Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52014TA1216(08)

    Ataskaita dėl Kuro elementų ir vandenilio bendrosios įmonės 2013 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su bendrosios įmonės atsakymais

    OL C 452, 2014 12 16, p. 67–74 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    16.12.2014   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 452/67


    ATASKAITA

    dėl Kuro elementų ir vandenilio bendrosios įmonės 2013 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su bendrosios įmonės atsakymais

    (2014/C 452/08)

    TURINYS

     

    Dalis

    Puslapis

    Įvadas

    1–5

    68

    Patikinimo pareiškimą patvirtinanti informacija

    6

    68

    Patikinimo pareiškimas

    7–14

    68

    Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

    12

    69

    Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

    13

    69

    Pastabos dėl biudžeto ir finansų valdymo

    15–17

    70

    Biudžeto vykdymas

    15

    70

    Kvietimai teikti pasiūlymus

    16–17

    70

    Kita

    18–26

    70

    Teisinis pagrindas

    18

    70

    Vidaus audito funkcija ir Komisijos vidaus audito tarnyba

    19–20

    70

    Projektų mokslinių tyrimų rezultatų stebėjimas ir ataskaitų teikimas

    21–23

    70

    Interesų konfliktai

    24–25

    71

    Komisijos antrasis tarpinis vertinimas

    26

    71

    ĮVADAS

    1.

    Briuselyje įsikūrusi Kuro elementų ir vandenilio bendroji įmonė (toliau – KEV bendroji įmonė) įsteigta 2008 m. gegužės mėn. (1) laikotarpiui iki 2017 m. gruodžio 31 d.

    2.

    KEV bendrosios įmonės tikslai apima su pramone ir mokslinių tyrimų organizacijomis suderintą mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos valstybėse narėse ir Septintosios bendrosios programos (2) asocijuotosiose šalyse rėmimą, daugiausia dėmesio skiriant rinkai tinkamų produktų kūrimui ir tokiu būdu sudarant sąlygas papildomoms pramonės pastangoms sparčiai diegti kuro elementų ir vandenilio technologijas (3).

    3.

    Bendrosios įmonės steigėjai yra Europos Sąjunga, kuriai atstovauja Komisija, ir Europos kuro elementų ir vandenilio bendros technologijų iniciatyvos pramonės grupė. Mokslinių tyrimų grupė N.ERGHY tapo nare 2008 m. liepos mėn.

    4.

    Maksimalus ES įnašas, skirtas finansuoti KEV bendrosios įmonės valdymo ir mokslinių tyrimų veiklos išlaidas, sudaro 470 milijonų eurų, kurie yra skiriami iš Septintosios bendrosios programos biudžeto. Jo dalis, numatyta valdymo išlaidoms finansuoti, negali viršyti 20 milijonų eurų. Pramonės ir mokslinių tyrimų grupės turėtų finansuoti 50 % valdymo išlaidų ir prisidėti prie pagrindinės veiklos veikloje dalyvaujančių juridinių subjektų nepiniginiais (4) įnašais ne mažesniais kaip ES finansinis įnašas.

    5.

    Bendrajai įmonei finansinis savarankiškumas buvo suteiktas 2010 m. lapkričio 15 d.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

    6.

    Audito Rūmų pasirinktas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą bendrosios įmonės lygmeniu ir pagrindinių priežiūros ir kontrolės sistemos kontrolės priemonių vertinimą. Be to, prireikus naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

    PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

    7.

    Atsižvelgdami į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai auditavo:

    a)

    Kuro elementų ir vandenilio bendrosios įmonės metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinės atskaitomybės (5) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (6), ir

    b)

    šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

    Vadovybės atsakomybė

    8.

    Pagal Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 (7) 33 ir 43 straipsnius vadovybė yra atsakinga už bendrosios įmonės metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

    a)

    Su bendrosios įmonės metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, – susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių iškraipymų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno (8) patvirtintomis apskaitos taisyklėmis, pasirinkimą ir taikymą bei esamomis aplinkybėmis pagrįstų apskaitinių įvertinimų atlikimą. Direktorius bendrosios įmonės metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jos apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko, nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi bendrosios įmonės finansinę būklę.

    b)

    Su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, – apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei prireikus teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

    Auditoriaus atsakomybė

    9.

    Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (9) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar bendrosios įmonės metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų iškraipymų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

    10.

    Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

    11.

    Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

    Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

    12.

    Audito Rūmų nuomone, bendrosios įmonės metinėse finansinėse ataskaitose jos finansinė būklė 2013 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jos finansinės taisyklės ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

    Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

    13.

    Audito Rūmų nuomone, 2013 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

    14.

    Toliau pateiktos pastabos šių Audito Rūmų nuomonių nekeičia.

    PASTABOS DĖL BIUDŽETO IR FINANSŲ VALDYMO

    Biudžeto vykdymas

    15.

    Galutiniame 2013 m. administracinės valdybos patvirtintame biudžete buvo numatyta 74,5 milijono eurų įsipareigojimų asignavimų ir 59,7 milijono eurų mokėjimų asignavimų. Įsipareigojimų ir mokėjimų asignavimų panaudojimo lygis atitinkamai buvo 98,9 % ir 56,7 %. Paskutinis skaičius susijęs su trijų projektų finansavimo atidėjimu.

    Kvietimai teikti pasiūlymus

    16.

    2013 m. gruodžio 31 d. KEV bendrosios įmonės programa apėmė 130 susitarimų dėl dotacijų, kuriems buvo organizuoti penki metiniai kvietimai (2008–2012 m.), 21 numatytas susitarimas dėl dotacijų pagal 2013-1 kvietimą (šiuo metu vykdoma derybų procedūra) ir apie 5–10 susitarimų dėl dotacijų organizavus galutinį 2013-2 kvietimą.

    17.

    Po 2008, 2009, 2010, 2011 ir 2012 m. organizuotų kvietimų teikti pasiūlymus buvo pasirašyti susitarimai dėl dotacijų, kurie iš viso sudarė 365 milijonus eurų arba 81 % maksimalaus bendrosios įmonės mokslinių tyrimų veiklai skirto 452,5 milijono eurų ES įnašo. Likę 19 % buvo skirti 2013-1 ir 2013-2 kvietimams (atitinkamai 64,5 milijono eurų ir 23 milijonai eurų), tokiu būdu užtikrinant viso ES įnašo panaudojimą.

    KITA

    Teisinis pagrindas

    18.

    Sąjungos bendrajam biudžetui taikomas naujas Finansinis reglamentas buvo priimtas 2012 m. spalio 25 d. ir įsigaliojo nuo 2013 m. sausio 1 d. (10) Tačiau naujo Finansinio reglamento 209 straipsnyje nurodytas pavyzdinis finansinis reglamentas viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės įstaigoms įsigaliojo tik 2014 m. vasario 8 d. (11) Bendrosios įmonės finansinės taisyklės buvo pataisytos 2014 m. birželio 30 d. atsižvelgiant į šiuos pakeitimus.

    Vidaus audito funkcija ir Komisijos vidaus audito tarnyba

    19.

    Pagal KEV bendrosios įmonės 2011–2013 metų suderintą VAT/VAS strateginį audito planą KEV bendrosios įmonės vidaus audito skyrius (VAS) 2013 m. atliko dotacijų valdymo ir derybų, sutarčių sudarymo ir išankstinio finansavimo auditą bei vykdė kitas užtikrinimo ir konsultacines paslaugas (12). Galutinėje ataskaitoje dėl dotacijų valdymo pabrėžiama būtinybė sutrumpinti dotacijų teikimo ir derybų užbaigimo laiką ir patikslinti kai kuriuos bendrosios įmonės finansinio gyvybingumo patikrų procedūros aspektus.

    20.

    Komisijos vidaus audito tarnyba (VAT) atliko KEV bendrosios įmonės, ARTEMIS, Clean Sky, Eniac ir NVI bendrųjų įmonių IT rizikos vertinimą dėl bendrų IT infrastruktūrų, kuriomis jos dalijasi (13).

    Projektų mokslinių tyrimų rezultatų stebėjimas ir ataskaitų teikimas

    21.

    Sprendime (14) dėl septintosios bendrosios programos (7BP) nustatyta stebėjimo ir ataskaitų teikimo sistema, apimanti mokslinių tyrimų rezultatų apsaugą, sklaidą ir perdavimą.

    22.

    2013 m. KEV bendroji įmonė padidino savo pajėgumus vykdyti projektų mokslinių tyrimų rezultatų stebėjimą ir ataskaitų teikimą ir atlikti programos vykdymo įvertinimą, nusamdžiusi žinių valdymo ir politikos pareigūną. Ji taip pat įdiegė naujai sukurtą IT priemonę TEMONAS (TEchnology MONitoring and ASsessment – technologijų stebėjimas ir vertinimas), skirtą analizuoti ir apibendrinti baigtų projektų rezultatus ir interneto svetainėje skelbti svarbią viešąją pradinę informaciją apie baigtus projektus.

    23.

    KEV bendroji įmonė taip pat tyrinėja galimybę pirmiau minėtam stebėjimui naudoti Komisijos IT sistemą ir plėtoti ataskaitų apie rezultatus teikimą, atsižvelgiant į 2012 m. Komisijos metinėje pažangos ataskaitoje dėl bendrųjų įmonių veiklos (15) pateiktas pastabas.

    Interesų konfliktai

    24.

    KEV bendroji įmonė įdiegė specialias priemones, skirtas išvengti interesų konflikto jos trijų pagrindinių suinteresuotųjų šalių atveju: valdybos narių, ekspertų ir darbuotojų.

    25.

    Jos dokumentuojamos pagal labai išsamią rašytinę procedūrą, kurią planuojama patvirtinti 2014 m. antroje pusėje. Bus aiškiai apibrėžta, kas laikoma interesų konfliktu; nuolat atnaujinama duomenų bazė, kurioje pateikiama visa informacija apie interesų konfliktus ir jų valdymo procedūra.

    Komisijos antrasis tarpinis vertinimas  (16)

    26.

    Komisija KEV bendrosios įmonės antrąjį tarpinį vertinimą atliko nuo 2012 m. lapkričio mėn. iki 2013 m. gegužės mėn. Ataskaitoje KEV bendrajai įmonei buvo pateiktos kelios rekomendacijos. Siūloma daugiau išteklių skirti pagrindinei veiklai, administracines funkcijas dalijantis su kitomis bendrosiomis įmonėmis ir (arba) jas iš naujo perduodant Komisijos tarnyboms; labiau atkreipti dėmesį į mokslinių tyrimų strategiją, tęsiant KEV bendrosios įmonės veiklą pagal „Horizontas 2020“ programą, laikantis trijų pagrindinių principų (atitiktis ES politikai; sritys, kuriose Europa turi ar gali lyderiauti; sektoriaus pritaikymas besikeičiantiems poreikiams), ir stiprinti pasirengimą pokyčiams.

    Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario Milan Martin CVIKL, 2014 m. spalio 21 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

    Audito Rūmų vardu

    Pirmininkas

    Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


    (1)  2008 m. gegužės 30 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 521/2008 dėl Kuro elementų ir vandenilio bendrosios įmonės įsteigimo (OL L 153, 2008 6 12, p. 1) su pakeitimais, padarytais 2011 m. lapkričio 14 d. Tarybos Reglamentu (ES) Nr. 1183/2011 (OL L 302, 2011 11 19, p. 3).

    (2)  Septintoji bendroji programa, kuri buvo priimta 2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu Nr. 1982/2006/EB dėl Europos bendrijos mokslinių tyrimų, technologinės plėtros ir demonstracinės veiklos septintosios bendrosios programos (2007–2013 m.) (OL L 412, 2006 12 30, p. 1), į vieną kategoriją sujungia visas su moksliniais tyrimais susijusias ES iniciatyvas ir vaidina lemiamą vaidmenį siekiant augimo, konkurencingumo ir užimtumo tikslų. Ji taip pat yra svarbiausias Europos mokslinių tyrimų erdvės ramstis.

    (3)  Priede apibendrinta Bendrosios įmonės kompetencija, veikla ir turimi ištekliai. Šis priedas pateiktas susipažinti.

    (4)  Pagal Reglamento (EB) Nr. 521/2008 12 straipsnio 3 dalį, kurioje nustatyta, kad „KEV bendrosios įmonės veiklos išlaidos padengiamos iš Bendrijos finansinio įnašo ir veikloje dalyvaujančių juridinių asmenų nepiniginių įnašų“.

    (5)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita, svarbių apskaitos metodų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

    (6)  Jas sudaro biudžeto vykdymo ataskaitos, biudžeto principų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

    (7)  OL L 357, 2002 12 31, p. 72.

    (8)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba prireikus – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS)/Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

    (9)  Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 2 dalis (OL L 248, 2002 9 16, p. 1).

    (10)  2012 m. spalio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 966/2012 dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių ir kuriuo panaikinamas Tarybos reglamentas (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 (OL L 298, 2012 10 26, p. 1).

    (11)  2013 m. rugsėjo 30 d. Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) Nr. 110/2014 dėl pavyzdinio finansinio reglamento viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės įstaigoms, nurodytoms Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES, Euratomas) Nr. 966/2012 209 straipsnyje (OL L 38, 2014 2 7, p. 2).

    (12)  Pvz.: metinis įmokų natūra lygmens vertinimas, patarimai rengiant metinę veiklos ataskaitą ir dalyvavimas bendrosios įmonės komunikacijos kampanijose finansų kontrolės ir audito klausimais.

    (13)  Galutinėje 2013 m. lapkričio 22 d. ataskaitoje pabrėžiama būtinybė formalizuoti IT saugumo politiką ir ateityje sutartyse su IT paslaugų teikėjais įdiegti išsamias procedūras ir kontrolės priemones.

    (14)  Sprendimo Nr. 1982/2006/EB 7 straipsnyje reikalaujama, kad Komisija nuolat ir sistemingai stebėtų, kaip įgyvendinama Septintoji bendroji programa ir jos specialiosios programos bei reguliariai praneštų apie šio stebėjimo rezultatus ir juos platintų.

    (15)  Komisijos ataskaita Europos Parlamentui ir Tarybai. Metinė pažangos ataskaita dėl jungtinių technologijų iniciatyvų bendrųjų įmonių 2012 m. (SWD(2013) 539 final).

    (16)  2013 m. liepos mėn. KEV bendrosios įmonės antrasis tarpinis vertinimas.


    PRIEDAS

    Kuro elementų ir vandenilio bendroji įmonė (Briuselis)

    Kompetencija ir veikla

    Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

    (Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 187 ir 188 straipsniai)

    2006 m. gruodžio 18 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendime Nr. 1982/2006/EB dėl Septintosios bendrosios programos numatoma, kad Sąjunga prisidės kuriant ilgalaikes viešojo ir privačiojo sektorių partnerystes kaip jungtines technologijų iniciatyvas, kurios galėtų būti įgyvendintos per bendrąsias įmones, kaip apibrėžta Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 187 straipsnyje.

    2008 m. gegužės 30 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 521/2008 su pakeitimais, padarytais Reglamentu (ES) Nr. 1183/2011 (OL L 302, 2011 11 19, p. 3).

    Bendrosios įmonės kompetencijos sritys,

    nustatytos Tarybos reglamentu (EB) Nr. 521/2008, su pakeitimais, padarytais reglamentu (EB) Nr. 1183/2011.

    Tikslai

    Kuro elementų ir vandenilio bendroji įmonė prisideda prie Septintosios bendrosios programos ir visų pirma specialiosios programos „Bendradarbiavimas“ temų „Energija“, „Nanomokslai, nanotechnologijos, medžiagos ir naujos gamybos technologijos“, „Aplinka (įskaitant klimato kaitą)“ ir „Transportas (įskaitant oreivystę)“ įgyvendinimo.

    Visų pirma ji:

    a)

    siekia, kad Europa pirmautų kuro elementų ir vandenilio technologijų srityje visame pasaulyje ir kad kuro elementų ir vandenilio technologijos įsitvirtintų rinkoje, tokiu būdu sudarydama sąlygas komercinėms rinkos jėgoms atlikti lemiamą vaidmenį realizuojant šių technologijų potencialią didelę naudą visuomenei;

    b)

    nuosekliai remia valstybėse narėse ir Septintosios bendrosios programos asocijuotosiose šalyse (toliau – asocijuotosios šalys) vykdomus mokslinius tyrimus, technologinę plėtrą ir demonstracinę veiklą (MTTP), siekiant įveikti rinkos sutrikimą bei daugiausia dėmesio skirti rinkai tinkamų produktų kūrimui, ir tokiu būdu sudaryti sąlygas papildomoms pramonės pastangoms sparčiai diegti kuro elementų ir vandenilio technologijas;

    c)

    remia BTI kuro elementų ir vandenilio prioritetų įgyvendinimą MTTP srityje, ypač skiriant dotacijas po to, kai paskelbiami kvietimai teikti pasiūlymus konkurso būdu;

    d)

    siekia skatinti viešąjį ir privatųjį sektorius daugiau investuoti į kuro elementų bei vandenilio technologijų mokslinius tyrimus valstybėse narėse ir asocijuotose šalyse.

    Valdymas

    kaip nustatyta Tarybos reglamente (EB) Nr. 521/2008, su pakeitimais, padarytais reglamentu (EB) Nr. 1183/2011

    KEV bendrosios įmonės organai yra šie:

     

    1.

    Valdyba

    Valdyba yra KEV bendrosios įmonės pagrindinis sprendimus priimantis organas.

     

    2.

    Vykdomasis direktorius

    Vykdomasis direktorius yra atsakingas už kasdienį bendrosios įmonės valdymą ir yra teisinis jos atstovas. Jis yra atskaitingas valdybai.

     

    3.

    Mokslinis komitetas

    Jį sudaro 9 nariai, kurie atstovauja pasaulinio lygio akademinei bendruomenei, pramonei ir reguliavimo institucijoms. Jo užduotys yra:

    a)

    konsultuoti dėl mokslinių tyrimų prioritetų rengiant metinių ir daugiamečių įgyvendinimo planų pasiūlymus;

    b)

    konsultuoti dėl mokslo laimėjimų, apibūdintų metinėje veiklos ataskaitoje;

    c)

    konsultuoti dėl kolegialios peržiūros komitetų sudėties.

    KEV bendrosios įmonės išorės patariamieji organai yra šie:

     

    4.

    KEV valstybių atstovų grupė

    Ją sudaro po vieną kiekvienos valstybės narės ir asocijuotos šalies atstovą. Jos pagrindinės užduotys yra nuomonių dėl KEV BĮ programos pažangos teikimas, atitikties tikslams ir jų laikymosi stebėjimas ir veiklos derinimas su nacionalinėmis programomis, siekiant išvengti dubliavimo.

     

    5.

    Suinteresuotųjų subjektų visuotinis susirinkimas

    Tai yra svarbus KEV bendrosios įmonės veiklos viešinimo kanalas. Jis yra prieinamas visiems viešiesiems ir privatiems suinteresuotiesiems subjektams, tarptautinėms interesų grupėms iš valstybių narių, asocijuotų šalių ir trečiųjų šalių. Jis yra sušaukiamas kartą per metus. Suinteresuotųjų subjektų visuotinis susirinkimas informuojamas apie KEV bendrosios įmonės veiklą, jo prašoma pateikti savo pastabas.

    KEV bendrosios įmonės vidaus ir išorės auditoriai ir biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija yra:

     

    6.

    Vidaus auditas

    KEV bendrosios įmonės vidaus audito vadovas (t. y. vidaus audito skyrius – VAS),

    Komisijos vidaus audito tarnyba (VAT).

     

    7.

    Išorės auditas

    Europos Audito Rūmai.

     

    8.

    Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

    Parlamentas rekomendavus Tarybai.

    2013 m. Bendrajai įmonei skirti ištekliai

    KEV bendrosios įmonės 2013 m. galutinės finansinės ataskaitos

    Biudžetas (įsipareigojimų asignavimai)

    82,5 milijono eurų.

    Darbuotojai 2013 m. gruodžio 31 d.

    2013 m. personalo plane 20 darbo vietų (18 laikinųjų darbuotojų ir 2 sutartininkai), iš jų 17 buvo užimtos 2013 m. pabaigoje; jos buvo skirtos teikti su pagrindine veikla susijusią pagalbą (12 visos darbo dienos ekvivalentų) ir administracinėms užduotims (5 visos darbo dienos ekvivalentai).

    2013 m. veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos

    Žr. KEV BĮ 2013 m. metinės veiklos ataskaitą šiuo adresu http://www.fch-ju.eu/page/documents

    Šaltinis: KEV bendrosios įmonės pateikta informacija.


    BENDROSIOS ĮMONĖS ATSAKYMAI

    Atsakymas į 19 punktą

    KEV BĮ parengė veiksmų planą, atsižvelgdama į Vidaus audito skyriaus pateiktas rekomendacijas atlikus dotacijų valdymo ir derybų, sutarčių sudarymo ir išankstinio finansavimo auditą. Dalis veiksmų įgyvendinta, o kiti veiksmai tikslinami siekiant atnaujinti veiksmų planą atsižvelgiant į naujų teisės aktų nuostatas ir ypač į naujas programos „Horizontas 2020“ taisykles.

    Atsakymas į 20 punktą

    KEV BĮ parengė veiksmų planą, atsižvelgdama į Vidaus audito tarnybos rekomendacijas atlikus IT infrastruktūros rizikos vertinimą. Šie veiksmai bus įgyvendinti iki 2014 m. pabaigos.

    Atsakymas į 26 punktą

    Valdybos įsteigta darbo grupė, kurią sudaro narių (EK, NEW-IG, N.ERGHY) SRG (valstybinės atstovų grupės) ir programos įgyvendinimo tarnybos atstovai, derina veiksmų plano projektą. Suderintas planas bus pateiktas svarstyti kitame KEV valdybos posėdyje.


    Top