EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52013TA1213(04)

Ataskaita dėl Europos profesinio mokymo plėtros centro 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Centro atsakymais

OL C 365, 2013 12 13, p. 21–28 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

13.12.2013   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 365/21


ATASKAITA

dėl Europos profesinio mokymo plėtros centro 2012 finansinių metų metinių finansinių ataskaitų su Centro atsakymais

2013/C 365/04

ĮVADAS

1.

Salonikuose įsikūręs Europos profesinio mokymo plėtros centras (toliau – Centras, taip pat vadinamas CEDEFOP) įsteigtas Tarybos reglamentu (EEB) Nr. 337/75 (1). Jo pagrindinė funkcija – prisidėti prie profesinio mokymo plėtros Sąjungos lygmeniu. Siekdamas šio tikslo, Centras renka ir platina su profesinio mokymo sistemomis susijusius dokumentus (2).

PATIKINIMO PAREIŠKIMĄ PATVIRTINANTI INFORMACIJA

2.

Audito Rūmų taikomas audito metodas apima analitines audito procedūras, tiesioginį operacijų testavimą ir Centro priežiūros ir kontrolės sistemų pagrindinių kontrolės priemonių vertinimą. Be to, prireikus, naudojami iš kitų auditorių darbų gauti įrodymai ir atliekama vadovybės pareiškimų analizė.

PATIKINIMO PAREIŠKIMAS

3.

Atsižvelgiant į Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 287 straipsnio nuostatas, Audito Rūmai audito metu tikrino:

a)

Centro metines finansines ataskaitas, kurias sudaro 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų finansinė atskaitomybė (3) ir biudžeto vykdymo ataskaitos (4), ir

b)

šiose finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą.

Vadovybės atsakomybė

4.

Pagal Komisijos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 2343/2002 (5) 33 ir 43 straipsnius vadovybė yra atsakinga už Centro metinių finansinių ataskaitų rengimą ir sąžiningą jų pateikimą bei atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą:

a)

Su Centro metinėmis finansinėmis ataskaitomis susijusi vadovybės atsakomybė apima vidaus kontrolės sistemos, susijusios su finansinės atskaitomybės, kurioje nėra reikšmingų dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių netikslumų, parengimu ir sąžiningu pateikimu, nustatymą, taikymą ir priežiūrą; tinkamų apskaitos metodų, remiantis Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintomis apskaitos taisyklėmis (6), atranką ir taikymą; apskaitinių įvertinimų, kurie yra pagrįsti esamomis aplinkybėmis, atlikimą. Direktorius Centro metines finansines ataskaitas patvirtina po to, kai jos apskaitos pareigūnas jas parengė remdamasis visa turima informacija ir pateikė su finansinėmis ataskaitomis susijusį raštą, kuriame, be kita ko nurodo, kad jis turi pakankamą patikinimą, kad jos visais reikšmingais aspektais tikrai ir teisingai atspindi Centro finansinę būklę.

b)

Su atspindimų operacijų teisėtumu ir tvarkingumu bei patikimo finansų valdymo atitiktimi susijusi vadovybės atsakomybė apima veiksmingos ir efektyvios vidaus kontrolės, – apimančios pakankamą priežiūrą ir tinkamas priemones, siekiant išvengti pažeidimų ir sukčiavimo bei, prireikus, teismines procedūras, susigrąžinant neteisingai išmokėtas ar panaudotas lėšas, – nustatymą, taikymą ir priežiūrą.

Auditoriaus atsakomybė

5.

Audito Rūmai, remdamiesi savo audito rezultatais, privalo pateikti Europos Parlamentui ir Tarybai (7) metinių finansinių ataskaitų patikimumo bei jose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo patikinimo pareiškimą. Audito Rūmai savo auditą atlieka vadovaudamiesi IFAC tarptautiniais audito standartais ir etikos kodeksais bei INTOSAI tarptautiniais aukščiausiųjų audito institucijų standartais. Pagal šiuos standartus reikalaujama, kad Audito Rūmai planuotų ir atliktų auditą tokiu būdu, kad būtų gautas pakankamas patikinimas dėl to, ar Centro metinėse finansinėse ataskaitose nėra reikšmingų netikslumų, o jose atspindimos operacijos yra teisėtos ir tvarkingos.

6.

Atliekant auditą, taikomos procedūros, skirtos gauti audito įrodymus apie sumas ir kitą informaciją finansinėse ataskaitose bei apie jose atspindimų operacijų teisėtumą ir tvarkingumą. Procedūros pasirenkamos auditoriaus nuožiūra, remiantis dėl sukčiavimo ar klaidų atsiradusių finansinių ataskaitų reikšmingų iškraipymų ar susijusių operacijų reikšmingos neatitikties Europos Sąjungos teisinio pagrindo reikalavimams rizikos vertinimu. Atlikdamas šiuos rizikos vertinimus, auditorius atsižvelgia į visas vidaus kontrolės priemones, susijusias su finansinių ataskaitų rengimu ir sąžiningu jų pateikimu, taip pat į operacijų teisėtumui ir tvarkingumui užtikrinti įdiegtas priežiūros ir kontrolės sistemas, ir nustato esamomis aplinkybėmis tinkamas audito procedūras. Atliekant auditą taip pat įvertinamas apskaitos metodų tinkamumas, atliktų apskaitinių vertinimų pagrįstumas ir bendras finansinių ataskaitų pateikimas.

7.

Audito Rūmai mano, kad gauti audito įrodymai yra pakankami ir tinkami jų patikinimo pareiškimui pagrįsti.

Nuomonė dėl finansinių ataskaitų patikimumo

8.

Audito Rūmų nuomone Centro metinėse finansinėse ataskaitose Centro finansinė būklė 2012 m. gruodžio 31 d. ir su tą dieną pasibaigusiais finansiniais metais susijusių operacijų ir pinigų srautų rezultatai visais reikšmingais aspektais yra pateikti teisingai, kaip to reikalauja jo finansinis reglamentas ir Komisijos apskaitos pareigūno priimtos apskaitos taisyklės.

Nuomonė dėl finansinėse ataskaitose atspindimų operacijų teisėtumo ir tvarkingumo

9.

Audito Rūmų nuomone, 2012 m. gruodžio 31 d. pasibaigusių finansinių metų metinėse finansinėse ataskaitose atspindimos operacijos visais reikšmingais aspektais yra teisėtos ir tvarkingos.

10.

Toliau pateiktos pastabos šių Audito Rūmų nuomonių nekeičia.

PASTABA DĖL VIDAUS KONTROLĖS PRIEMONIŲ

11.

Centras kasmet skiria dotacijas nacionalinių partnerių tinklui (8) (vienam susitarimui teko nuo 23 615 eurų iki 43 620 eurų dotacijų). 2012 m. dotacijų išlaidos (kurios visų pirma yra susijusios su naudos gavėjų personalo išlaidomis) sudarė 695 337 milijonus eurų (9), arba 4 % visų veiklos išlaidų. Centro ex ante dotacijų patikrinimai atliekami išsamiai nagrinėjant dotacijų gavėjų pateiktas išlaidų deklaracijas, taip pat peržiūrint naudos gavėjų pasamdytų išorės auditorių arba valstybės pareigūnų pateiktus sertifikatus. Tačiau Centras paprastai netikrina naudos gavėjų deklaruotų personalo išlaidų, remdamasis originaliais patvirtinamaisiais dokumentais. Paskutinį kartą atitinkami ex post patikrinimai buvo atlikti 2009 m. Dėl šių priežasčių ex ante patikrinimai suteikia tik ribotą patikinimą

PASTABOS DĖL BIUDŽETO VALDYMO

12.

Biudžeto vykdymo lygiai buvo 100 % I ir III antraštinėse dalyse ir 98 % II antraštinėje dalyje. Įsipareigotų asignavimų perkėlimas II antraštinėje dalyje siekė 39 % (673 392 eurus), tačiau to priežastys Centrui buvo nepavaldžios, kaip antai vėlavo Graikijos institucijų atliekamų Centro patalpų remonto darbai. Dėl to teko atidėti susijusius priežiūros darbus, patalpų remontą ir pritaikymą (apie 124 000 eurų), taip pat buvo vėluojama perkant Centro konferencijų salių įrangą (apie 242 000 eurų). Dalis perkėlimų gali būti priskirta vėlavimui įsigyjant IT įrangą (apie 172 000 eurų).

KITOS PASTABOS

13.

2010 ir 2011 metais buvo surengtos dvi įdarbinimo procedūros į būsimo Centro direktoriaus postą ir jos abi buvo paskelbtos nepavykusiomis (10). 2012 m. pabaigoje surengta trečia įdarbinimo procedūra, kuri vis dar vyksta. Audito Rūmai nustatė, kad pirmose dviejose įdarbinimo procedūrose pirminės atrankos komiteto nariai nepasirašė interesų konflikto nebuvimo deklaracijų ir kad interviu klausimai ir už juos skiriamų balų skaičius, taip pat minimalūs balų skaičiai, kuriuos kandidatai turėjo gauti, kad būtų įtraukti į tinkamų kandidatų sąrašą buvo parengti po kandidatų atitikties patikrinimo.

ATSIŽVELGIMAS Į PRAĖJUSIŲ METŲ PASTABAS

14.

Taisomųjų veiksmų, atsižvelgiant į Audito Rūmų praėjusių metų pastabas, apžvalga pateikta I priede.

Šią ataskaitą priėmė IV kolegija, vadovaujama Audito Rūmų nario dr. Louis GALEA, 2013 m. liepos 9 d. Liuksemburge įvykusiame posėdyje.

Audito Rūmų vardu

Pirmininkas

Vítor Manuel da SILVA CALDEIRA


(1)  OL L 39, 1975 2 13, p. 1.

(2)  II priede apibendrinta Centro kompetencija ir veikla. Šis priedas pateiktas susipažinti.

(3)  Finansinę atskaitomybę sudaro balansas ir ekonominių rezultatų ataskaita, pinigų srautų lentelė, grynojo turto pokyčių ataskaita bei svarbių apskaitos metodų suvestinė ir kita aiškinamoji informacija.

(4)  Jas sudaro biudžeto rezultatų ataskaita ir biudžeto rezultatų ataskaitos priedas.

(5)  OL L 357, 2002 12 31, p. 72.

(6)  Komisijos apskaitos pareigūno patvirtintos apskaitos taisyklės yra pagrįstos Tarptautinės buhalterių federacijos paskelbtais Tarptautiniais viešojo sektoriaus apskaitos standartais (TVSAS) arba, prireikus, – Tarptautinės apskaitos standartų valdybos paskelbtais Tarptautiniais apskaitos standartais (TAS) / Tarptautiniais finansinės atskaitomybės standartais (TFAS).

(7)  Tarybos reglamento (EB, Euratomas) Nr. 1605/2002 185 straipsnio 2 dalis (OL L 248, 2002 9 16, p. 1).

(8)  Visų pirma nacionalinės agentūros ir mokslinių tyrimų institutai.

(9)  Šias išlaidas sudarė su ankstesnių metų dotacijomis susiję galutiniai mokėjimai ir patvirtintos išankstinio finansavimo sumos. Pagal 2012 m. susitarimus dėl dotacijų 2012 m. buvo išmokėtos tik išankstinio finansavimo išmokos, kurios dar nebuvo panaudotos kaip išlaidos.

(10)  Per pirmąją įdarbinimo procedūrą iš Institucijos administracinės valdybos sudaryto kandidatų sąrašo Europos Komisija nepaskyrė nė vieno. Per antrąją įdarbinimo procedūrą pirminės atrankos komitetas nusprendė, kad nė vienas iš siūlomų kandidatų neatitiko reikalavimų, kad būtų įtrauktas į sąrašą ir nepateikė tinkamų kandidatų sąrašo Administracinei valdybai.


I PRIEDAS

Atsižvelgimas į praėjusių metų pastabas

Metai

Audito Rūmų pastaba

Taisomojo veiksmo būklė

(užbaigtas / vykdomas / neįvykdytas / n.d.)

2011

Pernelyg aukštas II antraštinės dalies perkėlimų lygis prieštarauja biudžeto metinio periodiškumo principui.

Vykdomas

2011

Buvo nustatytas itin didelis biudžetinių perskirstymų skaičius, kurių dauguma susitelkę metų pabaigoje (1). Šių biudžetinių perskirstymų pagrindimas buvo nepakankamas, nes nebuvo atliktas poreikių vertinimas. Ši situacija atspindi biudžeto planavimo ir programavimo trūkumus ir tai prieštarauja konkretumo principui.

Vykdomas

(atliktas perskirstymų pateisinimo požiūriu)

2011

Profesinio rengimo ir mokymo (PRM) (2) dotacijoms kasmet Centro skiriamos lėšos sudaro apie 1 milijoną eurų (3). Buvo reikšmingų vėlavimų uždarant 2010 m. dotacijas, nes naudos gavėjai per vėlai pateikė savo galutines veiklos ataskaitas. Pats Centras vėlavo patikrinti šias ataskaitas ir atlikti galutinius mokėjimus (4).

Užbaigtas


(1)  Iš viso buvo atlikti 77 biudžetiniai perskirstymai, kurie sudarė 1,5 milijono eurų. Iš jų 67 perskirstymai (1,3 milijono eurų) buvo atlikti 2011 m. lapkričio ir gruodžio mėn.

(2)  Centras teikia dotacijas Europos informacijos ir žinių tinklui („Refernet“), skirtas teikti informaciją apie valstybėse narėse, Norvegijoje ir Islandijoje taikomas nacionalines profesinio rengimo ir mokymo sistemas.

(3)  2011 ir 2010 m.: 0,9 milijono eurų

(4)  Vidutiniškai galutiniai mokėjimai vėlavo apie 50 dienų.


II PRIEDAS

Europos profesinio mokymo plėtros centras (Salonikai)

Kompetencija ir veikla

Sutartyje numatytos Sąjungos kompetencijos sritys

(Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 166 straipsnio 1 dalis)

Informacijos rinkimas

Sąjunga įgyvendina profesinio mokymo politiką, kuri remia ir papildo valstybių narių veiksmus, kartu pripažindama visišką valstybių narių atsakomybę už profesinio mokymo turinį ir organizavimą.

CEDEFOP kompetencijos sritys

(Tarybos reglamento (EEB) Nr. 337/75 2 ir 3 straipsniai)

Tikslai

Kaip Europos Sąjungos profesinio rengimo ir mokymo informacijos centras, Centras politiką formuojantiems asmenims, tyrėjams ir profesionalams teikia reikiamus duomenis apie dabartines tendencijas, sudarydamas jiems galimybę pagrįstai priimti sprendimus ir vykdyti veiksmus. Centras padeda Komisijai skatinti ir plėtoti profesinį rengimą ir mokymą Sąjungos lygmeniu.

Užduotys

kaupti atrinktą dokumentaciją ir atlikti duomenų analizę;

prisidėti prie tyrimų plėtros ir koordinavimo;

naudoti svarbią informaciją ir ją platinti;

skatinti ir remti bet kokį suderintą požiūrį į dalykus, susijusius su profesinio mokymo tobulinimu;

suteikti galimybę plačiajai visuomenei pareikšti savo nuomonę.

Valdymas

Administracinė valdyba

Sudėtis

Iš kiekvienos valstybės narės:

a)

po vieną narį, atstovaujantį vyriausybei;

b)

po vieną narį, atstovaujantį darbdavių organizacijoms;

c)

po vieną narį, atstovaujantį darbuotojų organizacijoms.

Iš Europos Komisijos: trys nariai.

A, b ir c punktuose nurodytus narius skiria Taryba. Komisija skiria jai atstovaujančius narius.

Europos lygmeniu veikiančių darbdavių organizacijų ir darbuotojų organizacijų koordinatoriai ir EEE šalių stebėtojai taip pat dalyvauja Administracinės valdybos ir Biuro posėdžiuose.

Pareigos

Tvirtinti biudžetą, vidutinės trukmės laikotarpio prioritetus (CEDEFOP daugiametis planavimas), darbo programą ir įvertinti ir analizuoti metinę veiklos ataskaitą ir metines finansines ataskaitas. Tvirtinti galutinį biudžetą ir personalo planą.

Biuras

Sudėtis

Administracinės valdybos pirmininkas ir trys pirmininko pavaduotojai, po vieną kiekvienos grupės koordinatorių ir vienas papildomas Komisijos atstovas.

Direktorius

Direktorių skiria Komisija iš Administracinės valdybos pateikto kandidatų sąrašo; jis / ji vadovauja Centrui ir įgyvendina Administracinės valdybos ir Biuro sprendimus.

Vidaus auditas

Europos Komisijos vidaus audito tarnyba (VAT).

Išorės auditas

Europos Audito Rūmai.

Biudžeto įvykdymą tvirtinanti institucija

Europos Parlamentas, veikiantis rekomendavus Tarybai.

2012 m. (2011 m.) Centrui skirti ištekliai

Galutinis biudžetas

19,22 (18,83) milijono eurų

Sąjungos įnašas (1): 97,6 % (97,5 %)

Darbuotojų skaičius 2012 m. gruodžio 31 d.

Personalo plane numatytos darbo vietos: 101 (101)

Užimtos darbo vietos: 98 (2) (97)

Kiti darbuotojai:

sutartininkai: 23 (3) (25)

komandiruoti nacionaliniai ekspertai: 3 (3)

Iš viso darbuotojų: 124 (125)

veiklos personalas: 90 (90)

administracinis personalas: 34 (35)

2012 m. veiklos rezultatai ir suteiktos paslaugos (2011 m.)

Politikos analizė ir ataskaitų teikimas

CEDEFOP’o ataskaita PRM politikos Europoje tendencijos 2010–2012 metais: pažanga siekiant Briugės komunikato tikslų išleista ir pristatyta profesinio mokymo generaliniams direktoriams Kipre. Centras pateikė naujausią informaciją apie PRM sistemas, taip pat naujienas apie iniciatyvas ir politikos pokyčius valstybėse narėse. Kai kurie „mėnesio statistiniai duomenys“ iš visos Europos buvo skirti įvertinti krizės poveikį. Siekdamas vykdyti Europos Komisijos prašymą teikti „Europos semestrui“ sistemingą PRM analizę pagal šalis, Centras peržiūrėjo savo darbo tikslus ir įdiegė visų šalių PRM stebėjimo punktus. Profesinio mokymo generalinio direktorato posėdžiams pirmininkaujant Danijai ir Kiprui jis parengė PRM ir įmonių bendradarbiavimo raidos apžvalgą ir apibendrinamąjį pranešimą apie lanksčias rengimo ir mokymo sistemas: mažinti kliūtis ir didinti galimybes.

Bendros europinės priemonės, kvalifikacijos ir mokymo rezultatai

Kartu su Europos Komisija (DG EAC) Centras koordinavo Europos kvalifikacijų sąrangos (EQF) patariamąją grupę ir parengė (prisidėjo parengiant) 23 informacinius pranešimus politiniams svarstymams pagrįsti. Apibendrinamasis pranešimas Kvalifikacijų sąrangos Europoje: skaidrumo ir kaitos priemonė, išleista profesinio mokymo generalinių direktorių susitikimui Kipre, kurioje apibendrinama CEDEFOP ketvirtoji metinė ataskaita dėl nacionalinių kvalifikacijų sąrangų (NQF) raidos. Centras taip pat išnagrinėjo dešimties šalių ataskaitas apie tai kaip jos susieja savo nacionalines kvalifikacijas su EQF. PMGD susitikime Kipre pristatyti trečiosios Europos profesinio mokymo kreditų sistemos (ECVET) stebėjimo ataskaitos rezultatai. Toliau buvo remiama EQAVET (Europos profesinio mokymo kokybės užtikrinimo orientacinė sistema).Europos jaunimas vis daugiau naudojosi Centro valdoma Europaso svetaine. Nuo jos įdiegimo buvo užregistruota beveik 60 milijonų apsilankymų (2012 m.: 14,8 milijono; 2011 m.: 12,9 milijono) ir naudotojai pateikė internetu 25 milijonus CV (2012 m.: 8,3 milijono; 2011 m.: 5,8 milijono). Paskelbta ir tarptautiniame seminare apsvarstyta studija Mokymo programų reforma Europoje: poveikis mokymo rezultatams. 2011–2012 m. CEDEFOP koordinavo 215 studijų vizitų 2 448 specialistams iš 33 šalių. Poveikio studijose pabrėžiamas aukštas (96 %) pasitenkinimo lygis.

Suaugusiųjų mokymasis ir persikvalifikavimas

Studija Suaugusiųjų mokymasis darbo vietoje: įgūdžių tobulinimas skatinant inovacijas įmonėse išleista šiuo klausimu surengtam seminarui. Siekdamas prisidėti prie Europos aktyvaus senėjimo metų, CEDEFOP Komisijos stažuočių tarnybos (DG EAC) konferencijos „Dar vienas žingsnis į ilgesnį gyvenimą“ surengė seminarą tvaraus įdarbinimo per mokymąsi tema. Jis taip pat išleido leidinį Darbas ir senėjimas – investavimo į senėjančią darbo jėgą nauda. Išleisti trys leidiniai tęstinio profesinio rengimo ir mokymo (CVET) finansavimo ir kiti stimulų temomis. Siekdamas paremti jaunimo integraciją į darbo rinką CEDEFOP prisidėjo prie Vokietijos iniciatyva surengto renginio, skirto pasirašyti bendradarbiavimo susitarimus su keletu šalių pagal „Europos gamybinės praktikos susivienijimo“ programą. Šis įnašas taip pat apėmė ataskaitoje Nuo rengimo prie darbo veiklos. Profesinio rengimo ir mokymo darbo rinkos rezultatai pateiktus įrodymus.

Įgūdžių analize

Centras pristatė savo paskutinę įgūdžių paklausos ir pasiūlos prognozę 2010–2020 metams apibendrinančiame pranešime „Europos įgūdžių problema. Atsilikimas nuo įgūdžių paklausos didina įgūdžių neatitikties riziką“ ir leidinyje „Būsima įgūdžių pasiūla ir paklausa Europoje. 2012 m. prognozė“. Centras prisidėjo prie ES įgūdžių panoramos ir išleido du leidinius apie žaliuosius įgūdžius. CEDEFOP parengė skyriaus apie įgūdžių neatitiktį projektą Komisijos ataskaitai Užimtumas ir socialinė raida Europoje 2012 m. Viename seminare buvo apsvarstyta ataskaita Įgūdžių neatitiktis: įmonės vaidmuo. Taip pat buvo paskelbtas apibendrinamasis pranešimas Įgūdžių atsilikimo prevencija. CEDEFOP suteikė ekspertų konsultacijas Salonikų miesto savivaldybės iniciatyvai sukurti regioninę įgūdžių poreikių išankstinio stebėjimo priemonę.

Organizacinis poveikis

Pagrindiniai veiklos rezultatų rodikliai rodo didelį organizacinį poveikį: paminėjimai 169 ES ir 68 tarptautiniuose politikos dokumentuose, kurių kai kurie iš esmės susiję su Centro darbo įnašais į 26 ES politikos dokumentus ir į 158 pirmininkavimo ir kitus ES lygmens renginius; Centras surengė 150 renginių; išleido 120 leidinių; parengė 525 straipsnius žiniasklaidai apie registruotą CEDEFOP darbą (+ 38 %); parsisiųsta 636 000 publikacijų (+ 33 %);415 paminėjimų mokslinėje literatūroje; žymus padidėjimas socialinėse medijose (+ 127 Feisbuke; + 170 Tviteryje). Taupant lėšas daugiausia dėmesio skirta bandomajam videokonferencijų ir Skaipo panaudojimui vykdant įdarbinimo procedūras ir interviu.

Daugiau informacijos pateikta www.cedefop.europa.eu (metinėje ataskaitoje ir 2012 m. metinėje veiklos ataskaitoje).

Šaltinis: Centro pateikta informacija.


(1)  

Pastaba:

Sąjungos įnašas apima Sąjungos subsidiją bei papildomą biudžetą (BRS, budget rectificatif et supplémentaire).

(2)  Tai apima 92 šiuo metu užimtas darbo vietas ir darbo pasiūlymus dėl 6 laisvų darbo vietų (pagal Daugiamečio personalo politikos plano metodą).

(3)  Tai apima 22 sutartininkus ir vieną paskelbtą darbo pasiūlymą.

Šaltinis: Centro pateikta informacija.


CENTRO ATSAKYMAI

11.

Vertindamas dotacijos paraiškas Centras atidžiai nagrinėja pasiūlymus ir išlaidų sąmatas. Vykdant patikrą kruopščiai vertinama būsimų veiklos rezultatų kokybė ir išbaigtumas.

Atsižvelgdamas į Audito Rūmų pastabas, nuo šių metų Centras remsis ne tik audito sertifikatais, bet ir išsamiai tikrins trijose atsitiktinai pasirinktose dokumentacijose, kuriose numatyta skirti 26–29 dotacijas, nurodytas išlaidas darbuotojams ir laiko apskaitos dokumentus.

12.

Atsižvelgdami į pastabą dėl 2 antraštinės dalies perkėlimų, dar kartą patvirtiname savo pasiryžimą sumažinti perkeliamas sumas.

13.

Reikia pabrėžti, kad nors Centras ir padeda pirminės atrankos komisijai, jis neturi jokios įtakos atrankos procedūrai ir pirminės atrankos komisijos arba Komisijos sprendimams.

Patirtis rodo, kad komisijų nariai supranta būtinybę vengti interesų konfliktų, tačiau atsižvelgdami į Audito Rūmų pastabą, pirminės atrankos komisijos nariai pasirašė oficialias deklaracijas.


Top