EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2020/051/09

KVIETIMAS TEIKTI AKREDITAVIMO PARAIŠKAS – EACEA/03/2020 2021–2027 m. „Erasmus“ aukštojo mokslo chartija 2020/C 51/09

PUB/2020/97

OL C 51, 2020 2 14, p. 17–19 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

14.2.2020   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 51/17


KVIETIMAS TEIKTI AKREDITAVIMO PARAIŠKAS – EACEA/03/2020

2021–2027 m. „Erasmus“ aukštojo mokslo chartija

(2020/C 51/09)

Išlygos ir apribojimai

2018 m. gegužės 30 d. Europos Komisijos pasiūlytos 2021–2027 m. ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programos (toliau – programa) Europos teisės aktų leidėjai dar nepriėmė. Tačiau šis kvietimas teikti akreditavimo paraiškas skelbiamas siekiant palengvinti galimų Sąjungos dotacijų gavėjų paraiškų teikimą, kai tik Europos teisės aktų leidėjai patvirtins teisinį pagrindą.

Šis kvietimas teikti akreditavimo paraiškas Europos Komisijos teisiškai neįpareigoja. Jei Europos teisės aktų leidėjai atliktų esminį teisinio pagrindo pakeitimą, šis kvietimas gali būti pakeistas arba atšauktas, taip pat gali būti paskelbti kiti kitokio turinio kvietimai teikti akreditavimo paraiškas ir nustatyti tinkami terminai pateikti atsakymą.

Apskritai bet kokiems veiksmams, susijusiems su šiuo kvietimu teikti akreditavimo paraiškas, taikomos šios nuo Komisijos nepriklausančios sąlygos:

Europos Parlamentas ir Europos Sąjungos Taryba turi priimti programos teisinio pagrindo galutinį tekstą,

po Programos komiteto pateikimo turi būti priimtos 2021 m. ir vėlesnių metų metinės darbo programos ir bendrosios atrankos įgyvendinimo gairės, kriterijai ir procedūros,

biudžeto valdymo institucija turi priimti 2021 m. ir vėlesnių metų Europos Sąjungos biudžetus.

Siūloma 2021–2027 m. ES švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa grindžiama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 165 bei 166 straipsniais ir subsidiarumo principu.

1.   Tikslai ir aprašymas

„Erasmus“ aukštojo mokslo chartijoje (ECHE) nustatyta bendra Europos ir tarptautinio bendradarbiavimo veiklos, kurią vykdo programoje dalyvaujanti aukštojo mokslo institucija, kokybės sistema. „Erasmus“ aukštojo mokslo chartija yra privaloma visoms vienoje iš toliau išvardytų šalių įsikūrusioms aukštojo mokslo institucijoms, norinčioms teikti paraiškas dalyvauti judumo mokymosi tikslais, organizacijų ir institucijų bendradarbiavimo ir (arba) paramos politikos vystymui projektuose pagal 2021–2027 m. programą. Prie programos neprisijungusių trečiųjų šalių aukštojo mokslo institucijoms chartija nebūtina, o kokybės sistema bus nustatyta aukštojo mokslo institucijų susitarimais.

Chartijos narystė suteikiama visam programos laikotarpiui. Chartijos įgyvendinimą stebės „Erasmus+“ nacionalinės agentūros, o už jos principų ir įsipareigojimų nesilaikymą Europos Komisija narystę gali panaikinti.

2.   Reikalavimus atitinkantys pareiškėjai

Paraiškas prisijungti prie „Erasmus“ aukštojo mokslo chartijos gali teikti aukštojo mokslo institucijos, įsteigtos vienoje iš šių šalių:

Europos Sąjungos valstybėse narėse,

programos asocijuotosiose trečiosiose šalyse teisiniame pagrinde nustatytomis sąlygomis (1).

Kad pareiškėjas atitiktų reikalavimus, jo šalies nacionalinės valdžios institucijos turi pripažinti jį aukštojo mokslo institucija (2).

3.   Paraiškų teikimo terminas ir preliminari atrankos rezultatų paskelbimo data

Paraiškų dėl „Erasmus“ aukštojo mokslo chartijos pateikimo terminas – 2020 m. balandžio 21 d. Preliminari atrankos rezultatų paskelbimo data – 2020 m. spalio 15 d.

4.   Atrankos procedūra

Išimties tvarka šiam kvietimui bus nustatytos dvi atskiros paraiškų teikimo procedūros.

Prieš paskelbiant šį kvietimą, Europos Komisija ir „Erasmus+“ nacionalinės agentūros bus išnagrinėjusios prie chartijos prisijungusių institucijų veiklą ir ankstesnę veiklą pagal 2014–2020 m. programą „Erasmus+“. Buvo atsižvelgta į šiuos aspektus:

ar aukštojo mokslo institucija dalyvavo „Erasmus+“ veikloje po 2017 m. kvietimo teikti paraiškas,

ar aukštojo mokslo institucija laikėsi „Erasmus“ aukštojo mokslo chartijos principų,

ar aukštojo mokslo institucija prisijungė prie ECHE pagal 2020 m. kvietimą teikti paraiškas.

Remiantis šia informacija bus nustatytos dvi atskiros paraiškų teikimo procedūros:

Institucijos, kurios buvo prisijungusios prie ECHE ir aktyviai veikė ir laikėsi chartijos principų po 2017 m. kvietimo teikti paraiškas pagal programą „Erasmus+“, taip pat aukštojo mokslo institucijos, kurios prie ECHE prisijungė pagal 2020 m. kvietimą teikti paraiškas dėl ECHE, kviečiamos teikti paraiškas adresu 1 tema.

Institucijos, kurios buvo prisijungusios prie ECHE ir po 2017 m. kvietimo teikti paraiškas pagal programą „Erasmus+“ buvo neaktyvios arba nesilaikė chartijos principų, taip pat nauji pareiškėjai raginami teikti paraiškas adresu 2 tema

„Erasmus+“ nacionalinės agentūros visoms institucijoms, kurios šiuo metu yra prisijungusios prie ECHE (2014–2020 m.), pranešė, kurioje paraiškų teikimo procedūroje jie turėtų dalyvauti. Jei pareiškėjas nėra tikras, kurioje procedūroje turėtų dalyvauti, jis raginamas pasikonsultuoti su savo nacionaline agentūra, remdamasis kontaktine informacija, pateikta tinklalapyje https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/contact/national-agencies_lt.

Vertinimo komitetas, kurį sudaro Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomosios įstaigos (EACEA) ir Europos Komisijos pareigūnai, remdamiesi nepriklausomų išorės ekspertų atsiliepimais, vertins paraiškas pagal chartijos narystei taikomus priimtinumo ir tinkamumo kriterijus.

Šios paraiškos bus perduotos „Erasmus+“ nacionalinėms agentūroms, kad jos galėtų stebėti, kaip laikomasi chartijos principų. Jei šių principų nėra laikomasi, „Erasmus“ aukštojo mokslo chartijos narystė gali būti panaikinta, o aukštojo mokslo institucijoms gali būti uždrausta dalyvauti programoje.

5.   Išsami informacija

Komisijos pasiūlymą dėl reglamento, kuriuo nustatoma 2021–2027 m. Sąjungos švietimo, mokymo, jaunimo ir sporto programa, galima rasti tinklalapyje https://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/?uri=COM%3A2018%3A367%3AFIN

Paraiškos turi būti teikiamos vadovaujantis Švietimo, garso ir vaizdo bei kultūros vykdomosios įstaigos pateiktomis gairėmis, kurias galima rasti interneto svetainėje https://eacea.ec.europa.eu/erasmus-plus/funding/erasmus-charter-for-higher-education-2021-2027_en


(1)  Teisinis pagrindas dar nepriimtas. Į 2014–2020 m. programos „Erasmus+“ sąrašą įtrauktos šios šalys: Islandija, Norvegija, Lichtenšteinas, Turkija, Šiaurės Makedonija ir Serbija.

(2)  Aukštojo mokslo institucija – bet kuri institucija, kuri, nepriklausomai nuo jos pavadinimo, pagal nacionalinę teisę ar praktiką suteikia pripažįstamus kvalifikacinius ar mokslo laipsnius arba kitą pripažįstamą aukštojo mokslo kvalifikaciją, taip pat bet kuri panaši aukštojo mokslo institucija, kurią nacionalinės institucijos laiko galinčia dalyvauti programoje jų atitinkamoje teritorijoje.


Top