EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32021D0483

Tarybos sprendimas (BUSP) 2021/483 2021 m. kovo 22 d. kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas 2013/184/BUSP dėl ribojamųjų priemonių Mianmarui / Birmai

ST/6938/2021/INIT

OL L 99I, 2021 3 22, p. 40–49 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, GA, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

ELI: http://data.europa.eu/eli/dec/2021/483/oj

2021 3 22   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

LI 99/40


TARYBOS SPRENDIMAS (BUSP) 2021/483

2021 m. kovo 22 d.

kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas 2013/184/BUSP dėl ribojamųjų priemonių Mianmarui / Birmai

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos Sąjungos sutartį, ypač į jos 29 straipsnį,

atsižvelgdama į Sąjungos vyriausiojo įgaliotinio užsienio reikalams ir saugumo politikai pasiūlymą,

kadangi:

(1)

2013 m. balandžio 22 d. Taryba priėmė Sprendimą 2013/184/BUSP (1) dėl ribojamųjų priemonių Mianmarui / Birmai;

(2)

2021 m. vasario 22 d. Taryba priėmė išvadas, kuriose griežčiausiai pasmerkė 2021 m. vasario 1 d. Mianmare / Birmoje įvykdytą karinį perversmą. Ji paragino deeskaluoti krizę: nedelsiant nutraukti nepaprastąją padėtį, atkurti teisėtą civilinę Vyriausybę ir atidaryti naujai išrinktą parlamentą;

(3)

be to, Taryba paragino karinę vadovybę paleisti Prezidentą, valstybės patarėją ir visus asmenis, kurie buvo sulaikyti arba areštuoti dėl perversmo. Taryba primygtinai pabrėžė, kad turi būti užtikrintos netrukdomos telekomunikacijų paslaugos, garantuojamos saviraiškos, asociacijų ir susirinkimų laisvės, taip pat teisė gauti informaciją, ir gerbiamas teisinės valstybės principas bei žmogaus teisės. Ji pasmerkė karines ir policijos represijas prieš taikius demonstrantus ir paragino valdžios institucijas elgtis kuo santūriau, o visas konflikto šalis – susilaikyti nuo smurto, laikantis tarptautinės teisės;

(4)

Tarybos išvadose pabrėžtas Sąjungos pasirengimas reaguojant į karinį perversmą patvirtinti ribojamąsias priemones;

(5)

2021 m. vasario 28 d., po smurtinio visoje šalyje kilusių taikių protestų malšinimo, Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai pasmerkė brutalias represijas ir paragino karinę vadovybę nedelsiant nutraukti jėgos naudojimą prieš civilius ir sudaryti sąlygas gyventojams naudotis savo teise į saviraiškos laisvę ir susirinkimų laisvę;

(6)

atsižvelgiant į šias aplinkybes ir į tai, kad padėtis Mianmare / Birmoje tebėra sunki, į Sprendimo 2013/184/BUSP priede pateikiamą fizinių ir juridinių asmenų, subjektų ir įstaigų, kuriems taikomos ribojamosios priemonės, sąrašą turėtų būti įtraukta 11 asmenų;

(7)

todėl Sprendimo 2013/184/BUSP priedas turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistas,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Sprendimo 2013/184/BUSP priedas iš dalies keičiamas taip, kaip išdėstyta šio sprendimo priede.

2 straipsnis

Šis sprendimas įsigalioja jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje dieną.

Priimta Briuselyje 2021 m. kovo 22 d.

Tarybos vardu

Pirmininkas

J. BORRELL FONTELLES


(1)  2013 m. balandžio 22 d. Tarybos sprendimas 2013/184/BUSP dėl ribojamųjų priemonių Mianmarui / Birmai, kuriuo panaikinamas Sprendimas 2010/232/BUSP (OL L 111, 2013 4 23, p. 75).


PRIEDAS

Į Sprendimo 2013/184/BUSP priede pateikiamą fizinių ir juridinių asmenų, subjektų ir įstaigų sąrašą įtraukiami šie asmenys:

 

Vardas, pavardė

Identifikavimo informacija

Priežastys

Įtraukimo į sąrašą data

„15.

Min Aung Hlaing

Gimimo data: 1956 m. liepos 3 d.

Gimimo vieta: Tavoy, Mianmaras / Birma

Pilietybė: Mianmaras

Nacionalinis identifikavimo Nr.: 12/SAKHANA(N)020199

Lytis: vyras

Min Aung Hlaing nuo 2011 m. yra Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) vyriausiasis vadas. Jis yra Valstybės administracijos tarybos (SAC) pirmininkas ir Nacionalinės gynybos ir saugumo tarybos (NDSC) narys.

2021 m. vasario 1 d. vyriausiojo vado Min Aung Hlaing vadovaujamos Mianmaro ginkluotosios pajėgos (Tatmadaw) surengė perversmą Mianmare / Birmoje: panaikino 2020 m. lapkričio 8 d. surengtų rinkimų rezultatus ir nuvertė demokratiškai išrinktą Vyriausybę. Šio perversmo metu laikinai prezidento pareigas einantis viceprezidentas Myint Swe vasario 1 d. paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui vyriausiajam generolui Min Aung Hlaing. Vasario 2 d. įsteigta SAC, kuriai pavesta vykdyti šiuos įgaliojimus, neleidžiant demokratiškai išrinktai Vyriausybei vykdyti savo įgaliojimų.

2021 3 22

Sutelkęs visus įgaliojimus ir kaip SAC pirmininkas vyriausiasis vadas Min Aung Hlaing tiesiogiai dalyvavo priimant sprendimus dėl valstybės funkcijų ir už tai buvo atsakingas, todėl yra atsakingas už kenkimą demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

Be to, SAC priėmė sprendimus, kuriais apribotos teisės į saviraiškos laisvę, įskaitant galimybes gauti informaciją ir taikių susirinkimų laisvę. Karinės pajėgos ir valdžios institucijos, veikiančios kontroliuojant SAC, nuo 2021 m. vasario 1 d. vykdė šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus: žudė civilius beginklius protestuotojus, ribojo susirinkimų ir saviraiškos laisvę, be kita ko, ribodamos prieigą prie interneto ir savavališkai suimdamos bei sulaikydamos opozicijos vadovus ir perversmo oponentus.

SAC pirmininkas vyriausiasis vadas Min Aung Hlaing yra tiesiogiai atsakingas už šiuos represinius sprendimus ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus.

2018 m. JT ir tarptautinės pilietinės visuomenės organizacijos pranešė apie šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus ir šiurkščius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus, kuriuos karinės ir policijos pajėgos nuo 2011 m. įvykdė Kačinų, Rachinų ir Šanų valstijose prieš rohinjus, ir padarė išvadą, kad dauguma tų pažeidimų prilygsta sunkiausiems nusikaltimams pagal tarptautinę teisę. Nuo 2011 m. Min Aung Hlaing yra Tatmadaw vyriausiasis vadas, todėl jis yra tiesiogiai atsakingas už šiuos prieš rohinjus nukreiptus šiurkščius pažeidimus.

16.

Myint Swe

Gimimo data: 1951 m. gegužės 24 d.

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

Generolas leitenantas Myint Swe yra Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) narys ir iki 2021 m. vasario 1 d. buvo Tatmadaw paskirtas viceprezidentas. Vasario 1 d. Myint Swe dalyvavo Nacionalinės gynybos ir saugumo tarybos (NDSC) posėdyje su kitais Tatmadaw nariais. NDSC posėdis buvo antikonstitucinis, nes jame nedalyvavo jos civiliai nariai. Tame posėdyje Myint Swe paskelbtas laikinuoju prezidentu. Tada Myint Swe paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui Min Aung Hlaing. Buvo pažeista nepaprastosios padėties paskelbimo procedūra, nes pagal Konstituciją tik prezidentas turi įgaliojimus paskelbti šią padėtį.

Sutikdamas eiti laikinojo prezidento pareigas ir perduodamas teisėkūros, teisminę ir vykdomąją valdžią vyriausiajam vadui, Myint Swe prisidėjo prie demokratiškai išrinktos Vyriausybės nuvertimo ir todėl yra atsakingas už kenkimą demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

2021 3 22

17.

Soe Win

Gimimo data: 1960 m. kovo 1 d.

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

Soe Win nuo 2011 m. yra Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) vyriausiojo vado pavaduotojas. Jis yra Valstybės administracijos tarybos (SAC) pirmininko pavaduotojas ir Nacionalinės gynybos ir saugumo tarybos (NDSC) narys.

2021 m. vasario 1 d. vyriausiojo vado Min Aung Hlaing vadovaujamos Mianmaro ginkluotosios pajėgos (Tatmadaw) surengė perversmą Mianmare: panaikino 2020 m. lapkričio 8 d. surengtų rinkimų rezultatus ir nuvertė demokratiškai išrinktą Vyriausybę. Šio perversmo metu laikinai prezidento pareigas einantis viceprezidentas Myint Swe vasario 1 d. paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui vyriausiajam generolui Min Aung Hlaing. Vasario 2 d. įsteigta SAC, kuriai pavesta ši valdžia, neleidžiant demokratiškai išrinktai Vyriausybei vykdyti savo įgaliojimų.

2021 3 22

SAC pirmininko pavaduotojas, vyriausiojo vado pavaduotojas Soe Win tiesiogiai dalyvavo priimant sprendimus dėl valstybės funkcijų ir už tai buvo atsakingas, todėl yra atsakingas už kenkimą demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

Be to, SAC priėmė sprendimus, kuriais apribotos teisės į saviraiškos laisvę, įskaitant galimybes gauti informaciją ir taikių susirinkimų laisvę. Karinės pajėgos ir valdžios institucijos, veikiančios kontroliuojant SAC, nuo 2021 m. vasario 1 d. vykdė šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus: žudė civilius beginklius protestuotojus, ribojo susirinkimų ir saviraiškos laisvę, be kita ko, ribodamos prieigą prie interneto ir savavališkai suimdamos bei sulaikydamos opozicijos vadovus ir perversmo oponentus.

SAC pirmininko pavaduotojas vyriausiojo vado pavaduotojas Soe Win yra tiesiogiai atsakingas už šiuos represinius sprendimus ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus.

2018 m. JT ir tarptautinės pilietinės visuomenės organizacijos pranešė apie šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus ir šiurkščius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus, kuriuos karinės ir policijos pajėgos nuo 2011 m. įvykdė Kačinų, Rachinų ir Šanų valstijose prieš rohinjus, ir padarė išvadą, kad dauguma šių pažeidimų prilygsta sunkiausiems nusikaltimams pagal tarptautinę teisę. Nuo 2011 m. Soe Win yra Tatmadaw vyriausiojo vado pavaduotas, todėl jis yra atsakingas už šiuos prieš rohinjus nukreiptus šiurkščius pažeidimus.

18.

Sein Win

Gimimo data: 1956 m. liepos 24 d.

Gimimo vieta: Pyin Oo Lwin, Mianmaras / Birma

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

Generolas leitenantas Sein Win yra Tatmadaw narys ir buvęs gynybos ministras (2015 m. rugpjūčio 24 d.–2021 m. vasario 1 d.). Vasario 1 d. jis dalyvavo Nacionalinės gynybos ir saugumo tarybos (NDSC) posėdyje su kitais Tatmadaw nariais. NDSC posėdis buvo antikonstitucinis, nes jame nedalyvavo jos civiliai nariai. Tame posėdyje Myint Swe paskelbtas laikinuoju prezidentu. Tada Myint Swe paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui Min Aung Hlaing. Buvo pažeista nepaprastosios padėties paskelbimo procedūra, nes pagal Konstituciją tik prezidentas turi įgaliojimus paskelbti šią padėtį.

Dalyvaudamas NDSC posėdyje, kurio metu nuspręsta paskelbti nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perduoti Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui, Sein Win prisidėjo prie 2020 m. lapkričio 8 d. surengtų rinkimų rezultatų panaikinimo ir demokratiškai išrinktos Vyriausybės nuvertimo. Todėl jis yra atsakingas už kenkimą demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

2021 3 22

2018 m. JT ir tarptautinės pilietinės visuomenės organizacijos pranešė apie šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus ir šiurkščius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus, kuriuos karinės ir policijos pajėgos nuo 2011 m. įvykdė Kačinų, Rachinų ir Šanų valstijose prieš rohinjus, ir padarė išvadą, kad dauguma tų pažeidimų prilygsta sunkiausiems nusikaltimams pagal tarptautinę teisę. 2015 m. rugpjūčio 24 d.–2021 m. vasario 1 d. Sein Win buvo gynybos ministras, todėl yra atsakingas už šiuos prieš rohinjus nukreiptus šiurkščius pažeidimus.

19.

Thein Soe

(dar žinomas kaip U Thein Soe)

Gimimo data: 1952 m. sausio 23 d.

Gimimo vieta: Kani, Mianmaras / Birma

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

2021 m. vasario 2 d. Thein Soe paskirtas Sąjungos rinkimų komisijos (UEC) pirmininku. Sutikdamas eiti šias pareigas po 2021 m. vasario 1 d. karinio perversmo ir savo kaip UEC pirmininko veiksmais, konkrečiai – panaikindamas rinkimų rezultatus neturint tikrų įrodymų apie pažeidimus, Thein Soe tiesiogiai dalyvavo veikloje, kuria kenkiama demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

2021 3 22

20.

Mya Tun Oo

Gimimo data: 1961 m. gegužės 4 arba 5 d.

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

Generolas Mya Tun Oo yra Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) narys. 2021 m. vasario 1 d. jis paskirtas gynybos ministru ir yra Valstybės administracijos tarybos (SAC) narys.

2021 m. vasario 1 d. vyriausiojo vado Min Aung Hlaing vadovaujamos Mianmaro ginkluotosios pajėgos (Tatmadaw) surengė perversmą Mianmare: panaikino 2020 m. lapkričio 8 d. surengtų rinkimų rezultatus ir nuvertė demokratiškai išrinktą Vyriausybę. Šio perversmo metu laikinai prezidento pareigas einantis viceprezidentas Myint Swe vasario 1 d. paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui vyriausiajam generolui Min Aung Hlaing. Vasario 2 d. įsteigta SAC, kuriai pavesta ši valdžia, neleidžiant demokratiškai išrinktai Vyriausybei vykdyti savo įgaliojimų.

SAC narys generolas Mya Tun Oo tiesiogiai dalyvavo priimant sprendimus dėl valstybės funkcijų ir už tai buvo atsakingas, todėl yra atsakingas už kenkimą demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

2021 3 22

Be to, SAC priėmė sprendimus, kuriais apribotos teisės į saviraiškos laisvę, įskaitant galimybes gauti informaciją ir taikių susirinkimų laisvę. Karinės pajėgos ir valdžios institucijos, veikiančios kontroliuojant SAC, nuo 2021 m. vasario 1 d. vykdė šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus: žudė civilius beginklius protestuotojus, ribojo susirinkimų ir saviraiškos laisvę, be kita ko, ribodamos prieigą prie interneto ir savavališkai suimdamos bei sulaikydamos opozicijos vadovus ir perversmo oponentus.

SAC narys generolas Mya Tun Oo yra tiesiogiai atsakingas už šiuos represinius sprendimus ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus.

2018 m. JT ir tarptautinės pilietinės visuomenės organizacijos pranešė apie šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus ir šiurkščius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus, kuriuos karinės ir policijos pajėgos nuo 2011 m. įvykdė Kačinų, Rachinų ir Šanų valstijose prieš rohinjus, ir padarė išvadą, kad dauguma tų pažeidimų prilygsta sunkiausiems nusikaltimams pagal tarptautinę teisę. Nuo 2016 m. rugpjūčio mėn. Mya Tun Oo iki jo paskyrimo gynybos ministru buvo Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) pakaitinis štabo viršininkas – Tatmadaw užėmė trečias pagal svarbą pareigas. Eidamas šias pareigas jis prižiūrėjo karines operacijas, vykdomas Rohinjų valstijoje, ir koordinavo įvairių ginkluotųjų pajėgų, įskaitant kariuomenę, karines jūrų ir oro pajėgas, veiklą, taip pat artilerijos naudojimą. Todėl jis atsakingas už tuos prieš rohinjus nukreiptus šiurkščius pažeidimus.

21.

Dwe Aung Lin

Gimimo data:

1962 m. gegužės 31 d.

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

Generolas leitenantas Dwe Aung Lin yra Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) narys ir Valstybės administracijos tarybos (SAC) sekretorius.

2021 m. vasario 1 d. vyriausiojo vado Min Aung Hlaing vadovaujamos Mianmaro ginkluotosios pajėgos (Tatmadaw) surengė perversmą Mianmare: panaikino 2020 m. lapkričio 8 d. surengtų rinkimų rezultatus ir nuvertė demokratiškai išrinktą Vyriausybę. Šio perversmo metu laikinai prezidento pareigas einantis viceprezidentas Myint Swe vasario 1 d. paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui vyriausiajam generolui Min Aung Hlaing. Vasario 2 d. įsteigta SAC, kuriai pavesta ši valdžia, neleidžiant demokratiškai išrinktai Vyriausybei vykdyti savo įgaliojimų.

2021 m. vasario 2 d. generolas leitenantas Dwe Aung Lin paskirtas SAC sekretoriumi ir pasirašė SAC nurodymus. Be kita ko, jis nurodė atleisti iš pareigų asmenis, kuriuos į šias pareigas buvo paskyrusi teisėtai išrinkta Vyriausybė, taip pat pakeitė Mianmaro rinkimų komisijos sudėtį.

SAC narys ir sekretorius generolas leitenantas Dwe Aung Lin tiesiogiai dalyvavo priimant sprendimus dėl valstybės funkcijų ir už tai buvo atsakingas, todėl yra atsakingas už kenkimą demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

2021 3 22

Be to, SAC priėmė sprendimus, kuriais apribotos teisės į saviraiškos laisvę, įskaitant galimybes gauti informaciją ir taikių susirinkimų laisvę. Karinės pajėgos ir valdžios institucijos, veikiančios kontroliuojant SAC, nuo 2021 m. vasario 1 d. vykdė šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus: žudė civilius beginklius protestuotojus, ribojo susirinkimų ir saviraiškos laisvę, be kita ko, ribodamos prieigą prie interneto ir savavališkai suimdamos bei sulaikydamos opozicijos vadovus ir perversmo oponentus.

SAC narys ir sekretorius generolas leitenantas Dwe Aung Lin yra tiesiogiai atsakingas už šiuos represinius sprendimus ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus.

22.

Ye Win Oo

Gimimo data: 1966 m. vasario 21 d.

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

Generolas leitenantas Ye Win Oo yra Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) narys ir Valstybės administracijos tarybos (SAC) pakaitinis sekretorius.

2021 m. vasario 1 d. vyriausiojo vado Min Aung Hlaing vadovaujamos Mianmaro ginkluotosios pajėgos (Tatmadaw) surengė perversmą Mianmare: panaikino 2020 m. lapkričio 8 d. surengtų rinkimų rezultatus ir nuvertė demokratiškai išrinktą Vyriausybę. Šio perversmo metu laikinai prezidento pareigas einantis viceprezidentas Myint Swe vasario 1 d. paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui vyriausiajam generolui Min Aung Hlaing. Vasario 2 d. įsteigta SAC, kuriai pavesta ši valdžia, neleidžiant demokratiškai išrinktai Vyriausybei vykdyti savo įgaliojimų.

2021 3 22

2021 m. vasario 2 d. generolas leitenantas Ye Win Oo buvo paskirtas SAC pakaitiniu sekretoriumi. SAC narys ir pakaitinis sekretorius generolas leitenantas Ye Win Oo tiesiogiai dalyvavo priimant sprendimus dėl valstybės funkcijų ir buvo už tai atsakingas, todėl yra atsakingas už kenkimą demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

Be to, SAC priėmė sprendimus, kuriais apribotos teisės į saviraiškos laisvę, įskaitant galimybes gauti informaciją ir taikių susirinkimų laisvę. Mianmaro saugumo pajėgos ir valdžios institucijos, veikiančios kontroliuojant SAC, nuo 2021 m. vasario 1 d. vykdė šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus: žudė civilius beginklius protestuotojus, ribojo susirinkimų ir saviraiškos laisvę, be kita ko, ribodamos prieigą prie interneto ir savavališkai suimdamos bei sulaikydamos opozicijos vadovus ir perversmo oponentus.

SAC narys ir pakaitinis sekretorius generolas leitenantas Ye Win Oo yra tiesiogiai atsakingas už šiuos represinius sprendimus ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus.

23.

Maung Maung Kyaw

Gimimo data: 1964 m. liepos 23 d.

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

Generolas Maung Maung Kyaw yra Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) narys ir Valstybės administracijos tarybos (SAC) narys.

2021 m. vasario 1 d. vyriausiojo vado Min Aung Hlaing vadovaujamos Mianmaro ginkluotosios pajėgos (Tatmadaw) surengė perversmą Mianmare: panaikino 2020 m. lapkričio 8 d. surengtų rinkimų rezultatus ir nuvertė demokratiškai išrinktą Vyriausybę. Šio perversmo metu laikinai prezidento pareigas einantis viceprezidentas Myint Swe vasario 1 d. paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui vyriausiajam generolui Min Aung Hlaing. Vasario 2 d. įsteigta SAC, kuriai pavesta ši valdžia, neleidžiant demokratiškai išrinktai Vyriausybei vykdyti savo įgaliojimų.

SAC narys generolas Maung Maung Kyaw tiesiogiai dalyvavo priimant sprendimus dėl valstybės funkcijų ir buvo už tai atsakingas, todėl yra atsakingas už kenkimą demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

2021 3 22

Be to, SAC priėmė sprendimus, kuriais apribotos teisės į saviraiškos laisvę, įskaitant galimybes gauti informaciją ir taikių susirinkimų laisvę. Karinės pajėgos ir valdžios institucijos, veikiančios kontroliuojant SAC, nuo 2021 m. vasario 1 d. vykdė šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus: žudė civilius beginklius protestuotojus, ribojo susirinkimų ir saviraiškos laisvę, be kita ko, ribodamos prieigą prie interneto ir savavališkai suimdamos bei sulaikydamos opozicijos vadovus ir perversmo oponentus.

SAC narys generolas Maung Maung Kyaw yra tiesiogiai atsakingas už šiuos represinius sprendimus ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus.

24.

Moe Myint Tun

Gimimo data: 1968 m. gegužės 24 d.

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

Generolas leitenantas Moe Myint Tun yra Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) narys ir Valstybės administracijos tarybos (SAC) narys.

2021 m. vasario 1 d. vyriausiojo vado Min Aung Hlaing vadovaujamos Mianmaro ginkluotosios pajėgos (Tatmadaw) surengė perversmą Mianmare: panaikino 2020 m. lapkričio 8 d. surengtų rinkimų rezultatus ir nuvertė demokratiškai išrinktą Vyriausybę. Šio perversmo metu laikinai prezidento pareigas einantis viceprezidentas Myint Swe vasario 1 d. paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui vyriausiajam generolui Min Aung Hlaing. Vasario 2 d. įsteigta SAC, kuriai pavesta ši valdžia, neleidžiant demokratiškai išrinktai Vyriausybei vykdyti savo įgaliojimų.

SAC narys generolas leitenantas Moe Myint Tun tiesiogiai dalyvavo priimant sprendimus dėl valstybės funkcijų ir buvo už tai atsakingas, todėl yra atsakingas už kenkimą demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje.

2021 3 22

Be to, SAC priėmė sprendimus, kuriais apribotos teisės į saviraiškos laisvę, įskaitant galimybes gauti informaciją ir taikių susirinkimų laisvę. Karinės pajėgos ir valdžios institucijos, veikiančios kontroliuojant SAC, nuo 2021 m. vasario 1 d. vykdė šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus: žudė civilius beginklius protestuotojus, ribojo susirinkimų ir saviraiškos laisvę, be kita ko, ribodamos prieigą prie interneto ir savavališkai suimdamos bei sulaikydamos opozicijos vadovus ir perversmo oponentus.

SAC narys generolas leitenantas Moe Myint Tun yra tiesiogiai atsakingas už šiuos represinius sprendimus ir šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus.

2018 m. JT ir tarptautinės pilietinės visuomenės organizacijos pranešė apie itin šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus ir šiurkščius tarptautinės humanitarinės teisės pažeidimus, kuriuos karinės ir policijos pajėgos nuo 2011 m. vykdė Kačinų, Rachinų ir Šanų valstijose prieš rohinjus, ir padarė išvadą, kad dauguma tų pažeidimų prilygsta sunkiausiems nusikaltimams pagal tarptautinę teisę. Generolas leitenantas Moe Myint Tun vadovavo 6-ajam specialiųjų operacijų biurui (BSO-6) ir iki 2019 m. buvo Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) (kariuomenės) štabo viršininkas. Eidamas šias pareigas jis prižiūrėjo operacijas Rachinų valstijoje. Todėl jis atsakingas už tuos prieš rohinjus nukreiptus šiurkščius pažeidimus.

25.

Than Hlaing

Gimimo data:

Pilietybė: Mianmaras

Lytis: vyras

Generolas leitenantas Than Hlaing yra Mianmaro ginkluotųjų pajėgų (Tatmadaw) narys. 2021 m. vasario 2 d. jis paskirtas vidaus reikalų ministro pavaduotoju ir policijos viršininku.

2021 m. vasario 1 d. vyriausiojo vado Min Aung Hlaing vadovaujamos Mianmaro ginkluotosios pajėgos (Tatmadaw) surengė perversmą Mianmare: panaikino 2020 m. lapkričio 8 d. surengtų rinkimų rezultatus ir nuvertė demokratiškai išrinktą Vyriausybę. Šio perversmo metu laikinai prezidento pareigas einantis viceprezidentas Myint Swe vasario 1 d. paskelbė nepaprastąją padėtį ir valstybės teisėkūros, vykdomąją ir teisminę valdžią perdavė Gynybos pajėgų vyriausiajam vadui vyriausiajam generolui Min Aung Hlaing. Vasario 2 d. įsteigta SAC, kuriai pavesta ši valdžia, neleidžiant demokratiškai išrinktai Vyriausybei vykdyti savo įgaliojimų.

Valstybės administracijos tarybos paskirtas generolas leitenantas Than Hlaing yra atsakingas už veiksmus ir politiką, kuriais kenkiama demokratijai ir teisinei valstybei Mianmare / Birmoje, taip pat veiksmus, keliančius grėsmę taikai, saugumui ar stabilumui Mianmare / Birmoje.

2021 3 22

Be to, generolo leitenanto Than Hlaing vadovaujamos policijos pajėgos nuo 2021 m. vasario 1 d. vykdė šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus: žudė civilius beginklius protestuotojus, ribojo susirinkimų ir saviraiškos laisvę, be kita ko, ribodamos prieigą prie interneto, savavališkai suėmė ir sulaikė opozicijos vadovus ir perversmo oponentus. Vidaus reikalų ministro pavaduotojas ir policijos viršininkas generolas leitenantas Than Hlaing yra tiesiogiai atsakingas už sprendimų dėl represinės politikos ir smurtinių veiksmų, kuriuos policija vykdė prieš taikius demonstrantus, priėmimą, todėl yra atsakingas už šiurkščius žmogaus teisių pažeidimus Mianmare / Birmoje.


Top