EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52010XC0724(03)

Specifikacijos santraukos paskelbimas pagal Komisijos reglamento (EB) Nr. 1898/2006, nustatančio išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos įgyvendinimo taisykles 18 straipsnio 2 dalį

OL C 202, 2010 7 24, p. 4–7 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

24.7.2010   

LT

Europos Sąjungos oficialusis leidinys

C 202/4


Specifikacijos santraukos paskelbimas pagal Komisijos reglamento (EB) Nr. 1898/2006, nustatančio išsamias Tarybos reglamento (EB) Nr. 510/2006 dėl žemės ūkio produktų ir maisto produktų geografinių nuorodų ir kilmės vietos nuorodų apsaugos įgyvendinimo taisykles 18 straipsnio 2 dalį

2010/C 202/04

SANTRAUKA

TARYBOS REGLAMENTAS (EB) Nr. 510/2006  (1)

„ČESKOBUDĚJOVICKÉ PIVO“

EB Nr.: CZ/PGI/0005/0446-29.04.2004

SKVN ( ) SGN ( X )

Šioje santraukoje informacijos tikslais pateikiami pagrindiniai produkto specifikacijos elementai.

1.   Atsakinga valstybės narės institucija:

Pavadinimas:

Úřad průmyslového vlastnictví

Adresas:

Antonína Čermáka 2a

168 00 Praha 6

ČESKÁ REPUBLIKA

Tel.

+420 220383111

Faks.

+420 224324718

El. paštas:

posta@upv.cz

2.   Grupė:

Pavadinimas:

Budějovický Budvar, národní podnik, Budweiser Budvar, National Corporation, Budweiser Budvar, Entreprise Nationale

Adresas:

Karolíny Světlé 4

370 21 České Budějovice

ČESKÁ REPUBLIKA

Tel.

+420 387705111

Faks.

El. paštas:

budvar@budvar.cz

Sudėtis:

Gamintojai ir (arba) perdirbėjai ( X ) Kita ( )

3.   Produkto rūšis:

2.1 klasė.

Alus

4.   Specifikacija:

(Reglamento (EB) Nr. 510/2006 4 straipsnio 2 dalyje pateiktų reikalavimų santrauka)

4.1.   Pavadinimas:

„Českobudějovické pivo“

4.2.   Aprašymas:

Tai šviesaus salyklo ir Žatec aromatinių apynių būdingo skonio, mažo intensyvumo skonio ir silpno–vidutinio kartumo šviesusis alus; salyklo skonis atsiranda dėl tikro ir jaučiamo susilpnėjimo skirtumo; alaus skoniui gaivumo suteikia natūralus anglies dioksidas, atsiradęs dėl fermentacijos.

Įpiltas į stiklinę, alus yra būdingos blyškios aukso spalvos su tiršta ir vienalyte puta. Žatec aromatiniai apyniai lemia padidėjusį polifenolių kiekį, todėl visų „Českobudějovické pivo“ rūšių alus yra malonus ir ypač vertinamas gėrimas.

„Českobudějovické pivo“ yra penkių skirtingų rūšių, visų jų kilmė yra akivaizdžiai bendra.

Šviesusis lager alus

Alkoholio kiekis (tūrio procentais): 4,6–5,3

Pradinės misos koncentracija (%): 11,4–12,3

Kartumas (IBU vnt.): 20–24

Spalva (EBC vnt.): 9–13

Kvapas: nuo vidutiniško iki stipraus, būdingas Žatec aromatinių apynių aromatas.

Skonis: silpnai arba vidutiniškai kartus, subtiliai arba vidutiniškai aitrus, burnoje jaučiamas vidutiniškai arba stipriai, švelnokas poskonis, ryškus aštrumas.

Antros fermentacijos šviesusis lager alus

Alkoholio kiekis (tūrio procentais): 4,6–5,3

Pradinės misos koncentracija (%): 11,4–12,3

Kartumas (IBU vnt.): 20–24

Spalva (EBC vnt.): 9–13

Kvapas: nuo vidutiniško iki stipraus, aiškiai išreikštas Žatec aromatinių apynių aromatas.

Skonis: silpnai arba vidutiniškai kartus, subtiliai arba vidutiniškai aitrus, burnoje jaučiamas stipriai arba labai stipriai, švelnokas poskonis, ryškus aštrumas.

Šviesusis stalo alus

Alkoholio kiekis (tūrio procentais): 3,5–4,5

Pradinės misos koncentracija (%): 9,5–10,1

Kartumas (IBU vnt.): 18–21

Spalva (EBC vnt.): 8–12

Kvapas: nuo vidutiniško iki stipraus, aiškiai išreikštas Žatec aromatinių apynių aromatas.

Skonis: silpnai arba vidutiniškai kartus, vidutiniškai aitrus, burnoje jaučiamas vidutiniškai, švelnokas poskonis, ryškus aštrumas.

Specialus alus

Alkoholio kiekis (tūrio procentais): 7,4–8,2

Pradinės misos koncentracija (%): 16,0–17,0

Kartumas (IBU vnt.): 24–28

Spalva (EBC vnt.): 11–17

Kvapas: nuo vidutiniško iki stipraus, aiškiai išreikštas Žatec aromatinių apynių aromatas.

Skonis: vidutiniškai ar smarkiai kartus, subtiliai arba vidutiniškai aitrus, burnoje jaučiamas stipriai arba labai stipriai, švelnokas poskonis, ryškus aštrumas.

Nealkoholinis alus

Alkoholio kiekis (tūrio procentais): 0,2–0,5

Pradinės misos koncentracija (%): 3–4

Kartumas (IBU vnt.): 22–26

Spalva (EBC vnt.): 5–7

Kvapas: vidutiniško intensyvumo, aiškiai išreikštas Žatec aromatinių apynių aromatas, šiek tiek primenantis misos kvapą.

Skonis: vidutiniškai kartus, silpnai aitrus, burnoje jaučiamas silpnai, ryškus aštrumas, lengvas misos skonis.

Pagrindinės „Českobudějovické pivo“ gamybai naudojamos žaliavos – vanduo, salyklas ir apyniai, taip pat žemutinės fermentacijos mielių atmainos. Visos šios žaliavos gaunamos iš nustatytų geografinių vietovių ir pasižymi nurodytomis savybėmis.

5.   Geografinė vietovė:

Gamybos, žaliavų perdirbimo ir produkto gaminimo vietovė apibrėžta geografine teritorija, kurioje yra įmanoma išgauti Česke Budejovicų baseino požeminio ežero vandenį.

Žatec apynių auginimo regionas sutampa su Žatec regionu, kurio kadastrinė teritorija sudaryta iš Chomutov, Kladno, Louny, Plzeň-sever, Rakovník ir Rokycany apskričių komunų.

Salykliniai miežiai auginami Moravijoje.

5.1.   Kilmės įrodymas:

Alus Česke Budejovicuose gaminamas nuo 1265 m., kai miestelis buvo įkurtas; alus visada vadinosi savo kilmės vietos vardu.

„Českobudějovické pivo“ pavadinimas tapo toks garsus, kad 1967 m. remiantis nacionaline registracija „Českobudějovické pivo/Budweiser Bier/Biére de České Budějovice/Budweis Beer“ pavadinimu buvo įrašytas į Pasaulinės intelektinės nuosavybės organizacijos kilmės vietų registrą (Nr. 49). Taip pat šis pavadinimas buvo apsaugotas su Portugalija sudarytu dvišaliu susitarimu.

Siekiant užtikrinti produkto atsekamumą, kompetentingos kontrolės įstaiga įtraukia su šia geografine nuoroda susijusių gamintojų pavadinimus į tikrinamų objektų registrą; į jį įtraukiama informacija apie gamintoją, gamybos pradžios datą, tikrinimų rezultatus, rekomenduotas taikyti priemones ir pan. Kontrolės įstaiga atlieka patikrinimus, kad būtų nustatyta, ar geografinę nuorodą naudojantys gamintojai tinkamai laikosi atitinkamos specifikacijos reikalavimų.

5.2.   Gamybos būdas:

Visi gamybos, žaliavų perdirbimo ir „Českobudějovické pivo“ gaminimo etapai vyksta tik nustatytoje geografinėje vietovėje.

„Českobudějovické pivo“ gaminti skirta misa yra produktas, gaunamas tik naudojant dviejų etapų mentalo metodą, misą atvirai filtruojant ir užverdant ją esant normaliam atmosferos slėgiui.

Procesui pradėti naudojama žemutinės fermentacijos mielių atmaina, kuri yra atskirta alaus darykloje, ten dabar auginama ir saugoma. Fermentacija vyksta vertikaliose cilindro–kūgio formos cisternose esant kontroliuojamai 6–11 °C temperatūrai, o brandinimo etapas vyksta atskirai nuo fermentacijos (dviejų laikotarpių procesas) ir tik horizontaliose cisternose. Brandinimo trukmė priklauso nuo principų, kurie reguliuoja antrinę pailgintą fermentaciją, vykstančią ne aukštesnėje kaip 3 °C temperatūroje. Pasibaigus antrinei fermentacijai, alus filtruojamas ir išpilstomas į transportavimui ar vartojimui skirtas talpas.

„Českobudějovické pivo“ gamybos procesams ir įrangai didelę reikšmę turėjo aludarių kartų patirtis ir profesionalumas, o aludarystei tobulėjant, jie taip pat buvo tobulinami. Iš pradžių alaus gamyba buvo kelių žmonių privilegija. Besivystant pramonei alaus gamyba buvo sutelkta į Česke Budejovicus, taip atsirado Česke Budejovicų alaus daryklos. Ši tradicija gyva ir šiandien.

5.3.   Ryšys:

Dėl laikui bėgant įgyto „Českobudějovické pivo“ pripažinimo ir pastovios kokybės šis alus šiandien yra įsitvirtinęs užsienio rinkoje – jį galima rasti daugiau nei penkiasdešimtyje šalių. Dėl gero vardo šis alus yra viena iš žymiausių pasaulyje parduodamų markių alaus.

Juslines „Českobudějovické pivo“ savybes daugiausia lemia iš vietinio šaltinio gaunamo vandens mineralinė sudėtis, taip pat bendra pagrindinių žaliavų savybių įtaka, alaus daryklos mielių atmaina, gamybos cisternų konfigūracija ir pagrindinių gamybos operacijų sinchronizavimas.

„Českobudějovické pivo“ gamyba neatskiriama nuo Česke Budejovicų miesto, tai pažymima daugumoje Čekijos ir užsienio enciklopedijų, jose šio miesto pavadinimas susiejamas su šia veikla.

Vartotojams kokybę reiškia ir tradicijos gilumas – tai suteikia papildomą vertę ir garantiją. Tai, kad alus yra pagamintas Česke Budejovicuose, reiškia, kad galima pagrįstai tikėtis specifinių šiame regione gaminamam alui būdingų savybių.

Česke Budejovicų vardą vartotojai visada siejo su kokybišku alumi, juslinėmis savybėmis išsiskiriančiu iš kituose regionuose gaminamo alaus.

5.4.   Kontrolės įstaiga:

Pavadinimas:

Státní zemědělská a potravinářská inspekce, inspektorát v Táboře

Adresas:

Purkyňova 2533

390 02 Tábor

ČESKÁ REPUBLIKA

Tel.

+420 381257111

Faks.

El. paštas:

5.5.   Ženklinimas:

„Českobudějovické pivo“ turi būti ženklinamas etiketėmis laikantis geografinių nuorodų naudojimą reglamentuojančių taisyklių, ir ypač taisyklių, kuriomis reglamentuojamas saugomų geografinių nuorodų Bendrijos logotipas, bei kitų atitinkamų ES reikalavimų dėl ženklinimo. Ženklinant etiketėmis taip pat būtina laikytis Stojimo sutarties nuostatų.


(1)  OL L 93, 2006 3 31, p. 12.


Top