EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52019XC1220(02)

Pranešimo apie vyno sektoriaus produkto specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalis2019/C 428/11

PUB/2019/59

OL C 428, 2019 12 20, p. 44–47 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

20.12.2019   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 428/44


Pranešimo apie vyno sektoriaus produkto specifikacijos standartinio pakeitimo patvirtinimą paskelbimas pagal Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 17 straipsnio 2 ir 3 dalis

(2019/C 428/11)

Šis pranešimas skelbiamas pagal 2018 m. spalio 17 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 (1) 17 straipsnio 5 dalį.

PRANEŠIMAS APIE STANDARTINIO PAKEITIMO PATVIRTINIMĄ

„Barbanza e Iria“

PGI-ES-A1255-AM02

Pranešimo data: 2019-10-11

PATVIRTINTO PAKEITIMO APRAŠYMAS IR PAGRINDIMAS

1.   Analitinių savybių ribinių dydžių pakeitimas

Aprašymas ir pagrindimas

Galiojančioje specifikacijoje nustatyti pernelyg ribojantys didžiausi lakiųjų rūgščių ir sieros dioksido kiekiai. Dėl tokių apribojimų atmetami produktai, kuriems būdingos tokios pačios kaip tipinės „Barbanza e Iria“ vynų juslinės savybės.

Dabartinėje specifikacijoje visiems vynams nustatytas didžiausias lakiųjų rūgščių kiekis yra 0,80 g/l acto rūgšties, nors žmogaus uoslės jautrumo tokiam rūgštingumui slenkstį atitinka gerokai didesnės vertės. Todėl siūloma šiek tiek padidinti šią ribą iki 0,90 g/l derliaus metų vynams ir iki 1,0 g/l bent vienus metus išlaikytiems vynams.

Be to, galiojančioje specifikacijoje nustatytas didžiausias sieros dioksido kiekis yra 125 mg/l rūšiniams vynams ir 150 mg/l visiems kitiems vynams. Pastaruoju metu vis dažniau rinkai teikiami ilgiau brandinti vynai su šia geografine nuoroda. Kai brandinimas trunka ilgiau, vynai daug ilgiau susiduria su oksidacijos pavojumi. Dabartinės ribos kartais yra per griežtos, dėl to šios geografinės nuorodos vynai, kuriems būdingos puikios juslinės savybės ir kuriuose didžiausias sieros dioksido kiekis atitinka nustatytą specifikacijoje, negali būti tinkamai apsaugoti. Todėl siūloma šį didžiausią kiekį padidinti iki 175 mg/l baltiesiems vynams ir iki 150 mg/l raudoniesiems vynams.

Šioje specifikacijos dalyje padaryti pakeitimai laikomi standartiniais pakeitimais pagal Deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 14 straipsnį.

Atitinkamai keičiamas produkto specifikacijos 2 straipsnio a punktas ir bendrojo dokumento 1.4 punktas.

2.   Baltųjų vynuogių veislių našumo iš hektaro padidinimas

Aprašymas ir pagrindimas

Baltųjų vynuogių veislių našumas iš hektaro nuo 10 000 kg padidintas iki 12 000 kg. Šis padidinimas grindžiamas tuo, kad pastaraisiais metais nemažoje dalyje sklypų našumas yra didesnis, nei šiuo metu leidžiama, bet tai nedaro įtakos vyno kokybei.

Šioje specifikacijos dalyje padarytas pakeitimas laikomas standartiniu pakeitimu pagal Deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 14 straipsnį.

Atitinkamai keičiamas produkto specifikacijos 5 straipsnis ir bendrojo dokumento 1.5.2 punktas.

3.   Vienos vynuogių veislės įtraukimas

Aprašymas ir pagrindimas

Siūloma įtraukti ’Merenzao’ veislę, kuri, nors ir mažesne apimtimi, būdinga geografinei vietovei. Šios tradicinės Galisijos veislės vynuogės dėl mažo našumo ir neatsparumo puvimui auginamos retai. Ši trumpalaikio ciklo veislė gerai prisitaikiusi prie geografinės vietovės gamtinės aplinkos, todėl vynuogės gali tinkamai nokti ir iš jų gaunama geros kokybės misa.

Šioje specifikacijos dalyje padarytas pakeitimas laikomas standartiniu pakeitimu pagal Deleguotojo reglamento (ES) 2019/33 14 straipsnį.

Atitinkamai keičiamas produkto specifikacijos 6 straipsnis. Šis pakeitimas neturi poveikio bendrajam dokumentui.

BENDRASIS DOKUMENTAS

1.   Registruojamas (-i) pavadinimas (-ai)

Barbanza e Iria

2.   Geografinės nuorodos tipas

SGN – saugoma geografinė nuoroda

3.   Vynuogių produktų kategorijos

1. Vynas

4.   Vyno (-ų) aprašymas

VYNAS. Baltieji, raudonieji ir rūšiniai vynai

Vynai lengvi, skaidrūs, blizgūs, su ryškiais atspalviais. Aromatai ryškūs, juntamos originaliai žaliavai būdingos natos. Alkoholio koncentracija vidutinė. Juntami gėlių ir vaisių aromatai. Ragaujant juntamas saldus, gaivus, skanus ir subalansuotas skonis, o galutinei natai būdingas šioks toks rūgštumas.

Rūšinių vynų mažiausia faktinė alkoholio koncentracija tūrio procentais: 11 %.

Bent metus brandinto vyno didžiausias lakusis rūgštingumas: 16,66 meq/l.

Baltųjų vynų didžiausias sieros dioksido kiekis: 175 mg/l.

Bendrosios analitinės savybės

Didžiausia visuminė alkoholio koncentracija (tūrio %)

 

Mažiausia faktinė alkoholio koncentracija (tūrio %)

10

Mažiausias bendras rūgščių kiekis

5 g/l vyno rūgšties ekvivalento

Didžiausias lakiųjų rūgščių kiekis (miliekvivalentais viename litre)

15

Didžiausias bendras sieros dioksido kiekis (miligramais viename litre)

150

5.   Vyno gamybos metodai

a.   Pagrindiniai vynininkystės metodai

Specifinis vynininkystės metodas

Išspaudus misą ir ją atskyrus nuo išspaudų, gamybos kiekis negali viršyti 67 l misos iš 100 kg vynuogių.

b.   Didžiausias gamybos kiekis

Baltųjų vynuogių veislės:

12 000 kilogramų vynuogių iš hektaro

Baltųjų vynuogių veislės:

80,4 hektolitro iš hektaro

Raudonųjų vynuogių veislės:

8 000 kg vynuogių iš hektaro

Raudonųjų vynuogių veislės:

53,6 hektolitro iš hektaro

6.   Nustatyta geografinė vietovė

Nustatyta geografinė vietovė apima šias savivaldybes: Boiro, Katoiros, Dodro, Pueblos del Karaminjalio, Pontesesureso, Riancho, Ribeiros ir Valgos, taip pat Kambonjo, Fruimės ir Taljaros parapijas, priklausančias Lousamės savivaldybei, Irijos Flavijos ir Padrono parapijas, priklausančias Padrono savivaldybei, ir Baronjos, Kamanjo, Keirugos, Ribasieiros, San Pedro de Muro ir Šunjo parapijas, priklausančias Porto do Sono savivaldybei.

Didžioji dalis geografinės vietovės priklauso A Korunjos provincijai, išskyrus Katoiros, Valgos ir Pontesesureso savivaldybes, kurios priklauso Pontevedros provincijai.

7.   Pagrindinės vyninių vynuogių veislės

’ALBARIÑO’

8.   Ryšys (-iai) su geografine vietove

Vynų savybes lemia aplinkos šilumos, drėgmės ir agronominės sąlygos, taip pat žmogiškasis veiksnys, t. y. tinkamų vynuogių veislių (daugiausia naudojamos vietinės veislės), geriausio dirvožemio (šiai geografinei vietovei būdingo dumblingo, gilaus ir pralaidaus) parinkimas ir geros auginimo praktikos taikymas, visų pirma kalbant apie vynmedžių genėjimą ir formavimą, kurie meistriškai atliekami rankomis, kad būtų galima kaip įmanoma geriau kontroliuoti vynininkystės potencialą. Šiomis sąlygomis iš vietovėje užaugintų vynuogių gaminamas subalansuotas, harmoningas, pasižymintis puikiu aromatu ir geromis sandėliavimo savybėmis vynas.

9.   Kitos pagrindinės sąlygos (išpilstymas, ženklinimas, kiti reikalavimai)

Teisinis pagrindas:

Nustatytas nacionalinės teisės aktuose

Papildomų reikalavimų rūšis:

Išpilstymas nustatytoje geografinėje vietovėje

Sąlygos aprašymas:

Vynai į butelius išpilstomi nustatytoje geografinėje vietovėje. Transportavimas ir išpilstymas į butelius už gamybos vietovės ribų kelia riziką vyno kokybei: tokiais atvejais vyne sumažėja oksidų, pakinta temperatūra ir pan. Kuo didesnis atstumas, tuo didesnė rizika. Išpilstant vyną kilmės vietovėje išsaugomos jo savybės ir kokybė. Dėl šios priežasties, taip pat dėl to, kad vyno su saugoma geografine nuoroda „Barbanza e Iria“ gamintojai ilgainiui įgijo patirties ir puikiai išmano šių vynų ypatingas savybes, vynai turi būti išpilstomi kilmės vietos vietovėje. Tuomet vynai išsaugo visas savo fizines, chemines ir juslines savybes.

Teisinis pagrindas:

Nustatytas nacionalinės teisės aktuose

Papildomų reikalavimų rūšis:

Papildomos su ženklinimu susijusios nuostatos

Sąlygos aprašymas:

Buteliai ženklinami sunumeruotomis etiketėmis, kuriose pateikiamas geografinės nuorodos logotipas.

Nuoroda į produkto specifikaciją

https://mediorural.xunta.gal/fileadmin/arquivos/alimentacion/produtos_calidade/tramitacion/IGP_BARBANZA_e_IRIA_Pliego_de_condiciones_final_julio_2019.pdf


(1)  OL L 9, 2019 1 11, p. 2.


Top