Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 32011Y0224(01)

2011 m. sausio 20 d. Europos sisteminės rizikos valdybos sprendimas, kuriuo patvirtinamos Europos sisteminės rizikos valdybos darbo tvarkos taisyklės (ESRV/2011/1)

OL C 58, 2011 2 24, p. 4–10 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

Šis dokumentas paskelbtas specialiajame (-iuosiuose) leidime (-uose) (HR)

Legal status of the document In force: This act has been changed. Current consolidated version: 24/03/2020

24.2.2011   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 58/4


EUROPOS SISTEMINĖS RIZIKOS VALDYBOS SPRENDIMAS

2011 m. sausio 20 d.

kuriuo patvirtinamos Europos sisteminės rizikos valdybos darbo tvarkos taisyklės

(ESRV/2011/1)

2011/C 58/04

EUROPOS SISTEMINĖS RIZIKOS VALDYBOS BENDROJI VALDYBA,

atsižvelgdama į 2010 m. lapkričio 24 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) Nr. 1092/2010 dėl Europos Sąjungos finansų sistemos makrolygio rizikos ribojimo priežiūros ir Europos sisteminės rizikos valdybos įsteigimo (1), ypač į jo 6 straipsnio 4 dalį,

atsižvelgdama į 2010 m. lapkričio 17 d. Tarybos reglamentą (ES) Nr. 1096/2010, kuriuo Europos centriniam bankui pavedami konkretūs uždaviniai, susiję su Europos sisteminės rizikos valdybos veikla (2),

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

1 straipsnis

Apibrėžtys

Šios Darbo tvarkos taisyklės papildo Reglamentą (ES) Nr. 1092/2010, skaitomą kartu su Reglamentu (ES) Nr. 1096/2010. Šiose Darbo tvarkos taisyklėse naudojamos sąvokos turi tą pačią reikšmę kaip ir Reglamente (ES) Nr. 1092/2010 bei Reglamente (ES) Nr. 1096/2010.

1   ANTRAŠTINĖ DALIS

ORGANIZACIJA

I   SKYRIUS

Bendroji valdyba

2 straipsnis

Bendrosios valdybos posėdžiai

1.   ESRV pirmininkui pasiūlius, Bendroji valdyba nustato savo eilinių posėdžių datas. Bendrosios valdybos eiliniai posėdžiai paprastai vyksta pagal tvarkaraštį, Bendrosios valdybos nustatytą likus pakankamai laiko iki kiekvienų kalendorinių metų pradžios. Metų bėgyje į kalendorių gali būti įtraukti papildomi eiliniai posėdžiai.

2.   Vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 9 straipsnio 1 dalimi, neeiliniai posėdžiai gali būti rengiami pirmininko arba ne mažiau kaip vieno trečdalio balsavimo teisę turinčių Bendrosios valdybos narių prašymu. Paprastai pirmininkas šaukia neeilinius posėdžius mažiausiai prieš dvi kalendorines dienas, išskyrus telekonferencijos būdu vykdomus posėdžius, kurie gali būti šaukiami prieš vieną dieną.

3.   Bendrosios valdybos posėdžiai gali būti vykdomi telekonferencijos būdu, išskyrus kai: i) ne mažiau kaip penki balsavimo teisę turintys Bendrosios valdybos nariai prieštarauja telekonferencijos būdui eiliniuose posėdžiuose; arba ii) ne mažiau kaip 10 balsavimo teisę turinčių Bendrosios valdybos narių prieštarauja telekonferencijos būdui neeiliniuose posėdžiuose.

3 straipsnis

Narystė

1.   Kompetentingos nacionalinės priežiūros institucijos praneša ESRV sekretoriatui savo atitinkamų aukšto lygio atstovų arba, kai taikytina, bendrų atstovų, kuriuos kompetentingos nacionalinės priežiūros institucijos paskyrė balsavimo teisės neturinčiais Bendrosios valdybos nariais, vardus ir pavardes ir nurodo, kurioms nacionalinėms priežiūros institucijoms jie priklauso.

2.   ESRV sekretoriatas sudaro ir atnaujina kompetentingų nacionalinių priežiūros institucijų ir jų atstovų Bendrojoje valdyboje sąrašą. Apie bet kokį šio sąrašo pasikeitimą pranešama ESRV sekretoriatui.

4 straipsnis

Dalyvavimas Bendrosios valdybos posėdžiuose

1.   Išskyrus Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 9 straipsnio 4 ir 5 dalyse numatytus atvejus, Bendrosios valdybos posėdžiuose gali dalyvauti tik Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 6 straipsnio 1 ir 2 dalyse paminėti nariai.

2.   Be balsavimo teisę turinčių narių ir Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininko, prie pagrindinio stalo gali sėdėti tik po vieną aukšto lygio atstovą iš nacionalinių priežiūros institucijų nuo kiekvienos valstybės narės, diskutuojant dėl klausimų, kuriems jie buvo paskirti kaip nacionaliniai atstovai; kiti nacionalinių priežiūros institucijų atstovai dalyvauja kaip stebėtojai. Jei nėra bendro atstovo, paskirtieji nacionalinių priežiūros institucijų atstovai susisiekia tarpusavyje ir likus ne mažiau kaip penkioms kalendorinėms dienoms iki Bendrosios valdybos posėdžio praneša ESRV sekretoriatui, kuriuos Bendrosios valdybos posėdžio darbotvarkės klausimus svarstant jie dalyvaus. Kai klausimai patenka į dviejų ar daugiau nacionalinių priežiūros institucijų kompetencijos sritį, jos turi atskirai susitarti, kaip įgyvendins Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 6 straipsnio 3 dalyje numatytą rotacijos taisyklę. Nacionalinėms priežiūros institucijoms nesusitarus dėl rotacijos taisyklės įgyvendinimo, ESRV narys iš atitinkamos valstybės narės nacionalinio centrinio banko prieš kiekvieną posėdį nusprendžia, kuris atstovas turėtų sėdėti prie pagrindinio stalo svarstant atitinkamą klausimą, ir apie tai praneša atstovams.

3.   Negalintis dalyvauti narys gali raštu vietoj savęs paskirti asmenį, kuris dalyvaus posėdyje be balsavimo teisės. Pakaitiniai asmenys gali būti paskirti dalyvauti posėdyje su balsavimo teise, jei pareigas einantys ESRV nariai pagrindė savo negalėjimą dalyvauti posėdžiuose tris mėnesius. Apie pakaitinio arba laikinai narį pakeičiančio asmens paskyrimą ir lydinčio asmens dalyvavimą ESRV sekretoriatui pranešama raštu, iki posėdžio likus pakankamai laiko. Nesant pirmininko, Bendrajai valdybai pirmininkauja pirmasis pirmininko pavaduotojas. Nesant jų abiejų, pirmininkauja antrasis pirmininko pavaduotojas. Patariamojo mokslinio komiteto pirmininkas ir abu jo pavaduotojai paskiria juos pakeičiančius arba vietoj jų dalyvaujančius asmenis iš Patariamojo mokslinio komiteto narių. Patariamojo techninio komiteto pirmininko pavaduotojas yra Patariamojo techninio komiteto pirmininką pakeičiantis ar vietoj jo dalyvaujantis asmuo.

4.   Bendrosios valdybos narį, pakaitinį arba laikinai jį pakeičiantį asmenį gali lydėti vienas asmuo. Posėdis transliuojamas atskirame tokiems lydintiems asmenims skirtame posėdžių kambaryje.

5.   ESRV sekretoriato vadovas padeda ESRV pirmininkui vesti posėdį ir organizuoti balsavimą.

6.   Prireikus ir su sąlyga, kad bus laikomasi konfidencialumo reikalavimų, Bendrosios valdybos pirmininkui ar kitiems jos nariams pasiūlius, ESRV pirmininkas gali konkretiems darbotvarkės klausimams svarstyti ad hoc pagrindu pakviesti kitus asmenis.

5 straipsnis

Bendrosios valdybos posėdžių organizavimas

1.   ESRV pirmininkas sudaro preliminarią Bendrosios valdybos eilinio posėdžio darbotvarkę ir kartu su susijusiais dokumentais teikia ją Valdymo komitetui susipažinti likus ne mažiau kaip aštuonioms kalendorinėms dienoms iki Valdymo komiteto posėdžio. Po to, likus ne mažiau kaip 10 kalendorinių dienų iki Bendrosios valdybos posėdžio, pirmininkas pateikia išankstinę darbotvarkę kartu su susijusiais dokumentais Bendrosios valdybos nariams.

2.   Pirmininkui ar bet kuriam kitam Bendrosios valdybos nariui pasiūlius, Bendroji valdyba gali nuspręsti iš išankstinės darbotvarkės išbraukti arba į ją įtraukti klausimus. Tokiame pasiūlyme nurodomos jį pagrindžiančios priežastys, ir apie jį pranešama visiems Bendrosios valdybos nariams. Kiekvieno posėdžio pradžioje Bendroji valdyba, ESRV pirmininkui pasiūlius, patvirtina darbotvarkę. Jeigu susiję dokumentai nebuvo tinkamu laiku pateikti Bendrosios valdybos nariams, ESRV pirmininko arba ne mažiau kaip penkių Bendrosios valdybos narių prašymu klausimas taip pat išbraukiamas iš darbotvarkės.

3.   ESRV sekretoriato vadovas parengia Bendrosios valdybos posėdžio protokolo projektą. Protokole taip pat nurodoma, kokie dokumentai buvo pateikti Bendrajai valdybai, surašomi Bendrosios valdybos priimti sprendimai ir (ar) padarytos išvados, pateikiamas dalyvių sąrašas.

4.   Ne vėliau kaip praėjus dviems savaitėms po posėdžio arba, jei tai neįmanoma, kitame posėdyje, ESRV pirmininkas pateikia protokolo projektą Bendrosios valdybos nariams, kad šie rašytinės procedūros būdu pateiktų jam pastabas ir jį patvirtinų. Kai protokolas patvirtinamas, jį pasirašo ESRV pirmininkas.

5.   Bendrosios valdybos posėdžiai yra konfidencialūs.

6.   Bendrosios valdybos neeilinio posėdžio atveju šių Taisyklių 4 straipsnio 2 dalyje ir 5 straipsnio 1 dalyje nurodyti terminai gali būti sutrumpinti.

6 straipsnis

Bendrosios valdybos balsavimo tvarka

1.   Bendroji valdyba balsuoja ESRV pirmininko prašymu. Pirmininkas taip pat inicijuoja balsavimo procedūrą bet kurio balsavimo teisę turinčio Bendrosios valdybos nario prašymu.

2.   Vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 10 straipsnio 4 dalimi, kad Bendroji valdyba galėtų balsuoti, reikalingas dviejų trečdalių balsavimo teisę turinčių narių kvorumas. Jeigu kvorumo nėra, ESRV pirmininkas gali sušaukti neeilinį posėdį, kuriame sprendimai gali būti priimami esant vieno trečdalio balsų kvorumui; taikoma 2 straipsnio 2 dalis.

3.   ESRV pirmininkas gali inicijuoti slaptą balsavimą, jei to paprašo bent penki balsavimo teisę turintys Bendrosios valdybos nariai. Slaptai balsuojama visais atvejais, jei Bendroji valdyba balsuoja dėl asmenų.

4.   Sprendimai taip pat gali būti priimami rašytinės procedūros būdu, išskyrus tuos atvejus, kai tam prieštarauja ne mažiau kaip penki balsavimo teisę turintys Bendrosios valdybos nariai. Reikalavimai rašytinei procedūrai: i) kiekvienam balsavimo teisę turinčiam Bendrosios valdybos nariui paprastai turi būti suteikiamos ne mažiau kaip penkios darbo dienos svarstymui; ii) kiekvienas balsavimo teisę turintis Bendrosios valdybos narys ar jo pakaitinis asmuo, kaip nustatyta Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 9 straipsnio 3 dalyje, turi asmeniškai pasirašyti; ir iii) apie kiekvieną tokį sprendimą padaromas įrašas kito Bendrosios valdybos posėdžio protokole.

II   SKYRIUS

Pirmasis pirmininko pavaduotojas

7 straipsnis

Pirmojo pirmininko pavaduotojo rinkimai

Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 5 straipsnio 2 dalyje numatyti ESRV pirmininko pirmojo pavaduotojo rinkimai vyksta taip:

a)

rinkėjai yra Europos centrinio banko (ECB) bendrosios tarybos nariai ad personam;

b)

ESRV pirmininkas, kaip ECB primininkas, pakviečia ECB bendrosios tarybos narius į rinkiminį posėdį, pranešdamas apie jį ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų. Pirmininkas taip pat pakviečia ECB bendrosios tarybos narius pareikšti interesą. ECB bendrosios tarybos sekretorius ad hoc pagrindu veikia kaip rinkėjų sekretorius;

c)

ESRV pirmininkas pateikia rinkėjams kandidatų tapti pirmuoju pirmininko pavaduotoju sąrašą, sudarytą remiantis iki rinkiminio posėdžio pradžios gautais pareiškimais apie interesą;

d)

pirmasis pirmininko pavaduotojas renkamas slaptu balsavimu. Jei yra tik vienas kandidatas, pirmasis pirmininko pavaduotojas išrenkamas paprasta balsavusiųjų balsų dauguma. Jei yra daugiau nei vienas kandidatas, ESRV pirmininkas slaptus balsavimus rengia vieną po kito. Jei per pirmąjį balsavimą nė vienas iš kandidatų nesurenka paprastos balsavusiųjų balsų daugumos, per antrąjį balsavimą balsuojama dėl dviejų daugiausiai balsų gavusių kandidatų. Jei antrąją vietą dalinasi vienodai balsų surinkę kandidatai, jie visi turi teisę dalyvauti antrajame balsavime;

e)

jei per antrąjį balsavimą nė vienas kandidatas nesurenka paprastos balsavusiųjų balsų daugumos, išrenkamas daugiausiai balsų surinkęs kandidatas.

III   SKYRIUS

Valdymo komitetas

8 straipsnis

Narystė

1.   Bendrosios valdybos nariai, kurie yra ECB bendrosios tarybos nariai, išskyrus ESRV pirmininką, ESRV pirmininko pirmąjį pavaduotoją ir ECB pirmininko pavaduotoją, yra tinkami kandidatai renkant keturis Valdymo komiteto narius, nurodytus Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 11 straipsnio 1 dalies c punkte.

2.   Atsižvelgdami į rinkimų metu euro zonoje ir ne euro zonoje esančių valstybių narių skaičių, rinkėjai, kurie yra Bendrosios valdybos nariai, taip pat esantys ECB bendrosios tarybos nariais, atitinkamai nustato Valdymo komiteto narių, nurodytų Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 11 straipsnio 1 dalies c punkte, skaičių. Šiuo tikslu rinkėjai suapvalina skaičių iki artimiausio didesnio ar mažesnio sveiko skaičiaus.

3.   Atsižvelgdamas į minėtą Bendrosios valdybos sprendimą, ne vėliau kaip likus 15 kalendorinių dienų iki rinkimų ESRV pirmininkas pakviečia tinkamus kandidatus pareikšti interesą. ESRV pirmininkas pateikia Bendrajai valdybai kandidatų sąrašą, sudarytą remiantis iki rinkiminio posėdžio pradžios gautais pareiškimais apie interesą.

4.   Pirmininkas surengia vieną ar daugiau slaptų balsavimų, per kuriuos daugiausia balsų gavę tinkami kandidatai išrenkami vadovaujantis 2 dalyje reikalaujamu santykiu. Lygybės atveju balsavimai rengiami vienas po kito. Balsuodami Bendrosios valdybos nariai, kurie yra ECB bendrosios tarybos nariai, turėtų siekti užtikrinti, kad valstybėms narėms būtų atstovaujama proporcingai.

5.   Kiekvienam iš keturių narių, nurodytų 1 dalyje, išrinkti, reikalinga paprasta Bendrosios valdybos posėdyje dalyvaujančių Bendrosios valdybos narių, kurie yra ECB bendrosios tarybos nariai, balsų dauguma.

9 straipsnis

Valdymo komiteto posėdžių organizavimas

1.   Valdymo komiteto posėdžiams pirmininkauja ESRV pirmininkas.

2.   Pirmininko siūlymu Valdymo komitetas nusprendžia dėl savo posėdžių datų. Eiliniai posėdžiai paprastai vyksta per keturių savaičių laikotarpį prieš Bendrosios valdybos posėdį.

3.   Posėdžiai gali būti vykdomi ir telekonferencijos būdu, išskyrus kai: i) ne mažiau kaip du Valdymo komiteto nariai prieštarauja telekonferencijos būdui eiliniuose posėdžiuose; arba ii) ne mažiau kaip penki Valdymo komiteto nariai prieštarauja telekonferencijos būdui neeiliniuose posėdžiuose.

4.   Prireikus ir su sąlyga, kad bus laikomasi konfidencialumo reikalavimų, Valdymo komiteto pirmininkui ar kitiems jo nariams pasiūlius, Valdymo komiteto pirmininkas gali pakviesti kitus asmenis dalyvauti komiteto posėdžiuose.

5.   Posėdyje negalintis dalyvauti Valdymo komiteto narys gali raštu paskirti pakaitinį asmenį. Patariamojo mokslinio komiteto pirmininką paprastai pakeičia vienas iš dviejų Patariamojo mokslinio komiteto pirmininko pavaduotojų. Patariamojo techninio komiteto pirmininko pavaduotojas yra Patariamojo techninio komiteto pirmininko pakaitinis asmuo. ESRV sekretoriato vadovui apie šiuos pokyčius pranešama raštu, iki Valdymo komiteto posėdžio likus pakankamai laiko.

10 straipsnis

Darbotvarkė ir posėdžio medžiaga

1.   Kiekvieno Valdymo komiteto posėdžio darbotvarkę pasiūlo ESRV pirmininkas, o posėdžio pradžioje ją patvirtina Valdymo komitetas. ESRV pirmininkas sudaro išankstinę darbotvarkę ir paprastai siunčia ją kartu su susijusiais dokumentais Valdymo komiteto nariams likus ne mažiau kaip 10 kalendorinių dienų iki posėdžio. Visi Valdymo komiteto nariai gali pirmininkui siūlyti klausimus ir dokumentus, kuriuos turėtų svarstyti Valdymo komitetas.

2.   Valdymo komitetas iš anksto išnagrinėja Bendrosios valdybos posėdžio preliminarios darbotvarkės klausimus ir susijusius dokumentus. Valdymo komitetas užtikrina, kad būtų parengta medžiaga Bendrajai valdybai ir, prireikus, pasiūlo pasirinkimo variantus arba sprendimus. Valdymo komitetas nuolat teikia ataskaitas Bendrajai valdybai apie ESRV veiklos raidą.

3.   ESRV sekretoriato vadovas parengia Valdymo komiteto posėdžių santraukos projektą ir pateikia jį Valdymo komiteto nariams, kurie rašytinės procedūros būdu teikia jam pastabas ir jį patvirtina, paprastai iki kito Bendrosios valdybos posėdžio. Posėdžių santraukas pasirašo ESRV pirmininkas.

4.   ESRV pirmininkas yra atsakingas už tolesnius veiksmus pagal kiekvieną veiksmų punktą, dėl kurio susitarė Valdymo komitetas, įskaitant kitų ESRV organų informavimą apie Valdymo komiteto svarstymus.

5.   Valdymo komiteto posėdžių santraukos, veikla ir diskusijos yra konfidencialios.

IV   SKYRIUS

Patariamasis mokslinis komitetas

11 straipsnis

Narystė

1.   Valdymo komitetas, vadovaudamasis viešumo, skaidrumo, lygybės ir nediskriminavimo principais, pasiūlo Bendrajai valdybai pagal Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 12 straipsnio 1 dalį patvirtinti 15 ekspertų. Patariamojo mokslinio komiteto narių atrankos, paskyrimo ir pakeitimo procedūros ir reikalavimai išsamiai nustatomi Bendrosios valdybos sprendime.

2.   Iš ekspertų, paskirtų Patariamojo mokslinio komiteto nariais, ESRV pirmininkas pasiūlo pirmininką ir pirmąjį bei antrąjį pirmininko pavaduotojus, kuriuos, vadovaudamasi Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 7 straipsnio 2 dalimi ir 12 straipsnio 2 dalimi, skiria Bendroji valdyba. Patariamojo mokslinio komiteto pirmininkas ir abu pirmininko pavaduotojai turi būti Europos Sąjungos piliečiai. Patariamojo techninio komiteto pirmininkas negali būti skiriamas Patariamojo mokslinio komiteto pirmininku arba pirmininko pavaduotoju.

3.   Pirmininkavimas keičiasi tarp paskirtųjų pirmininko ir dviejų pirmininko pavaduotojų kas 16 mėnesių.

4.   Su ESRV bendrąja valdyba konsultuojamasi dėl ECB nustatomų šių 15 ekspertų atlyginimo ir išlaidų kompensavimo sąlygų ECB tam skirto biudžeto ribose.

5.   Patariamojo mokslinio komiteto narių sąrašas skelbiamas ESRV svetainėje.

12 straipsnis

Patariamojo mokslinio komiteto posėdžių organizavimas

1.   Patariamasis mokslinis komitetas posėdžiauja bent du kartus per metus. Posėdžius šaukia Patariamojo mokslinio komiteto pirmininkas.

2.   Patariamojo mokslinio komiteto pirmininkas pasiūlo darbotvarkę, parengtą vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 12 straipsnio 3 dalimi, ir pateikia ją Patariamajam moksliniam komitetui tvirtinti.

3.   Patariamajam moksliniam komitetui padeda ESRV sekretoriatas. ESRV sekretoriato vadovas dalyvauja Patariamojo mokslinio komiteto posėdžiuose ir parengia posėdžio santrauką, kuri pateikiama pastaboms ir patvirtinama kitame posėdyje arba patvirtinama anksčiau, rašytinės procedūros būdu.

4.   Patariamojo mokslinio komiteto pirmininkas teikia ataskaitas Bendrajai valdybai per Valdymo komitetą.

5.   Patariamojo mokslinio komiteto posėdžio santrauka, veikla ir diskusijos yra konfidencialios. Jo ataskaitos gali būti skelbiamos Bendrajai valdybai leidus.

V   SKYRIUS

Patariamasis techninis komitetas

13 straipsnis

Posėdžių organizavimas

1.   Patariamasis techninis komitetas posėdžiauja bent keturis kartus per metus. Posėdžius šaukia Patariamojo techninio komiteto pirmininkas.

2.   Dalyvaujančios institucijos praneša ESRV sekretoriatui savo atstovų vardus ir pavardes. Prireikus kompetentingos nacionalinės priežiūros institucijos praneša ESRV sekretoriatui paskirto bendro nacionalinių priežiūros institucijų atstovo vardą ir pavardę bei instituciją, kuriai jis priklauso. ESRV sekretoriatas sudaro ir atnaujina jų sąrašą. Apie bet kokį šio sąrašo pasikeitimą pranešama ESRV sekretoriatui.

3.   Jei nėra bendro kompetentingų nacionalinių priežiūros institucijų atstovo, prie pagrindinio stalo gali sėdėti tik po vieną aukšto lygio atstovą iš nacionalinių priežiūros institucijų nuo kiekvienos valstybės narės diskutuojant dėl klausimų, kuriems jie buvo paskirti kaip nacionaliniai atstovai; kiti nacionalinių priežiūros institucijų atstovai dalyvauja kaip stebėtojai. Kai klausimai patenka į dviejų ar daugiau nacionalinių priežiūros institucijų kompetencijos sritį, jos turi atskirai susitarti, kaip įgyvendinti Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 13 straipsnio 1 dalyje numatytą rotacijos taisyklę. Nacionalinėms priežiūros institucijoms nesusitarus dėl rotacijos taisyklės įgyvendinimo, atitinkamos valstybės narės nacionalinio centrinio banko atstovas prieš kiekvieną posėdį nusprendžia, kuris atstovas turėtų sėdėti prie pagrindinio stalo svarstant atitinkamą klausimą, ir apie tai praneša atstovams.

4.   ESRV pirmininkas pasiūlo Bendrajai valdybai trijų asmenų, įskaitant Patariamojo techninio komiteto narius arba ESRV narių institucijų aukšto lygio pareigūnus, sąrašą, kurie yra kandidatai tapti Patariamojo techninio komiteto pirmininku. ESRV pirmininkas surengia slaptą balsavimą ir paskiria daugiausiai balsų iš Bendrosios valdybos narių gavusį kandidatą. Patariamojo techninio komiteto pirmininko kadencija yra treji metai; ji gali būti pratęsta.

5.   Patariamojo techninio komiteto nariai tarpusavyje išsirenka Patariamojo techninio komiteto pirmininko pavaduotoją. Rinkimai vykdomi slaptu balsavimu; laimi surinkęs paprastą balsavusiųjų balsų daugumą. Patariamojo mokslinio komiteto atstovas negali būti išrinktas Patariamojo techninio komiteto pirmininko pavaduotoju. Patariamojo techninio komiteto pirmininko pavaduotojo kadencija yra treji metai; ji gali būti pratęsta.

6.   Patariamojo mokslinio komiteto pirmininkas paskiria vieną iš savo komiteto narių, bet ne Patariamojo techninio komiteto pirmininką ir ne save, Patariamojo techninio komiteto nariu. Patariamojo mokslinio komiteto atstovas gali keistis priklausomai nuo Patariamajame techniniame komitete svarstomų klausimų.

7.   Likus ne mažiau kaip 10 kalendorinių dienų iki posėdžio, Patariamojo techninio komiteto pirmininkas pasiūlo vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 13 straipsnio 3 dalimi parengtą darbotvarkę, kuri pateikiama Patariamajam techniniam komitetui tvirtinti. ESRV sekretoriatas padaro prieinamus darbotvarkės klausimų dokumentus visiems Patariamojo techninio komiteto nariams.

8.   Patariamajam techniniam komitetui padeda ESRV sekretoriatas. ESRV sekretoriato vadovas parengia Patariamojo techninio komiteto posėdžių santrauką, kuri pateikiama pastaboms ir patvirtinimui ne vėliau kaip po dviejų savaičių po posėdžio arba, jei tai neįmanoma, kitame posėdyje.

9.   Patariamojo techninio komiteto pirmininkas teikia ataskaitas Bendrajai valdybai per Valdymo komitetą.

10.   Patariamojo techninio komiteto posėdžių santraukos, veikla ir diskusijos yra konfidencialios.

VI   SKYRIUS

ESRV sekretoriatas

14 straipsnis

ESRV sekretoriato vadovas

1.   Vadovaujantis Reglamento (ES) Nr. 1096/2010 3 straipsnio 2 dalimi, su Bendrąja valdyba konsultuojamasi dėl ECB atrinkto (-ų) kandidato (-ų) į ESRV sekretoriato vadovo postą.

2.   ESRV sekretoriato personalas prireikus gali atstovauti ESRV sekretoriato vadovui Bendrosios valdybos, Valdymo komiteto, Patariamojo techninio komiteto, Patariamojo mokslinio komiteto ar bet kuriame kitame posėdyje ir, jei ESRV sekretoriato vadovo nėra, jį pavaduoti.

15 straipsnis

ESRV sekretoriato uždaviniai

1.   ESRV sekretoriato vadovas atsako už Bendrosios valdybos procedūrų organizavimą ir protokolų projektų bei atitinkamai visų Valdymo komiteto posėdžių santraukų projektų parengimą. Jis atsako už patariamųjų komitetų posėdžių santraukų projektų parengimą.

2.   ESRV sekretoriato vadovas padeda Valdymo komitetui rengti Valdymo komiteto ir Bendrosios valdybos posėdžius; jis padeda patariamųjų komitetų pirmininkams vykdyti atitinkamus jų uždavinius.

3.   ESRV sekretoriatas vykdo savo uždavinius, numatytus Reglamento (ES) Nr. 1096/2010 2 straipsnyje ir Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 4 straipsnio 4 dalyje. Vykdydamas šiuos uždavinius, ESRV sekretoriatas, inter alia:

a)

veikia kaip sąsaja ir palengvina bendradarbiavimą ESRV viduje ir tarp ESRV, Europos centrinių bankų sistemos, kitų Europos finansų priežiūros sistemos dalyvių ir kitų susijusių institucijų nacionaliniu, Europos ir tarptautiniu lygiu bei užtikrina veiksmingą komunikaciją;

b)

prisideda prie bendros ESRV makrolygio rizikos ribojimo priežiūros sistemos (tikslų, politikos priemonių, veiklos elementų) apibrėžimo ir peržiūros;

c)

atlieka analizę ir sintezę, rengia pažymas ESRV diskusijoms, padeda Valdymo komitetui, atsižvelgdamas į ESRV narių indėlį, ir identifikuoja svarstytinus klausimus;

d)

bendradarbiaudamas su ESRV nariais kaupia žinias apie makrolygio priežiūros priemones ir vertina makrolygio rizikos ribojimo priemones, kurdamas pagrindą galimoms ESRV politinėms rekomendacijoms;

e)

prisideda rengiant ir stebint tolesnius su įspėjimais ir rekomendacijomis susijusius veiksmus;

f)

saugo ESRV įrašus ir dokumentus, administruoja ESRV svetainę ir tvarko ESRV korespondenciją;

g)

valdo finansinius, materialiuosius ir žmogiškuosius išteklius, kuriuos ECB skyrė ESRV pagal Reglamento (ES) Nr. 1096/2010 2 ir 3 straipsnius bei atitinkamas ECB taisykles.

VII   SKYRIUS

ESRV ir Europos finansų priežiūros sistema

16 straipsnis

Dalyvavimas Europos priežiūros institucijų Priežiūros tarybų posėdžiuose

ESRV pirmininkas dalyvauja Europos priežiūros institucijų Priežiūros tarybų posėdžiuose kaip nebalsuojantis ESRV atstovas arba gali paskirti pakaitinį asmenį.

17 straipsnis

Dalyvavimas Europos priežiūros institucijų jungtinio komiteto posėdžiuose

1.   ESRV pirmininkas dalyvauja Europos priežiūros institucijų jungtiniame komitete kaip stebėtojas arba gali paskirti pakaitinį asmenį.

2.   ESRV pirmininkas paskiria ESRV sekretoriato vadovą arba atstovą dalyvauti Finansinių konglomeratų pakomitetyje arba kituose Jungtinio komiteto įsteigtuose pakomitečiuose stebėtojo teisėmis.

2   ANTRAŠTINĖ DALIS

ĮSPĖJIMAI IR REKOMENDACIJOS

18 straipsnis

Parengiamoji veikla

1.   Prieš priimdama įspėjimą ar rekomendaciją ir laikydamasi reikiamų konfidencialumo taisyklių, ESRV gali:

a)

kreiptis į Europos centrinių bankų sistemą, Europos Komisiją, Europos priežiūros institucijas ir nacionalines priežiūros institucijas konsultacijos techniniais klausimais;

b)

prašyti potencialių adresatų, kuriems neatstovaujama ESRV bendrojoje valdyboje, ir susijusių privataus sektoriaus suinteresuotųjų subjektų pateikti savo nuomonę;

c)

atsižvelgti į tarptautinių finansų stabilumo organizacijų bei įstaigų trečiosiose šalyse, vykdančių su ESRV uždaviniais tiesiogiai susijusią veiklą, darbą.

2.   ESRV pirmininkas gali prašyti Patariamojo mokslinio komiteto ir Patariamojo techninio komiteto suteikti konsultaciją ar pagalbą.

3.   Bendroji valdyba gali papildomai detalizuoti įspėjimų ir rekomendacijų priėmimo tvarką.

19 straipsnis

Priėmimas

1.   Siekiant pagal Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 3 straipsnio 1 dalį ESRV priskirto tikslo, įspėjimai ir rekomendacijos grindžiami sisteminės rizikos, kurią identifikuoja, įvertina ir klasifikuoja pagal prioritetus ESRV, reikšmingumu.

2.   ESRV įspėjimus ir rekomendacijas priima Bendroji valdyba ir jos vardu pasirašo ESRV pirmininkas.

3.   Priimant įspėjimus ir rekomendacijas, balsų lygybės atveju lemia pirmininko balsas.

4.   Kiekviename Bendrosios valdybos sprendime, kuriuo priimamas įspėjimas ar rekomendacija, nurodoma, ar jis (ji) turi likti konfidencialus (-i), ar būti paskelbtas (-a). Balsų lygybės atveju lemia pirmininko balsas.

5.   Įspėjimai ir rekomendacijos, kuriuos Bendroji valdyba nusprendė paskelbti, skelbiami ESRV svetainėje. Jie taip pat skelbiami visomis oficialiomis Sąjungos kalbomis Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

20 straipsnis

Tolesni su įspėjimais ir rekomendacijomis susiję veiksmai

1.   Bendroji valdyba užtikrina, kad ESRV stebėtų tolesnius veiksmus, kurių imamasi ESRV priėmus įspėjimus ir rekomendacijas. Ji taip pat vertina ESRV rekomendacijų adresatų veiksmus ir pagrindimą, kurių imtasi ir apie kuriuos pranešta.

2.   Pagal Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 17 straipsnio 2 dalį Bendroji valdyba nusprendžia, ar ESRV rekomendacijos nesilaikoma ir ar adresatai nesugebėjo tinkamai pagrįsti savo neveikimo.

3.   Bendroji valdyba gali ESRV įspėjimų ar rekomendacijų adresatus pakviesti į Bendrosios valdybos posėdį išdėstyti savo požiūrį prieš priimant tokius įspėjimus ar rekomendacijas arba po jų priėmimo. Bendroji valdyba tinkamai atsižvelgia į šį požiūrį.

21 straipsnis

Konkretūs prašymai

ESRV atsakymai į Europos Parlamento, Tarybos ar Komisijos pagal Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 19 straipsnio 3 dalį pateiktus prašymus išnagrinėti konkrečius klausimus paprastai skelbiami viešai.

3   ANTRAŠTINĖ DALIS

VEIKLA

22 straipsnis

ESRV informacijos konfidencialumas

1.   ESRV sekretoriatas klasifikuoja ir tvarko su ESRV susijusius informaciją ir dokumentus pagal ECB vidaus taisykles ir visas kitas papildomas konfidencialumo taisykles, ECB ir (ar) ESRV priimtas siekiant, kad ESRV veiktų pagal Reglamentą (ES) Nr. 1092/2010 ir Reglamentą (ES) Nr. 1096/2010.

2.   Bendroji valdyba priima reikiamas priemones, kad būtų užtikrintas 1 dalyje nurodytų taisyklių taikymas kiekvienam ESRV ar su ESRV susijusį darbą dirbančiam ar dirbusiam asmeniui.

3.   Bendrosios valdybos nariai gali susipažinti su Valdymo komiteto, Patariamojo mokslinio komiteto ir Patariamojo techninio komiteto posėdžių medžiagos santraukomis.

23 straipsnis

Posėdžių vieta

Bendroji valdyba, Valdymo komitetas, Patariamasis mokslinis komitetas ir Patariamasis techninis komitetas paprastai posėdžiauja ECB patalpose.

24 straipsnis

Nepaprastoji padėtis

Bendroji valdyba nustato vidaus taisykles, kurios palengvintų sprendimų priėmimą ir veiklos tęstinumą nepaprastosios padėties atveju. Tokiose taisyklėse, kiek įmanoma, atsižvelgiama į šias Darbo tvarkos taisykles.

25 straipsnis

Viešosios konsultacijos ir klausymai

1.   Vykdydama savo uždavinius ESRV prireikus gali vykdyti viešąsias konsultacijas dėl jos kompetencijai priklausančių klausimų. Konsultacijos procedūros rezultatus ESRV skelbia savo svetainėje.

2.   Bendroji valdyba, Valdymo komitetas, Patariamasis techninis komitetas ir Patariamasis mokslinis komitetas gali vykdyti viešus ir neviešus klausymus. Klausymuose išklausytini suinteresuotieji asmenys ar ekspertai atrenkami nediskriminaciniu būdu, siekiant tinkamai išnagrinėti konkrečias situacijas.

26 straipsnis

Etikos kodeksas

Bendroji valdyba priima Bendrosios valdybos, Valdymo komiteto, Patariamojo techninio komiteto ir Patariamojo mokslinio komiteto narių etikos kodeksą, siekdama skatinti pasitikėjimą ESRV sąžiningumu. Etikos kodeksas skelbiamas ESRV svetainėje.

27 straipsnis

Teisės aktai

1.   Visi ESRV teisės aktai numeruojami iš eilės, kad galėtų būti lengvai identifikuoti. ESRV sekretoriatas imasi veiksmų saugiam originalų saugojimui, adresatų informavimui ir, prireikus, tų teisės aktų, kuriuos skelbti aiškiai nusprendė Bendroji valdyba, skelbimui visomis oficialiomis Sąjungos kalbomis Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje užtikrinti.

2.   ESRV teisės aktams taikomi 1958 m. balandžio 15 d. Tarybos reglamento Nr. 1, nustatančio kalbas, kurios turi būti vartojamos Europos ekonominėje bendrijoje (3), principai.

28 straipsnis

Keitimasis informacija

1.   Bendroji valdyba priima sprendimus, susijusius su informacijos rinkimu pagal Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 15 straipsnį ir Reglamento (ES) Nr. 1096/2010 2 ir 5 straipsnius.

2.   Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 8 straipsnio 4 dalyje nurodytus susitarimus ir bet kokius kitus susitarimus su kitomis įstaigomis ar institucijomis dėl keitimosi informacija, taip pat ir konfidencialia, tvirtina Bendroji valdyba ir jos vardu pasirašo ESRV pirmininkas.

29 straipsnis

Metinė ataskaita

ESRV bendroji valdyba priima ir skelbia ESRV metinę ataskaitą.

30 straipsnis

Pranešimai, skelbimai ir leidiniai

Bendrieji pranešimai ir skelbimai apie ESRV priimtus sprendimus gali būti skelbiami ESRV svetainėje, Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje arba naudojantis finansų rinkoms įprastomis naujienų paslaugomis ar bet kokiomis kitomis informacijos sklaidos priemonėmis. ESRV leidiniai prireikus skelbiami ESRV svetainėje.

31 straipsnis

Dialogas su Europos Parlamentu

Reglamento (ES) Nr. 1092/2010 19 straipsnio 5 dalyje nurodytą susitarimą tvirtina Bendroji valdyba ir jos vardu pasirašo ESRV pirmininkas.

Priimta Frankfurte prie Maino 2011 m. sausio 20 d.

ESRV pirmininkas

Jean-Claude TRICHET


(1)  OL L 331, 2010 12 15, p. 1.

(2)  OL L 331, 2010 12 15, p. 162.

(3)  OL 17, 1958 10 6, p. 385/58.


Top