Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62020TN0714

    Byla T-714/20: 2020 m. gruodžio 3 d. pareikštas ieškinys byloje OL / Taryba

    OL C 44, 2021 2 8, p. 50–51 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    2021 2 8   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 44/50


    2020 m. gruodžio 3 d. pareikštas ieškinys byloje OL / Taryba

    (Byla T-714/20)

    (2021/C 44/73)

    Proceso kalba: ispanų

    Šalys

    Ieškovas: OL, atstovaujamas advokatų J. Viñals Camallonga, J. Iriarte Ángel ir E. Delage González

    Atsakovė: Europos Sąjungos Taryba

    Reikalavimai

    Ieškovas Bendrojo Teismo prašo:

    panaikinti dabartinės redakcijos 2014 m. kovo 17 d. Tarybos sprendimą 2014/145/BUSP dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų atsižvelgiant į veiksmus, kuriais kenkiama Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei arba į juos kėsinamasi, kiek jis susijęs su ieškovu ar gali daryti jam neigiamą poveikį;

    panaikinti dabartinės redakcijos 2014 m. kovo 17 d. Tarybos reglamentą (ES) Nr. 269/2014 dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų atsižvelgiant į veiksmus, kuriais kenkiama Ukrainos teritoriniam vientisumui, suverenitetui ir nepriklausomybei arba į juos kėsinamasi, kiek jis susijęs su ieškovu ar gali daryti jam neigiamą poveikį.

    Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

    Grįsdamas ieškinį ieškovas remiasi septyniais pagrindais.

    1.

    Ieškinio pirmasis pagrindas grindžiamas akivaizdžia klaida, padaryta vertinant faktines aplinkybes, kuriomis grindžiami ginčijami ribojimai pratęsiant jų galiojimą, nes tie ribojimai buvo pratęsti, kiek tai susiję su ieškovu, nesant faktinio pagrindo ir realių įrodymų.

    2.

    Ieškinio antrasis pagrindas grindžiamas pareigos motyvuoti pažeidimu, nes ginčijamose nuostatose nepateikti, kiek tai susiję su ieškovu, pakankami motyvai, o tai jam neleidžia tinkamai pasirengti gynybai.

    3.

    Ieškinio trečiasis pagrindas grindžiamas žmogaus teisės į saviraiškos laisvę pažeidimu, nes jam neva priskiriami atsišaukimai, deklaracijos ir manifestacijos turėtų būti saugomi šios pagrindinės teisės.

    4.

    Ieškinio ketvirtasis pagrindas grindžiamas teisės į veiksmingą teisinę gynybą pažeidimu, kiek tai susiję su teisės aktų motyvavimu, Tarybos pateiktų motyvų realaus faktinio pagrindo nebuvimu ir teise į saviraiškos laisvę, teise į gynybą bei teise į nuosavybę, nes nebuvo atsižvelgta į būtinybę pateikti realius įrodymus ir nesilaikyta reikalavimo motyvuoti pratęsiant nuostatų galiojimą, o tai turi įtakos kitoms teisėms.

    5.

    Ieškinio penktasis pagrindas grindžiamas teisės į nuosavybę pažeidimu, kiek jis susijęs su proporcingumo principu, nes ši teisė, be kita ko, buvo apribota neproporcingai.

    6.

    Ieškinio šeštasis pagrindas grindžiamas vienodo požiūrio principo pažeidimu, nes be priežasties buvo padaryta neigiamos įtakos ieškovo santykinei padėčiai.

    7.

    Ieškinio septintasis pagrindas grindžiamas piktnaudžiavimu įgaliojimais, nes yra objektyvių, tikslių ir nuoseklių požymių, kuriais remiantis galima teigti, jog, nustatydama ir patęsdama priemones dėl sankcijų taikymo, Taryba siekė kitų tikslų, nei teigia.


    Top