Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62013TN0451

Byla T-451/13: 2013 m. rugpjūčio 14 d. pareikštas ieškinys byloje Syngenta Crop Protection ir kt. prieš Komisiją

Information about publishing Official Journal not found, p. 40–41 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)
Information about publishing Official Journal not found, p. 38–39 (HR)

9.11.2013   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 325/40


2013 m. rugpjūčio 14 d. pareikštas ieškinys byloje Syngenta Crop Protection ir kt. prieš Komisiją

(Byla T-451/13)

2013/C 325/68

Proceso kalba: anglų

Šalys

Ieškovės: Syngenta Crop Protection AG (Bazelis, Šveicarija); Syngenta Crop Protection (Briuselis, Belgija); Syngenta Bulgaria (Sofija, Bulgarija); Syngenta Czech s.r.o. (Praha, Čekijos Respublika); Syngenta Crop Protection A/S (Kopenhaga, Danija); Syngenta France SAS (Sen Soveras, Prancūzija); Syngenta Agro GmbH (Maintalis, Vokietija); Syngenta Hellas AEBE — Proïonta Fytoprostasias & Sporoi (Anusa Atika, Graikija); Syngenta Növényvédelmi kft (Budapeštas, Vengrija), Syngenta Crop Protection SpA (Milanas, Italija); Syngenta Crop Protection BV (Rozendalis, Nyderlandai); Syngenta Polska sp. z o.o. (Varšuva, Lenkija); Syngenta Agro Srl (Bukareštas, Rumunija); Syngenta Slovakia s.r.o. (Bratislava, Slovakija); Syngenta Agro, SA (Madridas, Ispanija); Syngenta UK Ltd (Kembridžas, Jungtinė Karalystė), atstovaujamos D. Waelbroeck, solisitoriaus D. Slater ir I. Antypas

Atsakovės: Europos Komisija ir Europos Sąjunga, atstovaujama Europos Komisijos

Reikalavimai

Ieškovės Bendrojo Teismo prašo:

panaikinti visą Komisijos įgyvendinimo reglamentą (ES) Nr. 485/2013 (toliau – ginčijamas reglamentas) arba subsidiariai panaikinti ginčijamą reglamentą tiek, kiek juo nustatomi apribojimai, susiję su tiametoksamu, juo apdorotomis sėklomis ir kitais produktais, kurių sudėtyje yra tiametoksamo,

priteisti iš ES, atstovaujamos Komisijos, visą žalos, kurią patyrė ieškovės dėl to, kad Komisija nevykdė jai pagal teisės aktus tenkančių pareigų, įskaitant ir delspinigius, atlyginimą,

priteisti iš Komisijos visas su nagrinėjama byla susijusias bylinėjimosi išlaidas.

Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

Grįsdamos ieškinį ieškovės remiasi trimis pagrindais.

1.

Pirmasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad ginčijamu reglamentu, kiek tai susiję su tiametoksamu, nustatyti apribojimai, kurie neapgrįsti jokiais mokslo įrodymais ir juo nesilaikyta tinkamos procedūros principo, pažeidžiant Reglamento Nr. 1107/2009 (1) 4 straipsnį, 12 straipsnio 2 dalį, 21 ir 49 straipsnius ir II priedą, ir pažeisti teisinio saugumo ir teisės į gynybą principai. Konkrečiai kalbant, Europos maisto saugos tarnybos atliktas tyrimas ir vėliau nustatyti apribojimai nepagrįsti jokių nauju mokslo įrodymu, kuris rodytų grėsmės riziką; taip pat juos nustatant neatsižvelgta į daugybę mokslo aplinkybių, padaryta materialių klaidų, susijusių su pagrindiniais veiksniais, ir nepagrįsti jokia patvirtinta rizikos įvertinimo metodologija. Be to, Europos maisto saugos tarnyba nenustatė jokios rizikos bičių kolonijų išgyvenimui ir nepateikė jokios neigiamos išvados, kuri būtų pagrįsta realia vietoje atliktais tyrimais. Ribojančių priemonių tyrimo ir priėmimo procesas buvo taip paskubintas, kad negalėjo būti atlikti išsamūs mokslo tyrimai ir suinteresuotosioms šalims nesuteikta jokia galimybė adekvačiai dalyvauti.

2.

Antrasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad ginčijamu reglamentu nustatyti neproporcingi ir diskriminuojantys tiametoksamo apribojimai, pagrįsti vien hipotetine rizika ir neatlikus išsamaus mokslinio įvertinimo, nei poveikio tyrimo, taip pažeidžiant atsargumo principą ir proporcingumo principą.

3.

Trečiasis ieškinio pagrindas, susijęs su tuo, kad ginčijamas reglamentas priimtas pažeidžiant gero administravimo principą ir rūpestingumo pareigą, nes Europos maisto saugos tarnybai buvo suteikti nepagrįsti įgaliojimai ir pagreitinta procedūra, o tai suinteresuotosioms šalims neleido adekvačiai joje dalyvauti, taip pat nebuvo atsižvelgta į svarbias mokslo aplinkybes ir neatliktas joks poveikio tyrimas.


(1)  2009 m. spalio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1107/2009 dėl augalų apsaugos produktų pateikimo į rinką ir panaikinantis Tarybos direktyvas 79/117/EEB ir 91/414/EEB (OL L 309, p. 1).


Top