Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė biologinės pramonės sektoriuose

Legal status of the document This summary has been archived and will not be updated. See 'Viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės pagal programą Europos horizontas' for an updated information about the subject.

Viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė biologinės pramonės sektoriuose

 

DOKUMENTAS, KURIO SANTRAUKA PATEIKIAMA:

Reglamentas (ES) Nr. 560/2014, kuriuo įsteigiama biologinės pramonės sektorių bendroji įmonė

KOKS ŠIO REGLAMENTO TIKSLAS?

Šiuo reglamentu nustatoma viešojo ir privačiojo sektoriaus partnerystė, vadinama biologinės pramonės sektoriaus (BPS) bendrąja įmone (BĮ), kurios tikslas yra įsteigti biologinės pramonės sektorių jungtinę technologijų iniciatyvą siekiant sustiprinti pramoninius mokslinius tyrimus ir inovacijas ES.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

BPS bendrosios įmonės tikslas – sumažinti Europos priklausomybę nuo iškastiniais ištekliais pagrįstų produktų, siekiant įgyvendinti klimato kaitos tikslus ir užtikrinti ekologiškesnį augimą. Ji skirta finansuoti mokslinių tyrimų bei inovacijų projektus ir skatinti naujas tarpsektorines partnerystes išnaudojant biomasę ir biologines atliekas kuriant naują, ekologiškesnį ir iškastinių išteklių sudėtyje neturintį pažangų kurą, chemines medžiagas ir maisto sudedamąsias dalis.

BPS bendroji įmonė apima įvairius sektorius, kaip antai žemės ūkio, žemės ūkio produktų perdirbimo, technologijų gamintojų, miškininkystės / popieriaus, cheminių medžiagų ir energetikos. Šios pramonės šakos ES strategijoje „Europa 2020“ įvardijamos kaip svarbios didinant tvarų augimą ir konkurencingumą pertvarkant pramonę bei atgaivinant kaimo vietoves, ir užtikrinant aukštos kvalifikacijos darbo vietas mokslinių tyrimų, plėtros ir gamybos srityse.

Pagrindinis dėmesys

BPS bendroji įmonė, siekdama paspartinti ES perėjimą prie bioekonomikos, daugiausia dėmesio skiria:

  • naujų vertės grandinių kūrimui, paremiant jas veiksmingomis ir tvariomis biomasės rinkimo bei tiekimo sistemomis ir geresniu biomasės žaliavų naudojimu, tuo pačiu ieškant naujų būdų, kaip panaudoti atliekų ir augalų (lignoceliuliozės) biomasę;
  • esamų vertės grandinių pakylėjimui į naują lygį, optimizuojant žaliavas ir pramonines atliekas, taip pat rinkai siūlant novatoriškus pridėtinės vertės produktus ir taip sustiprinant ES žemės ūkio bei miško pramonės šakų konkurencingumą;
  • technologijų brandinimui pasitelkiant mokslinius tyrimus ir inovacijas bei statant pavyzdinius biologinio perdirbimo įrenginius, kuriuose biomasė būtų apdorojama ir paverčiama novatoriškais produktais.

Valdymas

BPS bendroji įmonė yra juridinis asmuo, įsteigtas tam, kad būtų įgyvendintas Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo 187 straipsnis (kuriuo leidžiama ES lygmens viešojo ir privačiojo sektorių partnerystė pramoninių mokslinių tyrimų srityje). Ji pati nusistato strateginę mokslinių tyrimų darbotvarkę ir finansuoja projektus, atrinkus pagal BPS interneto svetainėje skelbiamus kvietimus teikti pasiūlymus. Paprastai bendroji įmonė dalyvavimui taiko programos „Horizontas 2020“ taisykles.

ES finansinio reglamento 209 straipsnyje numatytos naujos švelnesnės taisyklės, pritaikytos ES viešojo ir privačiojo sektorių partnerystės įstaigoms.

BPS vadovauja vykdomasis direktorius, kuriam padeda vykdomoji tarnyba. Bendroji įmonė turi valdybą, kurią sudaro pramonės ir Europos Komisijos atstovai. Valdyba atsako už bendrosios įmonės veiklą. Mokslinių prioritetų klausimais ją konsultuoja mokslinis komitetas. Taip pat yra BPS valstybių atstovų grupė, kuri atstovauja dalyvaujančioms šalims. Sprendimai priimami pagal bendrosios įmonės nustatytas balsavimo taisykles.

Biudžetas

Pradinis ES finansinis įnašas į BPS bendrąją įmonę, įskaitant Europos Laisvosios Prekybos Asociacijos (ELPA) asignavimą, sudaro 975 milijonus eurų. Tai bus papildyta maždaug 2,7 milijonų eurų investicija iš privataus sektoriaus. BĮ taip pat siekia vystyti sinergiją su Europos struktūriniais ir investiciniais fondais.

Reglamentu (ES) 2018/121 iš dalies keičiamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 560/2014. Tai patvirtina biologinės pramonės sektorių konsorciumo ir jį sudarančių subjektų įpareigojimą teikti visą reglamente nustatyto dydžio finansinį įnašą, leidžiant šį įnašą suteikti ne tik atliekant mokėjimus BPS bendrajai įmonei, bet ir finansiniais įnašais remiant visų pirma dotacijų gavėjus, kuriuos finansuoja BPS BĮ.

NUO KADA TAIKOMAS ŠIS REGLAMENTAS?

Reglamentas taikomas nuo 2014 m. birželio 27 d.

KONTEKSTAS

Daugiau informacijos žr.:

PAGRINDINIS DOKUMENTAS

2014 m. gegužės 6 d. Tarybos reglamentas (ES) Nr. 560/2014, kuriuo įsteigiama biologinės pramonės sektorių bendroji įmonė (OL L 169, 2014 6 7, p. 130–151)

SUSIJĘ DOKUMENTAI

2018 m. sausio 23 d., Tarybos reglamentas (ES) Nr. 2018/121, kuriuo įsteigiama biologinės pramonės sektorių bendroji įmonė (OL L 22, 2018 1 26, p. 1–2)

2013 m. gruodžio 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 1291/2013, kuriuo sukuriama bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“ (2014–2020 m.) ir panaikinamas Sprendimas Nr. 1982/2006/EB (OL L 347, 2013 12 20, p. 104–173)

Vėlesni Reglamento (ES) Nr. 1291/2013 daliniai pakeitimai buvo įterpti į pradinį tekstą. Ši konsoliduota versija yra skirta tik informacijai.

paskutinis atnaujinimas 16.05.2018

Top