EUR-Lex Access to European Union law

Back to EUR-Lex homepage

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52021PC0724

Pasiūlymas EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA kuria dėl Europos bendro prieigos punkto sukūrimo ir veikimo iš dalies keičiamos tam tikros direktyvos

COM/2021/724 final

Briuselis, 2021 11 25

COM(2021) 724 final

2021/0379(COD)

Pasiūlymas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA

kuria dėl Europos bendro prieigos punkto sukūrimo ir veikimo iš dalies keičiamos tam tikros direktyvos

(Tekstas svarbus EEE)

{SEC(2021) 572 final} - {SWD(2021) 344 final} - {SWD(2021) 345 final}


AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

1.PASIŪLYMO APLINKYBĖS

Pasiūlymo pagrindas ir tikslai

Viena iš pavyzdinių 2020 m. rugsėjo mėn. Europos Komisijos priimto kapitalo rinkų sąjungos (toliau – KRS) veiksmų plano 1 iniciatyvų – iki 2024 m. sukurti Europos bendrą prieigos punktą (toliau – ESAP). ESAP padės siekti KRS tikslų, nes suteiks ES masto prieigą prie kapitalo rinkoms, finansų paslaugoms ir tvariam finansavimui aktualios subjektų skelbiamos informacijos, visų pirma informacijos apie jų ekonominę veiklą ir produktus. ESAP teikiama prieiga prie šios informacijos bus veiksminga ir nediskriminacinė.

Informacija apie subjektų veiklą ir produktus yra svarbi kapitalo teikėjams priimant sprendimus. ESAP padės tolesnei finansinių paslaugų ir kapitalo rinkų integracijai bendrojoje rinkoje, veiksmingesniam kapitalo pasiskirstymui visoje ES ir – padidinus mažesnių nacionalinių kapitalo rinkų ir ekonomikos matomumą – jų plėtros skatinimui. Be to, ESAP informaciją savanoriškai galės skelbti ir nebiržinės įmonės, kaip antai mažosios ir vidutinės įmonės (MVĮ). Tai pagerins jų galimybes pritraukti kapitalo.

Šis pasiūlymas yra įtrauktas į dokumentų rinkinį, kurį sudaro:

·pasiūlymas dėl reglamento, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas;

·pasiūlymas dėl direktyvos, kuria iš dalies keičiamos tam tikros direktyvos, (šis pasiūlymas) ir

·pasiūlymas dėl reglamento, kuriuo iš dalies keičiami tam tikri reglamentai.

Tam tikras direktyvas būtina iš dalies pakeisti, kad būtų pasiekti pirmiau minėti tikslai prisidėti prie bendrosios rinkos integracijos, ypač kiek tai susiję su informacijos, kuri turi būti pateikta ESAP, rinkimu.

Suderinamumas su toje pačioje politikos srityje galiojančiomis nuostatomis

Šis pasiūlymas grindžiamas finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvaraus finansavimo sričių galiojančių teisės aktų reikalavimais. Veiksmingam kapitalo rinkų veikimui būtinas nuolatinis aktualios, patikimos, išsamios, laiku pateikiamos ir palyginamos įmonių informacijos srautas, orientuotas į rinkos dalyvius ir kitus suinteresuotuosius subjektus.

Šiuo pasiūlymu naujų atskaitomybės pareigų nesukuriama, – jis paremtas ES teisės aktuose, kurie iš dalies keičiami šiuo pasiūlymu, išdėstytais galiojančiais atskaitomybės reikalavimais.

Suderinamumas su kitomis Sąjungos politikos sritimis

Šis pasiūlymas padeda įgyvendinti 2020 m. vasario mėn. Komisijos komunikate 2 išdėstytą Europos duomenų strategiją, nes sudaromos sąlygos gauti svarbią informaciją bendroje Europos finansinių duomenų erdvėje. ESAP yra Europos finansinių duomenų erdvės, pristatytos strategijoje, dalis.

Komisijos paskelbtoje Perėjimo prie tvarios ekonomikos finansavimo strategijoje 3 tvariam finansavimui tenka pagrindinis vaidmuo finansų sistemoje, be to, jis yra galimybių atveriančios sistemos, pagal kurią privačios investicijos bus nukreipiamos į tvarius projektus ir veiklą, sukūrimo išankstinė sąlyga.

Be to, šis pasiūlymas padeda siekti Europos žaliojo kurso 4 ir Perėjimo prie tvarios ekonomikos finansavimo strategijos tikslų, nes sprendžiamas informacijos apie Europos subjektų veiklos tvarumą prieinamumo ir tinkamumo naudoti klausimas.

2.TEISINIS PAGRINDAS, SUBSIDIARUMO IR PROPORCINGUMO PRINCIPAI

Teisinis pagrindas

Pasiūlymo teisinis pagrindas yra Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo (SESV) 50, 53, 62 ir 114 straipsniai. Ketinamų priimti ES priemonių, kuriomis bendrovių teisėje siekiama nustatyti įsisteigimo teisę bendrojoje rinkoje, teisinis pagrindas yra SESV 50 straipsnis. SESV 50 straipsniu Europos Parlamentas ir Taryba įgaliojami priimti direktyvas. Be to, SESV 114 straipsnis yra bendro pobūdžio teisės aktas, kuriuo siekiama sukurti bendrąją rinką arba užtikrinti jos veikimą, t. y. šiuo atveju – laisvą kapitalo judėjimą.

Subsidiarumo principas (neišimtinės kompetencijos atveju)

Veikdamos savarankiškai valstybės narės šioje iniciatyvoje numatytų tikslų negali deramai pasiekti. Šiuo metu valstybės narės turi tam tikros veikimo laisvės rengdamos įmonių atskaitomybės pareigų, išdėstytų ES teisės aktuose, mechanizmų ir formatų taisykles. Dėl to Sąjungoje vyrauja geografinis ir teminis informacijos atskleidimo mechanizmų ir formatų susiskaidymas, dėl kurio įmonių informacijos naudotojai patiria didesnių prieigos ir tvarkymo išlaidų. Tolesni atskiri valstybių narių veiksmai šio susiskaidymo nesumažintų, nebent jos visos siektų kurti bendrą prieigos punktą ir pašalinti keletą kliūčių, tačiau be koordinuoto požiūrio tai mažai tikėtina.

Todėl laikydamasi Europos Sąjungos sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo Sąjunga gali patvirtinti priemones.

Proporcingumo principas

Pagal Europos Sąjungos sutarties 5 straipsnyje nustatytą subsidiarumo principą šia iniciatyva neviršijama to, kas būtina nurodytiems šios iniciatyvos tikslams pasiekti. Šiuo pasiūlymu atskaitomybės pareigos turinio požiūriu nei papildytos, nei pakeistos nebus. Siekiant sumažinti subjektams ir nacionalinėms institucijoms tenkančią naštą, ESAP kuo labiau grindžiamas esamais duomenų teikimo kanalais ir infrastruktūra.

Priemonės pasirinkimas

Tinkamiausia teisine priemone esamoms direktyvoms iš dalies pakeisti, kad būtų sukurtas ESVP, yra laikoma bendroji direktyva, nes daugumoje jos nuostatų nurodoma vieša informacija, kuri turėtų būti teikiama ESAP per duomenis renkančią įstaigą.

3.EX POST VERTINIMO, KONSULTACIJŲ SU SUINTERESUOTOSIOMIS ŠALIMIS IR POVEIKIO VERTINIMO REZULTATAI

Galiojančių teisės aktų ex post vertinimas / tinkamumo patikrinimas

Prie šio pasiūlymo pridedamas poveikio vertinimas, be kita ko, grindžiamas 2021 m. balandžio mėn. Komisijos paskelbtos ES subjektų viešos atskaitomybės sistemos 5 tinkamumo patikrinimu. Remiantis pagrindine šio tinkamumo patikrinimo išvada, būtina pasinaudoti skaitmeninių priemonių potencialu ir pagerinti prieigą prie įmonių atskleidžiamos reglamentuojamos informacijos ir sudaryti geresnes sąlygas šia informacija (pakartotinai) naudotis. Visų pirma tinkamumo patikrinimas išryškino ES masto bendro prieigos prie reglamentuojamos informacijos punkto trūkumą ir per menkas galimybes subjektų atskleidžiamą informaciją skaityti kompiuteriu.

Konsultacijos su suinteresuotosiomis šalimis

Konsultacijų procesas ir pagrindinės jo išvados, kuriomis grindžiamas šis pasiūlymas, yra apibendrinti poveikio vertinimo 6 , kuris yra teikiamas kartu su pasiūlymu dėl reglamento, kuriuo sukuriamas ESAP, 2 priede. Konsultavimosi veikla apėmė tikslines konsultacijas internetu, praktinius seminarus su įvairių kategorijų svarbiais suinteresuotaisiais subjektais ir Komisijos suburtų atitinkamų ekspertų grupių, visų pirma Kapitalo rinkų sąjungos aukšto lygio forumo 7 , pateiktas nuomones.

Apskritai, visos konsultacijose dalyvavusios suinteresuotųjų subjektų grupės Komisijos pasiūlytą ESAP iniciatyvą vertino palankiai ir išreiškė pritarimą laipsniškam įgyvendinimui, t. y. informaciją suskirstyti pagal prioritetus ir paskelbti ESAP keliais etapais. Be to, suinteresuotieji subjektai pabrėžė vienkartinio duomenų pateikimo principo svarbą. Viešai teiktinos informacijos rengėjai ir MVĮ taip pat pabrėžė būtinybę nekurti papildomos administracinės naštos, be kita ko, nenustatyti subjektams naujų atskaitomybės pareigų.

Dauguma suinteresuotųjų subjektų pritarė sumanymui į ESAP įtraukti plataus pobūdžio tiek finansinę, tiek su tvarumu susijusią informaciją. Absoliuti suinteresuotųjų subjektų dauguma yra įsitikinę, kad pagal bendrą atskaitomybės sistemą naudojant bendras schemas ir metaduomenis standartizuota informacija padėtų spręsti informacijos palyginamumo, patikimumo ir tinkamumo pakartotinai naudoti problemas. Be to, jie paminėjo, kad tokių bendrų standartų trūkumas yra viena iš pagrindinių kliūčių, trukdančių naudotojams ir visuomenei tvarkyti finansinę ir aplinkos, socialinę ir valdymo (ASV) informaciją.

Daugelis suinteresuotųjų subjektų laikosi panašios nuomonės apie infrastruktūros svarbą ir būdus, kuriais ESAP turėtų rinkti informaciją, ir siūlo grįsti ESAP jau veikiančiais nacionaliniais ir europiniais atskaitomybės kanalais. Suinteresuotieji subjektai taip pat paragino informaciją ESAP skelbti tuo pačiu metu, kai ji paskelbiama kitomis priemonėmis ar kanalais.

Tiriamųjų duomenų rinkimas ir naudojimas

Prie šio pasiūlymo pridedamas poveikio vertinimas yra taip pat grindžiamas duomenimis, gautais atliekant tiriamąją analizę, kurią visų pirma sudarė šie tyrimai ir ekspertizės:

·tyrimas „Reglamentavimo sistemos analizė svarstant galimą integravimą į Europos elektroninės prieigos punktą“ (angl. Regulatory framework analysis for potential integration into the European Electronic Access Point (EEAP)) 8 ;

·„Didelės vertės duomenų rinkinių, kuriuos pagal Atvirųjų duomenų direktyvą turi pateikti valstybės narės, sąrašo poveikio vertinimo tyrimas“ (angl. Impact Assessment study on the list of High Value Datasets to be made available by the Member States under the Open Data Directive) 9 ;

·įmonės „Business Reporting - Advisory Group“ (BR-AG), kurią Komisija pasamdė padėti įgyvendinti konkrečiai šią iniciatyvą, atlikta ekspertizė.

Poveikio vertinimui surinkta ir naudota medžiaga buvo iš esmės faktinė arba kitais būdais gauta iš geros reputacijos ir plačiai pripažįstamų šaltinių, laikomų šios srities lyginamaisiais standartais ir atskaitos taškais. Vykstant konsultacijoms suinteresuotųjų subjektų pateikti atsiliepimai iš esmės vertinti kaip nuomonės, nebent jie buvo faktinio pobūdžio.

Poveikio vertinimas

2021 m. liepos 22 d. Reglamentavimo patikros valdyba apsvarstė prie šio pasiūlymo pridedamą poveikio vertinimą. Valdyba pateikė teigiamą nuomonę kartu su keliomis pastabomis, į kurias Komisija atsižvelgė galutinėje poveikio vertinimo redakcijoje (išsamiau apie tai poveikio vertinimo 1 priede).

Poveikio vertinime nagrinėjamos kelios galimos politikos priemonės pasiekti konkretiems tikslams, t. y. užtikrinti sklandžią, integruotą prieigą prie subjektų aktualios viešos informacijos ir plėsti tokios informacijos (pakartotinį) skaitmeninį naudojimą. Galimos šiam pasiūlymui svarbios politikos priemonės išskirtos atsižvelgiant į šiuos aspektus: 1) ESAP prieinamos informacijos apimtį; 2) ESAP prieinamos informacijos formatą; 3) ESAP prieinamos informacijos rinkimą ir dabartinių rinkimo taškų susiejimą tarpusavyje. Tai esminiai aspektai, svarbūs sprendžiant nustatytas problemas ir, be to, iš esmės lemiantys išlaidas.

Svarstyti ir toliau išvardyti aspektai, nors jie laikyti labiau techniniais ir mažiau svarbiais siekiant konkrečių ESAP tikslų: i) informacijos prieinamumo ESAP savalaikiškumas; ii) duomenų vientisumo ir šaltinio patikimumo užtikrinimas; iii) tęstinumo sąlygos; iv) informacijos saugojimo laikotarpis; v) savanoriškai teikiamos ESAP prieinamos informacijos principai.

Reglamentavimo tinkamumas ir supaprastinimas

Šiame pasiūlyme daugiausia dėmesio skiriama duomenis renkančių įstaigų, reikalingų ESAP sukurti, paskyrimui. Optimizavus informacijos atskleidimo kanalus, ESAP padės supaprastinti naudotojams (paklausai) taikomą tvarką ir padidins jos veiksmingumą, nes sumažės informacijos paieškos ir tvarkymo išlaidos, be to, ESAP bus iš dalies naudingas ir subjektams, nes informacijos teikimo pareigas jiems bus paprasčiau vykdyti.

Pagrindinės teisės

Šiuo pasiūlymu užtikrinamos pagrindinės teisės ir laikomasi principų, visų pirma pripažintų Europos Sąjungos pagrindinių teisių chartijoje. ESAP pagerins prieigą prie informacijos, be kita ko, asmens duomenų. Tai būtina siekiant skatinti duomenimis grindžiamas inovacijas finansų sektoriuje, padėti integruoti Europos kapitalo rinkas, nukreipti investicijas į tvarią veiklą ir didinti vartotojų ir įmonių veiksmingumą. Kartu ESAP pagerins prieigą tik prie tų asmens duomenų, kurie turi būti tvarkomi pagal Sąjungos teisės aktus arba kitu teisiniu pagrindu remiantis Reglamentu (ES) 2016/679 10 , nes šiuo pasiūlymu nenustatoma naujų duomenų teikimo reikalavimų, be jau esančių.

4.POVEIKIS BIUDŽETUI

Šis pasiūlymas daugiausia skirtas informaciją teikiantiems subjektams ir ją renkančioms įstaigoms.

Siekiant optimalaus šios iniciatyvos tikslų įgyvendinimo, šis pasiūlymas neturi jokio papildomo poveikio nacionalinių arba ES duomenis renkančių įstaigų (oficialiai nustatytų mechanizmų, nacionalinių kompetentingų institucijų, Europos priežiūros institucijų, nurodytų ES teisės aktuose dėl finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo) išlaidoms, nei nurodyta pasiūlymo dėl reglamento, kuriuo sukuriamas ESAP, teisinėje finansinėje pažymoje ir jo poveikio biudžetui dokumente.

Kalbant apie duomenis renkančias įstaigas, ES ir nacionalinių duomenų rinkimo institucijų sujungimas su ESAP (iš esmės grindžiamas sukurtomis programų sąsajomis) pagal skaičiavimus atskiram subjektui kainuos apie 50 800 EUR (vienkartinės išlaidos), o metinės periodiškos atskiro subjekto išlaidos siektų apie 6 500 EUR. Tam tikrais atvejais esama stiprios sąveikos su duomenis renkančių įstaigų jau atliekamomis užduotimis ar jau suplanuotais projektais, pavyzdžiui, neseniai pateiktu pasiūlymu iš dalies pakeisti Reglamentą (ES) Nr. 575/2013 siekiant suteikti Europos bankininkystės institucijai (EBI) galių centralizuoti įstaigų atskleidžiamos metinės, pusmečio ir ketvirčio prudencinės informacijos skelbimą. ESAP tikslu šią informaciją rinks EBI kaip duomenis renkanti įstaiga 11 . Be to, šis pasiūlymas grindžiamas ir dabartiniais oficialiai nustatytais mechanizmais, dabar pagal Skaidrumo direktyvą 12 renkančiais perleidžiamųjų vertybinių popierių, įtrauktų į ES reguliuojamų rinkų prekybos sąrašus, emitentų teikiamą reglamentuojamą informaciją.

Informaciją teikiančių subjektų išlaidos (informacijos teikimo išlaidos) siektų 800 EUR per metus ir jas sudarytų juridinio asmens identifikatoriaus, pasirašymo priemonių, skaitmeninio sertifikato gavimo išlaidos ir galimi duomenis renkančių įstaigų taikomi informacijos pateikimo mokesčiai (aukštesnis ribinis įvertis – duomenis renkančių įstaigų finansavimas bus nacionalinė prerogatyva ir paprastai gali apimti viešąjį finansavimą). Šios išlaidos informaciją teikiantiems subjektams iš viso sudarytų 121,4 mln. eurų per metus.

Pirmiau minėtų išlaidų poveikis nacionaliniams biudžetams negali būti tiksliai prognozuojamas tik nagrinėjant išlaidas, nes tai priklausys nuo daugelio veiksnių, be kita ko, duomenis renkančios įstaigos statuso (viešoji ar privati), dabartinės jų finansavimo tvarkos ir t. t.

Komisija, pasitelkusi Techninės paramos iniciatyvą (toliau – TPI), teikia pagal individualius poreikius pritaikytas praktines žinias siekdama padėti ES valstybėms narėms rengti ir įgyvendinti ekonomikos augimą skatinančias įvairiausių politikos sričių reformas. Pagal Komisijos TPI programą gali būti iš dalies finansuojama techninė parama, skirta nacionalinių kompetentingų institucijų vykdomam ESAP diegimui, jei šios institucijos tokio finansavimo paprašys. Pagal TPI programą Komisija taip pat teiks žinių apie praktinius reformų aspektus. Šios žinios gali būti teikiamos strateginės ar teisinės konsultacijos, tyrimų, mokymų ir ekspertų misijų šalyse forma. Finansavimas pagal TPI programą teikiamas pagal kartą per metus pateiktus prašymus finansuoti.

5.KITI ELEMENTAI

Įgyvendinimo planai ir stebėsena, vertinimas ir ataskaitų teikimo tvarka

Šiam pasiūlymui nėra reikalingas įgyvendinimo planas.

ESMA užduotis, kaip numatyta pasiūlyme dėl reglamento, kuriuo sukuriamas ESAP, būtų tam tikrų šio pasiūlymo elementų, visų pirma susijusių su nuskaitomumu kompiuteriu, stebėsena.

Į pasiūlymą dėl reglamento, kuriuo sukuriamas ESAP, įtraukta nuostata dėl dokumentų rinkinio peržiūros.

Išsamus konkrečių pasiūlymo nuostatų paaiškinimas

Kiekvienu šio pasiūlymo straipsniu iš dalies keičiama konkreti direktyva iš tų, kurios išvardytos pasiūlymo dėl reglamento, kuriuo sukuriamas ESAP, priede, įtraukiant papildomą nuostatą, reglamentuojančią toliau išvardijamus konkrečius aspektus, sudarysiančius sąlygas veikti ESAP:

(1)Tam tikros informacijos atskleidimas ir formatas

Šioje papildomoje nuostatoje nurodoma, kad bet kokia subjekto (įskaitant atitinkamai vertybinių popierių emitentus, auditorius, fondus ir fondų valdytojus, draudimo bendroves, įmones, įstaigas, investicines įmones ar kredito įstaigas) pagal ES teisę viešai skelbiama informacija, dokumentai ir ataskaitos turės būti pateikiami duomenis renkančiai įstaigai nuskaitomuoju formatu arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu tuo pačiu metu, kai jie paskelbiami.

Šioje nuostatoje taip pat nurodoma, kad bet kokia informacija, dokumentai ir ataskaitos, kurie turi būti skelbiami viešai, turi būti patvirtinti kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014 13 3 straipsnio 27 punkte, ir turi būti pateikti bent šie informacijos metaduomenys:

informaciją teikiančio subjekto pavadinimas;

juridinio asmens identifikatorius;

subjekto dydis;

informacijos rūšis;

tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama.

Atitinkama Europos priežiūros institucija (t. y. ESMA, EBI arba EIOPA), remdamasi sąnaudų ir naudos analize, parengs techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriuose nurodys:

visus konkrečius kartu su informacija teiktinus metaduomenis;

informacijos duomenų struktūrą;

elektroninį formatą.

Komisijai suteikiami įgaliojimai įgyvendinimo aktais priimti tuos techninius įgyvendinimo standartus.

(2)Duomenis renkančių įstaigų paskyrimas

Šioje nuostatoje nurodoma atitinkama duomenis renkanti įstaiga, kuriai informaciją teikiantis subjektas turėtų pateikti informaciją. Jei duomenis renkanti įstaiga jau yra nurodyta direktyvoje, ji bus specialiai paskirta informacijai rinkti ESAP tikslais. Jei direktyvoje ESAP tikslais duomenis renkanti įstaiga nėra nurodyta, užduotis ESAP tikslais atlikti duomenis renkančių įstaigų funkcijas pagal Direktyvą 2004/109/EB (Skaidrumo direktyva) pavedama oficialiai nustatytiems mechanizmams.

(3)Taikymo data

Kiekviename straipsnyje nurodyta taikymo data lemia, kada konkreti direktyva ir su ja susijusios informacijos atskleidimo prievolės pateks į ESAP taikymo sritį.

2021/0379 (COD)

Pasiūlymas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVA

kuria dėl Europos bendro prieigos punkto sukūrimo ir veikimo iš dalies keičiamos tam tikros direktyvos

(Tekstas svarbus EEE)

EUROPOS PARLAMENTAS IR EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdami į Sutartį dėl Europos Sąjungos veikimo, ypač į jos 50, 53, 62 ir 114 straipsnius,

atsižvelgdami į Europos Komisijos pasiūlymą,

teisėkūros procedūra priimamo akto projektą perdavus nacionaliniams parlamentams,

atsižvelgdami į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto nuomonę 14 ,

laikydamiesi įprastos teisėkūros procedūros,

kadangi:

(1)kapitalo rinkų sąjungos (toliau – KRS) veiksmų plane 15 Komisija pasiūlė gerinti viešą prieigą prie subjektų finansinės ir nefinansinės informacijos sukuriant Europos bendrą prieigos punktą (toliau – ESAP). Komisijos Skaitmeninių finansų strategijoje 16 nubrėžtos bendros kryptys, kuriomis Europa ateinančiais metais gali remti skaitmeninę pertvarką finansų srityje ir ypač skatinti duomenimis grindžiamus finansus. Perėjimo prie tvarios ekonomikos finansavimo strategijoje 17 Komisija tvariam finansavimui suteikia pagrindinį vaidmenį finansų sistemoje ir laiko pagrindine priemone ES ekonomikos žaliajai pertvarkai pagal žaliąjį kursą 18 vykdyti; 

(2)ESAP turi būti sukurtas pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XXX/XXX [ESAP reglamentas] 19 , kad ekonomikos ir visuomenės politikos formuotojai galėtų lengvai susipažinti su duomenimis ir galėtų priimti patikimus sprendimus, kuriais užtikrinamas veiksmingas rinkos veikimas. Šio tikslo padėtų siekti svarbiausiuose sektoriuose, įskaitant finansų sektorių, diegiamos bendros Europos duomenų erdvės. Numatoma, kad artimiausiu metu vyks skaitmeninė finansų sektoriaus pertvarka ir Sąjunga turėtų ją remti, visų pirma skatindama plėtoti duomenimis grindžiamus finansus. Be to, pagrindinio vaidmens finansų sistemoje suteikimas tvariam finansavimui yra pagrindinis būdas siekti Sąjungos ekonomikos žaliosios pertvarkos. Siekiant sėkmingos žaliosios pertvarkos pasitelkus tvarų finansavimą, labai svarbi lengva investuotojų prieiga prie informacijos, susijusios su įmonių tvarumu, kad jie būtų geriau informuoti, kai priima sprendimus dėl investavimo. Todėl reikia pagerinti viešą prieigą prie finansinės ir nefinansinės informacijos apie fizinius ar juridinius asmenis, kurie privalo viešai skelbti informaciją arba savanoriškai teikia finansinę ir su tvarumu susijusią informaciją apie savo ekonominę veiklą duomenis renkančiai įstaigai (toliau – subjektai). Veiksmingiausias būdas šiam tikslui pasiekti Sąjungos lygmeniu – sukurti centralizuotą platformą, t. y. ESAP, teikiantį elektroninę prieigą prie visos aktualios informacijos;

(3)ESAP turėtų suteikti visuomenei lengvą centralizuotą prieigą prie finansinėms paslaugoms, kapitalo rinkoms ir tvarumui aktualios informacijos apie subjektus ir jų produktus, kurią institucijos ir subjektai privalo skelbti pagal kelias tos srities direktyvas. Bet kuriuo atveju bet kuris subjektas duomenis renkančiai įstaigai gali pateikti informaciją apie savo ekonominę veiklą, aktualią finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims, kad ji būtų prieinama ESAP pagal Reglamento (ES) XXX/XXX [ESAP reglamentas] 3 straipsnį;

(4)siekiant sudaryti sąlygas ESAP veikimui, reikėtų iš dalies pakeisti keletą finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sričių direktyvų. Kad patikimas ir veiksmingas ESAP veikimas būtų užtikrintas proporcingu būdu, informacijos surinkimo ir pateikimo mastas turėtų būti didinamas palaipsniui;

(5)kad ESAP veiktų, turėtų būti paskirtos duomenis renkančios įstaigos, kurios iš subjekto rinktų informaciją, susijusią su finansinių paslaugų kapitalo rinkomis ir tvarumu. Jei pagal Sąjungos teisę dar nėra įsteigtos duomenis renkančios įstaigos, valstybės narės paskiria vieną iš pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2004/109/EB 20 oficialiai nustatytų mechanizmų informacijai rinkti bei saugoti ir apie tai praneša Europos vertybinių popierių ir rinkų institucijai (ESMA). Tas oficialiai nustatytas mechanizmas turėtų veikti kaip Reglamento (ES) XXXX/XXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga ir vykdyti tame reglamente nustatytas konkrečias užduotis. Kai pagal Sąjungos teisę reikalaujama, kad Europos priežiūros institucija arba kompetentinga institucija rengtų ir savo interneto svetainėje skelbtų finansinėms paslaugoms, kapitalo rinkoms ir tvarumui aktualią informaciją apie subjektus ir jų finansinius produktus, ta institucija turėtų veikti kaip duomenis renkanti įstaiga, apibrėžta Reglamento (ES) XXXX/XXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte. Ta institucija turėtų skelbti informaciją nuskaitomuoju formatu, nurodyti subjekto pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, taip pat nurodyti informacijos rūšį;

(6)siekiant užtikrinti, kad ESAP būtų galima laiku gauti informaciją, aktualią finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims, kaip nustatyta Reglamente (ES) XXXX/XXX [ESAP reglamentas], subjektai savo informaciją duomenis renkančiai įstaigai turėtų pateikti tuo pat metu, kai ją paskelbia viešai;

(7)kad būtų įmanoma informaciją naudoti skaitmeniniu būdu, subjektai tokią informaciją duomenis renkančioms įstaigoms turėtų teikti nuskaitomuoju formatu arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu. Subjektai prie informacijos, teikiamos duomenis renkančioms įstaigoms, taip pat turėtų pridėti tų įstaigų prašomus metaduomenis. Komisijai turėtų būti suteikti įgaliojimai priimti atitinkamos Europos priežiūros institucijos parengtus techninius įgyvendinimo standartus, kuriuose būtų nurodyti kiekvieno informacijos vieneto metaduomenys, informacijos duomenų struktūra ir informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, nurodant tokiu atveju naudotiną elektroninį formatą;

(8)subjektai turėtų būti atsakingi už informaciją, kurią jie pateikia duomenis renkančioms įstaigoms. Užtikrinus duomenų vientisumą ir šaltinio patikimumą, būtų galima apsaugoti subjektus nuo neteisėto jų informacijos keitimo ir didinti visuomenės pasitikėjimą ESAP. Tuo tikslu subjektų duomenis renkančioms įstaigoms teikiami dokumentai turėtų būti patvirtinti kvalifikuotu elektroniniu spaudu, kurį informaciją teikiantis subjektas prideda prie informacijos, teikiamos duomenis renkančiai įstaigai, kai tokio spaudo reikalaujama pagal Reglamente (ES) XXXX/XXX [ESAP reglamentas] nustatytas specifikacijas;

(9)vadovaujantis Reglamento (ES) 2018/1725 21 42 straipsnio 1 dalimi buvo konsultuojamasi su Europos duomenų apsaugos priežiūros pareigūnu ir [įrašyti datą] 22 jis pateikė nuomonę;

(10)kadangi šios direktyvos tikslo, t. y. suderinti viešos informacijos, kuri turėtų būti prieinama ESAP, atskleidimo reikalavimus, valstybės narės negali deramai pasiekti ir kadangi dėl jo masto ar poveikio to tikslo būtų geriau siekti Sąjungos lygmeniu, laikydamasi Europos Sąjungos sutarties 5 straipsnyje nustatyto subsidiarumo principo Sąjunga gali patvirtinti priemones. Pagal tame straipsnyje nustatytą proporcingumo principą šia direktyva neviršijama to, kas būtina nurodytam tikslui pasiekti;

(11)todėl turėtų būti atitinkamai iš dalies pakeistos šios direktyvos:

Direktyva 2002/87/EB dėl finansiniam konglomeratui priklausančių kredito įstaigų, draudimo įmonių ir investicinių firmų papildomos priežiūros 23 ;

Direktyva 2004/25/EB dėl įmonių perėmimo pasiūlymų 24 ;

Direktyva 2004/109/EB dėl informacijos apie emitentus, kurių vertybiniais popieriais leista prekiauti reguliuojamoje rinkoje, skaidrumo reikalavimų suderinimo 25 ;

Direktyva 2006/43/EB dėl teisės aktų nustatyto metinės finansinės atskaitomybės ir konsoliduotos finansinės atskaitomybės audito 26 ;

Direktyva 2007/36/EB dėl naudojimosi tam tikromis akcininkų teisėmis bendrovėse, kurių akcijos įtrauktos į prekybą reguliuojamoje rinkoje 27 ;

Direktyva 2009/65/EB dėl įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kolektyvinio investavimo į perleidžiamus vertybinius popierius subjektais (KIPVPS), derinimo 28 ;

Direktyva 2009/138/EB dėl draudimo ir perdraudimo veiklos pradėjimo ir jos vykdymo (Mokumas II) 29 ;

Direktyva 2011/61/ES dėl alternatyvaus investavimo fondų valdytojų 30 ;

Direktyva 2013/34/ES dėl tam tikrų rūšių įmonių metinių finansinių ataskaitų, konsoliduotųjų finansinių ataskaitų ir susijusių pranešimų 31 ;

Direktyva 2013/36/ES dėl galimybės verstis kredito įstaigų veikla ir dėl riziką ribojančios kredito įstaigų ir investicinių įmonių priežiūros 32 .

Direktyva 2014/59/ES, kuria nustatoma kredito įstaigų ir investicinių įmonių gaivinimo ir pertvarkymo sistema 33 ;

Direktyva 2014/65/ES dėl finansinių priemonių rinkų 34 ;

Direktyva (ES) 2016/97 dėl draudimo produktų platinimo 35 ;

Direktyva (ES) 2016/2341 dėl profesinių pensijų įstaigų (PPĮ) veiklos ir priežiūros 36 ;

Direktyva (ES) 2019/2034 dėl investicinių įmonių riziką ribojančios priežiūros 37 ;

Direktyva (ES) 2019/2162 dėl padengtųjų obligacijų emisijų ir viešosios priežiūros 38 ,

PRIĖMĖ ŠIĄ DIREKTYVĄ:

1 straipsnis 
Direktyvos 2002/87/EB pakeitimas 

Direktyvoje 2002/87/EB įterpiamas 30b straipsnis:

„30b straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 9 straipsnio 4 dalį kontroliuojamos įmonės ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi kontroliuojamos įmonės, su kuria susijusi informacija, pavadinimai;

ii)kontroliuojamos įmonės juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)kontroliuojamos įmonės dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės reikalauja, kad kontroliuojamos įmonės gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.1 dalies tikslais valstybės narės ne vėliau kaip 2025 m. gruodžio 31 d. paskiria vieną iš oficialiai nustatytų mechanizmų, kaip apibrėžta Direktyvos 2004/109/EB 21 straipsnio 2 dalyje, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkančia įstaiga ir apie tai praneša EVPRI.

4.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamų duomenų surinkimas ir administravimas, EVPRI parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriais nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

c punkto tikslais EVPRI įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

EVPRI tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

2 straipsnis 
Direktyvos 2004/25/EB pakeitimas

Direktyvoje 2004/25/EB įterpiamas 16a straipsnis:

„16a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2025 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos informaciją pagal šios direktyvos 4 straipsnio 2 dalies c punktą, 5 straipsnio 4 dalį, 6 straipsnio 1 ir 2 dalis ir 9 straipsnio 5 dalį bendrovės ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai atitinkamai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi bendrovės, su kuria susijusi informacija, pavadinimai;

ii)bendrovės juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)bendrovės dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.Šio straipsnio 1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės reikalauja, kad bendrovės gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra kompetentinga institucija, paskirta pagal šios direktyvos 4 straipsnio 1 dalį.

4.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamos informacijos surinkimas ir administravimas, ESMA parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriais nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

Prieš rengdama techninių įgyvendinimo standartų projektus, ESMA atlieka sąnaudų ir naudos analizę. c punkto tikslais ESMA įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

ESMA tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

3 straipsnis 
Direktyvos 2004/109/EB pakeitimai

Direktyva 2004/109/EB iš dalies keičiama taip:

(1)Direktyvoje 2004/109/EB įterpiamas 23a straipsnis:

„23a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2024 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad pateikdamas reglamentuojamą informaciją pagal šios direktyvos 21 straipsnio 1 dalį emitentas arba asmuo, kuris pateikė prašymą dėl leidimo prekiauti reguliuojamoje rinkoje be emitento sutikimo, ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 2 dalyje nurodytai atitinkamai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Reglamentuojama informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi emitento, su kuriuo susijusi informacija, pavadinimai;

ii)emitento juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)emitento dydis, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies tikslais Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte apibrėžtos duomenis renkančios įstaigos yra oficialiai nustatyti mechanizmai, paskirti pagal šios direktyvos 21 straipsnio 2 dalį.

Kad 29 straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2024 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžtos duomenis renkančios įstaigos yra kompetentingos institucijos. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima emitento pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

___________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

(2)21a straipsnis panaikinamas.

4 straipsnis 
Direktyvos 2006/43/EB pakeitimas

Direktyvoje 2006/43/EB įterpiamas 20a straipsnis:

„20a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamas informaciją pagal šios direktyvos 15 straipsnį ir 30c straipsnį teisės aktų nustatytą auditą atliekantis auditorius arba audito įmonė ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 2 dalyje nurodytai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

2.Kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra nacionalinė kompetentinga institucija, atsakinga už viešąjį registrą. Informacija skelbiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima teisės aktų nustatytą auditą atliekančio auditoriaus arba audito įmonės pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

_______________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).“

5 straipsnis 
Direktyvos 2007/36/EB pakeitimas

Direktyvoje 2007/36/EB įterpiamas IIb skyrius:

„IIb SKYRIUS

EUROPOS BENDRAS PRIEIGOS PUNKTAS (ESAP)

14c straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2025 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 3g straipsnio 1 dalį, 3h straipsnio 1 ir 2 dalis, 3j straipsnio 1 ir 2 dalis, 9a straipsnio 7 dalį, 9b straipsnio 5 dalį, 9c straipsnio 2 ir 7 dalis ir 14 straipsnio 2 dalį bendrovės ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi bendrovės, su kuria susijusi informacija, pavadinimai;

ii)bendrovės juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)bendrovės dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės reikalauja, kad bendrovės gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Valstybės narės, siekdamos, kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, ne vėliau kaip 2024 m. gruodžio 31 d. paskiria vieną iš oficialiai nustatytų mechanizmų, nurodytų Direktyvos 2004/109/EB 21 straipsnio 2 dalyje, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkančia įstaiga ir apie tai praneša ESMA.

4.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamos informacijos surinkimas ir administravimas, ESMA parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriais nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

Prieš rengdama techninių įgyvendinimo standartų projektus, ESMA atlieka sąnaudų ir naudos analizę. c punkto tikslais ESMA įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

ESMA tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

6 straipsnis 
Direktyvos 2009/65/EB pakeitimas

Direktyvos 2009/65/EB IX skyriuje įterpiamas IV skirsnio 82a straipsnis:

„IV skirsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

82a straipsnis

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdami bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 68 straipsnio 1 dalį, 76 straipsnį ir 78 straipsnio 1 dalį KIPVPS ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai atitinkamai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi KIPVPS, su kuriuo susijusi informacija, pavadinimai;

ii)KIPVPS juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)KIPVPS dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės užtikrina, kad KIPVPS gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra EVPRI.

Kad 6 straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra EVPRI. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima KIPVPS pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

Kad 99b straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra nacionalinė kompetentinga institucija. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima KIPVPS pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

4.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamų duomenų surinkimas ir administravimas, EVPRI parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriais nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

Prieš rengdama techninių įgyvendinimo standartų projektus, EVPRI atlieka sąnaudų ir naudos analizę. c punkto tikslais EVPRI įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

EVPRI tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

7 straipsnis 
Direktyvos 2009/138/EB pakeitimas

Direktyvoje 2009/138/EB įterpiamas 304b straipsnis:

„304b straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 51 straipsnio 1 dalį ir 256 straipsnio 1 dalį draudimo ar perdraudimo įmonės ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai atitinkamai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi draudimo ar perdraudimo įmonės, su kuria susijusi informacija, pavadinimai;

ii)draudimo ar perdraudimo įmonės juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)draudimo ar perdraudimo įmonės dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės užtikrina, kad draudimo ar perdraudimo įmonės gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Valstybės narės, siekdamos, kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, ne vėliau kaip 2025 m. gruodžio 31 d. paskiria vieną iš oficialiai nustatytų mechanizmų, nurodytų Direktyvos 2004/109/EB 21 straipsnio 2 dalyje, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkančia įstaiga ir apie tai praneša EVPRI.

Kad šios direktyvos 25a straipsnyje ir 52 straipsnio 2 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra EDPPI. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima draudimo ar perdraudimo įmonės pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

Kad šios direktyvos 271 straipsnio 1 dalyje ir 280 straipsnio 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra kompetentinga institucija. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima draudimo ar perdraudimo įmonės pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

4.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamos informacijos surinkimas ir administravimas, EDPPI parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriais nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

Prieš rengdama techninių įgyvendinimo standartų projektus, EDPPI atlieka sąnaudų ir naudos analizę. c punkto tikslais EDPPI įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

EDPPI tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

8 straipsnis 
Direktyvos 2011/61/ES pakeitimas

Direktyvoje 2011/61/ES įterpiamas 69b straipsnis:

„69b straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos informaciją pagal šios direktyvos 7 straipsnio 5 dalį kompetentingos institucijos ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 2 dalyje apibrėžtai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

2.1 dalies tikslais Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra EVPRI.

Nuo 2026 m. sausio 1 d. ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima AIFV pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, AIF, kuriuos valdo arba kurių investiciniais vienetais arba akcijomis prekiaujama, sąrašą, nurodytus pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį. ________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).“

9 straipsnis 
Direktyvos 2013/34/ES pakeitimas

Direktyvoje 2013/34/ES įterpiamas 33a straipsnis:

„33a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2025 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad, viešai skelbdamos tinkamai patvirtintas metines finansines ataskaitas, vadovybės pranešimą, konsoliduotąsias finansines ataskaitas, konsoliduotąjį vadovybės pranešimą, audito išvadą ir mokėjimų valdžios institucijoms ataskaitą pagal šios direktyvos 30 ir 42 straipsnius, 19a ir 29a straipsniuose nurodytos įmonės tas tinkamai patvirtintas metines finansines ataskaitas, vadovybės pranešimą, konsoliduotąsias finansines ataskaitas, konsoliduotąjį vadovybės pranešimą, audito išvadą ir mokėjimų valdžios institucijoms ataskaitą pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi įmonės, su kuria susijusi informacija, pavadinimai;

ii)įmonės juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)įmonės dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais įmonės gauna juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

2.1 dalies tikslais valstybės narės ne vėliau kaip 2024 m. gruodžio 31 d. paskiria vieną iš oficialiai nustatytų mechanizmų, nurodytų Direktyvos 2004/109/EB 21 straipsnio 2 dalyje, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkančia įstaiga ir apie tai praneša ESMA.

3.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamos informacijos surinkimas ir administravimas, Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti įgyvendinimo priemones, kuriomis nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).“

10 straipsnis 
Direktyvos 2013/36/ES pakeitimas

Direktyvoje 2013/36/ES įterpiamas 116a straipsnis:

„116a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 68 straipsnį ir 131 straipsnio 12 dalį įstaigos ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi įstaigos, su kuria susijusi informacija, pavadinimai;

ii)įstaigos juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)įstaigos dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės užtikrina, kad įstaigos gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra kompetentinga institucija.

4.1 dalies a ir b punktų tikslais EBI parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriuose nustatoma:

(a)bet kokie kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

c punkto tikslais EBI įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

EBI tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

__________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).“

11 straipsnis 
Direktyvos 2014/59/ES pakeitimas

Direktyvoje 2014/59/ES įterpiamas 128a straipsnis:

„128a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdami bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 26 straipsnio 1 dalį, 29 straipsnio 1 dalį, 33a straipsnio 8 dalį, 35 straipsnio 1 dalį, 45i straipsnio 3 dalį, 83 straipsnio 4 dalį, 111 straipsnio 2 dalies a punktą ir 112 straipsnio 1 dalį atitinkami subjektai ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai atitinkamai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi atitinkamo subjekto, su kuriuo susijusi informacija, pavadinimai;

ii)atitinkamo subjekto juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)atitinkamo subjekto dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės užtikrina, kad įstaigos gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Valstybės narės, siekdamos, kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, ne vėliau kaip 2025 m. gruodžio 31 d. paskiria vieną iš oficialiai nustatytų mechanizmų, nurodytų Direktyvos 2004/109/EB 21 straipsnio 2 dalyje, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkančia įstaiga ir apie tai praneša EVPRI.

4.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamos informacijos surinkimas ir administravimas, EBI parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriais nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

Prieš rengdama techninių įgyvendinimo standartų projektus, EBI atlieka sąnaudų ir naudos analizę. c punkto tikslais EBI įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir tuo tikslu atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

EBI tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

12 straipsnis 
Direktyvos 2014/65/ES pakeitimas

Direktyvoje 2014/65/ES įterpiamas 87a straipsnis:

„87a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 27 straipsnio 3 ir 6 dalis, 33 straipsnio 3 dalies c, d ir f punktus ir 46 straipsnio 2 dalį investicinės įmonės ar rinkos operatoriai ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai atitinkamai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi investicinės įmonės ar rinkos operatoriaus, su kuriuo susijusi informacija, pavadinimai;

ii)investicinės įmonės ar rinkos operatoriaus juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)investicinės įmonės ar rinkos operatoriaus dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės užtikrina, kad subjektai gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Valstybės narės, siekdamos, kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, ne vėliau kaip 2025 m. gruodžio 31 d. paskiria vieną iš oficialiai nustatytų mechanizmų, nurodytų Direktyvos 2004/109/EB 21 straipsnio 2 dalyje, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkančia įstaiga ir apie tai praneša EVPRI.

Kad 71 straipsnio 1 dalyje, 32 straipsnio 2 dalies pirmoje pastraipoje ir 52 straipsnio 2 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra nacionalinė kompetentinga institucija. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima investicinės įmonės ar rinkos operatoriaus pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

Kad 5 straipsnio 3 dalyje, 18 straipsnio 10 dalies ketvirtame sakinyje, 58 straipsnio 1 dalies a punkte ir 59 straipsnio 3 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra EVPRI. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima investicinės įmonės ar rinkos operatoriaus pavadinimus ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

Kad 29 straipsnio 3 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra viešas registras. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima priklausomo agento pavadinimus ir juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

4.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamų duomenų surinkimas ir administravimas, EVPRI parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriais nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

Prieš rengdama techninių įgyvendinimo standartų projektus, EVPRI atlieka sąnaudų ir naudos analizę. c punkto tikslais EVPRI įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir tuo tikslu atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

EVPRI tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

13 straipsnis 
Direktyvos (ES) 2016/97 pakeitimas 

Direktyvoje (ES) 2016/97 įterpiamas 40a straipsnis:

„40a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

Kad šios direktyvos 32 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra kompetentinga institucija. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima subjekto pavadinimą ir, kai yra, juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

_______________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).“

14 straipsnis 
Direktyvos (ES) 2016/2341 pakeitimas

Direktyvoje (ES) 2016/2341 įterpiamas 63a straipsnis:

„63a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 23 straipsnio 2 dalį ir 29 straipsnį PPĮ ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai atitinkamai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi PPĮ, su kuria susijusi informacija, pavadinimai;

ii)PPĮ juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)PPĮ dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės užtikrina, kad PPĮ gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Valstybės narės, siekdamos, kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, ne vėliau kaip 2025 m. gruodžio 31 d. paskiria vieną iš oficialiai nustatytų mechanizmų, nurodytų Direktyvos 2004/109/EB 21 straipsnio 2 dalyje, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkančia įstaiga ir apie tai praneša ESMA.

Kad 30 straipsnyje ir 48 straipsnio 4 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra kompetentinga institucija. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima investicinės įmonės pavadinimus ir juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

4.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamos informacijos surinkimas ir administravimas, EIOPA parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriais nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

Prieš rengdama techninių įgyvendinimo standartų projektus, EIOPA atlieka sąnaudų ir naudos analizę. c punkto tikslais EIOPA įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

EIOPA tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

15 straipsnis 
Direktyvos (ES) 2019/2034 pakeitimas

Direktyvoje (ES) 2019/2034 įterpiamas 44a straipsnis:

„44a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 44 straipsnį investicinės įmonės ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai atitinkamai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi investicinės įmonės, su kuria susijusi informacija, pavadinimai;

ii)investicinės įmonės juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)investicinės įmonės dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės užtikrina, kad investicinės įmonės gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Valstybės narės, siekdamos, kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, ne vėliau kaip 2025 m. gruodžio 31 d. paskiria vieną iš oficialiai nustatytų mechanizmų, nurodytų Direktyvos 2004/109/EB 21 straipsnio 2 dalyje, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkančia įstaiga ir apie tai praneša EVPRI.

Kad 20 straipsnyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra EBI. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima investicinės įmonės pavadinimus ir juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

4.1 dalies a ir b punktų tikslais EBI, glaudžiai bendradarbiaudama su EVPRI ir EIOPA, parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriuose nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

c punkto tikslais EBI, glaudžiai bendradarbiaudama su EVPRI ir EIOPA, įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir tuo tikslu atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

EBI tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56–83).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

16 straipsnis 
Direktyvos (ES) 2019/2162 pakeitimas

Direktyvoje (ES) 2019/2162 įterpiamas 29a straipsnis:

„29a straipsnis

Informacijos prieinamumas Europos bendrame prieigos punkte (ESAP)

1.Nuo 2026 m. sausio 1 d. valstybės narės užtikrina, kad viešai skelbdamos bet kokią informaciją pagal šios direktyvos 14 straipsnį leidimus leisti padengtąsias obligacijas turinčios kredito įstaigos ją tuo pačiu metu pateiktų šio straipsnio 3 dalyje nurodytai atitinkamai duomenis renkančiai įstaigai, kad informacija būtų prieinama ESAP, sukurtame pagal Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas]*.

Ta informacija turi atitikti visus šiuos reikalavimus:

(a)informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, arba, kai privaloma pagal Sąjungos teisę, elektroniniu formatu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos (ES) 2019/1024** 2 straipsnio 13 punkte;

(b)kartu su informacija pateikiami visi šie metaduomenys:

i)visi leidimus leisti padengtąsias obligacijas turinčios kredito įstaigos, su kuria susijusi informacija, pavadinimai;

ii)leidimus leisti padengtąsias obligacijas turinčios kredito įstaigos juridinio asmens identifikatorius, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iii)leidimus leisti padengtąsias obligacijas turinčios kredito įstaigos dydis pagal kategorijas, nurodytas pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį;

iv)teikiamos informacijos rūšis pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją;

v)tam tikrais atvejais – konkretus laikotarpis, kurį informacija turi būti viešai prieinama ESAP;

(c)informacija tvirtinama kvalifikuotu elektroniniu spaudu, apibrėžtu Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 910/2014*** 3 straipsnio 27 punkte.

2.1 dalies b punkto ii papunkčio tikslais valstybės narės užtikrina, kad leidimus leisti padengtąsias obligacijas turinčios kredito įstaigos gautų juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 7 straipsnio 4 dalį.

3.Valstybės narės, siekdamos, kad 1 dalyje nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, ne vėliau kaip 2025 m. gruodžio 31 d. paskiria vieną iš oficialiai nustatytų mechanizmų, nurodytų Direktyvos 2004/109/EB 21 straipsnio 2 dalyje, Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkančia įstaiga ir apie tai praneša ESMA.

Kad 24 straipsnyje, 26 straipsnio 1 dalies b ir c punktuose nurodyta informacija būtų prieinama ESAP, nuo 2026 m. sausio 1 d. Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 2 punkte apibrėžta duomenis renkanti įstaiga yra kompetentinga institucija. Ta informacija parengiama nuskaitomuoju formatu, apibrėžtu Reglamento (ES) XX/XXXX [ESAP reglamentas] 2 straipsnio 3 punkte, ir apima leidimus leisti padengtąsias obligacijas turinčios kredito įstaigos pavadinimus ir juridinio asmens identifikatorių, nurodytą pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalį, bei teikiamos informacijos rūšį pagal to reglamento 7 straipsnio 4 dalyje nurodytą klasifikaciją.

4.Kad būtų užtikrintas veiksmingas pagal 1 dalies a ir b punktus teikiamos informacijos surinkimas ir administravimas, EBI parengia techninių įgyvendinimo standartų projektus, kuriais nustatoma:

(a)bet kokie kiti kartu su informacija pateiktini metaduomenys;

(b)informacijos duomenų struktūra;

(c)informacija, kurią privaloma pateikti elektroniniu formatu, ir naudotinas elektroninis formatas.

c punkto tikslais EBI įvertina įvairių elektroninių formatų privalumus bei trūkumus ir atlieka atitinkamus eksploatacinius bandymus.

EBI tuos techninių įgyvendinimo standartų projektus pateikia Komisijai.

Komisijai suteikiami įgaliojimai priimti pirmoje pastraipoje nurodytus techninius įgyvendinimo standartus pagal Reglamento (ES) Nr. 1095/2010 15 straipsnį.

________________

* Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) XX/XXX, kuriuo sukuriamas Europos bendras prieigos punktas (ESAP), kuriuo užtikrinama centralizuota prieiga prie viešai skelbiamos informacijos, aktualios finansinių paslaugų, kapitalo rinkų ir tvarumo sritims (OL L [...], […], p. […]).

** 2019 m. birželio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/1024 dėl atvirųjų duomenų ir viešojo sektoriaus informacijos pakartotinio naudojimo (OL L 172, 2019 6 26, p. 56).

*** 2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).“

17 straipsnis 
Perkėlimas į nacionalinę teisę

1.Valstybės narės ne vėliau kaip [Leidinių biurui: prašom įrašyti datą – 12 mėnesių nuo įsigaliojimo dienos] priima ir paskelbia įstatymus ir kitus teisės aktus, būtinus, kad būtų laikomasi šios direktyvos. Jos nedelsdamos pateikia Komisijai tų teisės aktų nuostatų tekstą.

Valstybės narės, priimdamos tas nuostatas, daro jose nuorodą į šią direktyvą arba tokia nuoroda daroma jas oficialiai skelbiant. Nuorodos darymo tvarką nustato valstybės narės.

2.Valstybės narės pateikia Komisijai šios direktyvos taikymo srityje priimtų nacionalinės teisės aktų pagrindinių nuostatų tekstus.

18 straipsnis 
Įsigaliojimas

Ši direktyva įsigalioja dvidešimtą dieną po jos paskelbimo Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje.

19 straipsnis 
Adresatai

Ši direktyva skirta valstybėms narėms.

Priimta Briuselyje

Europos Parlamento vardu    Tarybos vardu

Pirmininkė    Pirmininkas

(1)    Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Kapitalo rinkų sąjunga žmonėms ir įmonėms. Naujas veiksmų planas“, COM/2020/590 final, 2020 9 24.
(2)    Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Europos duomenų strategija“, COM(2020) 66 final, 2020 2 19.
(3)    Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Perėjimo prie tvarios ekonomikos finansavimo strategija“, COM(2021) 390 final, 2021 7 6 .
(4)    Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Europos Vadovų Tarybai, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Europos žaliasis kursas“, COM(2019) 640 final, 2019 12 11.
(5)    SWD(2021) 81 final, 2021 m. balandžio 21 d.
(6)    SWD(2021)XXX, [data].
(7)    Remiantis Kapitalo rinkų sąjungos aukšto lygio forumo rekomendacija, ESAP turėtų teikti prieigą „prie subjektų viešos finansinės ir nefinansinės informacijos, taip pat kitos aktualios viešos informacijos apie finansinius produktus arba veiklą [...], kuri turi būti laisvai prieinama visuomenei, nemokama ir naudojama be licencijos“. Žr. Kapitalo rinkų sąjungos aukšto lygio forumo galutinę ataskaitą „Nauja Europos kapitalo rinkų vizija“, 2020 m. birželio mėn.
(8)    ISBN 978-92-76-13304-9.
(9)    ISBN 978-92-76-25267-2.
(10)    2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (OL L 119, 2016 5 4, p. 1–88).
(11)    Žr. Komisijos pasiūlymą dėl reglamento, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (ES) Nr. 575/2013 nuostatos dėl kredito rizikos, kredito vertinimo koregavimo rizikos, operacinės rizikos, rinkos rizikos ir apatinės rezultatų ribos reikalavimų, visų pirma 433 straipsnio pakeitimus.
(12)    Žr. 2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos 2004/109/EB su pakeitimais 21 straipsnio 1 dalį.
(13)    2014 m. liepos 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB (OL L 257, 2014 8 28, p. 73).
(14)    OL C [...], [...], p. [...].
(15)    Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Kapitalo rinkų sąjunga žmonėms ir įmonėms. Naujas veiksmų planas“, COM/2020/590 final, 2020 9 24.
(16)    Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui dėl ES skaitmeninių finansų strategijos, COM(2020) 591 final, 2020 9 24.
(17)    Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Perėjimo prie tvarios ekonomikos finansavimo strategija“, COM(2021) 390 final, 2021 7 6.
(18)    Komisijos komunikatas Europos Parlamentui, Europos Vadovų Tarybai, Tarybai, Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komitetui ir Regionų komitetui „Europos žaliasis kursas“, COM(2019) 640 final, 2019 12 11.
(19)    [Leidinių biurui: prašom įterpti atitinkamą išnašą su visu pavadinimu ir OL nuoroda].
(20)    2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2004/109/EB dėl informacijos apie emitentus, kurių vertybiniais popieriais leista prekiauti reguliuojamoje rinkoje, skaidrumo reikalavimų suderinimo, iš dalies keičianti Direktyvą 2001/34/EB (OL L 390, 2004 12 31, p. 38).
(21)    2018 m. spalio 23 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2018/1725 dėl fizinių asmenų apsaugos Sąjungos institucijoms, organams, tarnyboms ir agentūroms tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo, kuriuo panaikinamas Reglamentas (EB) Nr. 45/2001 ir Sprendimas Nr. 1247/2002/EB (OL L 295, 2018 11 21, p. 39).
(22)    OL C [...], [...], p. [...].
(23)    2002 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2002/87/EB dėl finansiniam konglomeratui priklausančių kredito įstaigų, draudimo įmonių ir investicinių firmų papildomos priežiūros ir iš dalies keičianti Tarybos direktyvas 73/239/EEB, 79/267/EEB, 92/49/EEB, 92/96/EEB, 93/6/EEB ir 93/22/EEB bei Europos Parlamento ir Tarybos direktyvas 98/78/EB ir 2000/12/EB (OL L 35, 2003 2 11, p. 1).
(24)    2004 m. balandžio 21 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2004/25/EB dėl įmonių perėmimo pasiūlymų (OL L 142, 2004 4 30, p. 12).
(25)    2004 m. gruodžio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2004/109/EB dėl informacijos apie emitentus, kurių vertybiniais popieriais leista prekiauti reguliuojamoje rinkoje, skaidrumo reikalavimų suderinimo, iš dalies keičianti Direktyvą 2001/34/EB (OL L 390, 2004 12 31, p. 38).
(26)    2006 m. gegužės 17 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2006/43/EB dėl teisės aktų nustatyto metinės finansinės atskaitomybės ir konsoliduotos finansinės atskaitomybės audito, iš dalies keičianti Tarybos direktyvas 78/660/EEB ir 83/349/EEB bei panaikinanti Tarybos direktyvą 84/253/EEB (OL L 157, 2006 6 9, p. 87).
(27)    2007 m. liepos 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2007/36/EB dėl naudojimosi tam tikromis akcininkų teisėmis bendrovėse, kurių akcijos įtrauktos į prekybą reguliuojamoje rinkoje (OL L 184, 2007 7 14, p. 17).
(28)    2009 m. liepos 13 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2009/65/EB dėl įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kolektyvinio investavimo į perleidžiamus vertybinius popierius subjektais (KIPVPS), derinimo (OL L 302, 2009 11 17, p. 32).
(29)    2009 m. lapkričio 25 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2009/138/EB dėl draudimo ir perdraudimo veiklos pradėjimo ir jos vykdymo (Mokumas II) (OL L 335, 2009 12 17, p. 1).
(30)    2011 m. birželio 8 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2011/61/ES dėl alternatyvaus investavimo fondų valdytojų, kuria iš dalies keičiami direktyvos 2003/41/EB ir 2009/65/EB bei reglamentai (EB) Nr. 1060/2009 ir (ES) Nr. 1095/2010 (OL L 174, 2011 7 1, p. 1).
(31)    2013 m. birželio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2013/34/ES dėl tam tikrų rūšių įmonių metinių finansinių ataskaitų, konsoliduotųjų finansinių ataskaitų ir susijusių pranešimų, kuria iš dalies keičiama Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2006/43/EB ir panaikinamos Tarybos direktyvos 78/660/EEB ir 83/349/EEB (OL L 182, 2013 6 29, p. 19).
(32)    2013 m. birželio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2013/36/ES dėl galimybės verstis kredito įstaigų veikla ir dėl riziką ribojančios kredito įstaigų ir investicinių įmonių priežiūros, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2002/87/EB ir panaikinamos direktyvos 2006/48/EB bei 2006/49/EB (Tekstas svarbus EEE), (OL L 176, 2013 6 27, p. 338).
(33)    2014 m. gegužės 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/59/ES, kuria nustatoma kredito įstaigų ir investicinių įmonių gaivinimo ir pertvarkymo sistema ir iš dalies keičiamos Tarybos direktyva 82/891/EEB, direktyvos 2001/24/EB, 2002/47/EB, 2004/25/EB, 2005/56/EB, 2007/36/EB, 2011/35/ES, 2012/30/ES bei 2013/36/ES ir Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (ES) Nr. 1093/2010 bei (ES) Nr. 648/2012 (OL L 173, 2014 6 12, p. 190).
(34)    2014 m. gegužės 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 2014/65/ES dėl finansinių priemonių rinkų, kuria iš dalies keičiamos Direktyva 2002/92/EB ir Direktyva 2011/61/ES (OL L 173, 2014 6 12, p. 349).
(35)    2016 m. sausio 20 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2016/97 dėl draudimo produktų platinimo (OL L 26, 2016 2 2, p. 19).
(36)    2016 m. gruodžio 14 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2016/2341 dėl profesinių pensijų įstaigų (PPĮ) veiklos ir priežiūros (OL L 354, 2016 12 23, p. 37).
(37)    2019 m. lapkričio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/2034 dėl investicinių įmonių riziką ribojančios priežiūros, kuria iš dalies keičiamos direktyvos 2002/87/EB, 2009/65/EB, 2011/61/ES, 2013/36/ES, 2014/59/ES ir 2014/65/ES (OL L 314, 2019 12 5, p. 64).
(38)    2019 m. lapkričio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva (ES) 2019/2162 dėl padengtųjų obligacijų emisijų ir viešosios priežiūros, kuria iš dalies keičiamos direktyvos 2009/65/EB ir 2014/59/ES (OL L 328, 2019 12 18, p. 29).
Top