Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52023DC0468

KOMISIJOS ATASKAITA EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI IR EUROPOS CENTRINIAM BANKUI dėl euro apsaugai nuo padirbinėjimo skirtos programos „Pericles IV“ įgyvendinimo ir rezultatų 2022 m.

COM/2023/468 final

Briuselis, 2023 08 02

COM(2023) 468 final

KOMISIJOS ATASKAITA

EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI IR EUROPOS CENTRINIAM BANKUI

dėl euro apsaugai nuo padirbinėjimo skirtos programos „Pericles IV“ įgyvendinimo ir rezultatų 2022 m.


KOMISIJOS ATASKAITA

EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI IR EUROPOS CENTRINIAM BANKUI

dėl euro apsaugai nuo padirbinėjimo skirtos programos „Pericles IV“ įgyvendinimo ir rezultatų 2022 m.

1.Bendra informacija

Programa „Pericles IV“ (toliau – programa) – tai mainų, pagalbos ir mokymo programa, skirta euro apsaugai nuo padirbinėjimo. Ja pakeičiama programa „Pericles 2020“, kuri buvo vykdoma 2013–2020 m. laikotarpiu, ir programa „Pericles“, kuri buvo vykdoma 2002–2013 m. laikotarpiu. Ši programa buvo nustatyta 2021 m. gegužės 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2021/840 1 . 2021 m. rugsėjo 21 d. Tarybos reglamentu (ES) 2021/1696 2 programos taikymas buvo išplėstas nedalyvaujančioms valstybėms narėms. Reglamentu (ES) 2021/840 programos trukmė nustatoma iki 2027 m. gruodžio 31 d. Reglamento 12 straipsnio 3 dalimi reikalaujama, kad Komisija kasmet Europos Parlamentui ir Tarybai teiktų informaciją apie programos rezultatus. Ši metinė ataskaita parengta įgyvendinant minėtą reikalavimą ir siekiant pateikti su 2022 m. susijusius programos rezultatus. Ataskaitoje pateikiama informacija apie programos „Pericles IV“ įsipareigojimus ir įgyvendinimą 2022 m., taip pat apie veiksmų, kuriems skirti lėšų įsipareigota pagal ankstesnės kartos programą, įgyvendinimą 2022 m.

2.Įsipareigojimai pagal 2022 m. metinę darbo programą

Nustatytas metinis programos įgyvendinimo biudžetas 2022 m. sudarė 850 169 EUR ir buvo finansuojamas iš Europos Sąjungos 2022 m. bendrojo biudžeto 06.030100 biudžeto eilutės. 2022 m. įsipareigota skirti iš viso 828 141,12 EUR, t. y. 97,41 % viso biudžeto. Programa įgyvendinama vykdant valstybių narių kompetentingų institucijų parengtus bendrai finansuojamus veiksmus (skiriant dotacijas) ir vykdant vadinamuosius Komisijos veiksmus, kuriuos tiesiogiai organizuoja Komisija. Bendra įsipareigota skirti suma taip pat apima 27 350 EUR įsipareigojimą padengti metines išlaidas, susijusias su vien elektroninės (bepopierės) dotacijų valdymo sistemos „eGrants“ naudojimu.

Iš programos įgyvendinimo rezultatų matyti, kad valstybės narės ir Komisija yra tvirtai įsipareigojusios saugoti eurą nuo padirbinėjimo. Kovos su eurų padirbinėjimu ekspertų grupės (angl. ECEG) susitikimuose vykusių diskusijų daugiametės strategijos klausimais pastangomis pavyko įsipareigoti 2022 m. skirti 97,41 % viso biudžeto. Pagal programą įsipareigota finansuoti iš viso aštuonis projektus 3 . Pagal valstybių narių kompetentingų institucijų pateiktas paraiškas sėkmingai skirtos penkios dotacijos. Be to, finansuoti trys Komisijos veiksmai.

Vienas iš Komisijos veiksmų įgyvendintas 2022 m., o kiti du Komisijos veiksmai ir visos dotacijos bus įgyvendinti 2023 m. ir vėliau.

I ir II diagramos. Finansuojamų veiksmų rūšis ir veiksmų skaičius kiekvienoje valstybėje narėje (veiksmai, kuriems 2022 m. įsipareigota skirti lėšų, žr. I priedą) 

 

Pažymėtina, kad Italija ir Ispanija – dvi nuo eurų padirbinėjimo labiausiai kenčiančios valstybės narės – šiemet vėl gavo programos „Pericles“ dotacijas. Be to, 2022 m. Kroatija taip pat gavo dotacijas pagal programą, o tai ypač svarbu atsižvelgiant į tai, kad 2023 m. sausio 1 d. ji prisijungė prie euro zonos. Visomis jų pastangomis stiprinama euro apsauga, o tai naudinga visoms kitoms valstybėms narėms.

Veiksmai, kuriems įsipareigota skirti lėšų 2022 m., yra šie: treji darbuotojų mainai, du techniniai mokymai, du seminarai ir vienas tyrimas. Šie veiksmai turi būti vykdomi tiek Europos Sąjungoje, tiek už jos ribų, atsižvelgiant į konkrečius poreikius apsaugoti eurą nuo padirbinėjimo. Nuo pat programos įgyvendinimo pradžios jos regioninis aspektas buvo stiprinamas įgyvendinant veiksmus pasaulio regionuose, kurie yra ypač svarbūs kovai su padirbinėjimu.

3.Veiksmų įgyvendinimas 2022 m. 4

Apžvalga

Šiame skirsnyje analizuojama, kaip 2022 kalendoriniais metais įgyvendinami visi pagal programą „Pericles“ finansuojami veiksmai. Todėl jis apima tiek veiksmų, kuriems skirti lėšų įsipareigota pagal 2021 ir 2022 m. „Pericles IV“ biudžetus (penkios dotacijos ir vienas Komisijos veiksmas), tiek veiksmų, kuriems skirti lėšų įsipareigota pagal ankstesnius „Pericles 2020“ biudžetus (šešios dotacijos), įgyvendinimą. Tai patvirtina programos koncepcijos tęstinumą ir atspindi programos „Pericles“, skirtos apsaugoti eurui nuo padirbinėjimo kasmet įgyvendinamais veiksmais, veiksmingumą.

2022 m. įgyvendinta dvylika programos „Pericles“ finansuojamų veiksmų, įskaitant:

·visapusišką veiksmų, kuriems skirtos aštuonios dotacijos, įgyvendinimą valstybėse narėse – šiuos veiksmus įgyvendino atitinkamai Ispanija (trys veiksmai), Portugalija (du veiksmai), Nyderlandai, Vokietija ir Italija (po vieną veiksmą);

·dalinį veiksmų, kurioms skirtos trys dotacijos, įgyvendinimą valstybėse narėse – šiuos veiksmus sudaro keli etapai (t. y. darbuotojų mainai ir seminarai) per daugiau nei vienus kalendorinius metus ir juos iš dalies įgyvendino atitinkamai Italija, Rumunija ir Kroatija;

·visapusišką vieno Komisijos viešojo pirkimo formos veiksmų įgyvendinimą.

Pirmiau nurodytus veiksmus sudaro penkeri darbuotojų mainai, keturios konferencijos ir trys techniniai mokymai (taip pat žr. 2 skirsnį). Turimais duomenimis, minėtuose veiksmuose dalyvavo 599 ekspertai.

III ir IV diagramos. Programos dalyvių kilmė ir profesinė kvalifikacija (veiksmai, įgyvendinti 2022 m., žr. II priedą) 5

 

Pagal kilmę dalyviai yra iš 51 šalies. Dauguma mokymo dalyvių (78 %) yra iš Europos: iš euro zonai priklausančių valstybių narių – 65 %, dalyvių iš euro zonai nepriklausančių valstybių narių padaugėjo iki 13 %, o iš ES nepriklausančių Europos valstybių – 6 %; 11 % mokymo dalyvių yra iš Lotynų Amerikos. Galiausiai 3 % dalyvių atstovauja Europos institucijoms, 1 % yra iš Afrikos ir Artimųjų Rytų, o 1 % – iš kitų regionų.

Pagal profesinę kvalifikaciją 53 % visų dalyvių yra policijos pajėgų darbuotojai. Toks aktyvus jų dalyvavimas paaiškinamas tuo, kad policijos institucijoms tenka pirmosioms kovoti su eurų padirbinėjimu, o tarp dalyvaujančių policijos darbuotojų yra ir tyrėjų, ir techninių darbuotojų. Kitų kategorijų dalyviai sudaro 47 % visų dalyvių, o nacionalinių centrinių bankų ekspertai sudaro 33 %, taigi yra antra didžiausia dalyvių grupė. Kaip ir 2021 m., keliuose 2022 m. veiksmuose daugiausia dėmesio skirta centrinių bankų dalyvavimui. Taip pat aktyviai dalyvauja teismų sistemos atstovai (5 %), Europos institucijos (3 %), monetų kalyklos (2 %) ir muitinės (< 1 %) – tai atspindi labai įvairią dalyvių profesinę kvalifikaciją. Galiausiai pažymėtina, kad įgyvendinant Komisijos veiksmą „Ketvirtasis „Platforma 1210“ susitikimas“ šeštus metus aktyviai dalyvauja monetų rūšiavimo įrangos pramonės atstovai (2 %), o tai dar kartą patvirtina, kad privatusis sektorius yra svarbus suinteresuotasis subjektas kovojant su padirbinėjimu. Taigi programos įgyvendinimas atitinka tarpvalstybinius ir daugiadalykius programos aspektus, kaip reikalaujama pagal Reglamentą (ES) Nr. 331/2014, o diversifikavimo lygis yra aukštas.

Svarbiausi įgyvendinimo aspektai 2022 m.

2022 m. pagal programą pavyko išlaikyti ir toliau stiprinti tvirtą regioninį tarptautinį bendradarbiavimą Pietryčių Europoje ir Lotynų Amerikoje.

·2022 m. įgyvendinti keli programos „Pericles“ veiksmai, kuriais visų pirma siekta skatinti ir palaikyti glaudų Pietryčių Europos šalių kompetentingų nacionalinių institucijų bendradarbiavimą. Be kita ko, vyko darbuotojų mainai, kuriuos organizavo Italijos „Comando Carabinieri Antifalsificazione Monetaria“ (CCAFM), „Guardia di Finanza“ (GDF) ir Rumunijos policija (GIRP), taip pat darbuotojų mainai, kuriuos organizavo Kroatijos nacionalinis bankas ir kurių pagrindinis tikslas – dalytis geriausia patirtimi, susijusia su procedūromis, žiniomis ir patirtimi, siekiant padėti Kroatijos ir Bulgarijos valdžios institucijoms prisijungiant prie euro zonos.

·Ispanijos „Brigada de Investiación del Banco de España“ (BIBE) organizavo kovos su pinigų padirbinėjimu mokymo kursus Lotynų Amerikos šalių ekspertams, į kuriuos 2022 m. Limoje (Peru) susirinko 17-os Lotynų Amerikos šalių valdžios institucijų atstovai, skatinant priemones, skirtas apsaugoti eurui nuo padirbinėjimo Lotynų Amerikos šalyse, kuriose tai potencialiai gali vykti. Šiuo veiksmu prisidėta prie kovos su pinigų padirbinėjimu nacionalinių centrinių biurų (NCB) steigimo ir veikimo dalyvaujančiose šalyse. Remiantis tokio paties formato ankstesnių mokymų rezultatais, toks NCB buvo įsteigtas Argentinoje.

Įgyvendinant programą 2022 m. taip pat vykdyti keli veiksmai, kuriais daugiausia dėmesio skiriama aktualiems pokyčiams kovojant su pinigų padirbinėjimu:

·Keli veiksmai buvo susiję su interneto ir (arba) tamsiojo interneto keliama grėsme euro padirbinėjimo srityje, visų pirma atkreipiant dėmesį į galimą jo, kaip platinimo platformos, naudojimą. Vokietijos „Bundeskriminal Amt“ (BKA) surengė tris praktinius seminarus COPE, kuriuose buvo gilinamos žinios ir pristatyti būtini tyrimo metodai, reikalingi su internetu ir (arba) tamsiuoju internetu susijusiems suklastotų pinigų tyrimams atlikti, ir užtikrintas keitimasis geriausios praktikos metodais, atliekant atvejų tyrimus, kurių metu dalyviai nagrinėjo įvairius skaitmeninių padirbtų pinigų tyrimo etapus. Be to, per Nyderlandų policijos ir Portugalijos banko surengtas konferencijas vienas iš pagrindinių nagrinėtų klausimų taip pat buvo padirbtų pinigų platinimas tamsiajame internete ir (arba) internete.

·Dar vienas prioritetas, kuriam skirta dėmesio įgyvendinant kelis veiksmus, – kova su aukštos kokybės padirbtų pinigų klasėmis, Reglamento (ES) Nr. 1210/2010 įgyvendinimas ir apyvartai netinkamų euro monetų tvarkymas. Tarp atitinkamų veiksmų – „Banco de Espana“ surengti mokymai techniniams ekspertams apie padirbtų monetų analizę, taip pat 4-asis Œ„1210 platformos“ susitikimas, kuris buvo surengtas kaip Komisijos veiksmas ir kuriame dalyvavo monetų apdorojimo mašinų sektoriaus ir nacionalinių monetų analizės centrų suinteresuotieji subjektai.

4.Kiekybinių ir kokybinių rodiklių stebėsena

Reglamento (ES) 2021/840 12 straipsnio 2 dalyje nustatyta, kad šioje ataskaitoje turėtų būti atsižvelgiama į kiekybinius ir kokybinius programos „Pericles IV“ rodiklius. Metiniai šių rodiklių duomenys yra tokie:

1.Aptiktų padirbtų eurų skaičius (banknotų: 376 000 2022 m. / monetų: 297 998 2022 m.): šio rodiklio siektina reikšmė – kontroliuoti aptiktų padirbtų eurų (banknotų ir monetų) skaičių +/– 5 %, palyginti su 2014–2020 m. vidurkiu (671 000 / 174 112). Padirbtų banknotų yra mažiau, o monetų skaičius yra didesnis, nei tikėtasi. Tačiau reikėtų pažymėti, kad ryšys tarp programos ir šių rodiklių yra tik netiesioginis, nes rengiant rodiklius svarbus vaidmuo tenka įvairiems išorės veiksniams. Šie išorės veiksniai yra policijos tyrimų pažanga, padirbtos produkcijos kiekis ir COVID-19 pandemijos poveikis grynųjų pinigų apyvartai.

2.Išardytų nelegalių dirbtuvių skaičius (2022 m. – 10): Siekiama, kad išardytų nelegalių dirbtuvių skaičius būtų ne mažesnis kaip vidutiniškai +/– 10 %, palyginti su 2019 m. (22). 2022 m. išardyta mažiau nelegalių dirbtuvių, nei tikėtasi. Kaip paaiškinta pagal 1 rodiklį, ryšys tarp programos ir šio rodiklio yra tik netiesioginis, nes rengiant rodiklius svarbus vaidmuo tenka įvairiems išorės veiksniams.

3.Pagal programą teikiančių paraiškas atskirų kompetentingų institucijų skaičius (2022 m. – 6): šiuo rodikliu siekiama įvertinti kompetentingų nacionalinių institucijų susidomėjimą programa. 2024 m. tarpinė reikšmė yra 12, o 2027 m. – 24. Tai, kad per antruosius metus atskirų paraiškų teikėjų skaičius pasiekė 50 % 2024 m. tarpinės reikšmės, atitinka lūkesčius.

4.Pagal programą finansuotų veiksmų dalyvių pasitenkinimo lygis (2021 m. – 100 %): šiuo rodikliu vertinama mokymų kokybė, kaip ją suvokia jų dalyviai. Siektina reikšmė yra 75 %. Teigiamų atsiliepimų dalis yra žymiai didesnė nei siektina reikšmė.

5.Dalyvių, kurie jau dalyvavo ankstesniuose programos „Pericles“ veiksmuose, atsiliepimai apie programos poveikį jų veiklai saugant eurą nuo padirbinėjimo (2022 m. – 97,51 %): šiuo rodikliu matuojamas programos veiksmų tvarumas. Siektina reikšmė yra 75 %. Teigiamų atsiliepimų procentinė dalis yra žymiai didesnė nei siektina reikšmė.

5.Išvados ir tolesni veiksmai

Programa „Pericles IV“, kaip ir jos pirmtakė, tebėra svarbi ir veiksminga kovos su padirbinėjimu priemonė. Ši programa yra tyrimų rėmimo, bendradarbiavimo palaikymo ir vystymo, taip pat visų kovos su eurų padirbinėjimu dalyvių keitimosi geriausia patirtimi pagrindas. Tai patvirtina ir faktas, kad 2022 m. įsipareigota skirti 97,41 % viso biudžeto, – tai rodo valstybių narių susidomėjimą programa.

Komisija reguliariai pateikia pagal programą remiamų veiksmų rezultatus Kovos su eurų padirbinėjimu ekspertų grupės (ECEG) ekspertams. 2021 m. įvyko trys ECEG posėdžiai. Programa yra labai nuosekli ir visapusiškai papildo kitas susijusias Sąjungos lygmens programas ir veiksmus, nes yra skirta išimtinai tam tikros formos organizuoto nusikalstamumo – eurų padirbinėjimo – prevencijai ir kovai su šiuo reiškiniu. Akivaizdu, kad taip papildoma Kaimynystės politikos ir plėtros derybų GD Techninės pagalbos ir informacijos mainų programos (TAIEX) priemonė, kuri dažniausiai naudojama remiant stojimo derybas, ir Migracijos ir vidaus reikalų GD policijos bendradarbiavimo, nusikalstamumo prevencijos, kovos su juo ir krizių valdymo finansinės paramos priemonė 6 , kuri apima bendrąją nusikalstamumo prevenciją ir kovą su juo. Įtraukus kovą su pinigų klastojimu kaip vieną iš EMPACT veiklos veiksmų plano prioritetų 7 , Komisija glaudžiai koordinuoja savo veiklą su EMPACT vadovaujančiomis šalimis, kad šie du finansavimo šaltiniai kuo labiau papildytų vienas kitą.

Remiantis Programos įgyvendinimo rezultatais ir nuolatine naujų pavojų, aptartų ECEG, analize nustatyti tokie 2023 m. prioritetai 8 :

·remti veiklą, kuria siekiama gerinti tų valstybių narių, kurios ypač kenčia nuo padirbtų pinigų gamybos ir platinimo, bendradarbiavimą;

·skatinti bendradarbiavimą su trečiųjų šalių, kuriose kyla įtarimų ar yra įrodymų apie padirbtų eurų gamybą, valdžios institucijomis;

·remti veiksmingą euro apsaugos sistemą Pietryčių Europoje;

·aktualūs pokyčiai:

opadirbtų pinigų ir aukštos kokybės sudedamųjų medžiagų platinimas tamsiajame internete ir filmuose naudojamų pinigų ir rekvizito kopijų produktai internete (įskaitant pakeisto dizaino banknotus),

oparama nacionalinių centrinių biurų (NCB) steigimui ir (arba) stiprinimui,

oeurų monetos: kova su aukštos kokybės padirbtų pinigų klasėmis, Reglamento (ES) Nr. 1210/2010 įgyvendinimas ir apyvartai netinkamų euro monetų tvarkymas.

(1) 2021 m. gegužės 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2021/840, kuriuo nustatoma 2021–2027 m. mainų, pagalbos ir mokymo programa, skirta euro apsaugai nuo padirbinėjimo (programa „Pericles IV“), ir kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 331/2014.
(2)  2021 m. rugsėjo 21 d. Tarybos reglamentas (ES) 2021/1696, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2021/840, kuriuo nustatoma 2021–2027 m. mainų, pagalbos ir mokymo programa, skirta euro apsaugai nuo padirbinėjimo (programa „Pericles IV“), taikymas išplečiamas nedalyvaujančioms valstybėms narėms.
(3)  Išsami programos „Pericles“ veiksmų, kuriems įsipareigota skirti lėšų 2022 m., apžvalga pateikiama I priede.
(4) Išsami veiksmų, kurie pagal programą „Pericles“ įgyvendinti 2022 m., apžvalga pateikiama II priede.
(5)  Visi duomenys susiję tiek su veiksmais, finansuojamais pagal programą „Pericles IV“, tiek su veiksmais, finansuojamais pagal programą „Pericles 2020“.
(6)

2014 m. balandžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 513/2014, kuriuo kaip Vidaus saugumo fondo dalis nustatoma policijos bendradarbiavimo, nusikalstamumo prevencijos, kovos su juo ir krizių valdymo finansinės paramos priemonė ir panaikinamas Tarybos sprendimas 2007/125/TVR (OL L 150, 2014 5 20, p. 93).

(7) EMPACT (Europos kovos su nusikalstamumo grėsmėmis daugiadalykė platforma) yra ES valstybių narių vykdoma saugumo iniciatyva, kuria siekiama nustatyti organizuoto ir sunkių formų tarptautinio nusikalstamumo keliamas grėsmes, teikti joms prioritetą ir jas šalinti. 2021 m. EMPACT tapo nuolatine priemone, kaip nustatyta Tarybos išvadose dėl nuolatinio kovos su organizuotu ir sunkių formų tarptautiniu nusikalstamumu ES politikos ciklo pratęsimo. Bulgarija yra vadovaujančioji valstybė narė įgyvendinant EMPACT prioritetą, susijusį su kova su intelektinės nuosavybės srities nusikaltimais, prekių ir valiutų padirbinėjimu.
(8)

2022 m. programos prioritetai yra viena esminių metinės darbo programos, pateikiamos 2022 m. sausio 8 d. KOMISIJOS SPRENDIMO dėl programos „Pericles IV“ ir 2022 m. metinės darbo programos priėmimo (C(2022) 406 final) priede, dalių.

Top

Briuselis, 2023 08 02

COM(2023) 468 final

PRIEDAS

prie

KOMISIJOS ATASKAITOS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI IR EUROPOS CENTRINIAM BANKUI

dėl euro apsaugai nuo padirbinėjimo skirtos programos „Pericles IV“ įgyvendinimo ir rezultatų 2022 m.




I priedas. Veiksmų, kuriems 2022 m. įsipareigota skirti lėšų, apžvalga

Organizatorius 1

Veiksmo pavadinimas

Vieta ir data

Komisijos įnašas

(įsipareigota skirti lėšų suma, EUR)

Seminarai

CNB

Kroatija

Balkanų tinklo penktoji konferencija euro apsaugos klausimais (BNEP)

Rovinis, Raudonoji sala

Šv. Andriejaus sala (Kroatija)

2023 m. gegužės 15šššš–18 d.

93 558,66

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

Europos Komisija

Ekonomikos ir finansų reikalų GD

Ketvirtasis „Platforma 1210“ susitikimas

Madridas (Ispanija)

2022 m. spalio 4–5 d. 

116 564,57

Pagrindinis veiksmo tikslas: didinti euro monetų autentiškumo tikrinimo ir padirbtų euro monetų klasifikavimo veiksmingumą.

Techniniai mokymai

BIBE

Ispanija

2023 m. mokymo kursai apie valiutos padirbinėjimą Lotynų Amerikos šalių ekspertams (2023 m. kursai Bogotoje)

Bogota (Kolumbija)

2022 m. lapkričio 21–24 d. 

197 188,70

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

Europos Komisija

Ekonomikos ir finansų reikalų GD

Mokymai apie euro apsaugą nuo klastojimo

Kišiniovas (Moldova)

2023 m. kovo 21–22 d.

91 622,19

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

Darbuotojų mainai

CC AFM

Italija

Darbuotojų mainai, kurių tikslas – keistis informacija apie tyrimo metodus, taikomus kovojant su pinigų padirbinėjimu (SEITACC-2)

Roma (Italija)

mokymo kursai ir vizitai į dalyvaujančias šalis 2022 m.

103 773,67

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

BDE

Ispanija

Darbuotojų mainai, kurių tikslas – keistis informacija apie procedūras, taip pat žiniomis ir patirtimi siekiant gerinti vidaus darbo metodus Vokietijos ir Ispanijos nacionaliniuose analizės centruose ir (arba) nacionaliniuose koordinavimo centruose

(Darbuotojų mainai Vokietija-Ispanija)

Madridas, Ispanija

(2023 m. balandžio mėn.)

Maincas, Vokietija

(2023 m. gegužės mėn.)

103 773,67

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

CNB

Kroatija

Darbuotojų mainai, kurių tikslas – keistis informacija apie procedūras, taip pat žiniomis ir patirtimi siekiant padėti Kroatijos ir Bulgarijos institucijoms prisijungiant prie euro zonos

(Darbuotojų mainai dėl euro padirbinėjimo)

Lisabona, Portugalija

(2022 m. lapkričio mėn.)

Madridas, Ispanija

(2022 m. rugsėjo mėn.)

Zagrebas, Kroatija

(2023 m. vasario–kovo mėn.)

29 355,46

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

Tyrimas

Europos Komisija

Ekonomikos ir finansų reikalų GD

Tyrimas apie filmuojant kiną naudojamus pinigus, rekvizito kopijų produktus ir pakeisto dizaino banknotus

Briuselis

199 815

Pagrindinis veiksmo tikslas: visapusiškai numatyti filmuojant kiną naudojamų pinigų, rekvizito kopijų produktų ir pakeisto dizaino banknotų gamybą, platinimą ir patekimą į apyvartą ES ir tarptautiniu mastu.

Priemonė „eGrants“

Europos Komisija

Ekonomikos ir finansų reikalų GD

„eGrants“: „eGrants“ metinis mokestis

Briuselis

27 350

Naudojantis priemone „eGrants“ mokamas naudojimosi ja metinis mokestis, skirtas „eGrants“ platformos tvarumo ir techninės pagalbos grupei, vykdančiai prašymus dėl pakeitimų ir infrastruktūros prieglobą.

(1)

     Nesutrumpinti organizatorių pavadinimai pateikiami Kompetentingų nacionalinių institucijų, minimų Tarybos reglamento (EB) Nr. 1338/2001 2 straipsnio b punkte, sąraše, OL C 264, 2015 8 12, p. 2–29. 

Top

Briuselis, 2023 08 02

COM(2023) 468 final

PRIEDAS

prie

KOMISIJOS ATASKAITOS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI IR EUROPOS CENTRINIAM BANKUI

dėl euro apsaugai nuo padirbinėjimo skirtos programos „Pericles IV“ įgyvendinimo ir rezultatų 2022 m.










II priedas. Veiksmų, kuriems 2019–2022 m. įsipareigota skirti lėšų, apžvalga

a)Programos „Pericles IV“ veiksmai (2021–2027 m. daugiametė finansinė programa), kuriems įsipareigota skirti lėšų 2021 m. ir kurie įgyvendinti (baigti) 2022 m.

Organizatorius 1

Veiksmo pavadinimas ir veiklos rūšis

Vieta ir data

Komisijos įnašas

(įsipareigota skirti lėšų suma, EUR)

BKA

Vokietija

COPE (padirbinėjimas – OSINT – POST – užklausos) – tyrimas internete / tamsiajame internete – euro apsauga

Estrichas-Vinkelis (Vokietija):

2022 m. gegužės 2–5 d.

Zėonas (Vokietija):

2022 m. rugpjūčio 9–12 d.

Viena (Austrija):

2022 m. rugsėjo 6–9 d.

197 012

Techniniai mokymai

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

Portugalijos bankas (Banco de Portugal)

Euro apsauga. Kova su eurų banknotų padirbinėjimu ir sukčiavimu (žinios apie eurą)

Lisabona (Portugalija)

2022 m. spalio 26–28 d. 

58 901,85

Seminaras

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi. 

CC AFM

Italija

Darbuotojų mainai, kurių tikslas – keistis informacija apie tyrimo metodus, taikomus kovojant su pinigų padirbinėjimu (SEITACC)

Roma (Italija)

Mokymo kursai ir vizitai į dalyvaujančias šalis

2022 m. balandžio–gruodžio mėn.

75 508,70

Darbuotojų mainai

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

BIBE

Ispanija

2022 m. mokymo kursai apie valiutos padirbinėjimą Lotynų Amerikos šalių ekspertams (Limos kursai)

Lima (Peru)

2022 m. lapkričio 22–25 d. 

216 884,55

Techniniai mokymai

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

b)Programos „Pericles IV“ veiksmai (2021–2027 m. daugiametė finansinė programa), kuriems įsipareigota skirti lėšų 2021 m. ir kurie bus įgyvendinti (baigti) 2023 m.

Organizatorius1

Veiksmo pavadinimas ir veiklos rūšis

Vieta ir data

Komisijos įnašas

(įsipareigota skirti lėšų suma, EUR)

BDE

Ispanija

Techniniams ekspertams skirta padirbtų monetų analizės mokymo veikla (MV-monetos)

Madridas (Ispanija)

2023 m. gegužės 24–25 d.

42 019,70

Techniniai mokymai

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

c)Programos „Pericles IV“ veiksmai (2021–2027 m. daugiametė finansinė programa), kuriems įsipareigota skirti lėšų 2022 m., kurie iš dalies įgyvendinti 2022 m. ir bus baigti 2023 m.

Organizatorius1

Veiksmo pavadinimas ir veiklos rūšis

Vieta ir data

Komisijos įnašas

(įsipareigota skirti lėšų suma, EUR)

CNB

Kroatija

Darbuotojų mainai, kurių tikslas – keistis informacija apie procedūras, taip pat žiniomis ir patirtimi siekiant padėti Kroatijos ir Bulgarijos institucijoms prisijungiant prie euro zonos

(Darbuotojų mainai dėl euro padirbinėjimo)

Darbuotojų mainai Portugalijoje

2022 m. lapkričio mėn.

29 355,46

Darbuotojų mainai Kroatijoje

2023 m. vasario–kovo mėn.

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

d)Programos „Pericles 2020“ veiksmai (2014–2020 m. daugiametė finansinė programa), kuriems įsipareigota skirti lėšų 2019–2020 m. ir kurie įgyvendinti (baigti) 2022 m.

Organizatorius

Veiksmo pavadinimas ir veiklos rūšis

Vieta ir data

Komisijos įnašas

(įsipareigota skirti lėšų suma, EUR)

BDP

Portugalija

Žinios apie eurą ir kova su padirbinėjimu

Lisabona (Portugalija)

2022 m. birželio 20–24 d.

69 353,65

Seminaras

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

BDE

Ispanija

Techniniams ekspertams skirta padirbtų monetų analizės mokymo veikla

Madridas (Ispanija)

2022 m. gegužės 25–26 d.

41 243,69

Techniniai mokymai

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

BDE

Ispanija

Darbuotojų mainai, kurių tikslas – keistis informacija apie procedūras, taip pat žiniomis ir patirtimi siekiant gerinti vidaus darbo metodus Prancūzijos ir Ispanijos nacionaliniuose analizės centruose (NAC)

Paryžius (Prancūzija)

2022 m. kovo mėn.

Madridas (Ispanija)

2022 m. liepos mėn.

30 629,05

Darbuotojų mainai

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

Nacionalinė policija

Nyderlandai

Informuotumas apie vertingų dokumentų bei euro padirbinėjimą ir kovą su padirbinėjimu

Roterdamas (Nyderlandai)

158 353,48

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

e)Programos „Pericles 2020“ veiksmai (2014–2020 m. daugiametė finansinė programa), kuriems įsipareigota skirti lėšų 2019–2020 m., kurie iš dalies įgyvendinti 2022 m. ir bus baigti 2023 m.

Organizatorius1

Veiksmo pavadinimas ir veiklos rūšis

Vieta ir data

Komisijos įnašas

(įsipareigota skirti lėšų suma, EUR)

GDF

Italija

Kova su eurų padirbinėjimu rengiant seminarus ir teisėsaugos institucijų ir nacionalinių centrinių bankų darbuotojų mainus – seminaras ir darbuotojų mainai

Vizitai į dalyvaujančias šalis

2022 m.

51 807,80

Roma ir Neapolis (Italija):

2023 m. kovo 20–24 d.

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

GIRP

Rumunija

ASPASIA – Septynių jūrų konferencija ir darbuotojų mainai tarp Pietryčių Europos šalių ir euro zonai nepriklausančių ES valstybių narių – seminarai ir mokomieji vizitai

Vizitai į dalyvaujančias šalis

2022 m.

112 179,14

Bukareštas (Rumunija)

2023 m. vasario 27 d. –

kovo 2 d.

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

f)Programos „Pericles 2020“ veiksmai (2014–2020 m. daugiametė finansinė programa), kuriems įsipareigota skirti lėšų 2019–2020 m. ir kurie bus baigti 2023 m.

Organizatorius1

Veiksmo pavadinimas ir veiklos rūšis

Vieta ir data

Komisijos įnašas

(įsipareigota skirti lėšų suma, EUR)

UCIFM

Italija

Europos ir Kinijos teisinės ir veiklos sistemos, taikomos kovos su pinigų padirbinėjimu srityje, – seminaras

Roma (Italija):

data dar bus nustatyta

116 995,20

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

Monnaie de Paris, Prancūzija

Projektas „Nanoguard 3“, aukšto apsaugos lygio monetų kūrimas ir gamyba

Tyrimas

Tyrimas, kuriame dalyvauja Austrijos, Prancūzijos ir Vokietijos kalyklos

2021 d. sausio mėn. – 2022 d. lapkričio mėn.

209 250

Pagrindinis veiksmo tikslas: stiprinti bendradarbiavimą ir keitimąsi praktine patirtimi.

(1)

     Nesutrumpinti organizatorių pavadinimai pateikiami Kompetentingų nacionalinių institucijų, minimų Tarybos reglamento (EB) Nr. 1338/2001 2 straipsnio b punkte, sąraše, OL C 264, 2015 8 12, p. 2–29. 

Top