EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32014A1003(02)

2014 m. spalio 2 d. Komisijos nuomonė dėl radioaktyviųjų atliekų iš IRAW-CRAM radioaktyviųjų atliekų saugyklos, esančios prie nacionalinės radioaktyviųjų atliekų ilgalaikės saugyklos Slovakijoje, šalinimo plano

OL C 347, 2014 10 3, p. 3–3 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Legal status of the document In force

3.10.2014   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 347/3


KOMISIJOS NUOMONĖ

2014 m. spalio 2 d.

dėl radioaktyviųjų atliekų iš IRAW-CRAM radioaktyviųjų atliekų saugyklos, esančios prie nacionalinės radioaktyviųjų atliekų ilgalaikės saugyklos Slovakijoje, šalinimo plano

(Tekstas autentiškas tik slovakų kalba)

(2014/C 347/02)

Čia pateiktas pagal Euratomo sutarties nuostatas atliktas vertinimas neturi įtakos jokiems papildomiems pagal Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo atliktiniems vertinimams ir joje bei antriniuose teisės aktuose nustatytiems įpareigojimams (1).

2014 m. kovo 24 d. Europos Komisija gavo Slovakijos Vyriausybės pagal Euratomo sutarties 37 straipsnį pateiktus bendruosius duomenis, susijusius su radioaktyviųjų atliekų šalinimo iš Mochovcės IRAW-CRAM radioaktyviųjų atliekų saugyklos planu.

Remdamasi šiais duomenimis ir papildoma informacija, kurios ji paprašė 2014 m. balandžio 29 d., o Slovakijos valdžios institucijos pateikė 2014 m. birželio 5 d., ir pasikonsultavusi su ekspertų grupe, Komisija parengė šią nuomonę:

1.

Atstumas tarp IRAW-CRAM radioaktyviųjų atliekų saugyklos ir artimiausio kitos valstybės narės, šiuo atveju – Vengrijos, taško yra apie 40 km.

2.

Saugyklai nebus suteiktas leidimas išleisti radioaktyviąsias nuotekas ir išlakas. Įprastomis eksploatavimo sąlygomis radioaktyviosios nuotekos ir išlakos nebus išleistos, todėl nepanašu, kad saugykla sukeltų apšvitą, kuri būtų reikšminga kitos valstybės narės gyventojų sveikatai.

3.

Antrinės kietos radioaktyviosios atliekos bus perkeltos į licencijuotus atliekų apdorojimo arba šalinimo įrenginius, esančius Slovakijoje.

4.

Jei įvykus bendruosiuose duomenyse aptarto pobūdžio ir masto avarijai susidarytų nenumatytas radioaktyviųjų atliekų nuotėkis, kitos valstybės narės gyventojų galima gauti radiacijos dozė jų sveikatai nebūtų reikšminga.

Išvada. Komisija laikosi nuomonės, kad įgyvendinant bet kokios formos radioaktyviųjų atliekų šalinimo iš IRAW-CRAM radioaktyviųjų atliekų saugyklos, esančios prie nacionalinės radioaktyviųjų atliekų ilgalaikės saugyklos Mochovcėje, Slovakijoje, planą, nei įprastinėmis eksploatavimo sąlygomis, nei įvykus bendruosiuose duomenyse aptarto pobūdžio ir masto avarijai, kitos valstybės narės vanduo, dirvožemis arba oras radioaktyviosiomis medžiagomis nebūtų užteršti taip, kad tai galėtų turėti poveikio sveikatai.

Priimta Briuselyje 2014 m. spalio 2 d.

Komisijos vardu

Günther OETTINGER

Pirmininko pavaduotojas


(1)  Pavyzdžiui, aplinkos aspektai turėtų būti papildomai vertinami pagal Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo. Komisija visų pirma norėtų atkreipti dėmesį į nurodytų dokumentų nuostatas: Direktyvos 2011/92/ES dėl tam tikrų valstybės ir privačių projektų poveikio aplinkai vertinimo, Direktyvos 2001/42/EB dėl tam tikrų planų ir programų pasekmių aplinkai vertinimo, taip pat Direktyvos 92/43/EEB dėl natūralių buveinių ir laukinės faunos bei floros apsaugos ir Direktyvos 2000/60/EB, nustatančios Bendrijos veiksmų vandens politikos srityje pagrindus.


Top