Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centras Europole

Europos visuomenė vis labiau priklauso nuo elektroninių tinklų ir informacinių sistemų. Informacijos ir ryšių technologijų (IRT) raida taip pat paskatino nusikalstamumo vystymąsi, kuris kelia grėsmę piliečiams, verslui, vyriausybėms ir panašiems ypatingos svarbos infrastruktūros objektams. Siekdama su tuo kovoti, 2013 m. Europos Sąjunga įkūrė Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centrą (EC3), kuris yra Europolo dalis.

DOKUMENTAS

Komisijos komunikatas Tarybai ir Europos Parlamentui „Kova su nusikalstamumu skaitmeniniame amžiuje. Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centro kūrimas“ (COM(2012) 140 final, 2012 3 28).

SANTRAUKA

Elektroninis nusikalstamumas - tai nusikalstamos veikos, įvykdytos elektroninėje erdvėje, naudojant kompiuterius ir ryšių tinklus (pavyzdžiui, internetą). Elektroninis nusikalstamumas nepaiso nacionalinių sienų, todėl teisėsaugos institucijos turi koordinuoti savo veiksmus ir bendradarbiauti. Nyderlanduose įsikūręs Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centras (EC3), kuris yra Europolo dalis, vaidina esminį vaidmenį užkertant kelią nusikalstamų grupuočių, kurios vykdo elektroninius nusikaltimus, operacijoms.

Pagrindinis dėmesys

EC3 daugiausia dėmesio skiria elektroniniams nusikaltimams:

kuriuos daro organizuotos nusikalstamos grupuotės ir iš kurių gaunamas didelis neteisėtas pelnas, pvz., sukčiavimas internete;

kurių aukos patiria didelę žalą, pvz., seksualinis vaikų išnaudojimas internete;

dėl kurių ES nukenčia ypatingos svarbos infrastruktūros objektai ir informacinės sistemos (įskaitant atsisakymo aptarnauti išpuolius, kuriais siekiama, kad konkrečios svetainės būtų nenaudojamos).

Funkcijos

1.

Būti pagrindiniu Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu informacijos centru: rinkti informaciją apie elektroninius nusikaltimus iš įvairių šaltinių, nustatyti tendencijas ir grėsmes, tobulinti žvalgybinę informaciją.

2.

Sutelkti žinias siekiant padėti ES šalims stiprinti gebėjimus, pagrindinį dėmesį skiriant policijos ir teisminių institucijų mokymams.

3.

Teikti operatyvinę paramą valstybėms narėms, skatinant kurti tarpvalstybines jungtines tyrimų grupes, kurios spręstų tam tikras su elektroniniais nusikaltimais susijusias problemas, ir keitimąsi operatyvine informacija per vykdomus tyrimus. Jos taip pat teiks laikymo patalpas, su šifravimu (pranešimų ar duomenų kodavimu, siekiant užkirsti kelią nesankcionuotai prieigai) susijusias praktines žinias bei kitas internetines priemones ir įrenginius.

4.

Tapti bendrą Europos elektroninių nusikaltimų tyrėjų, dirbančių teisėsaugos ir teisminėse institucijose, poziciją atstovaujančiu centru diskusijose su IRT pramone, kitomis privačiojo sektoriaus įmonėmis, taip pat mokslinių tyrimų bendruomene, naudotojų asociacijomis ir piliečių grupėmis.

SUSIJĘS DOKUMENTAS

Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centras: Pirmųjų metų ataskaita, 2014 m. vasario mėn.

Paskutinį kartą atnaujinta: 18.06.2014

Top