Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Hidraulinis ardymas: angliavandenilių žvalgybos ir gavybos hidraulinio ardymo dideliu skysčio kiekiu metodu būtinieji principai

Hidraulinis ardymas: angliavandenilių žvalgybos ir gavybos hidraulinio ardymo dideliu skysčio kiekiu metodu būtinieji principai

Atsižvelgdama į riziką, susijusią su hidrauliniu ardymu, Europos Komisija paskelbė iniciatyvą, kurioje pateikiama rekomendacija dėl būtinųjų apsaugos priemonių.

DOKUMENTAS

Komisijos rekomendacija 2014/70/ES dėl angliavandenilių (kaip antai skalūnų dujų) žvalgybos ir gavybos hidraulinio ardymo dideliu skysčio kiekiu metodu būtinųjų principų.

SANTRAUKA

Kas yra hidraulinis ardymas?

Skalūnų dujos yra įstrigusios uolienose, kurias reikia suskaldyti norint išgauti dujas. Tam naudojamas procesas, vadinamas hidrauliniu ardymu. Šio proceso metu uolienos atveriamos, į gręžinį pilant didelį kiekį vandens, smėlio arba cheminių medžiagų.

Europa neturi daug patirties hidraulinio ardymo srityje. Su skalūnų dujų ištekliais siejama rizika gali peržengti sienų ribas, todėl kyla nuogąstavimų dėl saugos ir aplinkosaugos.

Komisijos rekomendacija

2014 m. sausio mėn. Komisija paskelbė rekomendaciją, kuria siekiama užtikrinti, kad Europos Sąjungos (ES) šalys, kurios naudoja hidraulinį ardymą, įgyvendintų tinkamas saugos ir aplinkosaugos priemones. Tai turėtų padėti padidinti skaidrumą piliečių atžvilgiu, apibrėžti aiškesnius pagrindus investuotojams ir užtikrinti vienodas sąlygas dėl pramonės reguliavimo.

Komunikatas

Kita Komisijos skalūnų dujų iniciatyvos dalis - komunikatas dėl hidraulinio ardymo. Komunikate nagrinėjama hidraulinio ardymo potenciali nauda energetiniam saugumui, konkurencingumui ir pajamoms. Jame taip pat analizuojamos aplinkosaugos problemos, susijusios su vandens ir oro tarša bei žemės užėmimu. Atliktame poveikio vertinime nagrinėjamas įvairių politikos galimybių socialinis, ekonominis poveikis bei poveikis aplinkai.

Pareigos

Šioje rekomendacijoje, kuri parengta remiantis galiojančiais ES teisės aktais, apibrėžiamos ES šalių, naudojančių hidraulinį ardymą, pareigos.

Į šias pareigas įeina:

  • strategiškai iš anksto planuoti ir vertinti poveikį aplinkai prieš išduodant leidimus;
  • patikrinti oro, vandens ir grunto kokybę prieš pradedant hidraulinio ardymo darbus;
  • surinkti dujas, siekiant kontroliuoti teršalų išmetimą į orą;
  • užtikrinti skaidrumą, informuojant visuomenę apie naudojamas chemines medžiagas;
  • užtikrinti, kad gręžimo metu būtų vadovaujamasi gerąja praktika kaip standartu.

Kiti veiksmai

Valstybėms narėms, kurios naudoja hidraulinį skaldymą, siūloma pradėti taikyti rekomendacijoje nustatytus principus per 6 mėnesius nuo rekomendacijos paskelbimo. Nuo 2014 m. gruodžio mėn. jos turėtų kasmet informuoti Komisiją apie priemones, kurių ėmėsi taikydamos rekomendaciją. Komisija stebės priemones ir įvertins rekomendacijos veiksmingumą per 18 mėnesių nuo jos paskelbimo.

NUORODOS

Dokumentas

Įsigaliojimo data

Perkėlimo į valstybių narių teisę terminas

Oficialusis leidinys

Komisijos rekomendacija 2014/70/ES

-

-

OL L 39, 2014 2 8

SUSIJĘ DOKUMENTAI

Komisijos komunikatas Tarybai ir Europos Parlamentui dėl angliavandenilių (kaip antai skalūnų dujų) žvalgybos ir gavybos didžiatūrio hidraulinio ardymo metodu ES (COM(2014) 23 final/2, 2014 3 17 - neskelbta Oficialiajame leidinyje).

Paskutinį kartą atnaujinta: 16.06.2014

Top