Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Saugi ir sveika darbo aplinka

Legal status of the document This summary has been archived and will not be updated, because the summarised document is no longer in force or does not reflect the current situation.

Saugi ir sveika darbo aplinka

Komunikate apžvelgiama Europos Sąjungos (ES) pasiekta pažanga saugios ir sveikos darbo aplinkos srityje, aptariami ateities uždaviniai ir pateikiama 2014-2020 m. strateginė programa.

DOKUMENTAS

Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „2014-2020 m. ES darbuotojų saugos ir sveikatos strateginė programa“ (COM(2014) 332 final , 2014 m. birželio 6 d.)

SANTRAUKA

KAM REIKALINGAS ŠIS KOMUNIKATAS?

Komunikate apžvelgiama Europos Sąjungos (ES) pasiekta pažanga saugios ir sveikos darbo aplinkos srityje, aptariami ateities uždaviniai ir pateikiama 2014-2020 m. strateginė programa.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Nepaisant to, kad buvo reikšmingai sumažintas nelaimingų atsitikimų skaičius ir užtikrinta geresnė prevencija, ES darbuotojų saugos ir sveikatos srityje dar galima daug nuveikti:

kiekvienais metais daugiau kaip 4 000 darbuotojų miršta dėl nelaimingų atsitikimų darbe, o daugiau nei 3 mln. darbuotojų nukenčia dėl sunkių nelaimingų atsitikimų darbe;

apie 25 % darbuotojų mano, kad jų darbas kelia pavojų jų saugai ir sveikatai;

dėl su darbu susijusių laikinojo nedarbingumo atostogų patiriama pernelyg didelių išlaidų.

Komunikate siūloma veiksmų programa, kuri turi būti įgyvendinta bendradarbiaujant su ES šalimis ir kitais suinteresuotaisiais subjektais, yra suskirstyta į septynis strateginius tikslus:

1.

didinti ES vaidmenį teikiant paramą nacionalinių strategijų įgyvendinimui;

2.

palengvinti darbo sveikatos ir saugos (DSS) teisės aktų taikymą, ypač mažesnėms įmonėms;

3.

užtikrinti, kad ES šalys tinkamiau remtų ir vykdytų teisės aktus;

4.

supaprastinti galiojančius teisės aktus;

5.

spręsti darbo jėgos senėjimo, atsirandančių naujų rizikos rūšių ir su darbu susijusių ligų prevencijos problemas;

6.

gerinti statistinių duomenų ir informacijos apie nelaimingus atsitikimus ir su darbu susijusius susirgimus rinkimą;

7.

geriau koordinuoti ES bei tarptautines pastangas ir dalyvauti tarptautinių organizacijų veikloje.

Komunikate pabrėžiama, kad turėtų būti naudojamos ir su teisėkūra nesusijusios priemonės: lyginamoji analizė, keitimasis gerąja patirtimi, informuotumo didinimas, savanoriškų normų nustatymas ir vartotojui patogių IT priemonių kūrimas.

ES šalys skatinamos 2014-2020 m. laikotarpiu naudotis Europos struktūriniais ir investicijų (ESI) fondais šiems tikslams pasiekti.

Europos Komisija įsipareigoja atidžiai stebėti ir vertinti pažangą.

KONTEKSTAS

Užtikrinti saugią ir sveiką darbo aplinką daugiau nei 217 mln. darbuotojų ES yra strateginis Europos Komisijos tikslas. Kadangi darbuotojų saugai ir sveikatai kylančios grėsmės yra gana panašios visoje ES, jai tenka aiškus vaidmuo - padėti šalims veiksmingiau spręsti šią problemą.

Daugiau informacijos žr.:

paskutinis atnaujinimas 30.09.2015

Top