kitiems asmenims (įskaitant kontaktinius asmenis šalių ir lengvųjų ginklų klausimais, teisėsaugos pareigūnus, nacionalinių koordinavimo įstaigų narius ir parlamentarus) geriau susipažinti su Tarptautinio dokumento, įgalinančio valstybes laiku ir patikimai identifikuoti ir susekti neteisėtus šaulių ir lengvuosius ginklus, kurį Jungtinių Tautų Generalinė Asamblėja priėmė 2005 m. gruodžio 8 d. (toliau – Tarptautinis sekimo dokumentas), nuostatomis.

2.   Projekto aprašymas

Seminarų metu, kurie truks dvi dienas, daugiausiai dėmesio bus skiriama praktiniams dalykams, ir dalyviams bus teikiama informacija, kurios paskirtis – gerinti jų supratimą apie Tarptautinį sekimo dokumentą, jo svarbą bei apie pajėgumus, įgūdžius ir išteklius, kurie būtini norint užtikrinti šio dokumento įgyvendinimą nacionaliniu lygiu. Praktinių seminarų metu taip pat bus siekiama pradėti kiekvienos šalies individualių poreikių įvertinimą.

JT Nusiginklavimo reikalų biuro Įprastinės ginkluotės padalinys ketina suorganizuoti ir surengti praktinius seminarus bendradarbiaudamas su Biuro Regioninio nusiginklavimo padaliniu, kuris apima tris Jungtinių Tautų Regioninio nusiginklavimo centrus. Be to, JT NRB sieks partnerystės su suinteresuotomis Vyriausybėmis, atitinkamomis regioninėmis ir (arba) subregioninėmis organizacijomis, tarptautinėmis organizacijomis ir pilietinės visuomenės organizacijomis, turinčiomis kompetencijos šaulių ir lengvųjų ginklų ženklinimo ir sekimo srityje, įskaitant Bonos Tarptautinį konversijos centrą (BICC), Groupe de Recherche et d’Information sur la Paix et la Securité (GRIP) ir Lengvųjų ginklų apžvalgos organizacija (SAS). Glaudžiai bendradarbiaujant su Interpolu taip pat bus surengti techninio pobūdžio pristatymai, siekiant supažindinti dalyvius su esamomis techninėmis priemonėmis ir padėti teisėsaugos pareigūnams atlikti neteisėtų šaulių ir lengvųjų ginklų identifikavimą ir sekimą.

2.1.   Vakarų Afrika

Galimos vietos seminarui surengti Vakarų Afrikoje yra: Bamakas (Malis), Abudža (Nigerija), Librevilis (Gabonas) arba JT Regioninis taikos ir nusiginklavimo centras Lomėje (Togas). Galutinį sprendimą dėl seminaro vietos priims JT Nusiginklavimo reikalų biuras, suderinęs šį klausimą su pirmininkaujančia valstybe nare, kuriai padės Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis.

Subregioninėms organizacijoms „Vakarų Afrikos valstybių ekonominė bendrija“ (ECOWAS) ir „Centrinės Afrikos valstybių ekonominė bendrija“ (ECCAS) priklausančios valstybės atitiks reikalavimus dėl dalyvavimo (1) seminare.

ECOWAS: Beninas, Bisau Gvinėja, Burkina Fasas, Dramblio Kaulo Krantas, Gambija, Gana, Gvinėja, Liberija, Malis, Nigerija, Nigeris, Senegalas, Siera Leonė, Togas, Žaliasis Kyšulys. ECCAS: Angola, Burundis, Centrinės Afrikos Respublika, Čadas, Gabonas, Kamerūnas, Kongas, Kongo Demokratinė Respublika, Pusiaujo Gvinėja, Ruanda, San Tomė ir Prinsipė.

2.2.   Azija

Seminarą Azijoje ketinama surengti Seule, Korėjoje.

Reikalavimus dėl dalyvavimo seminare atitinka tokios šalys:

Afganistanas, Australija (2), Bangladešas, Filipinai, Indija, Indonezija, Japonija (2), Kambodža, Kazachstanas, Kinija, Kirgizijos Respublika, Malaizija, Mianmaras, Nepalas, Pakistanas, Papua Naujoji Gvinėja, Rytų Timoras, Saliamono Salos, Šri Lanka, Tadžikistanas, Tailandas, Turkmėnistanas, Uzbekistanas, Vietnamas.

2.3.   Lotynų Amerika ir Karibų jūros regionas

Lotynų Amerikoje ir Karibų jūros regione seminarą ketinama surengti Brazilijoje. Galutinį sprendimą dėl seminaro vietos priims JT Nusiginklavimo reikalų biuras, suderinęs šį klausimą su pirmininkaujančia valstybe nare, kuriai padės Generalinis sekretorius-vyriausiasis įgaliotinis.

Reikalavimus dėl dalyvavimo seminare atitinka tokios šalys:

Argentina, Bahamai, Barbadosas, Bolivija, Brazilija, Čilė, Dominikos Respublika, Ekvadoras, Gajana, Gvatemala, Haitis, Hondūras, Jamaika, Kolumbija, Kosta Rika, Kuba, Meksika, Nikaragva, Panama, Paragvajus, Peru, Salvadoras, Trinidadas ir Tobagas, Urugvajus, Venesuela.

3.   Trukmė

Visa numatoma projektų trukmė – 12 mėnesių.

4.   Kam skirti seminarai

Seminarai, kaip nurodyta pirmiau, skirti valstybėms Afrikoje, Azijoje ir Lotynų Amerikoje, kurioms, JT Nusiginklavimo reikalų biuro manymu, reikia patobulinti Tarptautiniu sekimo dokumentu nustatytų nuostatų supratimą, taip pat nustatyti pajėgumus, įgūdžius ir išteklius, kurių prireiks norint užtikrinti šio dokumento įgyvendinimą nacionaliniu lygiu.

Dalyvauti taip pat bus pakviesti potencialūs regionų ir kiti techninės pagalbos donorai bei atitinkamos tarptautinės, regioninės ir subregioninės organizacijos.

5.   Projektą įgyvendinantis subjektas

Savo bendros atsakomybės kontekste, JT NRB vykdys veiklos, atsiradusios ES dėl įnašo, techninį įgyvendinimą, kaip nustatyta šiuose bendruosiuose veiksmuose, kontroliuojant Generaliniam sekretoriui-vyriausiajam įgaliotiniui, kuris padeda pirmininkaujančiai valstybei narei.

6.   Visų projekto išlaidų sąmata ir ES finansinis įnašas

Numatyta, kad projektą bendrai finansuos ES ir kiti donorai. ES įnašas padengs seminaruose dalyvausiančių valstybių atstovų, taip pat ekspertų, išskyrus JT personalą, dalyvavimo seminaruose išlaidas ir išlaidas konferencijoms. ES įnašu bus finansuojamos atlygintinos seminaro Afrikoje veiklos išlaidos. Taip pat gali būti padengiamos atitinkamų regioninių ir subregioninių organizacijų patiriamos išlaidos, jeigu tos išlaidos yra tiesiogiai susijusios su jų dalyvavimu pagal projektus vykdomoje veikloje. JT NRB bus atsakingas už bendrą kitų donorų, kurie finansuos likusias projekto išlaidas, įnašų koordinavimą.

Visos numatomos projekto išlaidos yra 798 800 USD, iš kurių ES įneš 299 825 EUR.


(1)  JT NRB 2007 m. gruodžio mėn. Adis Abeboje, Etiopijoje, surengs seminarą, skirtą Šiaurės, Rytų ir Pietų Afrikai.

(2)  Australijos ir Japonijos Vyriausybės prisiims savo dalyvių kelionės išlaidas.


Top