ES ir Indijos susitarimas dėl muitinių bendradarbiavimo
DOKUMENTAI, KURIŲ SANTRAUKA PATEIKIAMA:
Tarybos sprendimas 2004/633/EB kuriuo sudaromas ES ir Indijos susitarimas dėl muitinių bendradarbiavimo ir tarpusavio administracinės pagalbos muitinės veiklos srityje
ES ir Indijos susitarimas dėl muitinių bendradarbiavimo ir tarpusavio administracinės pagalbos muitinės veiklos srityje
KOKS ŠIO SPRENDIMO IR ŠIO SUSITARIMO TIKSLAS?
- Šis sprendimas susijęs su ES ir Indijos susitarimo, kuriuo siekiama supaprastinti muitinės priežiūros priemones ir dalytis patirtimi bei žiniomis muitinės veiklos srityje, pasirašymu.
- Susitarimo tikslas yra palengvinti teisėtą prekių judėjimą ir veiksmingą administracinių institucijų, atsakingų už muitų teisės aktų* taikymą, bendradarbiavimą. Šio tikslo siekiama nustatant bendravimo būdus tarp muitinių, kad būtų lengviau saugiai ir greitai keistis informacija. Susitarime numatytas bendradarbiavimas gali būti sustiprintas ir papildytas susitarimais konkrečiuose sektoriuose ir konkrečiais klausimais.
PAGRINDINIAI ASPEKTAI
Muitinių bendradarbiavimas
Šalys įsipareigoja plėtoti muitinių bendradarbiavimą:
- palengvindamos teisėtą prekių judėjimą ir keisdamosi informacija bei patirtimi, susijusia su muitinės darbo metodais ir procedūromis bei kompiuterizuotomis sistemomis;
- teikdamos viena kitai techninę pagalbą;
- keisdamosi darbuotojais ir patirtimi.
Tarpusavio administracinė pagalba
- Šalys įsipareigoja padėti viena kitai užtikrinti, kad būtų teisingai taikomi muitų teisės aktai. Susitarime nurodomi 2 pagalbos būdai:
- pagalba pateikus prašymą: institucija, į kurią kreipiamasi*, suteikia prašančiajai institucijai* visą būtiną informaciją, leidžiančią užtikrinti, kad bus teisingai taikomi muitų teisės aktai ir nustatytos operacijos, pažeidžiančios teisės aktus. Ta informacija gali būti susijusi su pažeidimais, kaip antai su pateiktais neteisingais ar suklastotais dokumentais ir su eksporto bei importo procedūrų tarp dviejų šalių tvarka. Be to, galima prašyti pagalbos tokiu atveju, kai yra pagrįstos priežastys manyti, kad asmenys, vietos, prekės ar transporto priemonės naudojamos pažeidžiant teisės aktus.
- savo iniciatyva teikiama pagalba: šalys padeda viena kitai, jei mano, kad tai būtina siekiant teisingai taikyti muitų teisės aktus. Pirmiausia jos savo iniciatyva keičiasi bet kokia informacija, kuri gali padėti išvengti didelės žalos ekonomikai, visuomenės sveikatai ar panašiems gyvybiškai svarbiems interesams.
Formalieji pagalbos aspektai ir išimtys
- Prašymai turi būti sudaryti raštu, išskyrus skubius atvejus, kai galima teikti prašymus žodžiu, tačiau vėliau juos reikia patvirtinti raštu. Prašymuose turi būti nurodyta:
- duomenys apie prašymą pateikusią muitinę;
- prašoma priemonė;
- prašymo objektas ir jo pateikimo priežastis;
- visos susijusios teisiškai privalomos priemonės;
- asmenų, dėl kurių atliekamas tyrimas, duomenys.
- Šalis, kuriai pateiktas prašymas, gali atsisakyti suteikti pagalbą, jei ją teikiant gali būti pakenkta šalies suverenitetui, saugumui, viešajai tvarkai ar kitiems gyvybiškai svarbiems interesams. Pareigos teikti pagalbą galima nevykdyti, jeigu teikiant pagalbą būtų atskleista pramoninė, komercinė ar profesinė paslaptis. Šalis, kuriai pateiktas prašymas, gali nuspręsti pagalbą suteikti vėliau, jei tai gali trukdyti tyrimui, baudžiamajam persekiojimui ar procesiniam veiksmui.
- Susitarime nustatomos konfidencialumo sąlygos, susijusios su teikiama informacija, kuriai taikoma prievolė saugoti profesinę paslaptį. Asmens duomenys ypač griežtai saugomi.
- Susitarime numatoma sukurti Jungtinį muitinių bendradarbiavimo komitetą, kuris rūpintųsi šio susitarimo įgyvendinimu ir nagrinėtų visus klausimus, susijusius su šio susitarimo taikymu.
NUO KADA TAIKOMAS ŠIS SPRENDIMAS?
Sprendimas taikomas nuo 2004 m. kovo 30 d.. Susitarimas įsigaliojo 2004 m. lapkričio 1 d..
KONTEKSTAS
Daugiau informacijos žr.:
SVARBIAUSIOS SĄVOKOS
Muitų teisės aktai: ES ar Indijos taikomos taisyklės, kuriomis reglamentuojamas prekių importas, eksportas, ir tranzitas bei kitos joms taikomos muitinės procedūros, įskaitant draudimų, apribojimo ir priežiūros priemones.
Institucija, į kurią kreipiamasi: kompetentinga muitinė, kuri gauna pagalbos prašymą.
Prašančioji institucija: kompetentinga muitinė, kuri teikia pagalbos prašymą.
PAGRINDINIAI DOKUMENTAI
2004 m. kovo 30 d. Tarybos sprendimas 2004/633/EB dėl Europos bendrijos ir Indijos Respublikos susitarimo dėl muitinių bendradarbiavimo ir tarpusavio administracinės pagalbos muitinės veiklos srityje sudarymo (OL L 304, 2004 9 30, p. 24)
Europos bendrijos ir Indijos susitarimas dėl muitinių bendradarbiavimo ir tarpusavio administracinės pagalbos muitinės veiklos srityje (OL L 304, 2004 9 30, p. 25–31)
paskutinis atnaujinimas 07.11.2017