Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32006Q1219(02)R(01)

    OLAF priežiūros komiteto darbo tvarkos taisyklių klaidų ištaisymas ( OL C 311, 2006 12 19 )

    OL L 33, 2007 2 7, p. 7–11 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    ELI: http://data.europa.eu/eli/proc_rules/2006/1219/corrigendum/2008-01-22/oj

    7.2.2007   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    L 33/7


    OLAF priežiūros komiteto darbo tvarkos taisyklių klaidų ištaisymas

    ( Europos Sąjungos oficialusis leidinys C 311, 2006 m. gruodžio 19 d. )

    OLAF priežiūros komiteto darbo tvarkos taisykles skaityti taip:

    EUROPOS KOVOS SU SUKČIAVIMU TARNYBA (OLAF)

    OLAF PRIEŽIŪROS KOMITETO DARBO TVARKOS TAISYKLĖS

    TURINYS

    I – ANTRAŠTINĖ DALIS. PRIEŽIŪROS KOMITETO VAIDMUO IR ATSAKOMYBĖ

    1 straipsnis

    Uždaviniai

    2 straipsnis

    Įgaliojimai

    II – ANTRAŠTINĖ DALIS. PRIEŽIŪROS KOMITETO SUDĖTIS IR VEIKLA

    3 straipsnis

    Sudėtis

    4 straipsnis

    Etika

    5 straipsnis

    Pirmininkavimas

    6 straipsnis

    Posėdžiai

    7 straipsnis

    Darbo metodai

    8 straipsnis

    Pranešėjai

    9 straipsnis

    Patikrinimai, tyrimai ir ekspertų patarimai

    10 straipsnis

    Balsavimo procedūra

    11 straipsnis

    Protokolas

    12 straipsnis

    Sekretoriatas

    III – ANTRAŠTINĖ DALIS. ĮGALIOJIMŲ VYKDYMAS

    13 straipsnis

    Veiksmai generalinio direktoriaus pateiktos informacijos atžvilgiu

    14 straipsnis

    Veiklos ataskaita

    15 straipsnis

    Nuomonės dėl generalinio direktoriaus skyrimo procedūra

    16 straipsnis

    Generaliniam direktoriui taikomos drausminės sankcijos

    17 straipsnis

    Konfidencialumas ir asmens duomenų tvarkymas

    18 straipsnis

    Biudžetas

    IV – ANTRAŠTINĖ DALIS. PEREINAMOJO LAIKOTARPIO IR BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

    19 straipsnis

    Darbo tvarkos taisyklių peržiūra ir keitimas

    20 straipsnis

    Darbo tvarkos taisyklių įsigaliojimas ir paskelbimas

    PRIEŽIŪROS KOMITETAS,

    atsižvelgdamas į 1999 m. gegužės 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (EB) Nr. 1073/1999 dėl Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) atliekamų tyrimų (1) 11 straipsnio 6 dalį,

    atsižvelgdamas į 1999 m. gegužės 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 dėl Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) atliekamų tyrimų (2) 11 straipsnio 6 dalį,

    PRIĖMĖ ŠIAS DARBO TVARKOS TAISYKLES:

    I   ANTRAŠTINĖ DALIS

    PRIEŽIŪROS KOMITETO VAIDMUO IR ATSAKOMYBĖ

    1 straipsnis

    Uždaviniai

    Europos kovos su sukčiavimu tarnybos (OLAF) Priežiūros komitetas vykdo Reglamente (EB) Nr. 1073/1999 ir Reglamente (Euratomas) Nr. 1074/1999 nustatytus uždavinius.

    2 straipsnis

    Įgaliojimai

    1.   Vykdydamas savo uždavinius, Priežiūros komitetas naudojasi Reglamente (EB) Nr. 1073/1999 ir Reglamente (Euratomas) Nr. 1074/1999 bei kitose taikytinose nuostatose nustatytais įgaliojimais.

    2.   Ypač siekdamas vykdyti reguliarią OLAF tyrimo funkcijos įgyvendinimo stebėseną, Priežiūros komitetas kartu su OLAF gali įvesti priemones, nustatančias išsamias tokios stebėsenos taisykles. Tokiomis priemonėmis taip pat būtų nustatytas OLAF pateikiamos informacijos ir dokumentų konfidencialumo užtikrinimo mechanizmas bei kiti bendro intereso klausimai.

    3.   Priežiūros komitetas priima atitinkamus sprendimus dėl OLAF generalinio direktoriaus komitetui perduodamos informacijos, vadovaudamasis Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 11 straipsnio 7 dalimi ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 11 straipsnio 7 dalimi.

    4.   Priežiūros komitetas vykdo savo įgaliojimus vadovaudamasis III antraštinės dalies nuostatomis.

    II   ANTRAŠTINĖ DALIS

    SUDĖTIS IR VEIKLA

    3 straipsnis

    Sudėtis

    1.   Priežiūros komiteto sudėtis, narių skyrimo būdas ir jų kadencija nustatyti Reglamente (EB) Nr. 1073/1999 ir Reglamente (Euratomas) Nr. 1074/1999.

    2.   Jeigu Priežiūros komiteto narys negali dirbti komitete arba atsistatydina, jis apie tai praneša komiteto pirmininkui, kad būtų imtasi atitinkamų priemonių.

    4 straipsnis

    Etika

    1.   Pagal Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 11 straipsnio 5 dalį ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 11 straipsnio 5 dalį Priežiūros komiteto nariai, eidami savo pareigas, nesiekia gauti ir nepriima jokios vyriausybės arba bet kurios institucijos, įstaigos, tarnybos ar agentūros nurodymų.

    2.   Panašiai, kaip nurodyta sprendime dėl jų paskyrimo, jie nenagrinėja jokių klausimų, kuriais yra tiesiogiai ar netiesiogiai asmeniškai suinteresuoti, ir kurie gali pakenkti jų nepriklausomumui ir visų pirma būti susiję su šeimos arba finansiniais interesais.

    Pateiktus dokumentus jie tvarko ir svarsto visiškai konfidencialiai.

    3.   Priežiūros komiteto nariai informuoja apie bet kokias aplinkybes, keliančias grėsmę bet kuriems jo veiklos principams, minimiems 1 ir 2 dalyje, kad komitetas galėtų imtis atitinkamų veiksmų.

    5 straipsnis

    Pirmininkavimas

    1.   Priežiūros komitetas iš savo narių išrenka pirmininką narių balsų dauguma.

    2.   Pirmininkas išrenkamas vienerių metų kadencijai ir gali būti perrinktas kitai kadencijai. Rinkimai rengiami per paskutinįjį posėdį, kuriam pirmininkauja pareigas paliekantis pirmininkas.

    3.   Jeigu pirmininkas dėl kokios nors priežasties negali eiti savo pareigų ilgesnį laikotarpį, jis informuoja komiteto narius apie savo padėtį. Tokiu atveju laikantis 1 dalyje nurodytos tvarkos išrenkamas naujas pirmininkas.

    4.   Pirmininkas atstovauja Priežiūros komitetui ir vadovauja jo posėdžiams. Jis užtikrina deramą posėdžio eigą. Pirmininkas sušaukia komiteto posėdžius ir nustato, kur, kokią dieną ir kokiu laiku jie įvyks. Jis parengia preliminarią darbotvarkę ir užtikrina, kad komiteto sprendimai būtų įgyvendinti.

    5.   Jeigu pirmininkas laikinai negali eiti savo pareigų, jis gali paprašyti komiteto nario pavaduoti jį.

    6.   Jeigu pirmininkas neatvyksta ir nesilaikoma 5 dalyje nustatytos tvarkos, pirmininko pareigas eina vyriausiasis narys.

    7.   Pirmininkas turi visus įgaliojimus siųsti arba atsakyti į laiškus, susijusius su Priežiūros komiteto veikla. Pirmininkas informuoja komiteto narius apie gautus arba atsakytus laiškus.

    6 straipsnis

    Posėdžiai

    1.   Priežiūros komitetas vykdo savo įgaliojimus posėdžiaudamas. Posėdžiai šaukiami ne mažiau kaip dešimt kartų per metus. Posėdis laikomas tinkamai sušauktu, kai dalyvauja dauguma narių. Jis taip pat šaukiamas pirmininko iniciatyva arba daugumos jo narių pageidavimu.

    2.   Išskyrus atvejus, kuriuos pirmininkas laiko skubiais, pranešimai apie posėdžius išsiuntinėjami pakankamai anksti, kad gavėjai juos gautų likus ne mažiau kaip vienai savaitei iki konkretaus posėdžio. Su pranešimu siunčiama preliminari darbotvarkė ir posėdžiui reikalingi dokumentai, jeigu tik jie gali būti pridėti atsižvelgiant į jų pobūdį. Galutinė darbotvarkė patvirtinama kiekvieno posėdžio pradžioje.

    3.   Bet kuris narys gali paprašyti pirmininko įtraukti į preliminarią darbotvarkę arba prie jos pridėti temas arba konkrečius klausimus.

    4.   OLAF generalinio direktoriaus prašymu pirmininkas gali sušaukti Priežiūros komiteto posėdį arba įtraukti klausimus į darbotvarkę. Prie generalinio direktoriaus pasiūlymų pridedami reikalingi dokumentai.

    5.   Priežiūros komitetas gali pakviesti OLAF generalinį direktorių dalyvauti posėdžiuose ir su komiteto darbu susijusioje veikloje. Kiti OLAF nariai gali būti kviečiami dalyvauti komiteto posėdyje, jeigu manoma, kad jų dalyvavimas būtinas. Tokie kvietimai siunčiami OLAF generalinio direktoriaus vardu.

    OLAF generalinis direktorius informuojamas apie darbotvarkės klausimus, susijusius su pirmoje pastraipoje minimų asmenų dalyvavimu.

    6.   Bet kuris Bendrijos, valstybių narių arba asocijuotųjų valstybių institucijų, įstaigų, tarnybų ar agentūrų atstovas gali būti kviečiamas dalyvauti Priežiūros komiteto veikloje, susijusioje su konkrečiu posėdžio darbotvarkės klausimu.

    7 straipsnis

    Darbo metodai

    1.   Priežiūros komiteto posėdžiai viešai nerengiami. Jeigu komitetas nenusprendžia kitaip, posėdžio eiga ir jos pagrindą sudarantys komiteto vidaus dokumentai yra slapti.

    OLAF generalinio direktoriaus pateiktiems dokumentams ir informacijai taikomos EB sutarties 287 straipsnio dėl konfidencialumo apsaugos, Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 8 straipsnio ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 8 straipsnio nuostatos.

    2.   Priežiūros komitetas patvirtina daugiausia tris darbo kalbas. Dokumentai ir nuomonių, ataskaitų arba sprendimų projektai sudaromi komiteto patvirtintomis darbo kalbomis. Prireikus narys gali paprašyti, kad bet kuris dokumentas būtų išverstas į jo kalbą.

    3.   Nuomonės, ataskaitos ir sprendimai priimami Priežiūros komiteto plenarinės sesijos posėdžiuose.

    4.   Tačiau, darant šio principo išimtį, tam tikri sprendimai gali būti priimami rašytine procedūra, jeigu Priežiūros komitetas per ankstesnį posėdį patvirtino tokią procedūrą.

    Skubiais atvejais pirmininkas gali pasikonsultuoti su komiteto nariais raštu.

    Bet kuriuo iš šių atveju jis persiunčia sprendimo projektą komiteto nariams. Jeigu nariai iki pirmininko nustatyto termino, t. y. per penkias darbo dienas nuo pasiūlymo gavimo, nepareiškia prieštaravimų dėl pasiūlymo projekto, pasiūlymas laikomas priimtu. Jeigu per penkias dienas po sprendimo projekto gavimo narys pareikalauja, kad projektas būtų aptartas komiteto posėdyje, rašytinė procedūra nutraukiama.

    8 straipsnis

    Pranešėjai

    1.   Tam kad pasirengtų aptarimui arba posėdžio eigai, Priežiūros komitetas pirmininko teikimu gali iš savo narių paskirti vieną ar daugiau pranešėjų.

    2.   Jeigu svarstytinas klausimas yra skubus, pirmininkas gali paskirti pranešėjus savo iniciatyva. Tokiu atveju jis apie tai nedelsdamas praneša komiteto nariams.

    3.   Pranešėjas nagrinėja jam pavestus klausimus ir pateikia Priežiūros komitetui ataskaitos projektą. Prireikus jam padeda komiteto sekretoriatas.

    9 straipsnis

    Patikrinimai, tyrimai ir ekspertų patarimai

    Neviršydamas savo įgaliojimų, Priežiūros komitetas gali vykdyti reikiamus patikrinimus, atlikti įvairius tyrimus arba gauti reikalingus ekspertų patarimus. Jis taip pat gali prašyti OLAF arba Bendrijų, valstybių narių arba asocijuotųjų valstybių institucijų, įstaigų, tarnybų ar agentūrų pareigūnų arba kitų tarnautojų pagalbos.

    10 straipsnis

    Balsavimo procedūra

    1.   Sprendimai priimami pirmininko siūlymu Priežiūros komiteto narių dauguma.

    2.   Nario pasiūlymu balsavimas gali būti slaptas.

    11 straipsnis

    Protokolas

    1.   Surašomas kiekvieno Priežiūros komiteto posėdžio protokolas. Jis sudaromas komiteto darbo kalbomis.

    2.   Protokolą surašo sekretoriatas prižiūrint pirmininkui ir pateikia Priežiūros komiteto nariams, kad šie jį patvirtintų per kitą posėdį.

    3.   Bet kuris narys protokolo patvirtinimo metu gali pasiūlyti protokolo pataisas. Taip pat nariai gali paprašyti, kad prie protokolo būtų pridėtos bet kokios naudingomis laikomos raštiškos ataskaitos arba dokumentai.

    4.   Patvirtinus protokolą pirmininkas ir atsakingasis sekretoriato asmuo jį pasirašo. Protokolas saugomas kartu su komiteto sekretoriato dokumentais. Komitetui nusprendus protokolas gali būti paviešinamas.

    12 straipsnis

    Sekretoriatas

    1.   Pagal Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 11 straipsnio 6 dalį ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 11 straipsnio 6 dalį Priežiūros komitetui atlikti pareigas padeda sekretoriatas.

    2.   Priežiūros komitetas informuoja OLAF generalinį direktorių apie sekretoriatui reikalingo kvalifikuoto personalo ir išteklių poreikius, kad būtų užtikrintas komiteto pareigų vykdymas ir darbo tęstinumas.

    3.   Reikalaujama, kad sekretoriato darbuotojai išlaikytų jų sužinomos informacijos konfidencialumą. Šis įsipareigojimas privalomas ir tarnybą palikusiems darbuotojams. Jeigu Priežiūros komitetas sužino, kad sekretoriato narys pažeidė įsipareigojimą laikytis konfidencialumo, pirmininkas apie tai praneša OLAF generaliniam direktoriui, kad būtų imtasi reikalingų veiksmų.

    4.   Sekretoriatas padeda veiksmingai vykdyti Priežiūros komitetui pavestus uždavinius, siekiant sustiprinti OLAF nepriklausomybę. Šiuo atžvilgiu jis padeda pirmininkui pasirengti posėdžiams ir juos pravesti. Jis sudaro preliminarią kiekvieno posėdžio darbotvarkę, surašo posėdžių protokolus, pateikia nariams informaciją ir dokumentus, susijusius su kiekviena jų veiklos sritimi, vadovaujant pirmininkui padeda parengti tekstus ir padeda komiteto nariams, ypač tada, kai šie imasi pranešėjo vaidmens. Šiuo tikslu sekretoriato nariai, jei reikia, dalyvauja posėdžiuose su pranešėjais, kad įvykdytų šias užduotis.

    III   ANTRAŠTINĖ DALIS

    ĮGALIOJIMŲ VYKDYMAS

    13 straipsnis

    Veiksmai generalinio direktoriaus pateiktos informacijos atžvilgiu

    1.   Priežiūros komitetas, išnagrinėjęs OLAF generalinio direktoriaus jam kiekvienais metais persiunčiamų veiksmų programą, gali pateikti nuomonę su atitinkamomis pastabomis apie bet kurią jo įgaliojimų sritį.

    Jis taip pat analizuoja generalinio direktoriaus jam reguliariai siunčiamą informaciją dėl OLAF veiklos ir teikia nuomonę dėl tokios informacijos, atsižvelgiant į Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 11 straipsnio 1 dalies antros pastraipos ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 11 straipsnio 1 dalies antros pastraipos nuostatas.

    2.   Pagal Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 11 straipsnio 7 dalį ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 11 straipsnio 7 dalį Priežiūros komitetas reguliariai informuojamas apie OLAF tyrimus, jų rezultatus ir veiksmus, kurių buvo imtasi jų atžvilgiu. Komitetas gali padaryti atitinkamas pastabas, tačiau nesikiša į atliekamų tyrimų eigą.

    3.   Priežiūros komitetas išnagrinėja priežastis, kodėl nepabaigtas daugiau kaip devynis mėnesius atliekamas tyrimas, taip pat įvertina laiką, per kurį tikimasi pabaigti tyrimą.

    4.   Komitetas nagrinėja atvejus, kai institucija, įstaiga, tarnyba ar agentūra nesilaiko generalinio direktorato rekomendacijų. Jis taip pat tiria situacijas, kai OLAF tyrėjų darbui buvo kliudoma, priešinamasi arba jis buvo vilkinamas, kad būtų imtasi atitinkamų veiksmų.

    5.   Atvejai, kuriais valstybių narių teisminėms institucijoms reikia nusiųsti informaciją, nagrinėjami remiantis OLAF generalinio direktoriaus pateikta informacija ir Reglamentu (EB) Nr. 1073/1999 bei Reglamentu (Euratomas) Nr. 1074/1999. Šiuo pagrindu vykdomi ir tolesni veiksmai.

    6.   Padėdamas OLAF generaliniam direktoratui vykdyti jo pareigas, Priežiūros komitetas gali pateikti nuomones dėl OLAF indėlio kuriant ir tobulinant kovos su sukčiavimu ir kita neteisėta veikla, turinčia poveikį Bendrijų finansiniams interesams, metodus.

    14 straipsnis

    Veiklos ataskaita

    1.   Pagal Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 11 straipsnio 8 dalį ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 11 straipsnio 8 dalį Priežiūros komitetas kasmet patvirtina nors vieną savo veiklos ataskaitą ir nusiunčia ją institucijoms. Ataskaitoje aprašomi veiksmai, kurių buvo imtasi vykdant komiteto įgaliojimus, ir pateikiamas OLAF veiklos ir jos metinės programos įgyvendinimo įvertinimas.

    2.   Ataskaita už praėjusius metus parengiama per pirmąjį kiekvienų metų pusmetį ir pristatoma komitetui vieno ar daugiau pranešėjų.

    3.   Ji gali būti papildyta priedu, kuriame išvardytos komiteto pateiktos nuomonės.

    Ji taip pat gali būti papildyta bet kokiomis kitomis ataskaitomis, kurias komitetas pagal Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 11 straipsnio 8 dalį ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 11 straipsnio 8 dalį pateikė Europos Parlamentui, Tarybai, Komisijai ir Audito Rūmams, apie OLAF tyrimų rezultatus ir veiksmus, kurių buvo imtasi jų atžvilgiu.

    4.   Nusiuntęs ataskaitą Europos Parlamentui, Tarybai ir Komisijai, Priežiūros komitetas imasi visų reikalingų veiksmų, kad ji būtų paskelbta Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    15 straipsnis

    Nuomonės dėl generalinio direktoriaus skyrimo procedūra

    1.   Išnagrinėjęs prašymus užimti OLAF generalinio direktoriaus pareigas, Priežiūros komitetas pateikia nuomonę su aiškinamuoju komentaru, kuriame išvardijami kriterijai, naudoti įvertinant kandidatų pranašumus.

    Kartu nurodoma komiteto nuomonė dėl kandidatų, kaip numatyta Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 12 straipsnio 2 dalyje ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 12 straipsnio 2 dalyje.

    2.   Jeigu nė vienas kandidatas negavo palankios nuomonės, pirmininkas informuoja Komisiją, kad komitetas balsavo prieš pateiktus prašymus.

    16 straipsnis

    Generaliniam direktoriui taikomos drausminės sankcijos

    Jeigu pagal Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 12 straipsnio 4 dalį arba Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 12 straipsnio 4 dalį konsultuojamasi su Priežiūros komitetu, jis pateikia pagrįstą nuomonę.

    17 straipsnis

    Konfidencialumas ir asmens duomenų tvarkymas

    1.   Priežiūros komitetas užtikrina Reglamento (EB) Nr. 1073/1999 8 straipsnio ir Reglamento (Euratomas) Nr. 1074/1999 8 straipsnio nuostatų taikymą.

    2.   Veikdamas savo iniciatyva arba OLAF generalinio direktoriaus iniciatyva Priežiūros komitetas gali nuspręsti pateikti nuomonę.

    18 straipsnis

    Biudžetas

    1.   Priežiūros komitetas teikia nuomonę apie OLAF generalinio direktoriaus pateiktą ir Komisijos Biudžeto generaliniam direktoratui adresuotą preliminarų biudžeto projektą,

    2.   Sekretoriatas parengia Priežiūros komiteto veiklos metinio biudžeto pasiūlymą, kuris po komiteto patvirtinimo perduodamas generaliniam direktoriui.

    IV   ANTRAŠTINĖ DALIS

    PEREINAMOJO LAIKOTARPIO IR BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

    19 straipsnis

    Darbo tvarkos taisyklių peržiūra ir keitimas

    1.   Šias darbo tvarkos taisykles Priežiūros komitetas peržiūri per vienerius metus nuo jų įsigaliojimo.

    2.   Bet kuris komiteto narys bet kuriuo metu gali pasiūlyti pakeitimus ir pateikti juos pirmininkui raštu. Dėl pakeitimų balsuojama pirmajame posėdyje po jų įteikimo, laikantis 10 straipsnyje nustatytos balsavimo tvarkos.

    20 straipsnis

    Darbo tvarkos taisyklių įsigaliojimas ir paskelbimas

    1.   Šios darbo tvarkos taisyklės įsigalioja kitą dieną po to, kai jas priima Priežiūros komitetas. Šios darbo tvarkos taisyklės pakeičia ankstesnes darbo tvarkos taisykles, paskelbtas Europos Bendrijų oficialiajame leidinyje 2000 m. (3).

    2.   Jas priėmęs Priežiūros komitetas imasi reikalingų veiksmų, kad jos būtų paskelbtos Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

    Priimta Briuselyje 2006 m. rugpjūčio 24 d.

    OLAF priežiūros komiteto vardu

    Pirmininkė

    Rosalind WRIGHT


    (1)  OL L 136, 1999 5 31, p. 1.

    (2)  OL L 136, 1999 5 31, p. 8.

    (3)  OL L 41, 2000 2 15.“.


    Top