Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Ribojamosios priemonės atsižvelgiant į padėtį Afganistane

Ribojamosios priemonės atsižvelgiant į padėtį Afganistane

 

DOKUMENTAI, KURIŲ SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Sprendimas 2011/486/BUSP dėl ribojamųjų priemonių tam tikriems asmenims, grupėms, įmonėms ir subjektams atsižvelgiant į padėtį Afganistane

Reglamentas (ES) Nr. 753/2011 dėl ribojamųjų priemonių tam tikriems asmenims, grupėms, įmonėms ir subjektams atsižvelgiant į padėtį Afganistane

KOKS ŠIO SPRENDIMO IR ŠIO REGLAMENTO TIKSLAS?

Jie yra Europos Sąjungos (ES) bendros užsienio ir saugumo politikos (BUSP) priemonių dalis, kuria skatinama siekti BUSP tikslų, suteikiant teisinį pagrindą ES sankcijoms Afganistano Talibanui ir kitiems su juo susijusiems asmenims, grupėms, įmonėms ir subjektams.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Šis sprendimas ir šis reglamentas buvo ne vieną kartą keičiami. Jie apima įvairius draudimus ir apribojimus, taikomus asmenims, keliantiems grėsmę Afganistano taikai, stabilumui ir saugumui, Talibanui ir su juo susijusiems asmenims bei grupėms, kuriuos nurodė JT Sankcijų komitetas, įsteigtas JT Saugumo Tarybos rezoliucija 1988 (2011), įskaitant:

  • tokiems asmenims, grupėms, įmonėms, subjektams ar įstaigoms taikomą ginklų embargą karinės įrangos tiekimui, pardavimui, eksportui ar perdavimui, įskaitant bet kokias susijusias technines konsultacijas, pagalbą ar mokymą;
  • draudimą tiesiogiai ar netiesiogiai teikti techninę pagalbą, susijusią su į bendrąjį karinės įrangos sąrašą įtrauktomis prekėmis ir technologijomis arba su į tą sąrašą įtrauktų prekių tiekimu, gamyba, priežiūra ir naudojimu, tokiems asmenims, grupėms, įmonėms, subjektams ar įstaigoms;
  • draudimą atvykti į ES teritoriją arba vykti per ją tranzitu tokiems asmenims, grupėms, įmonėms, subjektams ar įstaigoms;
  • lėšų*, kito finansinio turto ir ekonominių išteklių* įšaldymą tokiems asmenims, grupėms, įmonėms, subjektams ar įstaigoms;
  • draudimą bet kokiu būdu bandyti išvengti sankcijų.

Išimtys

Tiek sprendime, tiek reglamente numatytos tam tikros draudimų ir apribojimų išimtys. Tam tikromis sąlygomis jos apima lėšas, skirtas:

  • išvardytiems asmenims ir jų išlaikomiems šeimos nariams tenkinti būtiniausius poreikius, pavyzdžiui, įsigyti maisto ir apmokėti medicinines išlaidas;
  • sumokėti profesinius mokesčius ir mokesčius už paslaugas;
  • nenumatytoms išlaidoms padengti.

Šie teisės aktai apima:

  • ES, įskaitant jos oro erdvę;
  • ES valstybių narių jurisdikcijai priklausančius orlaivius ar laivus;
  • ES piliečius ir įmones.

Sprendimo priede pateikiamas su Talibanu susijusių asmenų (A skirsnis), subjektų ir kitų grupių bei įmonių (B skirsnis) sąrašas, nurodant jų įtraukimo priežastis.

Europos Sąjungos Taryba nustato priede pateiktą sąrašą ir jį iš dalies keičia pagal JT Saugumo Tarybos arba JT Sankcijų komiteto sprendimus.

Valstybės narės ir Europos Komisija nedelsdamos informuoja viena kitą apie priemones, kurias jos taiko pagal teisės aktus, ir teikia viena kitai atitinkamą informaciją.

Valstybės narės nustato tinkamas sankcijas už teisės aktų pažeidimus ir imasi visų priemonių, kad sankcijos būtų įgyvendintos.

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS SPRENDIMAS IR REGLAMENTAS?

Sprendimas 2011/486/BUSP taikomas nuo 2011 m. rugpjūčio 1 d.

Reglamentas (ES) Nr. 753/2011 taikomas nuo 2011 m. rugpjūčio 2 d.

KONTEKSTAS

Daugiau informacijos žr.:

SVARBIAUSIOS SĄVOKOS

Lėšos. Finansinis turtas ir visų rūšių išmokos.
Ekonominiai ištekliai. Visas materialusis arba nematerialusis turtas.

PAGRINDINIAI DOKUMENTAI

2011 m. rugpjūčio 1 d. Tarybos sprendimas 2011/486/BUSP dėl ribojamųjų priemonių tam tikriems asmenims, grupėms, įmonėms ir subjektams atsižvelgiant į padėtį Afganistane (OL L 199, 2011 8 2, p. 57–72).

Vėlesni Sprendimo 2011/486/BUSP daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

2011 m. rugpjūčio 1 d. Tarybos reglamentas (ES) Nr. 753/2011 dėl ribojamųjų priemonių tam tikriems asmenims, grupėms, įmonėms ir subjektams atsižvelgiant į padėtį Afganistane (OL L 199, 2011 8 2, p. 1–22).

Žr. konsoliduotą versiją.

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Europos Sąjungos sutarties suvestinė redakcija. V antraštinė dalis – Bendrosios nuostatos, susijusios su Sąjungos išorės veiksmais, ir konkrečios nuostatos, susijusios su bendra užsienio ir saugumo politika. 2 skyrius – Konkrečios nuostatos dėl bendros užsienio ir saugumo politikos. 1 skirsnis – Bendrosios nuostatos. 29 straipsnis (ES sutarties ex 15 straipsnis) (OL C 202, 2016 6 7, p. 33).

Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo suvestinė redakcija. Penktoji dalis – Sąjungos išorės veiksmai. IV antraštinė dalis – Ribojančios priemonės. 215 straipsnis (EB sutarties ex 301 straipsnis) (OL C 202, 2016 6 7, p. 144).

Europos Sąjungos bendrasis karinės įrangos sąrašas (OL C 69, 2010 3 18, p. 19–51).

paskutinis atnaujinimas 05.04.2023

Top