Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52011XC1015(08)

    Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

    OL C 304, 2011 10 15, p. 23–25 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    15.10.2011   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 304/23


    Paraiškos paskelbimas pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos 6 straipsnio 2 dalį

    2011/C 304/12

    Šiuo paskelbimu suteikiama teisė pareikšti prieštaravimą paraiškai pagal Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 (1) 7 straipsnį. Prieštaravimo pareiškimai Komisijai turi būti pateikti per šešis mėnesius nuo paraiškos paskelbimo.

    BENDRASIS DOKUMENTAS

    TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006

    „UVA DI PUGLIA“

    EB Nr.: IT-PGI-0005-0653-11.10.2007

    SGN ( X ) SKVN ( )

    1.   Pavadinimas:

    „Uva di Puglia“

    2.   Valstybė narė arba trečioji šalis:

    Italija

    3.   Žemės ūkio produkto arba maisto produkto aprašymas:

    3.1.   Produkto rūšis:

    1.6 klasė.

    Vaisiai, daržovės ir grūdai, švieži arba perdirbti.

    3.2.   Produkto, kuriam taikomas 1 punkte nurodytas pavadinimas, aprašymas:

    SGN „Uva di Puglia“ taikoma Italia b., Victoria b., Regina b., Michele Palieri n. ir Red Globe rs. veislių aukščiausios (extra) ir pirmos klasės valgomosioms vynuogėms, išaugintoms 4 punkte nustatytoje vietovėje.

    Vartoti pateikiamos valgomosios vynuogės pasižymi šiomis savybėmis: kekių svoris – ne mažesnis kaip 300 g; Victoria veislės uogų dydis (skersmuo) – ne mažesnis kaip 21 mm, Regina – ne mažesnis kaip 15 mm, o Italia, Michele Palieri ir Red globe – ne mažesnis kaip 22 mm; Italia, Regina ir Victoria veislių vynuogių spalva – šiaudų atspalvio šviesiai geltona, Michele Palieri – aksominė ryškiai juoda, o Red Globe – auksinio atspalvio rožinė; Italia, Regina ir Red Globe uogų sulčių vertė – ne mažesnė kaip 14 °Brix, o Victoria ir Michele Palieri – ne mažesnė kaip 13 °Brix. Visų veislių vynuogių bendras °Brix ir rūgštingumo santykio koeficientas turi būti ne mažesnis kaip 22.

    3.3.   Žaliavos (taikoma tik apdorotiems produktams):

    3.4.   Pašarai (taikoma tik gyvūninės kilmės produktams):

    3.5.   Specialūs gamybos veiksmai, atliktini nustatytoje geografinėje vietovėje:

    Visi „Uva di Puglia“ auginimo ir derliaus nuėmimo veiksmai turi būti atliekami 4 punkte nustatytoje geografinėje gamybos vietovėje.

    3.6.   Specialios pjaustymo, trynimo, pakavimo ir kt. taisyklės:

    Kiekviena pakuotė turi būti užplombuota (naudojant tinklelį, plėvelę, uždedant apsauginius lipdukus ant permatomos ir akytos taros ir maišelių). Naudojamos šios pakuotės: 5 kg gryno svorio vynuogių dėžutė, kuri gali būti kartoninė, medinė, fanerinė arba plastikinė; 2, 2,5, 3 kg gryno svorio vynuogių kartoninė dėžutė; 2, 1,5, 1, 0,75, 0,5 kg gryno svorio vynuogių krepšeliai iš polipropileno arba polietilentereftalato, sudėti į plastikinę, medinę arba kartoninę tarą; 0,5, 1 kg gryno svorio vynuogių maišeliai iš polietilentereftalato, sudėti į plastikinę, medinę arba kartoninę tarą. Pakuojama tik 4 punkte nurodytoje vietovėje, kad dėl vežimo ir pernelyg didelio operacijų skaičiaus uogos nebūtų pažeistos ir nepakistų jų spalva. Valgomosios vynuogės turi būti taip supakuotos, kad būtų užtikrinta tinkama produkto apsauga.

    3.7.   Specialios ženklinimo etiketėmis taisyklės:

    Kiekviena pakuotė turi būti paženklinta etikete, kurioje be nuorodos logotipo ir grafinio Bendrijos simbolio toje pačioje pusėje įskaitomais, iš išorės matomais ir nenutrinamais rašmenimis pateikiamos šios nuorodos: vynuogių augintojo ir pakuotojo pavardė, vardas ar pavadinimas ir adresas arba simbolis ar identifikacinis kodas, taip pat susijusios įstatymais nustatytos nuorodos ir duomenys.

    Logotipe būtina išlaikyti rašmenų dydžio proporcijas, kaip pateikiama vaizduojamame ženkle.

    Tačiau, laikantis proporcijų, gali būti naudojamas įvairaus dydžio logotipas.

    SGN nuorodos logotipas pateikiamas ant įvairaus skersmens lipdukų arba lipnių etikečių.

    Image

    4.   Glaustas geografinės vietovės apibūdinimas:

    „Uva di Puglia“ auginimo vietovė apima visas Bario, Barletos-Andrijos-Tranio, Brindizio, Fodžos, Taranto ir Lečės provincijų komunų teritorijas, esančias žemiau kaip 330 m virš jūros lygio.

    5.   Ryšys su geografine vietove:

    5.1.   Geografinės vietovės ypatumai:

    „Uva di Puglia“ auginimo vietovė pasižymi puikiomis dirvos ir klimato sąlygomis produktui auginti: vidutinio kietumo geros struktūros dirvožemiuose, gerai aprūpintuose karbonatais ir aktyviosiomis klintimis, gausu kalio, kalcio ir magnio. Palankūs Adrijos jūros ir Murdžos kalvos vėjai lemia švelnų klimatą net ir žiemą. Pavasarį ir vasarą iškrentantis mažas kritulių kiekis, kuris papildomas drėkinimu, didelis teritorijai tenkantis šviesos kiekis ir nestiprūs vėjai labai tinka šviesiamėgėms vynuogėms. Produkto kokybines savybes sustiprina Apulijos regiono ūkininkų specializacija – vynuogių auginimas, tvarkymas ir pakavimas, – paveldima iš kartos į kartą ir nepakitusi iki mūsų dienų.

    5.2.   Produkto ypatumai:

    „Uva di Puglia“ geras vardas susijęs su dideliu pasisekimu auginant ir eksportuojant produktą, dėl šios priežasties nuoroda dažnai minima knygose, tyrimų darbuose ir specializuotų žurnalų straipsniuose. „Uva di Puglia“ daugiausia auginamos Italijoje ir eksportuojamos į užsienį. „Uva di Puglia“ pirmauja savo kekių grožiu ir vienodumu, ryškios spalvos odele ir uogų traškumu – savybėmis, kurios priklauso nuo vietovės tinkamumo vynuogėms auginti ir aukšto ūkininkų specializacijos lygio.

    5.3.   Priežastinis geografinės vietovės ir produkto, kuriam suteikta SKVN, kokybės ar savybių arba geografinės vietovės ir kurios nors produkto, kuriam suteikta SGN, savybės, gero vardo ar kitos ypatybės ryšys:

    „Uva di Puglia“ gerą vardą reikia vertinti atsižvelgiant į istorinį-socialinį kontekstą. Šios vynuogės pirmą kartą paminėtos 19 a. pabaigoje. Nors tais laikais ilga kelionių trukmė ir greitas produkto gedimas buvo pagrindiniai veiksniai, ribojantys eksportą, „Uva di Puglia“, skirtingai nuo kitų vynuogių, geriau išlaikydavo savo savybes, todėl galėjo puikios būklės pasiekti ir užsienio valstybių, pavyzdžiui, Vokietijos, turgus. Šiuo atžvilgiu būtina prisiminti vieną iš pradininkų, Sergio Musci, kuris 1869 m. išsiuntė pirmąsias Apulijos valgomųjų vynuogių siuntas iš Bišeljė (Bario) į Milaną, Turiną ir Boloniją, ir riterį Francesco De Villagomezą, kilusį taip pat iš Bišeljė, kuris 1880 m. valgomųjų vynuogių siuntas pradėjo siųsti iš Apulijos į Vokietiją.

    Ilgainiui „Uva di Puglia“ auginimas laipsniškai plėtėsi, kartu didėjo ir jų eksportas, kaip patvirtino Užsienio prekybos institutas (ital. Istituto per il Commercio Estero – I.C.E.), dėl to šios vynuogės tapo tipine savo auginimo teritorijos išraiška tarptautinėse rinkose. Jau nuo penktojo 20 a. dešimtmečio iš vietovių, tinkamų auginti „Uva di Puglia“, siuntos kasdien buvo vežamos šimtais geležinkelio vagonų. 1975 m. „Uva di Puglia“ eksportas sudarė 62,4 proc. visos užsieniui skirtos Italijos valgomųjų vynuogių produkcijos, 1980 m. – 52,7 proc., o 1985 m. – 74,1 proc. Būtent dėl didelio pasisekimo auginant ir eksportuojant produktą, „Uva di Puglia“ ne kartą minima knygose, tyrimų darbuose ir specializuotų žurnalų straipsniuose. Įdomios iliustracijos pateiktos 1979 m. Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (angl. Organization for Economic Co-operation and Development – OECD) išleistame „Tarptautinio vaisių ir daržovių standartizavimo“ (angl. International Standartisation of fruit and vegetable) serijos tome „Valgomosios vynuogės“ (angl. Table Grapes). Šio tomo iliustracijose vaizduojamos vynuogių pripildytos dėžutės, ant kurių – aiškios nuorodos į Apuliją.

    Pasisekimas auginant ir eksportuojant produktą savo ruožtu liudija puikią geografinės vietovės išskirtinio tinkamumo vynuogėms auginti ir ūkininkų specializacijos sąveiką, dėl kurios pasiekiama aukščiausia kokybė, vis labiau vertinama nacionalinių ir užsienio vartotojų. Aiškios nuorodos į teritorijos tinkamumą ir valgomųjų vynuogių augintojų specializaciją aptinkamos nuo 20 a. pradžios. 1914 m. Vivarelli, apžvelgdamas Apulijos situaciją, pažymėjo šio regiono ypatingą klimato, dirvos ir vynuogių augintojų, „kurie suprato, jog būtina neapleisti specialios auginimo priežiūros…“, elgesio tinkamumą. Ši priežiūra teikiama dar ir šiandien, kruopščiai ir atidžiai rankomis tvarkant daigus ir kekes, išlaisvinant juos nuo lapų ir ūglių, formuojant daigus taip, kad gautų pakankamai šviesos, ir atliekant visus veiksmus, kurie padeda vynuogėms augti, pasiekti optimalią brandą, geriau išsilaikyti laikui bėgant ir sumažina kriptogamų ligų tikimybę. Todėl istorinę „Uva di Puglia“ svarbą įtvirtina ne tik vis auganti paklausa nacionalinėse ir užsienio rinkose, bet ir ūkio subjektų iš kitų auginimo regionų pripažinimas.

    Nuoroda į paskelbtą specifikaciją:

    (Reglamento (EB) Nr. 510/2006 5 straipsnio 7 dalis)

    Visą produkto specifikacijos tekstą galima rasti internete adresu:

    http://www.politicheagricole.it/flex/cm/pages/ServeBLOB.php/L/IT/IDPagina/3335

    arba

    tiesiogiai Žemės ūkio, maisto produktų ir miškininkystės ministerijos svetainėje (http://www.politicheagricole.it), ekrano viršutiniame dešiniajame kampe spustelėjus nuorodą „Qualità e sicurezza“ (Kokybė ir sauga), po to – „Disciplinari di Produzione all'esame dell'UE“ (ES nagrinėjamos specifikacijos).


    (1)  OL L 93, 2006 3 31, p. 12.


    Top