Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document C2006/154/48

    Byla T-121/06 2006 m. balandžio 25 d. pareikštas ieškinys byloje British Nuclear Group Sellafield prieš Komisiją

    OL C 154, 2006 7 1, p. 19–20 (ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, IT, LV, LT, HU, NL, PL, PT, SK, SL, FI, SV)

    1.7.2006   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 154/19


    2006 m. balandžio 25 d. pareikštas ieškinys byloje British Nuclear Group Sellafield prieš Komisiją

    (Byla T-121/06)

    (2006/C 154/48)

    Proceso kalba: anglų

    Šalys

    Ieškovė: British Nuclear Group Sellafield Limited (Sellafield, Jungtinė Karalystė), atstovaujama solicitors J. Percival, A. Renshaw, J. Isted ir G. Bushell ir barrister R. Plender

    Atsakovė: Europos Bendrijų Komisija

    Ieškovės reikalavimai

    panaikinti ginčijamą sprendimą arba

    panaikinti ginčijamo sprendimo 2, 3 ir 4 straipsniuose numatytas priemones,

    priteisti iš atsakovės bylinėjimosi išlaidas ir

    atlikti bet kokius kitus veiksmus, kurie Teisingumo Teismo nuomone yra tinkami.

    Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

    Ieškovė ginčija 2006 m. vasario 15 d. Komisijos sprendimą dėl Euratomo sutarties 83 straipsnio taikymo procedūros (BNG Sellafield Limited). Ginčijamu sprendimu Komisija įspėjo pagal EA 83 straipsnio 1 dalies a punktą. Komisija tvirtina, kad ieškovė pažeidė keletą Euratomo sutarties ir Reglamento 302/2005 (1) nuostatų, susijusių su jos pareiga pateikti ataskaitą ir patekimo į kai kuriuos įrenginius nuostatomis. Todėl Komisija reikalavo, kad ieškovė per skundžiamame sprendime nustatytus terminus įgyvendintų nurodytas priemones.

    Pagrįsdama ieškinį, ieškovė teigia, pirma, kad Komisijai nepakanka kompetencijos priimti ginčijamą sprendimą ir ieškovei nustatytas priemones. Ieškovės teigimu, Komisija neturi teisės priimti nustatytų priemonių, įskaitant priemones dėl kokybės užtikrinimo principų ir branduolinių medžiagų apskaitos ir kontrolės standartų, viršijančių esančių teisės aktų, susijusių su saugumo kontrole, taikymo sritį.

    Taip pat ieškovė tvirtina, kad atsakovė pažeidė subsidiarumo principą, nes nustatytomis priemonėmis kėsinamasi į atitinkamų nacionalinės valdžios institucijų kompetenciją.

    Ieškovės teigimu, visas ginčijamas sprendimas yra pagrįstas ar jo dalis yra pagrįsta labiau saugumo, o ne saugumo kontrolės sumetimais, ir todėl EA 83 straipsnis nėra tinkamas pagrindas priimti ginčijamą sprendimą.

    Antra, ieškovė teigia, kad Komisija pažeidė esminį proceso reikalavimą, pilnai ir tinkamai neįvykdydama EA 83 straipsnyje numatytos procedūros. Ieškovė teigia, kad Komisija jai nepranešė apie savo prieštaravimus, nepasisiūlė išklausyti ir pažeidė jos teisę į gynybą.

    Trečia, ieškovė nurodo, kad Komisija, pripažindama, jog ieškovė pažeidė savo saugumo kontrolės įsipareigojimus, pažeidė Euratomo sutartį ir su jos taikymu susijusias taisykles, padarydama akivaizdžią vertinimo klaidą, bei pažeidė teisinio saugumo principą.

    Ketvirta, ieškovė nurodo proporcingumo ir teisėtų lūkesčių principo pažeidimą.

    Galiausiai ieškovė teigia, kad Komisija pažeidė ieškovės teisę į gynybą ir teisę į teisingą procesą, neatlikdama savo pareigos ieškovei pranešti apie kaip sankcija nustatytų priemonių esmę pakankamai iš anksto, kad ieškovė turėtų galimybę dėl jų išreikšti savo nuomonę iki ginčijamo sprendimo priėmimo.


    (1)  2005 m. vasario 8 d. Komisijos reglamentas (Euratomas) Nr. 302/2005 dėl Euratomo saugumo kontrolės taikymo (OL L 54, p. 1)


    Top