Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 62019TN0291

    Byla T-291/19: 2019 m. gegužės 3 d. pareikštas ieškinys byloje Pšonka/Taryba

    OL C 246, 2019 7 22, p. 29–29 (BG, ES, CS, DA, DE, ET, EL, EN, FR, HR, IT, LV, LT, HU, MT, NL, PL, PT, RO, SK, SL, FI, SV)

    2019 7 22   

    LT

    Europos Sąjungos oficialusis leidinys

    C 246/29


    2019 m. gegužės 3 d. pareikštas ieškinys byloje Pšonka/Taryba

    (Byla T-291/19)

    (2019/C 246/31)

    Proceso kalba: čekų

    Šalys

    Ieškovas: Viktor Pavlovič Pšonka (Kijevas, Ukraina), atstovaujamas advokato M. Mleziva

    Atsakovė: Europos Sąjungos Taryba

    Reikalavimai

    Ieškovas Bendrojo Teismo prašo:

    panaikinti 2019 m. kovo 4 d. Tarybos sprendimą (BUSP) 2019/354, kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas 2014/119/BUSP dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų tam tikriems asmenims, subjektams ir įstaigoms atsižvelgiant į padėtį Ukrainoje, ir 2019 m. kovo 4 d. Tarybos įgyvendinimo reglamentą (ES) 2019/352, kuriuo įgyvendinamas Reglamentas (ES) Nr. 208/2014 dėl ribojamųjų priemonių, taikytinų tam tikriems asmenims, subjektams ir įstaigoms atsižvelgiant į padėtį Ukrainoje tiek, kiek tas sprendimas ir reglamentas su juo susiję, ir

    nurodyti Europos Sąjungos Tarybai padengti savo ir ieškovo patirtas išlaidas.

    Ieškinio pagrindai ir pagrindiniai argumentai

    Grįsdamas ieškinį ieškovas remiasi trimis pagrindais.

    1.

    Pirmasis ieškinio pagrindas grindžiamas teisės į gerą administravimą pažeidimu.

    Grįsdamas ieškinį ieškovas, be kita ko, teigia, kad Europos Sąjungos Taryba, priimdama ginčijamą sprendimą, neveikė rūpestingai ir atidžiai, kaip to reikalaujama, nes iki to sprendimo priėmimo neišnagrinėjo nei ieškovo pateiktų argumentų, nei jam palankių įrodymų; ji iš esmės rėmėsi tik Ukrainos generalinės prokuratūros parengta trumpa santrauka ir neprašė jokios papildomos informacijos apie tyrimo eigą Ukrainoje.

    2.

    Antrasis ieškinio pagrindas grindžiamas ieškovo teisės į nuosavybę pažeidimu.

    Šiuo klausimu ieškovas teigia, kad ribojamosios priemonės, kurių prieš jį buvo imtasi, yra neproporcingos, viršija tai, kas būtina, ir pažeidžia ieškovo teisės į nuosavybę apsaugos garantijas pagal tarptautinę teisę.

    3.

    Trečiasis ieškinio pagrindas grindžiamas ieškovo pagrindinių teisių, kurias užtikrina Žmogaus teisių ir pagrindinių laisvių konvencija, pažeidimu.

    Šiuo klausimu ieškovas teigia, kad priimant ribojamąsias priemones buvo pažeista jo teisė į teisingą bylos nagrinėjimą, nekaltumo prezumpcija, taip pat teisė į privačios nuosavybės apsaugą.


    Top