Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52022PC0539

Pasiūlymas TARYBOS REGLAMENTAS kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 389/2012 nuostatos dėl keitimosi elektroniniuose registruose turima informacija apie ekonominės veiklos vykdytojus, kurie komerciniais tikslais gabena akcizais apmokestinamas prekes iš vienų valstybių narių į kitas

COM/2022/539 final

Briuselis, 2022 10 24

COM(2022) 539 final

2022/0331(CNS)

Pasiūlymas

TARYBOS REGLAMENTAS

kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 389/2012 nuostatos dėl keitimosi elektroniniuose registruose turima informacija apie ekonominės veiklos vykdytojus, kurie komerciniais tikslais gabena akcizais apmokestinamas prekes iš vienų valstybių narių į kitas


AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

1.PASIŪLYMO APLINKYBĖS

Pasiūlymo pagrindimas ir tikslai

Akcizais apmokestinamų prekių gabenimas ES viduje komerciniais tikslais gali būti vykdomas arba taikant akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimą (toliau – akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas), arba po to, kai jos išleidžiamos vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir paskui gabenamos į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais (toliau – sumokėtas akcizas). Šiuo metu, naudojant kompiuterinę sistemą, nurodytą Europos Parlamento ir Tarybos sprendimo (ES) 2020/263 1 1 straipsnyje, stebimas tik prekių, kurioms taikomas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, gabenimas. Siekiant stebėti tokio gabenimo atvejus, Tarybos direktyvoje 2008/118/EB nustatyti ir apibrėžti ekonominės veiklos vykdytojų tipai 2 .

Laikantis Tarybos direktyvos 2020/262 3 V skyriaus, nuo 2023 m. vasario 13 d. prekių, už kurias sumokėtas akcizas, gabenimą reikės stebėti naudojant kompiuterinę sistemą. Siekiant stebėti prekių, už kurias sumokėtas akcizas, gabenimo atvejus, Tarybos direktyvoje 2020/262 buvo nustatyti ir apibrėžti konkretūs ekonominės veiklos vykdytojų tipai.

Tarybos reglamente (ES) Nr. 389/2012 4 nustatytas valstybių narių administracinio bendradarbiavimo teisinis pagrindas. Kiekviena valstybė narė turi elektroninę duomenų bazę, kurioje esančiuose registruose yra ekonominės veiklos vykdytojų, dalyvaujančių gabenant akcizais apmokestinamas prekes, duomenys. Vykdydamos administracinį bendradarbiavimą valstybės narės keičiasi šiuose registruose turimais duomenimis su Komisijos valdomu centriniu registru, bet apsiribojama duomenų apie ekonominės veiklos vykdytojus, gabenančius prekes, kurioms taikomas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, mainais.

Nuo 2023 m. vasario 13 d. toje pačioje elektroninėje duomenų bazėje esančiuose registruose valstybės narės remdamosi Tarybos reglamento (ES) Nr. 389/2012 19 straipsniu turės laikyti duomenis apie ekonominės veiklos vykdytojus, gabenančius prekes, už kurias sumokėtas akcizas. Tarybos direktyvoje 2020/262 šie ekonominės veiklos vykdytojai apibrėžiami kaip patvirtinti siuntėjai ir patvirtinti gavėjai.

Šiuo pasiūlymu valstybės narės tarpusavyje suderina duomenų apie ekonominės veiklos vykdytojus, gabenančius prekes, kurioms taikomas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, mainų procedūrą su duomenų apie ekonominės veiklos vykdytojus, gabenančius prekes, už kurias sumokėtas akcizas, mainų procedūra. .

Įgyvendinant šį suderinimą bus toliau skaitmeninama gabenimo stebėsena, susijusi su akcizais apmokestinamomis prekėmis, išleistomis vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir gabenamomis į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais, ir gerinama kova su mokesčių slėpimu.

Be to, šiuo pasiūlymu pakeičiamos nuorodos į reglamentą, kuris bus panaikintas. Kalbant konkrečiau, Tarybos reglamente (ES) Nr. 389/2012 yra nuoroda į Komisijos reglamentą (EB) Nr. 684/2009 5 . Tas reglamentas bus panaikintas nuo 2023 m. vasario 13 d. ir pakeistas Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES).../... [LB, įrašykite išnašoje nurodyto reglamento paskelbimo numerį] 6 . Šiuo pasiūlymu nuoroda į ankstesnį reglamentą bus pakeista nuoroda į naują reglamentą.

Suderinamumas su toje pačioje politikos srityje galiojančiomis nuostatomis

Pasiūlymas yra susijęs su Tarybos direktyva (ES) 2020/262, kurioje apibrėžiamas akcizais apmokestinamų prekių, išleistų vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir gabenamų į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais, gabenimas.

Šio pasiūlymo tikslas – išplėsti Tarybos reglamento (ES) Nr. 389/2012 15, 19 ir 20 straipsnių taikymo sritį, kad valstybės narės galėtų keistis informacija apie visus ekonominės veiklos vykdytojus, o ne tik apie tuos, kurie gabena akcizais apmokestinamas prekes pagal akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimą.

Šis pasiūlymas taip pat susijęs su Tarybos direktyva (ES) 2020/262, nes Deleguotasis reglamentas (ES).../... [LB, įrašykite paskelbimo numerį], kuriuo bus pakeistas Komisijos reglamentas (EB) Nr. 684/2009, priimamas remiantis Tarybos direktyva (ES) 2020/262.

Suderinamumas su kitomis Sąjungos politikos sritimis

Šis pakeitimas yra labai techninis ir nedaro poveikio kitoms Sąjungoms politikos sritims.

2.TEISINIS PAGRINDAS, SUBSIDIARUMO IR PROPORCINGUMO PRINCIPAI

Teisinis pagrindas

Pasiūlymas grindžiamas Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 113 straipsniu. Šiame straipsnyje nustatyta, kad Taryba, spręsdama pagal specialią teisėkūros procedūrą ir pasikonsultavusi su Europos Parlamentu bei Ekonomikos ir socialinių reikalų komitetu, vieningai priima nuostatas dėl valstybių narių netiesioginio apmokestinimo srities taisyklių suderinimo.

Subsidiarumo principas (neišimtinės kompetencijos atveju)

Subsidiarumo principas taikomas, jei pasiūlymas nepriklauso išimtinei Europos Sąjungos kompetencijai.

Kadangi valstybės narės negali pasiekti pasiūlymo tikslo, jo geriau būtų siekti Europos Sąjungos lygmeniu. Tarybos reglamente (ES) Nr. 389/2012 nustatytos suderintos duomenų mainų taisyklės, kuriomis siekiama užtikrinti sklandų akcizais apmokestinamų prekių gabenimą tarp valstybių narių, nes kitu atveju valstybės narės galimai nustatytų tokio pobūdžio taisykles dvišaliu pagrindu ir jos būtų skirtingos įvairiose valstybėse narėse. Šiuo pasiūlymu išplečiama galiojančių duomenų mainų procedūrų taikymo sritis, į ją įtraukiant ekonominės veiklos vykdytojus, gabenančius akcizais apmokestinamas prekes, kurios buvo išleistos vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir yra gabenamos į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais.

Proporcingumo principas

Siūlomu pakeitimu nesiekiama daugiau, nei būtina norint išspręsti kilusius uždavinius ir taip pasiekti Sutarties tikslus – tinkamą ir efektyvų vidaus rinkos veikimą.

Šis pasiūlymas atitinka proporcingumo principą, išdėstytą Europos Sąjungos sutarties 5 straipsnio 4 dalyje.

Pasiūlymo tikslas – nustatyti valstybių narių pareigas, susijusias su nacionaliniuose registruose turimų duomenų apie ekonominės veiklos vykdytojus, gabenančius prekes pagal Direktyvos (ES) 2020/262 V skyriaus 2 skirsnį, mainais su centriniu registru. Jei šis pasiūlymas nebūtų buvęs pateiktas, nebūtų įmanoma visapusiškai keistis informacija, todėl ekonominės veiklos vykdytojams neigiamą poveikį darytų jiems tenkanti administracinė našta, padidėtų sukčiavimo rizika ir būtų apsunkintas valstybių narių kompetentingų institucijų administracinis bendradarbiavimas.

Priemonės pasirinkimas

Tarybos reglamentas

3.EX POST VERTINIMO, KONSULTACIJŲ SU SUINTERESUOTOSIOMIS ŠALIMIS IR POVEIKIO VERTINIMO REZULTATAI

Poveikio vertinimas

Buvo parengtas Direktyvos 2008/118/EB išdėstymo nauja redakcija poveikio vertinimas. Tarybos direktyva 2008/118/EB, kuria nustatyta akcizais apmokestinamoms prekėms taikoma bendroji tvarka, buvo kelis kartus iš esmės pakeista ir galiausiai aiškumo sumetimais ji buvo panaikinta Tarybos direktyva (ES) 2020/262. Su pasiūlymu dėl išdėstymo nauja redakcija buvo pateiktas su Tarybos direktyva 2008/118/EB susijęs poveikio vertinimas, kuriame daugiausia dėmesio skirta tam tikroms sritims – viena iš jų buvo akcizais apmokestinamų prekių, išleistų vartoti, gabenimo ES viduje automatizavimas. Tarybos direktyva (ES) 2020/262 siekiama kompiuterizuoti akcizais apmokestinamų prekių, išleistų vartoti, gabenimą, nes tai nebuvo numatyta Direktyvoje 2008/118/EB.

Reglamentavimo tinkamumas ir supaprastinimas

Direktyvos 2008/118/EB vertinimas atliktas pagal Komisijos programą REFIT.

Pagrindinės teisės

Pasiūlymu užtikrinamos pagrindinės teisės, visų pirma teisė į privatumą, pagal galiojančias nuostatas dėl duomenų apsaugos, įtrauktas į Reglamentą (ES) Nr. 389/2012.

4.POVEIKIS BIUDŽETUI

Papildomų išteklių iš ES biudžeto nereikės.

5.KITI ELEMENTAI

Išsamus konkrečių pasiūlymo nuostatų paaiškinimas

Pasiūlymu išplečiama Reglamento (ES) Nr. 389/2012 15 straipsnio 1 dalies d punkto, kuriuo valstybės narės įpareigojamos keistis būtina informacija, jei akcizais apmokestinamos prekės, kurioms taikomas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, buvo visiškai sunaikintos arba negrįžtamai prarastos, taikymo sritis, į ją įtraukiant akcizais apmokestinamų prekių, išleistų vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir gabenamų į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais, gabenimą.

Komisijos reglamentas (EB) Nr. 684/2009 bus panaikintas ir pakeistas Deleguotuoju reglamentu (ES).../... [LB, įrašykite paskelbimo numerį]. Pasiūlyme iš dalies keičiamo Reglamento 19 straipsnio 2 dalies c punkte esanti nuoroda į Komisijos reglamento (EB) Nr. 684/2009 II priedo 11 kodų sąrašą pakeičiama nuoroda į Deleguotojo reglamento (ES).../... [LB, įrašykite paskelbimo numerį] II priedo 10 kodų sąrašą.

Pasiūlymu išplečiama Reglamento (ES) Nr. 389/2012 19 straipsnio 4 dalies pirmos pastraipos, kuria valstybės narės įpareigojamos per centrinį registrą keistis atitinkamuose nacionaliniuose registruose turima informacija apie ekonominės veiklos vykdytojus, iš vienos valstybės narės į kitas valstybes nares gabenančius akcizais apmokestinamas prekes, kurioms taikomas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, taikymo sritis, į ją įtraukiant akcizais apmokestinamų prekių, išleistų vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir gabenamų į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais, gabenimą.

Reglamento (ES) Nr. 389/2012 20 straipsnio 1 dalies pirmame sakinyje nurodoma galimybė elektroniniu būdu gauti patvirtinimą, kad ekonominės veiklos vykdytojų, gabenančių akcizais apmokestinamas prekes, kurioms taikomas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, akcizo registracijos numeriai yra galiojantys. Pasiūlymu išplečiama minėto sakinio taikymo sritis, kad ši galimybė būtų taikoma ekonominės veiklos vykdytojų, kurie gabena akcizais apmokestinamas prekes, išleistas vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir gabenamas į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais, akcizo registracijos numeriams.

2022/0331 (CNS)

Pasiūlymas

TARYBOS REGLAMENTAS

kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 389/2012 nuostatos dėl keitimosi elektroniniuose registruose turima informacija apie ekonominės veiklos vykdytojus, kurie komerciniais tikslais gabena akcizais apmokestinamas prekes iš vienų valstybių narių į kitas

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 113 straipsnį,

atsižvelgdama į Europos Komisijos pasiūlymą,

teisėkūros procedūra priimamo akto projektą perdavus nacionaliniams parlamentams,

atsižvelgdama į Europos Parlamento nuomonę 7 ,

atsižvelgdama į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę 8 ,

laikydamasi specialios teisėkūros procedūros,

kadangi:

(1)Tarybos direktyvos (ES) 2020/262 9 36 straipsnyje nurodyta, kad akcizais apmokestinamos prekės, išleistos vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir gabenamos į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais, turi būti gabenamos su supaprastintu elektroniniu administraciniu dokumentu. Taigi tuo straipsniu išplečiamas kompiuterinės akcizais apmokestinamų prekių gabenimo stebėsenos sistemos, kuri nustatyta Europos Parlamento ir Tarybos sprendimu (ES) 2020/263 10 ir naudojama akcizais apmokestinamų prekių, kurioms taikomas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, gabenimui stebėti, naudojimas įtraukiant akcizais apmokestinamų prekių, išleistų vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir paskui gabenamų į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais, stebėseną. Tas kompiuterinės sistemos naudojimo išplėtimas bus pradėtas taikyti nuo 2023 m. vasario 13 d.;

(2)siekiant atsižvelgti į tą kompiuterinės sistemos naudojimo išplėtimą, būtina išplėsti Reglamento (ES) Nr. 389/2012 15 straipsnio 1 dalies d punkto, 19 straipsnio 4 dalies pirmos pastraipos ir 20 straipsnio 1 dalies taikymo sritį, į ją įtraukiant visas atitinkamas akcizais apmokestinamas prekes, neatsižvelgiant į tai, ar buvo pritaikytas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas;

(3)Reglamento (ES) Nr. 389/2012 19 straipsnio 2 dalies c punkte reikalaujama iš valstybių narių elektroniniuose registruose pateikti akcizais apmokestinamo produkto kategoriją (CAT) ir (arba) akcizais apmokestinamo produkto kodą (EPC), kurie nurodyti Komisijos reglamento (EB) Nr. 684/2009 11 II priedo produktų, kuriems taikomas leidimas, 11 kodų sąraše. Tačiau 2023 m. vasario 13 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 684/2009 bus pakeistas Komisijos deleguotuoju reglamentu (ES).../... 12 [LB, įrašykite išnašoje nurodyto reglamento paskelbimo numerį]. Siekiant aiškumo tikslinga tą pakeitimą įtraukti į Reglamento (ES) Nr. 389/2012 19 straipsnio 2 dalies c punktą;

(4)šio reglamento tikslo – numatyti, kad būtų keičiamasi kiekvienos valstybės narės elektroniniame registre turima informacija apie ekonominės veiklos vykdytojus, kurie gabena prekes, išleistas vartoti vienos valstybės narės teritorijoje ir paskui gabenamas į kitos valstybės narės teritoriją pristatyti komerciniais tikslais – valstybės narės negali deramai pasiekti, o dėl siūlomo veiksmo masto, t. y. užtikrinti suderintą kompiuterinės sistemos veikimą visose valstybėse narėse, to tikslo būtų geriau siekti Sąjungos lygmeniu, laikydamasi Europos Sąjungos sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo Sąjunga gali patvirtinti priemones. Pagal tame straipsnyje nustatytą proporcingumo principą šiuo reglamentu neviršijama to, kas būtina nurodytam tikslui pasiekti;

(5)šiuo reglamentu užtikrinamos pagrindinės teisės, ypač teisė į asmens duomenų apsaugą, ir laikomasi principų, pripažintų Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje. Tvarkant tokius duomenis šio reglamento įgyvendinimo metu neviršijama to, kas būtina ir proporcinga siekiant apsaugoti teisėtą valstybių narių fiskalinį interesą;

(6)pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2018/1725 42 straipsnio 1 dalį buvo konsultuojamasi su Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūnu 13 ;

(7)siekiant šio reglamento taikymo pradžios datą suderinti su Direktyvos (ES) 2020/262 V skyriaus 2 skirsnio taikymo pradžios data ir suteikti valstybėms narėms pakankamai laiko pasirengti su šiuo reglamentu susijusiems pakeitimams, jis turėtų būti taikomas nuo 2023 m. vasario 13 d.;

(8)todėl Reglamentas (ES) Nr. 389/2012 turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistas,

PRIĖMĖ ŠĮ REGLAMENTĄ:

1 straipsnis

Reglamento (ES) Nr. 389/2012 daliniai pakeitimai

Reglamentas (ES) Nr. 389/2012 iš dalies keičiamas taip:

(1)15 straipsnio 1 dalies d punktas pakeičiamas taip:

„d)    jeigu akcizais apmokestinamos prekės buvo visiškai sunaikintos arba negrįžtamai prarastos;“;

(2)19 straipsnis iš dalies keičiamas taip:

(a)2 dalies c punktas pakeičiamas taip:

„c)    akcizais apmokestinamo produkto kategorija (CAT) ir (arba) akcizais apmokestinamo produkto kodas (EPC), nurodyti Deleguotojo reglamento (ES).../... [LB, įrašykite paskelbimo numerį]* II priedo produktų, kuriems taikomas leidimas, 10 kodų sąraše;

____________________________________________________________

*    Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) …/..., kuriuo Tarybos direktyva (ES) 2020/262 papildoma nustatant dokumentų, kuriais keičiamasi gabenant akcizais apmokestinamas prekes, struktūrą ir turinį ir nustatant prekių praradimo dėl jų pobūdžio ribas (OL L...) [LB, įrašykite numerį ir OL nuorodą].“;

(b)4 dalies pirma pastraipa pakeičiama taip:

„Atitinkamuose nacionaliniuose registruose turima šio straipsnio 2 dalyje nurodyta informacija, susijusia su ūkinės veiklos vykdytojais, kurie gabena Tarybos direktyvos (ES) 2020/262* IV skyriuje ir V skyriaus 2 skirsnyje nurodytas akcizais apmokestinamas prekes, keičiamasi automatiškai per centrinį registrą.“

__________________________________________________________________

*    2019 m. gruodžio 19 d. Tarybos direktyva (ES) 2020/262, kuria nustatoma bendroji akcizų tvarka (OL L 58, 2020 2 27, p. 4).

(3)20 straipsnio 1 dalies pirmas sakinys pakeičiamas taip:

„Komisija užtikrina, kad asmenys, dalyvaujantys akcizais apmokestinamų prekių, nurodytų Tarybos direktyvos (ES) 2020/262 IV skyriuje ir V skyriaus 2 skirsnyje, gabenime galėtų elektroniniu būdu gauti akcizo numerių, laikomų šio reglamento 19 straipsnio 4 dalyje nurodytame centriniame registre, galiojimo patvirtinimą.“.

2 straipsnis

Įsigaliojimas

Šis reglamentas įsigalioja dvidešimtą dieną po jo paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

Jis taikomas nuo 2023 m. vasario 13 d.

Šis reglamentas privalomas visas ir tiesiogiai taikomas visose valstybėse narėse.

Priimta Briuselyje

   Tarybos vardu

   Pirmininkas / Pirmininkė

(1)    2020 m. sausio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas (ES) 2020/263 dėl akcizais apmokestinamų prekių judėjimo ir priežiūros kompiuterizavimo (OL L 58, 2020 2 27, p. 43–48).
(2)    2008 m. gruodžio 16 d. Tarybos direktyva 2008/118/EB dėl bendros akcizų tvarkos, panaikinanti Direktyvą 92/12/EEB (OL L 9, 2009 1 14, p. 12–30).
(3)    2019 m. gruodžio 19 d. Tarybos direktyva (ES) 2020/262, kuria nustatoma bendroji akcizų tvarka (OL L 58, 2020 2 27, p. 4).
(4)    2012 m. gegužės 2 d. Tarybos reglamentas (ES) Nr. 389/2012 dėl administracinio bendradarbiavimo akcizų srityje ir panaikinantis Reglamentą (EB) Nr. 2073/2004 (OL L 121, 2012 5 8, p. 1).
(5)    2009 m. liepos 24 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 684/2009, kuriuo įgyvendinamos Tarybos direktyvos 2008/118/EB nuostatos, susijusios su akcizais apmokestinamų prekių, kurioms pritaikytas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, gabenimo kompiuterinėmis procedūromis (OL L 197, 2009 7 29, p. 24–64).
(6)    Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) …/..., kuriuo Tarybos direktyva (ES) 2020/262 papildoma nustatant dokumentų, kuriais keičiamasi gabenant akcizais apmokestinamas prekes, struktūrą ir turinį ir nustatant prekių praradimo dėl jų pobūdžio ribas (OL L...) [LB, įrašykite numerį ir OL nuorodą].
(7)    OL C […], […], p. […].    
(8)    OL C […], […], p. […].
(9)    2019 m. gruodžio 19 d. Tarybos direktyva (ES) 2020/262, kuria nustatoma bendroji akcizų tvarka (OL L 58, 2020 2 27, p. 4).
(10)    2020 m. sausio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas (ES) 2020/263 dėl akcizais apmokestinamų prekių judėjimo ir priežiūros kompiuterizavimo (OL L 58, 2020 2 27, p. 43).
(11)    2009 m. liepos 24 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 684/2009, kuriuo įgyvendinamos Tarybos direktyvos 2008/118/EB nuostatos, susijusios su akcizais apmokestinamų prekių, kurioms pritaikytas akcizų mokėjimo laikino atidėjimo režimas, gabenimo kompiuterinėmis procedūromis (OL L 197, 2009 7 29, p. 24).
(12)    Komisijos deleguotasis reglamentas (ES) …/..., kuriuo Tarybos direktyva (ES) 2020/262 papildoma nustatant dokumentų, kuriais keičiamasi gabenant akcizais apmokestinamas prekes, struktūrą ir turinį ir nustatant prekių praradimo dėl jų pobūdžio ribas (OL L...) [LB, įrašykite numerį ir OL nuorodą].
(13)    2018 m. spalio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2018/1725 dėl fizinių asmenų apsaugos Sąjungos institucijoms, organams, tarnyboms ir agentūroms tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo, kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 45/2001 ir Sprendimas Nr. 1247/2002/EB (OL L 295, 2018 11 21, p. 39).
Top