Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Darbas su jaunimu - pagrindinis socialinę sanglaudą skatinantis veiksnys

Legal status of the document This summary has been archived and will not be updated, because the summarised document is no longer in force or does not reflect the current situation.

Darbas su jaunimu - pagrindinis socialinę sanglaudą skatinantis veiksnys

 

SANTRAUKA

Europos bendradarbiavimo jaunimo reikalų srityje atnaujintoje sistemoje (2010-2018 m.) ES šalių ministrai pabrėžia poreikį remti darbo su jaunimu plėtojimą ir jo indėlį užtikrinant jaunimo socialinę įtrauktį.

KAM SKIRTOS ŠIOS IŠVADOS?

Išvadose didžiausias dėmesys skiriamas poreikiui stiprinti darbą su jaunimu, taip užtikrinant didesnį visuomenės glaudumą visoje ES. Šioje srityje svarbų vaidmenį vaidina ES šalių bendradarbiavimas.

Išvados buvo pristatytos pagal 2014-2015 m. ES darbo planą jaunimo srityje, kuriame prioritetas teikiamas darbo su jaunimu, neformaliojo mokymosi bei savišvietos plėtojimui.

Atkreipiamas dėmesys ir į ankstesnes Komisijos išvadas dėl kokybiško darbo su jaunimu svarbos jaunimo vystymuisi, gerovei ir socialinei įtraukčiai ES.

Taip pat pažymimas 2015 m. vasario 12 d., po teroro aktų Paryžiuje, ES šalių vyriausybių vadovų padarytas pareiškimas, kuriame pabrėžiama švietimo ir socialinės integracijos svarba užkertant kelią radikalizacijai ir saugant vertybes.

PAGRINDINIAI ASPEKTAI

Išvadose dar kartą pabrėžiama darbo su jaunimu svarba prisidedant prie asmeninio tobulėjimo ir aprėpiant visą jaunimą iš įvairių visuomenės grupių. Visų pirma būtina rasti ryšį su marginalizuotu jaunimu ir jaunimu, kuris nedirba, nesimoko ir nedalyvauja mokymuose.

ES šalys raginamos:

  • įsipareigoti toliau plėtoti kokybiško ir profesionalaus darbo su jaunimu paslaugų teikimą, be kita ko, pasitelkiant samdomus darbuotojus ir savanorius;
  • plėtoti rėmimo priemones, įskaitant švietimo ir mokymosi galimybes su jaunimu dirbantiems asmenims;
  • išplėsti darbo su jaunimu aprėptį, įtraukiant 18 metų ir vyresnio jaunimo grupes, taip pat mažiau galimybių turintį jaunimą.

ES šalių ir Europos Komisijos prašoma:

  • įsitraukti į tarpusavio mokymąsi ir keistis gerosios praktikos pavyzdžiais darbo su jaunimu kokybės srityje;
  • stiprinti kokybės aspektą darbe su jaunimu, parengiant rodiklius, priemones ir sistemas, kuriuos būtų galima pasitelkti įvairiais lygmenimis visoje ES;
  • didinti darbo su jaunimu svarbos matomumą demonstruojant jo kiekybinius ir kokybinius aspektus bei poveikį jaunuoliams ir visuomenei.

Komisija raginama:

  • atlikti pagrindinių darbo su jaunimu principų tyrimą, įskaitant įgyvendinimo vadovo parengimą. Šiame tyrime turėtų būti atsižvelgta į ekspertų grupės darbo su jaunimu kokybės sistemų klausimais darbo rezultatus;
  • apsvarstyti galimybę pateikti pasiūlymą dėl Tarybos rekomendacijos dėl darbo su jaunimu, kurioje būtų akcentuojamas jaunimo įtraukties, pilietiškumo ir didesnio visuomenės glaudumo skatinimas.

Daugiau informacijos žr.:

DOKUMENTAS

Tarybos išvados dėl darbo su jaunimu stiprinimo siekiant užtikrinti visuomenės glaudumą (OL C 170, 2015 5 23, p. 2-3)

paskutinis atnaujinimas 24.09.2015

Top