Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Energijos nepritekliaus ir pažeidžiamų vartotojų koordinavimo grupė

Energijos nepritekliaus ir pažeidžiamų vartotojų koordinavimo grupė

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Sprendimas (ES) 2022/589, kuriuo nustatoma Komisijos energijos nepritekliaus ir pažeidžiamų vartotojų koordinavimo grupė

KOKS ŠIO SPRENDIMO TIKSLAS?

Šiuo reglamentu sudaroma Energijos nepritekliaus ir pažeidžiamų vartotojų koordinavimo grupė, kuri yra pagrindinė platforma, kurioje Europos Komisija ir Europos Sąjungos (ES) valstybės narės dalijasi informacija ir gerąja praktika energijos nepritekliaus srityje, derina ES teisės aktus ir padeda rengti programas ir politikos iniciatyvas šiose srityse:

  • energijos įperkamumo;
  • tikslinės renovacijos ir energijos vartojimo efektyvumo priemonių;
  • nacionalinio lygmens finansavimo sistemų.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Galimybė naudotis energetikos paslaugomis yra itin svarbi siekiant socialinės įtraukties. Pagal 2017 m. Europos socialinių teisių ramstį energetikos paslaugos priskiriamos prie pagrindinių paslaugų, kuriomis naudotis turi teisę kiekvienas.

Siekdama išspręsti energijos nepritekliaus ir energijos nepriteklių patiriančių asmenų, įskaitant pažeidžiamus vartotojus ir finansiškai silpnus namų ūkius, problemą, koordinavimo grupė:

  • dalijasi informacija apie priemones, kuriomis remiami ir įgalinami asmenys šioje situacijoje;
  • nacionaliniu, regioniniu ir vietos lygmenimis sprendžia energijos įperkamumo problemą atsižvelgdama į perėjimą prie švarios energijos;
  • aptaria konkrečius klausimus, kad nustatytų veiksmus ir suderintus sprendimus pagal ES teisę;
  • nagrinėja ir stebi pažangą, susijusią su pagrindinėmis priežastimis ir sprendimais, be kita ko, atlikdama socialinę ir ekonominę analizę, taip pat peržiūri Energijos nepritekliaus konsultacijų centro ir Komisijos parengtas ataskaitas;
  • kartu su Socialinės apsaugos komitetu ir Eurostatu siekia gerinti duomenų ir statistinių rodiklių kokybę ir įvairovę, kad veiksmai būtų grindžiami naujausia informacija paremtu supratimu apie pagrindines aktualijas;
  • skatina keitimąsi informacija, koordinuotus veiksmus ir prevencines priemones susidarius ekstremaliajai situacijai ES.

Narystė, išorės ekspertai ir stebėtojai

Kiekviena valstybė narė paskiria ne daugiau kaip du atstovus ekspertus ir du pakaitinius narius. Komisija gali:

  • atmesti atstovų kandidatūrą, jei mano, kad kandidatai neturi pakankamai kompetencijos darbui atlikti;
  • ad hoc pagrindu kviesti išorės ekspertus, turinčius atitinkamų specialių žinių;
  • suteikti stebėtojo statusą asmenims, organizacijoms ir viešiesiems subjektams, pavyzdžiui, vartotojų organizacijoms, socialinių partnerių organizacijoms ir pilietinės visuomenės atstovams, kurie gali dalyvauti diskusijose, bet negali balsuoti;
  • steigti pogrupius konkretiems klausimams nagrinėti.

Asmenims, dalyvaujantiems koordinavimo grupės ir jos pogrupių veikloje, už teikiamas paslaugas neatlyginama. Jų patirtas kelionės ir pragyvenimo išlaidas atlygina Komisija.

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS SPRENDIMAS?

Šis sprendimas taikomas nuo 2022 m. gegužės 1 d.

KONTEKSTAS

Energijos nepriteklius aptariamas:

Daugiau informacijos žr.:

Pastaba. Energijos nepritekliaus ir pažeidžiamų vartotojų standartinės apibrėžtys vis dar rengiamos. Kol kas valstybės narės sprendžia dėl savo kriterijų, atsižvelgdamos į nacionalines ir vietos aplinkybes.

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

2022 m. balandžio 6 d. Komisijos sprendimas (ES) 2022/589, kuriuo nustatoma Komisijos Energijos nepritekliaus ir pažeidžiamų vartotojų koordinavimo grupės sudėtis ir veiklos nuostatos (OL L 112, 2022 4 11, p. 67–72).

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Europos socialinių teisių ramsčio veiksmų planas“ (COM(2021) 102 final, 2021 3 4).

2020 m. spalio 14 d. Komisijos rekomendacija (ES) 2020/1563 dėl energijos nepritekliaus (OL L 357, 2020 10 27, p. 35–41).

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Europos Vadovų Tarybai, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Europos žaliasis kursas“ (COM(2019) 640 final, 2019 12 11).

2019 m. birželio 5 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/944 dėl elektros energijos vidaus rinkos bendrųjų taisyklių, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2012/27/ES (OL L 158, 2019 6 14, p. 125–199).

2009 m. liepos 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2009/73/EB dėl gamtinių dujų vidaus rinkos bendrųjų taisyklių, panaikinanti Direktyvą 2003/55/EB (OL L 211, 2009 8 14, p. 94–136).

Vėlesni Direktyvos 2009/73/EB daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

paskutinis atnaujinimas 01.06.2022

Top