Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2015/290/04

    Nauja apyvartinių eurų monetų nacionalinė pusė

    OL C 290, 2015 9 4, p. 9–9 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    4.9.2015   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 290/9


    Nauja apyvartinių eurų monetų nacionalinė pusė

    (2015/C 290/04)

    Image

    Apyvartinės eurų monetos yra teisėta mokėjimo priemonė visoje euro zonoje. Siekdama informuoti visas šalis, kurių veikla susijusi su šiomis monetomis, ir plačiąją visuomenę, Komisija skelbia visus naujo eurų monetų dizaino variantus (1). Remiantis 2009 m. vasario 10 d. Tarybos išvadomis (2), euro zonos valstybėms narėms ir šalims, su Europos Sąjunga sudariusioms susitarimą dėl pinigų, kuriuo numatoma išleisti eurų monetas, suteikiama teisė išleisti tam tikrą proginių apyvartinių eurų monetų skaičių laikantis tam tikrų sąlygų – visų pirma tai turi būti tik 2 eurų nominalo monetos. Tokių monetų techninės charakteristikos yra tokios pat kaip kitų 2 eurų monetų, tačiau jų nacionalinėje pusėje yra proginis atvaizdas, turintis didelę simbolinę prasmę tai valstybei ar visai Europai.

    euro zonos finansų ministrai nusprendė, kad ES vėliavos trisdešimtmečio proga euro zonos valstybės narės išleis proginę 2 eurų monetą, kurios nacionalinės pusės dizainas bus bendras. Geriausią dizainą išrinko euro zonos valstybių narių piliečiai ir gyventojai, balsavę viešoje interneto svetainėje. Buvo galima rinktis iš penkių dizaino variantų, atrinktų profesionalų vertinimo komisijos proginės monetos dizaino konkurse, kuriame dalyvavo Europos monetų kalyklos. Daugiausia balsų gavo Graikijos banko profesionalaus dizainerio Georgio Stamatopoulo sukurtas dizainas.

    Monetas leidžianti šalis Prancūzija

    Proga ES vėliavos trisdešimtmetis.

    Dizaino aprašas. Monetoje ES vėliava pavaizduota kaip simbolis, vienijantis žmones ir kultūras, kuriuos sieja geresnės bendros ateities vizijos ir idealai. Dvylika žvaigždučių, pereinančių į žmonių siluetus, simbolizuoja naujos Europos gimimą. Viršutinėje dalyje dešinėje puslankiu įrašytas monetą leidžiančios šalies pavadinimas „RÉPUBLIQUE FRANÇAISE“ ir metai „1985–2015“. Dešinėje tarp vėliavos ir metų – monetų kalyklos ženklas ir kalyklos meistro ženklas. Apatinėje dalyje dešinėje iškalti dizainerio (Georgio Stamatopoulo) inicialai.

    Išorinėje dalyje (žiede) pavaizduota dvylika Europos Sąjungos vėliavos žvaigždučių.

    Tiražas

    Išleidimo data 2015 m. spalio mėn.


    (1)  Žr. OL C 373, 2001 12 28, p. 1, kur pavaizduotos visų 2002 m. išleistų eurų monetų nacionalinės pusės.

    (2)  Žr. 2009 m. vasario 10 d. Ekonomikos ir finansų reikalų tarybos išvadas ir 2008 m. gruodžio 19 d. Komisijos rekomendaciją dėl apyvartinių eurų monetų nacionalinių pusių ir išleidimo bendrųjų gairių (OL L 9, 2009 1 14, p. 52).


    Top