Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2004/319/15

    Kvietimas teikti paraiškas – EAC65/04 — Tempus III: vadovas paraiškų teikėjams 2004–2005 m.

    OL C 319, 2004 12 23, p. 73–74 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    23.12.2004   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 319/73


    KVIETIMAS TEIKTI PARAIŠKAS – EAC65/04

    Tempus III: vadovas paraiškų teikėjams 2004–2005 m.

    (2004/C 319/15)

    1.   TIKSLAI IR APRAŠYMAS

    Tempus – Europos Komisijos transeuropinio bendradarbiavimo aukštojo mokslo srityje programa, pagal kurią suteikiamos subsidijos aukštojo mokslo plėtrai ir restruktūrizavimui šalyse partnerėse. Programa Tempus remia daugiašalius bendradarbiavimo projektus, kuriuose dalyvauja ES valstybių narių ir šalių partnerių aukštojo mokslo įstaigos, sudarančios projekto konsorciumą. Nacionalinis koordinavimas užtikrinamas, pateikiant šalies prioritetiniais projektais dėl Tempus įgyvendinimo laikomus projektus, kuriuos kasmet apibrėžia Komisija ir kiekvienos šalies partnerės atitinkamos institucijos.

    Trys pagrindiniai bendradarbiavimo instrumentai pagal programą Tempus:

    individualūs projektai (IMG): aukštojo mokslo įstaigų dėstytojams ir administracijos personalui teikiama galimybė pasinaudoti riboto laikotarpio išvykomis į užsienį,

    struktūrinės ir papildomos priemonės (SCM): trumpalaikiai projektai „iš viršaus į apačią“ pobūdžio, kurių tikslas – reformos šalies lygiu,

    bendrieji Europos projektai (JEP): vidutinės trukmės projektai „iš apačios į viršų“ pobūdžio, kurių tikslas – reformos institucijų lygiu.

    2.   REIKALAVIMUS ATITINKANTYS KANDIDATAI

    Programoje Tempus gali dalyvauti institucijos ir organizacijos nuo aukštojo mokslo įstaigų iki neakademinių institucijų, tokių kaip nevyriausybinės organizacijos, verslo įmonės ir valdžios institucijos.

    Šios organizacijos turi būti įsteigtos vienoje iš toliau išvardytų, programoje dalyvaujančių šalių:

    dvidešimt penkiose Europos Sąjungos valstybėse narėse,

    šalyse partnerėse, šiuo metu įskaitant Vakarų Balkanų šalis – Albaniją, Bosniją ir Hercegoviną, Kroatiją, Buvusiąją Jugoslavijos Respubliką Makedoniją ir Serbiją ir Juodkalniją (1); Rytų Europos ir Vidurio Azijos šalis – Armėniją, Azerbaidžaną, Baltarusiją, Gruziją, Kazachstaną, Kirgiziją, Moldovą, Mongoliją, Rusijos Federaciją, Tadžikistaną, Turkmėnistaną, Ukrainą ir Uzbekistaną; ir Viduržemio jūros šalis partneres – Alžyrą, Egiptą, Izraelį (2), Jordaniją, Libaną, Maroką, Palestinos savivaldą, Siriją ir Tunisą.

    Institucijos ir organizacijos iš toliau pateiktų šalių grupių gali dalyvauti Tempus projektuose, tačiau dalyvavimą jos finansuoja savo lėšomis:

    likusios šalys kandidatės: Bulgarija, Rumunija ir Turkija; Bulgarija ir Rumunija 1990–2000 m. dalyvavo Tempus programoje kaip šalys partnerės ir įgijo turtingos patirties bei pasiekė rezultatų, kurie galėtų būti naudingi projekto konsorciumui,

    grupės 24 narės, Europos bendrijai nepriklausančios valstybės narės (šiuo metu Australija, Kanada, Islandija, Japonija, Lichtenšteinas, Norvegija, Naujoji Zelandija, Šveicarija ir Jungtinės Amerikos Valstijos).

    3.   BIUDŽETAS IR PROJEKTŲ TRUKMĖ

    Programa Tempus yra finansuojama regioninio bendradarbiavimo programomis: CARDS (Vakarų Balkanai), MEDA (Viduržemio jūros šalys) ir TACIS (Rytų Europa, Kaukazas ir Vidurio Azija). Pagal CARDS programą 15 mln. EUR suma skiriama Tempus, pagal MEDA – 20 mln. EUR ir pagal TACIS – 20 mln. EUR.

    Prašomomis subsidijomis dėl mobilumo dengiami 100 % visų mobilumo išlaidų. Subsidijos individualiems projektams suteikiamos laikotarpiui nuo 1 iki 8 savaičių, tačiau negali viršyti 5 000 EUR.

    Struktūrinėms ir papildomoms priemonėms ir bendriesiems Europos projektams prašomomis subsidijomis dengiamos 95 % visų reikalavimus atitinkančio projekto išlaidų, kitus 5 % privalo bendrai finansuoti pareiškėjas arba konsorciumas atitinkamai.

    Struktūrinės ir papildomos priemonės gali tęstis iki 1 metų, didžiausia subsidijos suma struktūrinėms priemonėms yra 150 000 EUR, atitinkamai papildomoms priemonėms – 100 000 EUR.

    Didžiausia subsidijos suma dvimečiams bendriesiems Europos projektams yra 300 000 eurų ir trimečiams projektams – 500 000 eurų.

    4.   GALUTINĖ PARAIŠKŲ PATEIKIMO DATA

    Paraiškų pateikimo dėl individualių projektų terminas kiekvienais metais yra vasario 15 d., birželio 15 d., spalio 15 d.

    Paraiškų pateikimo dėl struktūrinių ir papildomų priemonių terminas kiekvienais metais yra vasario 15 d., spalio 15 d.

    Paraiškų pateikimo dėl bendrųjų Europos projektų terminas kiekvienais metais yra gruodžio 15 d.

    5.   PAPILDOMA INFORMACIJA

    Tempus programos kvietimas teikti paraiškas („Vadovas paraiškų teikėjams“ 2004–2005 m.) yra paskelbtas penkiomis kalbomis (anglų, prancūzų, vokiečių, arabų, rusų) šio tinklalapio „Teikti paraiškas Tempus programai“ pažymėtame puslapyje http://www.etf.eu.int/tempus.nsf

    Informaciją apie atrinktas paraiškas ir reikalavimus atitinkančias paraiškas dėl subsidijų iš tam tikrų šalių partnerių taip pat rasite šiame tinklalapyje.

    Paraiškos dėl finansavimo turi būti parengtos laikantis kvietime teikti paraiškas nustatytų sąlygų ir pateiktos naudojant jame numatytas paraiškos formas.


    (1)  Pagal 1999 m. birželio 10 d. JT saugumo tarybos 1244 rezoliuciją, Kosove yra sudaryta laikinoji tarptautinė civilinė administracija.

    (2)  Negavęs MEDA dvišalių fondų paramos, Izraelis dalyvavimą finansuoja savo lėšomis.


    Top