This document is an excerpt from the EUR-Lex website
ES pagalbos savanoriai
Šiuo Europos Sąjungos (ES) reglamentu įsteigiama ES pagalbos savanorių iniciatyva, kuri yra ryški ES humanitarinių vertybių išraiška, ir taip stiprinamas Sąjungos gebėjimas teikti poreikiais grindžiamą humanitarinę pagalbą ir stiprinti pažeidžiamų bendruomenių atsparumą.
DOKUMENTAS
2014 m. balandžio 3 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 375/2014, kuriuo įsteigiamas Europos savanoriškos humanitarinės pagalbos korpusas (ES pagalbos savanorių iniciatyva)
SANTRAUKA
ES savanorių iniciatyva suteikia galimybę bet kokio visuomenės sluoksnio europiečiams kartu pademonstruoti solidarumą su nelaimių (stichinių nelaimių arba žmogaus veiklos sukeltų nelaimių už ES ribų) aukomis. Užtikrinant pasirengimą nelaimėms, mažinant nelaimių riziką ir didinant pagalbos, atkūrimo ir vystymosi susiejimą, iniciatyva siekiama padidinti ES gebėjimą visame pasaulyje:
Dalyviai
Šioje iniciatyvoje gali dalyvauti ES piliečiai nuo 18 metų. Piliečiai iš asocijuotų valstybių, įskaitant šalis kandidates ir šalis partneres pagal ES kaimynystės politiką, taip pat gali joje dalyvauti. Toks dalyvavimas yra grindžiamas dvišaliais susitarimais tarp ES ir ne ES šalių, kurios taip pat finansiškai prisideda prie iniciatyvos.
Savanorių mokymas ir dislokavimas
Vykdant iniciatyvą organizuojami mokymai ir praktika su humanitarinėmis organizacijomis, remiantis pagalbą gaunančių šalių poreikiais.
Mokymo programomis siekiama parengti ES pagalbos savanorius prieš juos dislokuojant ir padėti jiems įgyti specialių įgūdžių bei gebėjimų, kaip nustatyta kompetencijos sistemoje.
Tarp šių gebėjimų, pavyzdžiui, yra:
Planuojama, kad ES pagalbos savanorių dislokavimas prasidės 2016 m. pradžioje. ES pagalbos savanoriai nedislokuojami operacijoms, kurios vykdomos per ginkluotus konfliktus, vykdyti.
Dislokavimo sutartis
Prieš pradėdami savanoriai turi pasirašyti dislokavimo sutartį su siunčiančiąja organizacija. Sutartyje nurodoma standartinė informacija, kaip antai savanorių pareigos, veiklos rodiklių valdymas, darbo sąlygos, laukiamas elgesys ir mokymosi galimybės.
Savanorius siunčiančiosios ir priimančiosios organizacijos
Savo vertinime siunčiančiosios ir priimančiosios organizacijos turi pademonstruoti, kad turi politiką ar praktiką, kaip nustatyta būtinuose reikalavimuose, susijusiuose su savanoriais kandidatais ir ES pagalbos savanoriais, ir ši politika ar praktika apima visus teisės aktuose numatytus standartus ir procedūras. Komisijos atliekama įsivertinimo peržiūra yra patvirtinimo mechanizmo dalis. Tik patvirtintos organizacijos gali dalyvauti iniciatyvoje.
Nacionalinių ir tarptautinių savanoriškos veiklos iniciatyvų papildymas
ES pagalbos savanorių iniciatyva siekia ne dubliuoti, o papildyti kitas ES iniciatyvas ir veiksmus bei nacionalinius ir tarptautinius projektus.
Savanoriška veikla internetu
Kaip alternatyva savanoriškai veiklai užsienyje, savanoriai gali dalyvauti iniciatyvoje namuose užsiimdami savanoriška veikla internetu.
Biudžetas
ES pagalbos savanorių iniciatyvai skirtas 147,9 mln. EUR biudžetas 2014-2020 m. laikotarpiui. Jis finansuoja savanorių atranką, mokymą ir dislokavimą, pagalbą gaunančių šalių priimančiųjų organizacijų gebėjimų stiprinimą ir paramos priemones.
NUORODOS
Dokumentas |
Įsigaliojimo data |
Perkėlimo į valstybių narių teisę terminas |
Oficialusis leidinys |
Reglamentas (ES) Nr. 375/2014 |
2014 4 25 |
- |
Paskesni reglamento (ES) Nr. 375/2014 daliniai pakeitimai ir pataisos buvo įterpti į pradinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.
SUSIJĘ DOKUMENTAI
2014 m. spalio 24 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) Nr. 1398/2014, kuriuo nustatomi savanorių kandidatų ir ES pagalbos savanorių standartai (OL L 373, 2014 12 31, p. 8-23)
2014 m. lapkričio 20 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 1244/2014, kuriuo nustatomos Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 375/2014, kuriuo įsteigiamas Europos savanoriškos humanitarinės pagalbos korpusas (ES pagalbos savanorių iniciatyva), įgyvendinimo taisyklės (OL L 334, 2014 11 21, p. 52-83)
paskutinis atnaujinimas 17.09.2015