This document is an excerpt from the EUR-Lex website
Climate action
Klimato politika
Klimato politika
Klimato politika apima pastangas kovojant su klimato kaita ir jos poveikiu, įskaitant išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimą (klimato kaitos švelninimas) ir (arba) veiksmus, kuriais siekiama pasirengti dabartiniam ir numatomam klimato kaitos poveikiui bei prie jo prisitaikyti (prisitaikymas prie klimato kaitos).
Nuo XX a. 10-ojo dešimtmečio Europos Sąjunga imasi lyderės vaidmens tarptautinėse derybose dėl klimato kaitos ir vaidino svarbų vaidmenį rengiant Jungtinių Tautų bendrąją klimato kaitos konvenciją bei derantis dėl Kioto protokolo ir Paryžiaus susitarimo.
Siekdama užtikrinti, kad klimato kaita nepasiektų pavojingo lygio, tarptautinė bendruomenė sutiko, kad visuotinis atšilimas neturi viršyti ikipramoninio laikotarpio temperatūros daugiau kaip 2 oC ir siekti sumažinti temperatūros kilimą iki 1,5 °C. ES deda daug pastangų, kad sumažintų savo išmetamą teršalų kiekį, ir skatina kitus didžiausius teršėjus imtis veiksmų.
ES jau artėja prie savo 2020 m. išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimo tikslo, o Komisija pateikė planą iki 2030 m. sumažinti išmetamą teršalų kiekį dar bent 55 proc.. ES siekia, kad iki 2050 m. jos poveikis klimatui būtų neutralus.
Klimato politika, visų pirma išmetamo šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio mažinimas, yra vienas pagrindinių Europos žaliojo kurso aspektų. Pagal Žaliąjį kursą įgyvendinamos šios iniciatyvos:
TAIP PAT ŽR.: