Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52016DC0710

KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI 2017 m. Komisijos darbo programa. Sauganti, galių teikianti ir ginanti Europa

COM/2016/0710 final

Strasbūras, 2016 10 25

COM(2016) 710 final

KOMISIJOS KOMUNIKATAS EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI


2017 m. Komisijos darbo programa.

Sauganti, galių teikianti ir ginanti Europa

{SWD(2016) 400 final}


I. Europa išgyvena lemtingus laikus

Europiečiai suvokia jiems kilusių iššūkių pasekmes ir jas jaučia kasdieniame gyvenime. Ekonomikos atsigavimas, kurio naudą, visų pirma kalbant apie jaunimui skirtas naujas darbo vietas ir mažesnę nelygybę, pajus visa mūsų visuomenė, dar tik prasidėjo. Migracijos srautai – mūsų išorės sienų išbandymas – tebėra iššūkis Sąjungos solidarumui. Padidėjo terorizmo grėsmė. Padėtis vis dar nestabili ir mūsų rytinėse bei pietinėse kaimyninėse šalyse. Galiausiai padėtį sunkina po Jungtinės Karalystės referendumo tvyranti nežinia.

Išklausę europiečius, supratome, kad jie trokšta įveikti šiuos iššūkius ir apsisaugoti nuo grėsmių. Jie ieško galimybių užsitikrinti tvarią ateitį sau ir savo šeimoms. Jie nori matyti ateities viziją – įsitikinti, kad tik valdymas visais (vietos, regioniniu, nacionaliniu ir Europos) lygmenimis gali pateisinti dabartinės ir ateinančių kartų lūkesčius.

Komisija sutelkia dėmesį į svarbius dalykus...

Dar pačioje kadencijos pradžioje Komisija savo prioritetu pasirinko svarbiausius Europos piliečiams, valstybėms narėms ir pačiai Sąjungai kylančius uždavinius, kuriuos akivaizdžiai naudingiau spręsti Europos lygmeniu. Per praėjusius metus padarėme didelę pažangą įgyvendindami jau nustatytas strategijas: Investicijų planą Europai, bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją, energetikos sąjungos strategiją, Europos saugumo darbotvarkę, Europos migracijos darbotvarkę, kapitalo rinkų sąjungos strategiją, teisingo ir veiksmingo pelno apmokestinimo veiksmų planą, naujosios prekybos strategiją, tolesnius ekonominės ir pinigų sąjungos kūrimo žingsnius, bendrosios rinkos strategiją ir žiedinės ekonomikos veiksmų planą.

Sutelkę dėmesį į svarbiausius dalykus ir derindami prioritetus su Europos Parlamentu bei Taryba, svarbiausiose srityse greitai pasiekėme juntamų rezultatų. Vos per vienus metus Europos strateginių investicijų fondas pradėjo veikti 27 valstybėse narėse ir jis paskatino investuoti 138 mlrd. EUR, įskaitant naujas maždaug 300 000 mažųjų ir vidutinių įmonių skirtas lėšas. Padarėme didelę pažangą siekdami atgauti neteisėtų migracijos srautų kontrolę ir išvengti tragiškų žūčių Egėjo ir Viduržemio jūrose. Praėjo vos dešimt mėnesių nuo Komisijos pasiūlymo įsteigti Europos sienų ir pakrančių apsaugos pajėgas – ir jos jau stiprina mūsų išorės sienų kontrolę. Kartu Europa parodė solidarumą 1 mln. Sirijos pabėgėlių – suteikė jiems prieglobstį ir apsaugą. Vien per vienus metus Europos Sąjungoje perkėlėme ir iš naujo įkurdinome daugiau kaip 15 000 pabėgėlių. Pastaruosius tris mėnesius vidutinis per mėnesį perkeliamų asmenų skaičius buvo apie 1 000. Rugsėjo mėn. jis padidėjo iki 1 200. Atotrūkis tarp pabėgėlių, kuriuos reikia perkelti, skaičiaus ir iš Graikijos jau perkeltų pabėgėlių skaičiaus mažėja, tačiau ateinančiais mėnesiais turime nemažinti tempo ir gerokai paspartinti pabėgėlių perkėlimą iš Italijos.

Darbo programoje išdėstomos pagrindinės iniciatyvos 1 , kurias Komisija įsipareigoja įgyvendinti iki 2017 m. pabaigos. Šie konkretūs pasiūlymai – akivaizdžiausias mūsų darbo, kuriuo prisidedame prie atsinaujinimo proceso, artėjant 2017 m. kovo mėn. minėsimam Romos sutarčių pasirašymo 60-mečiui, rezultatas. Siekdami užtikrinti, kad šie ir ankstesniais metais mūsų pateikti pagrindiniai pasiūlymai būtų kuo greičiau priimti ir būtų juntamas konkretus jų poveikis, bendradarbiausime su Europos Parlamentu ir Taryba.

... ir siekia kokybės

Bendrai nustatydami prioritetus geriname Europos mastu drauge vykdomos veiklos kokybę. Tai vienas iš būdų įrodyti europiečiams, kad mūsų valdymo struktūros iš tiesų dirba jų labui. Piliečių pasitikėjimą galime pelnyti ne vien geresniais darbais – ne mažiau svarbu yra siekti kokybės.

Todėl ateinančiais mėnesiais itin daug dėmesio skirsime praktinei veiklai: sieksime, kad galiojantys Europos teisės aktai būtų tinkamai taikomi, būtų užtikrinamas deramas jų vykdymas ir kad jie toliau atitiktų savo paskirtį; teiksime struktūrinę paramą, pavyzdžiui, Graikijoje; skatinsime tolesnę Europos strateginių investicijų fondo veiklą ir šalinsime kliūtis investicijoms; bendradarbiaudami su valstybėmis narėmis, socialiniais partneriais ir pilietine visuomene kursime Sąjungos politikos tikslams įgyvendinti palankią aplinką, be kita ko, veiksmingai naudodamiesi turimomis biudžeto lėšomis. Šiais metais dėsime dar daugiau pastangų užtikrinti teisės aktų vykdymą, nes net ir patys geriausi teisės aktai yra beverčiai, jei jie neduoda konkrečių rezultatų.

Visuose savo darbuose ir toliau vadovausimės geresnio reglamentavimo principais, kad būtų nuolat vertinama, ar tie darbai yra veiksmingi ir proporcingi siekiant užsibrėžtų plataus užmojo politikos tikslų. Daugelio pagrindinių ateinančiais metais įgyvendintinų iniciatyvų pasiūlymai parengti pagal Reglamentavimo kokybės ir rezultatų programą (angl. REFIT). Tai pasiūlymai atnaujinti ir patobulinti galiojančius teisės aktus, kad būtų galima veiksmingai ir be nereikalingos naštos toliau siekti užsibrėžtų tikslų.

Be pagrindinių iniciatyvų, siūlome pagal programą REFIT peržiūrėti nemažai papildomų galiojančių teisės aktų 2 . Ateityje, peržiūrėdami galiojančius teisės aktus, visuomet sieksime REFIT tikslų. Nustatydami savo ateinančių mėnesių prioritetus visų pirma atsižvelgėme į 22 REFIT platformos pateiktas nuomones. Visose srityse, dėl kurių pateiktos tos nuomonės, darbas jau vyksta arba jį ketinama pradėti 3 . Kartu su šia darbo programa skelbiame rezultatų suvestinę, kurioje išsamiai nurodomi tolesni su REFIT platformos pateiktomis nuomonėmis susiję veiksmai ir pastangos, kurias dedame vertindami ir peržiūrėdami galiojančius teisės aktus. Be to, siūlome panaikinti keletą nebeaktualių teisės aktų 4 . Kad teisėkūros institucijos galėtų sutelkti dėmesį į išties svarbius pasiūlymus 5 , mes taip pat siūlome atšaukti 19 dar nepriimtų, tačiau formaliai nebeaktualių arba savo tikslo nebeatitinkančių pasiūlymų.

Toliau sieksime įtvirtinti kitus savo darbo metodų pakeitimus. Per pastaruosius dvejus metus Komisija tapo gerokai atviresnė ir atskaitingesnė piliečiams 6 , todėl pagerėjo mūsų darbų ir pasiūlymų kokybė. Dabar dėl įvairių pasiūlymų, įskaitant deleguotųjų ir įgyvendinimo aktų projektus, konsultuojamės su visuomene. Atvirai išklausome interesų grupių, norinčių daryti įtaką ES politikos sprendimams, atstovus. Kitas teisėkūros institucijas – Europos Parlamentą ir Tarybą – paraginome prisijungti prie naujo Tarpinstitucinio susitarimo dėl privalomo skaidrumo registro 7 , kad jie būtų atskaitingi piliečiams dėl lobizmo visuose ES teisėkūros proceso etapuose.

II.    10 prioritetų įgyvendinimas

Ateinančiais metais Komisija toliau stengsis įgyvendinti 10 politinėse gairėse 8 išdėstytų prioritetų, kuriuos ji, remdamasi Europos Vadovų Tarybos „Strategine Sąjungos kintančiame pasaulyje darbotvarke“ ir pasikonsultavusi su Europos Parlamentu, nustatė savo kadencijos pradžioje. Taip ji įgyvendins planinę ir konstruktyvią darbotvarkę, padėsiančią pasiekti konkrečius rezultatus – apsaugoti, apginti piliečius ir suteikti jiems galių 9 .

1.    Naujas darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir investicijų postūmis

Mūsų gyvenimo būdą sauganti ir jaunimui galių teikianti Europa. Per pastaruosius trejus metus sukurta maždaug aštuoni milijonai naujų darbo vietų, tačiau daugelyje valstybių narių nedarbo (ypač jaunimo) lygis vis dar yra nepriimtinai aukštas. Mūsų prioritetas – padėti valstybėms narėms sudaryti kuo geresnes sąlygas jaunimui įgyti būtinų įgūdžių ir tapti aktyviais darbo rinkos dalyviais bei visuomenės nariais.

Mūsų naujosios jaunimo iniciatyvos tikslas – kiekvienam jaunam žmogui suteikti realių švietimo, mokymo ir užimtumo perspektyvų. Itin daug dėmesio jaunimui skirsime įgyvendindami Europos naujų įgūdžių darbotvarkę. Savo pasiūlymais sieksime modernizuoti švietimą, gerinti pameistrystės kokybę bei pameistrių judumą ir stebėti akademinį ar profesinį išsilavinimą įgijusio jaunimo integravimosi į darbo rinką rezultatus. Be to, daugiau dėmesio skirsime Jaunimo garantijų iniciatyvai, nes ji yra svarbi priemonė, padedanti investuoti į jaunimą, tobulinti jų įgūdžius ir paremti pirmuosius jų karjeros žingsnius 10 , taip pat Jaunimo užimtumo iniciatyvai 11 . Taip, atsigręžę į pagalbos stokojančius regionus ir jaunimą, paremsime valstybių narių veiksmus.

Iki 2016 m. pabaigos pradės veikti Europos solidarumo korpusas, sutelksiantis jaunesnius nei 30 metų piliečius aktyviai ir solidariai visuomeninei veiklai, kurią vykdydami jie įgis naujų įgūdžių ir patirties, taip pat kalbos žinių.

Įmonės darbo vietas kuria naudodamosi inovacijomis ir tinkamomis investicijomis į ekonomiką. Atsižvelgdama į sėkmingą Investicijų plano Europai 12 įgyvendinimo pradžią, Komisija įsipareigojo dvigubai pratęsti Europos strateginių investicijų fondo (ESIF) gyvavimo trukmę ir padvigubinti jo finansinį pajėgumą. Dėl pradinio fondo su viena iš teisėkūros institucijų susitarta per rekordiškai trumpą laiką – keturis su puse mėnesio, tad Komisija tikisi, kad Europos Parlamentas ir Taryba taip pat greitai susitars dėl jo išplėtimo bei sustiprinimo ir taip dar labiau paskatins tvarias investicijas. Paskatinta ESIF sėkmės, Komisija taip pat pateikė išorės investicijų planą Afrikai ir ES kaimyninėms šalims, kuriuo siekia panaikinti kai kurias pagrindines migracijos priežastis ir tuose regionuose skatinti darbo vietų kūrimą ir tvarų ekonomikos augimą 13 .

Toliau stengsimės Europoje sudaryti palankias sąlygas inovacijoms. Taip padėsime kurti naujas pramonės šakas ir darbo vietas, spręsti socialines ir aplinkos problemas ir gerinti žmonių gyvenimą. Inovacijas įtrauksime į visas Sąjungos politikos sritis ir veiksmingai naudosime mokslinių tyrimų ir plėtros, struktūrinius ir investicijų fondus, be kita ko, taikydami pažangiąją specializaciją, kad Europa pirmautų naujų technologijų ir verslo metodų srityje.

Komisija ir toliau sieks darnaus vystymosi tikslų. Žiedinė ekonomika teikia nemenkų inovacijų, ekonomikos augimo ir darbo vietų kūrimo galimybių. Todėl Komisija toliau įgyvendins žiedinės ekonomikos veiksmų planą – gerins plastiko perdirbimo ir pakartotinio naudojimo ES ekonomines sąlygas ir kokybę, didins jo perdirbimo ir pakartotinio naudojimo mastą ir mažins į aplinką patenkančio plastiko kiekį. Taip pat pateiksime teisės akto, kuriuo nustatomi minimalūs pakartotinai naudojamo vandens kokybės reikalavimai, pasiūlymą ir, remdamiesi REFIT vertinimu bei atsižvelgdami į Europos piliečių iniciatyvą „Right2Water“, pasiūlysime peržiūrėti Direktyvą dėl geriamojo vandens. Sukursime stebėsenos sistemą, padėsiančią užtikrinti, kad ir toliau pažangiai siektume žiedinės ekonomikos plataus užmojo tikslų ir kad tai duotų vienas kitą papildančių rezultatų – teiktų naudą aplinkai ir skatintų mūsų ekonomikos augimą.

2017 m. Europos semestro dokumentuose ir toliau bus siūlomos būtinos priemonės, kurių valstybės narės turėtų imtis, kad paskatintų investicijas, užtikrintų patikimą viešąjį finansavimą ir įgyvendintų struktūrines reformas. Kitoje rekomendacijoje dėl euro zonos ekonominės politikos Komisija taip pat skatins teigiamą fiskalinę nuostatą euro zonoje ir taip rems Europos Centrinio Banko pinigų politiką. Remdamasi analize, kuri bus pateikta vasario mėn. priimsimose konkrečioms šalims skirtose ataskaitose, Komisija parengs papildomas toms šalims skirtas rekomendacijas ir gegužės mėn. jas pateiks Tarybai.

Su Europos Parlamentu ir Taryba toliau tarsimės dėl savo pasiūlymo peržiūrėti daugiametę finansinę programą (2014–2020 m.) 14 . Mūsų siekis – patikslinti biudžetą, kad jis, supaprastinus lėšų gavėjams taikomas taisykles ir daugiau dėmesio skiriant rezultatams, labiau atitiktų Sąjungos prioritetus ir suteiktų galimybę greičiau reaguoti į nenumatytas aplinkybes. Pateiksime išsamų programos, kuri bus taikoma po 2020 m., pasiūlymą, be kita ko, ir dėl nuosavų išteklių. Šis pasiūlymas bus grindžiamas į rezultatus orientuoto biudžeto iniciatyva. Jame, remiantis esamos išlaidų politikos ir priemonių vertinimu, bus atsižvelgta į Sąjungos uždavinius ir poreikius po 2020 m.

Plačiai konsultuodamasi, Komisija paprastins ir modernizuos bendrą žemės ūkio politiką, kad ja būtų kuo labiau prisidedama prie Komisijos politinių prioritetų ir darnaus vystymosi tikslų. Atsižvelgdama į REFIT platformos nuomonę ir nepažeisdama savo pasiūlymo peržiūrėti daugiametę finansinę programą nuostatų, daugiausia dėmesio ji skirs konkretiems būsimiems politikos prioritetams. Kad sustiprintų ūkininkų vaidmenį maisto tiekimo grandinėje, Komisija, remdamasi Žemės ūkio rinkų darbo grupės ir Aukšto lygio forumo maisto produktų tiekimo grandinės klausimais vykdomo darbo rezultatais, prireikus apsvarstys galimybę imtis tolesnių veiksmų.

2.    Sujungta skaitmeninė bendroji rinka

Piliečiams ir įmonėms galių teikianti Europa. Skaitmeninės technologijos ir skaitmeniniai ryšiai tapo svarbūs visose kasdienio gyvenimo srityse. Jie teikia naujų kūrybinių, verslo ir užimtumo galimybių, tačiau kartu atskleidžia ir poreikį didinti pasitikėjimą bei kibernetinį saugumą. Vienas iš svarbiausių 2017 m. darbotvarkės prioritetų – įgyvendinti sujungtos bendrosios skaitmeninės rinkos strategiją ir taip išnaudoti visas papildomas tos rinkos teikiamas ekonomikos augimo galimybes. Kaip paskelbta praėjusių metų darbo programoje, per artimiausius kelis mėnesius pateiksime likusius pasiūlymus, pavyzdžiui, pridėtinės vertės mokesčio (PVM) REFIT teisės aktų rinkinį, apimantį pasiūlymus dėl elektroninės prekybos ir elektroninių leidinių bei knygų, ir duomenų ekonomikos skatinimo iniciatyvas, kuriomis, be kita ko, siekiama panaikinti nepagrįstas laisvo duomenų judėjimo Europoje kliūtis.

Itin daug dėmesio skirsime glaudžiam bendradarbiavimui su teisėkūros institucijomis, kad būtų kuo greičiau priimti mūsų jau pateikti pasiūlymai, pavyzdžiui, dėl skaitmeninių sutarčių 15 , autorių teisių 16 , geografinio blokavimo 17 , paslaugų perkeliamumo 18 , siuntinių pristatymo 19 , audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų 20 , telekomunikacijų 21 , 700 MHz dažnio juostos naudojimo judriojo ryšio paslaugoms teikti 22 , ir neseniai pateiktas pasiūlymas WiFi4EU 23 . Labai svarbu naudotis ryšiu, todėl Komisija ištesės savo pažadą iki 2017 m. vidurio panaikinti judriojo tarptinklinio ryšio mokesčius. Taip pat apžvelgsime bendrosios skaitmeninės rinkos kūrimo pažangą, nustatysime sritis, kuriose teisėkūros institucijos turi dėti daugiau pastangų, ir pateiksime būtinus tolesnius pasiūlymus.

3.    Atspari energetikos sąjunga ir perspektyvi klimato kaitos politika

Už pažadų tesėjimą atsakinga Europa. Greitas Paryžiaus susitarimo ratifikavimas parodė, kad valstybės narės gali rasti bendrą pagrindą, kai Sąjungos veiksmų poveikis akivaizdžiai didesnis už pavienių valstybių narių. Be to, tai patvirtino, kad sprendžiant klimato kaitos klausimus pasaulyje ES atlieka vadovaujamą vaidmenį. Norėdami iš tiesų modernizuoti savo ekonomiką ir kartu užtikrinti socialiai teisingas permainas, privalome laikytis savo įsipareigojimų. Todėl mūsų prioritetas – įgyvendinti Paryžiaus susitarimą ir Tarptautinės civilinės aviacijos organizacijos pasiektą tarptautinį susitarimą dėl orlaivių išmetamų teršalų kiekio.

Kaip jau pranešta, toliau įgyvendinsime mūsų energetikos sąjungos strategiją ir iki šių metų pabaigos pateiksime išsamų priemonių rinkinį, kurio tikslas – valdyti ekonomikos modernizavimą į pirmą vietą iškeliant energijos vartojimo efektyvumą, siekiant tapti atsinaujinančiosios energetikos lydere pasaulyje ir sudarant tinkamas sąlygas vartotojams. Todėl bus imamasi su energijos vartojimo efektyvumu, atsinaujinančiąja energija, įskaitant tvarią bioenergiją, elektros energijos rinkos modeliu ir energetikos sąjungos valdymo taisyklėmis susijusių teisėkūros ir kitų veiksmų. Spartindami švarios energijos inovacijų diegimą paskatinsime su energijos vartojimo efektyvumu ir atsinaujinančiųjų energijos ištekliais susijusių technologinių naujovių, kurios būtinos siekiant Paryžiaus susitarime nustatytų priklausomybės nuo iškastinio kuro mažinimo ir mūsų užsibrėžtų 2030 m. tikslų, mokslinius tyrimus ir padėsime joms skverbtis į rinką. Parlamentas ir Taryba prioritetu turi laikyti visus Komisijos 2015 ir 2016 m. pateiktus su energetikos sąjunga susijusius teisės aktų pasiūlymus, pavyzdžiui, minėtą priemonių rinkinį, dujų tiekimo saugumo priemonių rinkinį 24 , pasiūlymą dėl ES apyvartinių taršos leidimų prekybos sistemos 25 , taip pat dėl atitinkamų pastangų pasidalijimo 26 ir žemės naudojimo bei miškininkystės 27 taisyklių.

Be to, imsimės tolesnių su liepos mėn. pateikta mažataršio judumo strategija susijusių veiksmų. Atsižvelgdami į žmonių bei prekių judėjimo poreikius ir skatindami mažinti išmetamų teršalų kiekį, be kita ko, laipsniškai pereinant prie netaršių transporto priemonių, stengsimės padidinti transporto efektyvumą. Taip pagerinsime ir pramonės konkurencingumą. Siekdami šio tikslo, visų pirma pristatysime pagal programą REFIT peržiūrėtus automobilių ir mažos keliamosios galios krovininių transporto priemonių reglamentus ir pasiūlysime strategijas, kuriomis nustatomi netaršioms ir mažataršėms transporto priemonėms po 2020 m. taikytini standartai, taip pat pristatysime peržiūrėtą Netaršių transporto priemonių direktyvą, kuria siekiama padidinti paskatas pirkti tokias priemones ir patobulinti atitinkamas taisykles. Kad būtų laikomasi vartotojų ir teršėjų apmokestinimo principų, ketiname kelių mokesčius nusprendusioms rinkti valstybėms narėms siūlyti patobulinti savo sistemas, pavyzdžiui, padidinti elektroninės mokesčių rinkliavos paslaugų sąveikumą.

4.    Stipresnė, teisingesnė ir tvirtesnės pramoninės bazės vidaus rinka

Prie darbo vietų kūrimo bei ekonomikos augimo labai prisidedanti ir savo pramonę ginanti Europa. Europos ekonominė galia – laisvas prekių, žmonių, paslaugų ir kapitalo judėjimas. Mūsų bendroji rinka yra didžiausia pasaulyje, todėl bendrosios rinkos strategijoje išdėstytomis reformomis siekiame išnaudoti visas šios rinkos teikiamas galimybes. Įgyvendindami šią ir kitas savo strategijas, sudarysime palankias tvaraus Europos ekonomikos konkurencingumo sąlygas ir paremsime inovacijų diegimo, skaitmeninimo ir pramonės pertvarkymo veiklą.

Siekiami rezultatai, apie kuriuos pranešėme, be kita ko, yra veiksmai, padedantys MVĮ ir pradedančiosioms įmonėms plėstis, dokumentų, kuriais reglamentuojamos intelektinės nuosavybės teisės, rinkinys ir paslaugų srities dokumentų rinkinys, kuriuo siekiama pašalinti kliūtis paslaugų rinkoje. Pristatysime ir bendrovių teisės iniciatyvą, kuria siekiama sudaryti palankesnes sąlygas naudotis skaitmeninėmis technologijomis visais įmonės gyvavimo etapais, taip pat vykstant tarpvalstybiniam įmonių susijungimui ar atsiskyrimui.

Kitais metais Komisija sieks sustiprinti bendrąją prekių rinką – pagal programą REFIT peržiūrės atitinkamus teisės aktus, kad visų pirma palengvintų abipusį pripažinimą ir sumažintų didėjantį reikalavimų neatitinkančių gaminių ES rinkoje skaičių. Taip bus sudarytos palankesnės sąlygos verslininkams siūlyti savo produktus kitose valstybėse, paskatinta labiau laikytis teisės aktų reikalavimų ir sugrąžintos vienodos sąlygos, teiksiančios naudos įmonėms ir piliečiams. Taip pat pradėsime vykdyti suderinto sveikatos technologijų vertinimo iniciatyvą.

Remdamasi mažataršio judumo strategija, Komisija integruotai spręs judumo, susisiekimo ir automobilių pramonės sektoriaus, kuriam reikia išspręsti struktūrines problemas ir atgauti tikėjimą savo įsipareigojimu bei gebėjimu mažinti automobilių išmetamų teršalų kiekį, ateities klausimus. Kad į rinką galėtų lengviau patekti vis efektyvesnės autonominės ir susietosios transporto priemonės, visų pirma tęsime su reglamentavimo aplinka, ekosistemų kūrimu, efektyviu išteklių naudojimu ir standartizacija susijusią veiklą.

Rūpindamasi kosmoso pramone ir tęsdama Europos gynybos veiksmų plane bei Europos kosmoso strategijoje numatytą veiklą, Komisija 2017 m. pasiūlys iniciatyvą, kuria siekiama užtikrinti, kad valdžios institucijos galėtų naudotis patikimomis, saugiomis ir ekonomiškomis palydovinio ryšio (vyriausybinio palydovinio ryšio (angl. GOVSATCOM)) paslaugomis, ir priemones, padėsiančias kosmoso paslaugoms ir duomenims skverbtis į rinką.

Siekiant konkrečių rezultatų, labai svarbu užtikrinti, kad būtų laikomasi bendrosios rinkos taisyklių. 2017 m. Komisija, vykdydama platesnę reikalavimų vykdymo užtikrinimo politiką, pasiūlys, kaip patobulinti ir supaprastinti problemų sprendimo priemones, įskaitant tinklą SOLVIT, ir geriau informuoti piliečius bei įmones apie jų teises. Tai, be kita ko, bus pasiūlymai dėl bendrosios rinkos informacijos rinkimo priemonės ir bendrosios skaitmeninės prieigos, kuriomis, atsižvelgiant į REFIT platformos nuomonę, siekiama padėti įmonėms, kad jos galėtų plėtoti tarpvalstybinę veiklą bendrojoje rinkoje. Bus pateikta pasiūlymų suteikti daugiau galių nacionalinėms konkurencijos institucijoms, kad šios veiksmingiau užtikrintų, kad būtų laikomasi taisyklių, kuriomis bendrojoje rinkoje sudaroma konkurencinė aplinka.

Atsižvelgdama į Europos Vadovų Tarybos raginimą kuo greičiau palengvinti verslo įmonių galimybes gauti finansavimą ir paremti investicijas į realiąją ekonomiką, Komisija pristatys kapitalo rinkų sąjungos veiksmų plano įgyvendinimo laikotarpio vidurio peržiūrą ir nurodys likusias kliūtis bei reikiamas papildomas priemones. Pasiūlysime paprastą, veiksmingą ir konkurencingą ES asmeninių pensijų produktą, kuriuo siekiame sumažinti tarpvalstybinių pensijų paslaugų teikimo kliūtis ir padidinti tokių paslaugų teikėjų konkurenciją, Europos rinkos infrastruktūros reglamento (ERIR) REFIT peržiūrą, tvaraus finansavimo strategiją, priemones, kuriomis sudaromos palankesnės sąlygos finansuoti infrastruktūros įmones, ir mažmeninių finansinių paslaugų veiksmų planą, kuriuo siekiama panaikinti nacionalines kliūtis, trukdančias vartotojams pasirinkti geriausius pasiūlymus, paslaugas bei kainas ir pasinaudoti naujomis finansinėmis technologijomis. Komisija, atsižvelgdama ir į REFIT platformos nuomonę dėl ataskaitų teikimo reikalavimų, taip pat užtikrins, kad būtų vykdoma tolesnė su kvietimu teikti bendro finansų srities teisės aktų poveikio įrodymus susijusi veikla. Be to, pateiksime likusius pasiūlymus, apie kuriuos pranešėme, įskaitant teisės aktų dėl įmonių restruktūrizavimo ir „antros galimybės“ pasiūlymus, kuriais siekiame, kad bankrutuojančios įmonės būtų likviduojamos sąžiningai ir veiksmingai ir kad verslininkams būtų sudarytos galimybės pradėti veiklą iš naujo.

Tarpvalstybinę veiklą vykdančioms bendrovėms turi būti sukurta patikima, bet kartu ir paprasta bei veiksminga mokesčių aplinka, kartu užtikrinant, kad šios bendrovės sąžiningai ir veiksmingai mokėtų mokesčius tose šalyse, kuriose iš tiesų gauna pelną. Įgyvendindama šią darbo programą, Komisija atnaujina su bendra konsoliduotąja pelno mokesčio baze susijusį darbą. Šiuo tikslu ji visų pirma nustato privalomą bendrą mokesčio bazę 28 . Komisija taip pat siūlo tolesnes kovos su mokestiniu sukčiavimu ir mokesčių slėpimu (įtraukiant ir trečiąsias šalis) priemones 29 . Atsižvelgiant į vykstančias konsultacijas, viena iš kitais metais siūlytinų papildomų su mokesčių skaidrumu susijusių priemonių galėtų būti pasiūlymas sugriežtinti agresyvaus mokesčių planavimo schemų vykdytojų ir skatintojų priežiūrą. Vienas iš pagrindinių Komisijos veiksmingo apmokestinimo išorės strategijos tikslų – drauge su valstybėmis narėmis užbaigti tarptautinių gero mokesčių srities valdymo standartų nesilaikančių trečiųjų šalių jurisdikcijai priklausančių subjektų ES sąrašą ir įgyvendinti atitinkamus tarptautinius susitarimus dėl geriausios kovos su pelno perkėlimu ir mokesčių bazės erozija praktikos.

Dėl tarpvalstybinio sukčiavimo PVM kasmet mūsų valstybių narių mokesčių mokėtojai praranda maždaug 50 mlrd. EUR. Be to, mažoms įmonėms tenka didžiulė administracinė PVM mokėjimo prievolių laikymosi našta, o techninės naujovės kelia naujų su veiksmingu mokesčių surinkimu susijusių iššūkių. Todėl Komisija pasiūlys PVM veiksmų plano įgyvendinimo priemonių, kuriomis siekiama supaprastinti mažesnėms įmonėms taikomą PVM ir, atsižvelgiant į REFIT platformos pateiktas nuomones, padėti visoje Europoje taikytinos modernios, veiksmingesnės, verslui palankios ir nuo sukčiavimo apsaugotos galutinės PVM sistemos pamatus. Vienas iš pagrindinių šios reformos veiksnių – veiksmingas ir proporcingas PVM tarifų taikymo metodas.

5.    Glaudesnė ir teisingesnė ekonominė ir pinigų sąjunga

Mūsų ekonomiką sauganti ir vienodas sąlygas darbuotojams bei įmonėms užtikrinanti Europa. Euras – pasaulyje pripažinta valiuta – teikia didelę, nors dažnai ir neapčiuopiamą, ekonominę naudą. Dėl mažų palūkanų normų ir Europos Centrinio Banko vykdomos pinigų politikos euro zonai priklausančios valstybės per šiuos metus sutaupė 50 mlrd. EUR palūkanų už savo skolas. Komisija pritaria penkių pirmininkų ataskaitoje „Europos ekonominės ir pinigų sąjungos sukūrimas“ nustatytiems plataus užmojo tikslams ir veiksmų gairėms.

Baltojoje knygoje dėl Europos ateities, kurioje nustatomi 27 valstybių narių ES reformavimo praėjus 60-čiai metų po Romos sutarčių pasirašymo žingsniai, taip pat aptariama Europos ekonominės ir pinigų sąjungos (EPS) ateitis – pasirengimas antram EPS stiprinimo etapui naujomis politinėmis ir demokratinėmis aplinkybėmis, įskaitant Stabilumo ir augimo pakto peržiūrą daugiausia dėmesio skiriant stabilumui ir tolesnius su Sutarties dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje 16 straipsniu susijusius veiksmus (esminių šios sutarties nuostatų įtraukimą į Europos Sąjungos teisės sistemą). Siekdami užtikrinti veiksmingesnę makroprudencinę ir mikroprudencinę priežiūrą, persvarstysime ir Europos finansų priežiūros institucijų sistemą (EFPIS). Taip pat reikėtų greičiau priimti pasiūlymą dėl bendro atstovavimo euro zonai Tarptautiniame valiutos fonde 30 .

Vienas iš mūsų prioritetų tebėra sukurti bankų sąjungą, taigi ir susitarti dėl bendros Europos garantijų sistemos pasiūlymo 31 . Kad bankai taptų dar atsparesni, Komisija, atsižvelgdama į naujausias tarptautines aplinkybes, taip pat peržiūrės dalį bankininkystės teisės aktų ir pasiūlys tikslinių Kapitalo reikalavimų reglamento bei direktyvos ir Bankų gaivinimo ir pertvarkymo direktyvos pakeitimų, kuriais supaprastinamos paprastesnį verslo modelį taikančioms įmonėms skirtos taisyklės, skatinamos investicijos (visų pirma į MVĮ) ir griežtinamos esamos rizikos mažinimo priemonės, visų pirma įgyvendinant pasaulinius su sisteminės svarbos bankų bendru nuostolių padengimo pajėgumu susijusius standartus. Norint paskatinti privačiojo sektoriaus subjektus dalytis rizika EPS, svarbu kuo sparčiau sukurti kapitalo rinkų sąjungą. Todėl reikia kuo greičiau priimti svarstomus pasiūlymus dėl pakeitimo vertybiniais popieriais 32 ir dėl prospekto 33 .

Komisija yra įsipareigojusi skatinti didesnę socialinę konvergenciją ir stiprinti socialinį Europos integracijos aspektą. Remdamiesi šiais metais per viešas konsultacijas surinktais įrodymais, pasiūlysime sukurti Europos socialinių teisių ramstį, grindžiamą socialiniu atžvilgiu teisingos Sąjungos principais. Šį ramstį sudarys vienodų Europos socialinės rinkos ekonomikos sąlygų taikymo principai. Šie principai padės nustatyti teisingos ir dinamiškos darbo rinkos, kurioje kiekvienas gali naudotis savo gabumais, ir veiksmingų bei tvarių sparčius šiandienos pokyčius atitinkančių socialinės apsaugos sistemų kūrimo kryptis. Kartu bus siūloma susijusių iniciatyvų, kuriomis, pavyzdžiui, siekiama spręsti dirbančioms šeimoms kylančias profesinio ir asmeninio gyvenimo derinimo problemas.

6.    Prekyba. Apgalvotas ir subalansuotas laisvosios prekybos susitarimas su JAV

Atvira, su savo partneriais prekiaujanti ir prekybos apsaugos priemones stiprinanti Europa. Prekyba yra pagrindinė dabartinės pasaulio ekonomikos augimo, darbo vietų kūrimo ir konkurencijos varomoji jėga. Ji yra tiesiogiai susijusi su darbo vietomis – kiekvienas iš eksporto uždirbtas milijardas eurų leidžia sukurti 14 000 naujų darbo vietų ES. Daugiau kaip 30 mln. darbo vietų, septintadalis visų ES dirbančiųjų, dabar priklauso nuo eksporto į kitas pasaulio šalis. Todėl ES tebėra įsipareigojusi taikyti atvirą, taisyklėmis pagrįstą prekybos sistemą.

Paskatinta Sąjungos laisvosios prekybos susitarimų tinklo sėkmės, Komisija tęs derybas su JAV, Japonija, Meksika, MERCOSUR šalimis, Meksika, Tunisu ir ASEAN šalimis. Sieksime gauti naujus įgaliojimus pradėti derybas su Turkija, Australija, Naująja Zelandija ir Čile. Tęsime darbą PPO, be kita ko, susijusį su daugiašaliais susitarimais, taip pat sieksime, kad būtų nedelsiant ratifikuotas išsamus ekonomikos ir prekybos susitarimas (angl. CETA) su Kanada.

Esame įsipareigoję užtikrinti, kad prekyba išliktų sąžininga. To siekiame atnaujindami ir modernizuodami ES prekybos apsaugos priemones, kad jos išliktų tvarios kilus tokių naujų ekonominių iššūkių, kaip perteklinis pajėgumas ir kintančios teisinės realijos (pavyzdžiui, tam tikrų prisijungimo prie PPO protokolų nuostatų galiojimo pabaiga). Svarbu, kad Taryba kuo skubiau rastų išeitį iš aklavietės, susijusios su mūsų 2013 m. pateiktu pasiūlymu modernizuoti prekybos apsaugos priemones, apimančiu mažesnio muito taisyklės reformą 34 . 2016 m. spalio 21 d. Europos Vadovų Taryba paragino skubiai ir darniai iki 2016 m. pabaigos susitarti dėl Tarybos pozicijos dėl visapusiško prekybos apsaugos priemonių modernizavimo.

Atsižvelgdama į bendras ES ir Jungtinių Valstijų vertybes, taip pat į strateginę, politinę ir ekonominę transatlantinių santykių svarbą, Komisija yra pasirengusi sudaryti plataus užmojo, subalansuotą ir aukštus standartus atitinkantį prekybos ir investicijų partnerystės susitarimą. Dėl būsimų rinkimų JAV ir neišvengiamo derybų tempo sulėtėjimo abi šalys stengsis įtvirtinti padarytą pažangą. Komisija yra pasirengusi kuo greičiau pradėti bendradarbiauti su naująja JAV administracija naudodamasi jai suteiktais įgaliojimais, kuriuos 2016 m. spalio 21 d. dar kartą patvirtino Europos Vadovų Taryba 35 .

Komisija taip pat imsis vadovaujamo vaidmens G 20 remiamame Pasauliniame forume dėl plieno perteklinio pajėgumo.

7.    Abipusiu pasitikėjimu grindžiama teisingumo ir pagrindinių teisių erdvė

Mūsų vertybes – laisvę, demokratiją ir teisinės valstybės principus – ginanti ir sauganti Europa. Dėl šiandien Europai kylančių grėsmių vienas svarbiausių bendrų nerimą keliančių klausimų yra jos sienų ir vidaus erdvės saugumas. Europoje dar niekada nebuvo taip plačiai juntama terorizmo grėsmė. Todėl ketiname toliau įgyvendinti ES saugumo darbotvarkę – imsimės veiksmų, padėsiančių sukurti saugumo sąjungą ir sustiprinti savo sienų kontrolę. Pavyzdžiui, sukursime Europos kelionių informacijos ir leidimų sistemą (angl. ETIAS), pagal kurią bus automatiškai tikrinami į Šengeno erdvę keliauti ketinantys trečiųjų šalių piliečiai, kuriems nėra privaloma turėti vizą. Ši sistema papildys Komisijos jau pasiūlytą trečiųjų šalių piliečiams taikytiną atvykimo ir išvykimo sistemą 36 , dėl kurios kartu su mūsų pasiūlymu dėl ES išorės sienas kertantiems ES piliečiams taikomų sisteminių kontrolės priemonių turėtų būti kuo greičiau susitarta 37 . Be to, tęsdami Aukšto lygio informacinių sistemų ir sąveikumo ekspertų grupės darbą, pasiūlysime, kaip patobulinti Šengeno informacinę sistemą ir užtikrinti geresnę esamų ir būsimų teisėsaugos ir sienų valdymo sistemų sąveiką. Taip pat pristatysime prieigos prie elektroninių įrodymų iniciatyvą, mat ši prieiga darosi vis svarbesnė siekiant užtikrinti, kad, kovojant su sunkiais nusikaltimais ir terorizmu, būtų atliekamas veiksmingas baudžiamasis tyrimas ir persekiojimas.

Ateinančiais mėnesiais Komisija toliau įgyvendins ES kovos su terorizmo finansavimu veiksmų planą ir pateiks pasiūlymų dėl suderintų sankcijų, kuriomis siekiama atgrasyti nuo pinigų plovimo, užkirsti kelią neteisėtam grynųjų pinigų judėjimui ir neteisėtai prekybai kultūros vertybėmis, taip pat įšaldyti bei konfiskuoti nusikalstamu būdu įgytą turtą. Taip pat siekiame sustiprinti Europolą ir visų pirma padidinti Europos kovos su terorizmu centro išteklius. Kas mėnesį teiksime saugumo sąjungos kūrimo pažangos ataskaitą 38 ir bendradarbiausime su Europos Parlamentu bei Taryba, siekdami laiku susitarti dėl pagrindinių kovos su piktnaudžiavimu šaunamaisiais ginklais ir teroristų elgesio, įskaitant užsienio teroristų kovotojų judėjimą, kriminalizavimo priemonių.

Tačiau teisė į saugumą jokiu būdu negali užgožti kitų pagrindinių teisių, įskaitant asmens teisę į duomenų apsaugą. Nuo 2018 m. bus taikomas Europos duomenų apsaugos reglamentas 39 ir Komisija užtikrins, kad tokio pat aukšto lygio asmens duomenų apsauga būtų taikoma ir Europos institucijose, įstaigose, organuose ir agentūrose. Be to, norėdama užtikrinti, kad perduodant asmens duomenis trečiosioms šalims būtų laikomasi aukštų standartų, Komisija išnagrinės galimybes priimti naujų sprendimų dėl keitimosi asmens duomenimis su trečiosiomis šalimis tinkamumo. Pasiūlysime atlikti E. privatumo direktyvos REFIT peržiūrą ir tą direktyvą atnaujinti atsižvelgiant į naujausius technologijų pokyčius ir REFIT platformos nuomonę. Siekdami sustiprinti neteisėtus veiksmus demaskuojančių informatorių apsaugą, įvertinsime ir galimybes ES lygmeniu imtis horizontalių ar papildomų atskiriems sektoriams skirtų veiksmų.

Visapusiškai atsižvelgdami į Europos Sąjungos Teisingumo Teismo nuomonę, toliau sieksime, kad Sąjunga prisijungtų prie Europos žmogaus teisių konvencijos. Nepriklausomos ir veiksmingos teisingumo sistemos skatina ekonomikos augimą ir stiprina pagrindinių teisių apsaugą, todėl toliau dirbsime kartu su Europos Parlamentu ir valstybėmis narėmis, puoselėdami ir gindami teisinės valstybės principus.

8.    Nauja migracijos politika

Savo sienas sauganti ir atsakingą migracijos politiką vykdanti Europa. Kasdienis mūsų uždavinys išlieka tas pats – turime valdyti migracijos srautus ir užtikrinti, kad prieglobsčio ieškantieji pas mus visuomet jaustųsi saugūs. Per pastaruosius metus Komisija paspartino drauge su Europos Parlamentu, Taryba ir valstybėmis narėmis pagal Europos migracijos darbotvarkę vykdomą veiklą, kad būtų galima greitai ir darniai reaguoti į pabėgėlių krizę ir nustatyti atitinkamą ilgalaikę solidarumu bei atsakomybe grindžiamą sistemą.

Ryžtingai kovodama su krizės pasekmėmis, ES prisiėmė precedento neturinčių konkrečių kasdienių įsipareigojimų. Komisija, ES agentūros ir valstybės narės drauge stengėsi gelbėti žmones jūroje ir padėti pirmosioms su migrantų antplūdžiu susiduriančioms valstybėms narėms. Pabėgėlių krizei spręsti iš ES biudžeto buvo skirta daugiau kaip 15 mlrd. EUR. Dar vienas lemiamas žingsnis, padėsiantis sustabdyti neteisėtą migrantų gabenimą, sureguliuoti migracijos srautus ir išvengti žūčių, yra ES ir Turkijos pareiškimas. 2017 m. Komisija ir toliau labai stengsis užtikrinti tiesioginę paramą pabėgėliams, kad jie galėtų integruotis priimančiosiose Europos ir trečiųjų šalių bendruomenėse, gerinti migracijos valdymą su migrantų antplūdžiu daugiausia susiduriančiuose pasienio regionuose, kovoti su neteisėtu migrantų gabenimu ir neteisėta prekyba (visų pirma nelydimais nepilnamečiais) ir užtikrinti neteisėtų migrantų grąžinimą.

Kad asmenys ir toliau galėtų laisvai judėti mūsų vidaus erdvėje, dabar kaip niekad svarbu prisiimti bendrą atsakomybę už išorės sienų saugumą. Ėmėmės veiksmų, kad vėl galėtų normaliai veikti Šengeno laisvo asmenų judėjimo erdvė. Per mažiau kaip vienus metus ES sukūrė nuolatinę Europos sienų ir pakrančių apsaugos sistemą, padedančią užtikrinti sienų apsaugą ir pašalinti į ES atvykstančių asmenų kontrolės trūkumus.

Tik taikydami visas būtinas migracijos valdymo priemones galėsime nuolat patikimai ir tvariai valdyti migraciją. Visas tas priemones dabar svarsto Europos Parlamentas ir Taryba. Kad Europos Sąjunga galėtų taikyti išsamų ir nuoseklų migracijos valdymo metodą, būtina greitai priimti pagrindinius pasiūlymus, pavyzdžiui, įgyvendinti bendros Europos prieglobsčio sistemos Dublino taisyklių reformą 40 , Europos prieglobsčio paramos biurą perorganizuoti į ES prieglobsčio agentūrą 41 , sustiprinti sistemą EURODAC 42 , įdiegti naująją perkėlimo sistemą 43 ir tinkamas teisėtos migracijos valdymo priemones 44 .

Remdamosi pirmaisiais pagal Europos migracijos darbotvarkę 45 taikomos naujos partnerystės su trečiosiomis šalimis sistemos rezultatais, ES institucijos ir valstybės narės turi siekti, kad palaikant santykius su visomis pagrindinėmis kilmės ir tranzito šalimis partnerėmis būtų skiriama daug dėmesio migracijos problemoms ir kad nuo to priklausytų tų santykių kokybė. Siekdamos užkirsti kelią neteisėtai migracijai ir grąžinti neteisėtus migrantus, kilmės ir tranzito šalys pradėjo glaudžiau bendradarbiauti. Be to, mes turėsime nustatyti veiksmingas teisines patekimo į Sąjungą, t. y. teisėtos migracijos arba perkėlimo priemones.

Kad būtų galima visapusiškai apžvelgti pažangą, padarytą siekiant veiksmingesnio ir tvaresnio migracijos valdymo, kitais metais įvertinsime įvairų pagal strategiją vykdomą darbą ir nustatysime, kuriose srityse būtina dėti daugiau pastangų.

9.     Svarbesnis vaidmuo pasaulyje

Mūsų interesus už savo sienų sauganti ir ginanti Europa. Europa yra švelnioji pasaulinės svarbos galia. Įgyvendindama visuotinę strategiją ir persvarstytą Europos kaimynystės politiką, ES ir toliau visomis turimomis priemonėmis padės savo partneriams palaikyti ekonominį ir politinį stabilumą, įgyvendinti reformas ir didinti atsparumą. Komisija, naudodamasi savo plėtros politikos priemonėmis, su šalimis kandidatėmis ir toliau bendrai sieks stabilumo ir gerovės.

Tačiau šiame konfliktų vis labiau sekinamame pasaulyje vien švelniosios galios nebepakanka. Tad dar šiais metais Komisija pateiks Europos gynybos veiksmų planą, kuriame apžvelgs, kaip, taikant ES politiką ir priemones, galima užtikrinti, kad pramonės bei gebėjimų bazė atitiktų gynybos pajėgumus, nustatytus atsižvelgiant į dabartines ir būsimas saugumo problemas. Vėliau Komisija pasiūlys įsteigti Europos gynybos fondą, kuris skatins mokslinius tyrimus bei inovacijas, stiprins Europos gynybos pramonės bei technologijų bazę ir toliau skatins plėtoti svarbiausius gynybos pajėgumus. Be to, Komisija pasiūlys papildomų priemonių su gynyba susijusiems viešiesiems pirkimams reglamentuoti.

Dar nepriimtu Komisijos pasiūlymu iš dalies pakeisti pagalbinę stabilumo ir taikos užtikrinimo priemonę siekiama pašalinti Europos Sąjungos pajėgumo remti šalis partneres, siekiančias savo jėgomis užkirsti kelią krizėms ir jas valdyti, trūkumus, visų pirma stiprinant saugumą didinančius ir vystymąsi skatinančius pajėgumus. Svarbu, kad Europos Parlamentas ir Taryba, atsižvelgdami į tiesiogines grėsmes stabilumui ir taikai, taigi ir kelių svarbiausių šalių partnerių vystymuisi, nedelsdami priimtų šį pasiūlymą.

Europos Sąjunga ir toliau stengsis išspręsti kaimyninėse šalyse ir už jų vykstančius konfliktus bei krizes ir prisidės prie šiuo tikslu Jungtinių Tautų ir kitų tarptautinių subjektų vykdomų veiksmų. Komisija ir vyriausiasis įgaliotinis priims ES strategiją dėl Sirijos, kurioje bus nustatyta, kaip Europa galės toliau teikti humanitarinę pagalbą ir prisidėti prie politinių permainų, stabilizavimo ir atkūrimo veiklos, kad padėtų atkurti taikią Sirijos valstybę ir pliuralistinę, tolerantišką pilietinę Sirijos visuomenę.

Afrika ir toliau bus viena svarbiausių ES strateginių partnerių. Dabartinė pabėgėlių krizė dar sykį įrodė, kaip svarbu palaikyti bendra atsakomybe grindžiamus tvarius ir patikimus santykius su Afrikos šalimis. Partnerystės modelis, ES skubiosios pagalbos Afrikai patikos fondo teikiamas specialus finansavimas ir naujas Europos išorės investicijų planas (EIP) 46 įrodo mūsų įsipareigojimą dirbti drauge su Afrikos šalimis partnerėmis ir kartu spręsti pasaulines problemas. Rengdamiesi 2017 m. pabaigoje vyksiančiam 5-ajam ES ir Afrikos aukščiausiojo lygio susitikimui, siūlome naują požiūrį, padėsiantį nustatyti strateginius ES santykių su Afrika tikslus ir prioritetus. Tai turėtų sustiprinti programos, kurią Komisija netrukus pristatys ir kuri bus taikoma nustojus galioti Kotonu susitarimui, Afrikai skirtą ramstį ir pabrėžti ypatingą mūsų prekybos santykių su Afrikos šalimis partnerėmis svarbą.

Kaip jau paskelbta, Komisija taip pat siūlys atnaujinti Europos konsensusą dėl vystymosi, pagal kurį ES vystymosi politika suderinama su JT darnaus vystymosi darbotvarke iki 2030 m. ir užtikrinama, kad ta politika padėtų visapusiškai siekti darnaus vystymosi tikslų.

10. Demokratinių pokyčių sąjunga

Atsakomybę prisiimanti, išklausanti ir tikslus įgyvendinanti Europa. Demokratinių pokyčių sąjunga – svarbiausias iš 10-ies Komisijos prioritetų – dar niekada nebuvo tokia aktuali. Šiais lemiamais laikais mūsų Sąjungos ateitis priklausys nuo to, ar gebėsime įtikinti europiečius, kad bendromis jėgomis galime juos apsaugoti, apginti, suteikti jiems galių ir padėti sukurti teigiamą ir tvarią ateities viziją.

Pagrindinis šios kadencijos Komisijos veiklos modelis ir toliau bus grindžiamas geresnio reglamentavimo, atskaitomybės ir skaidrumo principais. Jei visos ES institucijos nuosekliai ir ryžtingai laikysis šių principų, susigrąžinsime savo piliečių pasitikėjimą. Glaudžiai bendradarbiaudama su Europos Parlamentu ir Taryba, Komisija sieks, kad būtų visapusiškai įgyvendintas ir taikomas Tarpinstitucinis susitarimas dėl geresnės teisėkūros, ir dalyvaus konstruktyviose derybose su abiem institucijomis dėl savo neseniai pateikto pasiūlymo sukurti privalomą skaidrumo registrą, kuriame informaciją teiktų Europos Parlamentas, Taryba ir Komisija. Siekdama, kad Komisijos nariai galėtų dalyvauti Europos Parlamento rinkimuose, Komisija taip pat siūlys iš dalies pakeisti Pagrindų susitarimą su Europos Parlamentu.

Komisija pasiūlys teisės aktų, kuriais galiojami teisės aktai suderinami su Sutarties nuostatomis dėl deleguotųjų ir įgyvendinimo aktų, ir taip palaipsniui atsisakys reguliavimo procedūros su tikrinimu. Taip pat įvertinsime demokratinį dabartinių deleguotųjų ir įgyvendinimo aktų priėmimo procedūrų teisėtumą ir apsvarstysime galimybes pakeisti dabartines tam tikrų antrinės teisės aktų priėmimo procedūras.

Komisija siekia, kad ES teisės aktai darytų norimą poveikį. Todėl ji dės dar daugiau pastangų, kad ES teisės aktai būtų tinkamai įgyvendinami, taikomi ir būtų užtikrinamas deramas jų vykdymas. Šiuo tikslu Komisija, be kita ko, pateiks geresnio bendrosios rinkos taisyklių vykdymo užtikrinimo priemonių rinkinį, o aplinkosaugos srityje – neseniai atliktos tinkamumo patikros rezultatais grindžiamą REFIT pasiūlymą supaprastinti aplinkosaugos ataskaitų teikimo reikalavimus ir pasiūlys priemonių, kuriomis siekiama sudaryti lengvesnes sąlygas kreiptis į teismą ir užtikrinti, kad valstybėse narėse būtų laikomasi aplinkosaugos reikalavimų.

III.    Spartesnis trijų institucijų dešimties prioritetų įgyvendinimas

Komisijos darbotvarkė, kurią Pirmininkas pristatė savo 2016 m. rugsėjo 14 d. Pranešime apie Sąjungos padėtį 47 , rodo, kad mes išgirdome tai, ko piliečiai tikisi iš ES, palaikome dialogą su tiesiogiai išrinktais Europos Parlamento nariais 48 bei Tarybai priklausančiais visų nacionalinių vyriausybių atstovais 49 ir atsižvelgėme į Europos ekonomikos ir socialinių reikalų komiteto 50 bei Regionų komiteto 51 nuomones. Ši darbotvarkė taip pat visiškai atitinka 27 valstybių ar vyriausybių vadovų Bratislavoje nustatytus prioritetus 52 .

Šios kadencijos Komisija ateinančiais metais daugiausia stengsis įgyvendinti užsibrėžtus tikslus, tačiau ji nepajėgs to padaryti viena. Dar prieš pateikiant šią darbo programą vyko konstruktyvus mūsų dialogas su Europos Parlamentu ir Taryba, per kurį, vadovaudamiesi nauju Tarpinstituciniu susitarimu dėl geresnės teisėkūros 53 , bendrai nustatėme būsimus prioritetus. Komisija šį susitarimą laiko bendru įsipareigojimu sutelkti dėmesį į svarbius neatidėliotinus klausimus ir kartu siekti, kad teisės aktai būtų paprasti, pagrįsti faktais, nuspėjami bei proporcingi ir duotų kuo daugiau naudos piliečiams ir įmonėms.

Todėl tikimės artimiausiomis savaitėmis susitarti su Europos Parlamentu ir Taryba dėl bendros trijų pirmininkų deklaracijos, kurioje bus išdėstyti platūs 2017 m. tikslai bei prioritetai ir nustatyti pasiūlymai, kuriems turėtų būti teikiama pirmenybė teisėkūros procese. Tai naujas bendras įsipareigojimas pagal Tarpinstitucinį susitarimą 54 . Savo darbo programoje, kuria grindžiami bendri svarstymai, Komisija nurodė, kuriuos dar nepriimtus pasiūlymus 55 svarbu priimti kuo greičiau, kad Sąjunga galėtų nuo žodžių pereiti prie veiksmų ir veiktų tose srityse, kuriose to labiausiai reikia.

(1)

I priedas.

(2)

II priedas.

(3)

 Išskyrus standartinę PVM deklaraciją, dėl kurios pateiktas ankstesnis Komisijos pasiūlymas buvo atšauktas, nes, vykstant teisėkūros procesui, jam nepritarė Taryba. Į šių metų Komisijos darbo programą įtraukti tolesni pasiūlymai yra, pavyzdžiui, pasiūlymai iš dalies pakeisti ES teisės aktus dėl e. privatumo ir PVM (žr. I priedą) ir Direktyvos dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų (EEĮA) įgyvendinimo akto pasiūlymas (žr. II priedą).

(4)

V priedas.

(5)

 IV priedas.

(6)

2014 m. lapkričio 25 d. Komisijos sprendimas dėl informacijos apie Komisijos narių ir organizacijų ar savarankiškai dirbančių asmenų susitikimus skelbimo (C(2014)9051 final) ir 2014 m. lapkričio 25 d. Komisijos sprendimas dėl informacijos apie Komisijos generalinių direktorių ir organizacijų ar savarankiškai dirbančių asmenų susitikimus skelbimo (C(2014)9048 final).

(7)

COM(2016) 627 final.

(8)

http://ec.europa.eu/priorities/docs/pg_lt.pdf.

(9)

Todėl 2017 m. Komisija komunikacijos veiklą vykdys pagal savo prioritetus, remdamasi 2017–2018 m. institucinės komunikacijos veiksmais pagal 2014–2020 m. daugiametę finansinę programą (C(2016) 6838, 2016 10 25).

(10)

COM(2016) 646 final.

(11)

Kad būtų galima pajusti konkrečius Jaunimo užimtumo iniciatyvos įgyvendinimo rezultatus, neseniai pasiūlėme 2017–2020 m. jai papildomai skirti 2 mlrd. EUR.

(12)

Kaip minėta pirmiau, vos per vienus metus Europos strateginių investicijų fondas pradėjo veikti 27 valstybėse narėse ir jis paskatino investuoti 138 mlrd. EUR, įskaitant naujas maždaug 300 000 mažųjų ir vidutinių įmonių skirtas lėšas.

(13)

COM(2016)581 final.

(14)

COM(2016)603 final.

(15)

COM(2015)634 final, COM(2015)635/2 final.

(16)

COM(2016)593 final, COM(2016)594 final, COM(2016)595 final, COM(2016)596 final.

(17)

COM(2016)289 final.

(18)

COM(2015)627 final.

(19)

COM(2016)285 final.

(20)

COM(2016)287 final.

(21)

COM(2016)590 final, COM(2016)591final.

(22)

COM(2016)43 final.

(23)

COM(2016)589 final.

(24)

COM(2016)52 final ir COM(2016)53 final.

(25)

COM(2015)337 final/2.

(26)

COM(2016)482 final/2.

(27)

COM(2016)479 final.

(28)

COM(2016)683 ir COM(2016)685.

(29)

COM(2016)686 ir COM(2016)687.

(30)

COM(2015)603 final.

(31)

COM(2015)586 final/2.

(32)

COM(2015)472 final/2.

(33)

COM(2015)583 final.

(34)

COM(2013)192 final.

(35)

2016 m. spalio 20–21 d. Europos Vadovų Tarybos išvadų 14 punkte teigiama: „... Ji taip pat ragina Komisiją tęsti derybas su JAV valdžios institucijomis, kad būtų galima pateikti plataus užmojo, subalansuotą ir išsamų laisvosios prekybos susitarimą.“

(36)

COM(2016)194 final ir COM (2016)196 final.

(37)

COM(2015)670 final.

(38)

Pirmoji Komisijos ataskaita dėl pažangos, padarytos kuriant tikrą veiksmingą saugumo sąjungą, buvo priimta 2016 m. spalio 12 d. (COM(2016)670 final).

(39)

2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) (OL L 119, 2016 5 4).

(40)

COM(2016)270 final/2.

(41)

COM(2016)271 final.

(42)

COM(2016)272 final/2.

(43)

COM(2016)468 final.

(44)

COM(2016)378 final.

(45)

COM(2016) 385 final.

(46)

 COM(2016)581 final.

(47)

  http://ec.europa.eu/priorities/state-union-2016_lt . Taip pat žr. Komisijos Pirmininko ir jo pirmojo pavaduotojo pasirašytą Europos Parlamento ir Tarybos pirmininkams adresuotą ketinimų raštą. Juo remdamasis pirmasis Komisijos pirmininko pavaduotojas dalyvavo rugsėjo 20 d. vykusiose diskusijose su Bendrųjų reikalų taryba, o Komisijos atstovai – spalio 3 ir 4 d. Komitetų pirmininkų sueigoje.

(48)

  http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT+TA+P8-TA-2016-0312+0+DOC+XML+V0//LT

(49)

Bendrųjų reikalų tarybos pirmininko spalio 4 d. raštas Komisijos pirmininkui ir pirmajam Komisijos pirmininko pavaduotojui.

(50)

  http://www.eesc.europa.eu/resources/docs/eesc_contribution-to-ec--2017-workprogramme_en.pdf

(51)

  https://toad.cor.europa.eu/corwipdetail.aspx?folderpath=RESOL-VI%2f010&id=24254  

(52)

  http://www.consilium.europa.eu/en/press/press-releases/2016/09/16-bratislava-declaration-and-roadmap

(53)

  http://eur-lex.europa.eu/legal-content/LT/TXT/PDF/?uri=OJ:L:2016:123:FULL&from=EN

(54)

Tarpinstitucinio susitarimo dėl geresnės teisėkūros 7 punktas.

(55)

 III priedas.

Top

Strasbūras, 2016 10 25

COM(2016) 710 final

PRIEDAS

prie

KOMISIJOS KOMUNIKATO EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI


2017 m. Komisijos darbo programa.

Sauganti, galių teikianti ir ginanti Europa

{SWD(2016) 400 final}


I priedas. Naujos iniciatyvos

Nr.

Pavadinimas

Aprašymas 1  

Naujas darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir investicijų postūmis

1.

Jaunimo iniciatyva

Šią iniciatyvą sudaro pasiūlymas sukurti Europos solidarumo korpusą (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla) ir nustatyti prioritetines priemones, kuriomis siekiama įgyvendinti jaunimui skirtas Įgūdžių darbotvarkės dalis, įskaitant pameistrystės kokybės sistemą ir pasiūlymą dėl didesnio pameistrių judumo (teisėkūros procedūra), pasiūlymas modernizuoti mokyklinį ugdymą ir aukštąjį mokslą (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q2/2017), taip pat pasiūlymas geriau stebėti profesinį išilavinimą įgijusių absolventų ir jaunimo integravimosi į darbo rinką rezultatus (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q2/2017).

2.

Žiedinės ekonomikos veiksmų plano įgyvendinimas

Ši iniciatyva apima plastiko naudojimo, pakartotinio naudojimo ir perdirbimo strategiją (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q4/2017), su vandens naudojimu susijusias priemones: Reglamento, kuriuo nustatomi minimalūs pakartotinai naudojamo vandens kokybės reikalavimai, pasiūlymą (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 192 straipsnis; Q4/2017), Direktyvos dėl geriamojo vandens peržiūrą pagal REFIT (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 192 straipsnio 1 dalis), iniciatyvą, kuria siekiama panaikinti teisines, technines arba praktines kliūtis, susidarančias dėl cheminių medžiagų, produktų ir atliekų teisės aktų sąsajos (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q4/2017), ir žiedinės ekonomikos stebėsenos sistemą (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q3/2017).

3.

Finansinė programa, kuri bus taikoma po 2020 m.

Išsamus pasiūlymas dėl daugiametės finansinės programos, įskaitant dėl nuosavų išteklių (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; SESV 312 straipsnis).

Sujungta skaitmeninė bendroji rinka

4.

Bendrosios skaitmeninės rinkos strategijos įgyvendinimas

Bendrosios skaitmeninės rinkos strategijos įgyvendinimo laikotarpio vidurio peržiūra.

Atspari energetikos sąjunga ir perspektyvi klimato kaitos politika

5.

Energetikos sąjungos strategijos įgyvendinimas. Keliavimas mažataršėmis transporto priemonėmis ir mažataršis judumas

Kelių pagrindinių Mažataršio judumo veiksmų plane nurodytų teisės aktų (po 2020 m. įgyvendinsimos strategijos dėl lengvųjų automobilių / mikroautobusų ir dėl sunkvežimių, autobusų bei tolimojo susisiekimo autobusų (teisėkūros procedūra, įskaitant poveikio vertinimą; Q2/2017), Netaršių transporto priemonių direktyvos (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 192 straipsnis; Q2/2017) ir Eurovinjetės ir Europos elektroninės rinkliavos paslaugų (EERP) direktyvos (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 91 sraipsnis; Q2/2017) peržiūra pagal REFIT. Ši iniciatyva apima tarptautinį susitarimą dėl orlaivių išmetamų teršalų kiekio (ICAO) (teisėkūros procedūra, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 192 straipsnis; Q1/2017). 

Stipresnė, teisingesnė ir tvirtesnės pramoninės bazės vidaus rinka

6.

Bendrosios rinkos strategijos įgyvendinimas

Siektini rezultatai – prekes reglamentuojančių teisės aktų peržiūra pagal REFIT (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 43, 114 ir 207 straipsniai; Q2/2017), bendrovių teisės iniciatyva, kuria siekiama sudaryti palankesnes sąlygas naudotis skaitmeninėmis technologijomis visais įmonės gyvavimo etapais, taip pat vykstant tarpvalstybiniam įmonių susijungimui ar atsiskyrimui (teisėkūros procedūra, įskaitant poveikio vertinimą, Q3-4/2017), suderinto sveikatos technologijų vertinimo iniciatyva (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla, įskaitant poveikio vertinimą; Q4/2017) ir priemonės, kuriomis, vykdant platesnę reikalavimų vykdymo užtikrinimo politiką, siekiama užtikrinti, kad būtų labiau laikomasi bendrosios rinkos taisyklių, įskaitant pasiūlymus dėl bendros skaitmeninės prieigos (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 114 straipsnis; Q1/2017) ir dėl bendros rinkos informacijos rinkimo priemonės (teisėkūros procedūra, įskaitant poveikio vertinimą; Q1/2017), pasiūlymas patobulinti SOLVIT (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q1/2017) ir pasiūlymas suteikti daugiau galių nacionalinėms konkurencijos institucijoms, kad šios veiksmingiau užtikrintų, kad būtų laikomasi taisyklių (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla, įskaitant poveikio vertinimą; Q2/2017). 

7.

Teisingesnis įmonių apmokestinimas

Ši iniciatyva apima PVM veiksmų plano įgyvendinimą (REFIT pasiūlymai dėl galutinės PVM sistemos ir PVM tarifų (teisėkūros procedūra, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 113 straipsnis; Q3/2017)), geresnio administracinio bendradarbiavimo ir supaprastinimo priemonių rinkinį, kuriuo siekiama sumažinti įmonėms ir mokesčių administratoriams tenkančią naštą (teisėkūros procedūra, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 113 straipsnis; Q4/2017), pasiūlymą dėl gero mokesčių srities valdymo standartų nesilaikančių trečiųjų šalių jurisdikcijai priklausančių subjektų ES sąrašo (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q3/2017) ir tarptautinio susitarimo dėl mokesčių bazės erozijos ir pelno perkėlimo įtraukimą į ES teisės aktus (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla, įskaitant poveikio vertinimą; Q2/2017).

8.

Europos kosmoso strategijos įgyvendinimas

Teisės aktų pasiūlymai dėl vyriausybinio palydovinio ryšio paslaugų (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 189 straipsnis; Q4/2017) ir priemonės, padedančios kosmoso paslaugoms ir duomenims skverbtis į rinką (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla).

9.

Kapitalo rinkų sąjungos veiksmų plano įgyvendinimas

Atliekant laikotarpio vidurio peržiūrą (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q2/2017) bus įvertinta kapitalo rinkų sąjungos kūrimo pažanga ir nustatytos galimos papildomos ekonomikos finansavimui gerinti būtinos priemonės. Naujos priemonės, be kitų, bus su ES asmeninių pensijų produktu susijusi sistema (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 114 straipsnis; Q2/2017), Europos rinkos infrastruktūros reglamento (ERIR) peržiūra pagal REFIT (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 114 straipsnis; Q1/2017), mažmeninių finansinių paslaugų veiksmų planas (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q1/2017) ir papildomi deleguotieji aktai, kuriais siekiama sudaryti palankesnes sąlygas instituciniams investuotojams finansuoti infrastruktūros įmones (įskatant poveikio vertinimą; Q4/2016).

Glaudesnė ir teisingesnė ekonominė ir pinigų sąjunga

10.

Tvirta EPS – tvirta Sąjunga

Baltojoje knygoje dėl Europos ateities (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q1/2017), kurioje nustatomi ES, sudarytos iš 27 valstybių narių, reformavimo praėjus 60-čiai metų po Romos sutarčių pasirašymo žingsniai, bus taip pat aptariama EPS ateitis – pasirengimas antram EPS stiprinimo etapui naujomis politinėmis ir demokratinėmis aplinkybėmis (įskaitant Stabilumo ir augimo pakto peržiūrą daugiausia dėmesio skiriant stabilumui ir tolesnius su Sutarties dėl stabilumo, koordinavimo ir valdysenos ekonominėje ir pinigų sąjungoje 16 straipsniu susijusius veiksmus (esminių šios sutarties nuostatų įtraukimą į Europos Sąjungos teisės sistemą)). Ši iniciatyva taip pat apims Europos finansų priežiūros institucijų sistemos (EFPIS) peržiūrą, kuria siekiama užtikrinti veiksmingesnę makroprudencinę ir mikroprudencinę priežiūrą.

11.

Europos socialinių teisių ramstis

Pasibaigus viešoms konsultacijoms, pagal šią iniciatyvą bus pateiktas pasiūlymas sukurti Socialinių teisių ramstį (Q1/2017) ir pristatytos susijusios iniciatyvos, pavyzdžiui, iniciatyva, kuria siekiama spręsti dirbančioms šeimoms kylančias profesinio ir asmeninio gyvenimo suderinimo problemas (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 153 ir 157 straipsniai), iniciatyva dėl galimybių naudotis socialinės apsaugos priemonėmis (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 153 ir 292 straipsniai), Darbo laiko direktyvos įgyvendinimo iniciatyva (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla) ir iniciatyva dėl Direktyvos dėl rašytinės pažymos, kuria nustatoma darbdavio pareiga informuoti darbuotojus apie galiojančias sutarties arba darbo santykių sąlygas, peržiūros pagal REFIT (teisėkūros procedūra, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 153 straipsnio 1 dalies b punktas ir 154 straipsnis).

Prekyba. Apgalvotas ir subalansuotas laisvosios prekybos susitarimas su JAV

12.

Strategijos „Prekyba visiems“ įgyvendinimas

Šia iniciatyva siekiama tęsti bei užbaigti dvišales derybas (pvz., su Japonija) ir pradėti naujas derybas su Australija (įskaitant poveikio vertinimą; Q1/2017), Čile (įskaitant poveikio vertinimą; Q2/2017) ir Naująja Zelandija (įskaitant poveikio vertinimą; Q1/2017) dėl laisvosios prekybos susitarimų ir toliau stiprinti ES prekybos apsaugos priemones (pasiūlymas iš dalies keisti ES antidempingo teisės aktus (įskaitant poveikio vertinimą; Q4/2016)), atsižvelgiant į 2016 m. spalio 18 d. Komisijos komunikatą.

Abipusiu pasitikėjimu grindžiama teisingumo ir pagrindinių teisių erdvė

13.

Duomenų apsaugos dokumentų rinkinys

Šį dokumentų rinkinį (Q1/2017) sudarys su naujomis bendromis duomenų apsaugos taisyklėmis suderintos asmens duomenų apsaugos taisyklės, taikomos, kai duomenis tvarko ES institucijos (teisėkūros procedūra; SESV 16 straipsnis), E. privatumo direktyvos peržiūra pagal REFIT (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 114 ir 16 straipsnis), taip pat sprendimų dėl keitimosi asmens duomenimis su trečiosiomis šalimis tinkamumo priėmimo sistema.

14.

Tikros veiksmingos saugumo sąjungos kūrimo pažanga

Šia iniciatyva siekiama įgyvendinti saugumo sąjungos darbotvarkę ir kovos su terorizmo finansavimu veiksmų planą (pasiūlymai suvienodinti pinigų plovimo nusikaltimų sampratą ir sankcijas (teisėkūros procedūra; SESV 83 straipsnis; Q4/2016), įtvirtinti abipusį nusikalstamu būdu įgyto turto įšaldymo bei konfiskavimo pripažinimą (teisėkūros procedūra; SESV 82 straipsnis; Q4/2016) ir užkirsti kelią neteisėtam grynųjų pinigų judėjimui (teisėkūros procedūra, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 33 ir 114 straipsnis; Q4/2016) bei neteisėtai prekybai kultūros vertybėmis (teisėkūros procedūra, įskaitant poveikio vertinimą; SESV 207 straipsnis; Q4/2016)). Ši iniciatyva taip pat apima pasiūlymą dėl Europos kelionių informacijos ir leidimų sistemos (angl. ETIAS) (teisėkūros procedūra; SESV 77 straipsnio 2 dalies b punktas ir d punkto a papunktis; Q4/2016) ir priemones, kuriomis tęsiamas Aukšto lygio informacinių sistemų ir sąveikumo ekspertų grupės darbas.

Nauja migracijos politika

15.

Europos migracijos darbotvarkės įgyvendinimas

Europos migracijos darbotvarkės įgyvendinimo laikotarpio vidurio peržiūra, kuria siekiama konsoliduoti ir horizontaliuoju požiūriu įvertinti įvairų darbą, įskaitant naujo partnerystės su trečiosiomis šalimis migracijos srityje modelio įgyvendinimą.

Svarbesnis vaidmuo pasaulyje

16.

Europos gynybos veiksmų plano įgyvendinimas

Įskaitant pasiūlymą dėl Europos gynybos fondo ir priemones, kuriomis siekiama, kad būtų labiau ir veiksmingiau taikomos viešųjų pirkimų taisyklės (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla).

17.

ES visuotinės strategijos įgyvendinimas

Visų pirma įskaitant pastangas didinti trečiųjų šalių, ypač ES kaimyninių šalių ir platesnių regionų, jų ekonomikos, aplinkos ir (arba) klimato bei visuomenės atsparumą (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla). 

18.

ES strategija dėl Sirijos

Šia strategija siekiama nustatyti, kaip ES gali padėti atkurti taikią bei stabilią Sirijos valstybę ir pliuralistinę, tolerantišką pilietinę Sirijos visuomenę (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q1/2017).

19.

Naujas Afrikos ir ES partnerystės postūmis

Šia iniciatyva siekiama apibrėžti strateginius ES santykių su Afrika tikslus ir prioritetus (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q2/2017). 

Demokratinių pokyčių sąjunga

20.

Komiteto procedūrų modernizavimas

Pasiūlymai suderinti antrinės teisės taisykles su atnaujintomis Sutarties taisyklėmis (teisėkūros procedūra; Q1/2017), demokratinio dabartinių deleguotųjų ir įgyvendinimo aktų priėmimo procedūrų teisėtumo vertinimas (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q1/2017).

21.

Strategiškesnis požiūris į ES teisės aktų vykdymo užtikrinimą

Priemonės, kuriomis, laikantis Komisijos prioritetų, dar labiau siekiama, kad ES teisės aktai būtų tinkamai taikomi, įgyvendinami ir būtų užtikrinamas deramas jų vykdymas (su teisėkūros iniciatyva nesusijusi veikla; Q4/2016), konkretūs pasiūlymai, kaip geriau užtikrinti, kad būtų laikomasi bendrosios rinkos taisyklių (žr. 6 punktą), taip pat REFIT iniciatyvos, kuriomis siekiama užtikrinti, kad būtų tinkamai taikomos aplinkosaugos taisyklės (įskaitant aplinkosaugos reikalavimų laikymąsi (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q1/2017), galimybę naudotis teise kreiptis į teismą (su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q3/2017) ir stebėsenos, skaidrumo ir ataskaitų teikimo reikalavimus (teisėkūros procedūra / su teisėkūros procedūra nesusijusi veikla; Q2/2017)) ir užtikrinamas deramas jų laikymasis.

(1)

Vadovaudamasi Tarpinstituciniu susitarimu dėl geresnės teisėkūros, Komisija šiame priede pateikia papildomą turimą informaciją apie savo darbo programoje numatytas iniciatyvas. Ši informacija pateikiama skliausteliuose prie kiekvienos iniciatyvos aprašymo. Ji yra tik orientacinė ir gali keistis vykstant parengiamajam procesui, visų pirma priklausomai nuo poveikio vertinimo proceso rezultatų.

Top

Strasbūras, 2016 10 25

COM(2016) 710 final

PRIEDAS

prie

KOMISIJOS KOMUNIKATO EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI


2017 m. Komisijos darbo programa.

Sauganti, galių teikianti ir ginanti Europa

{SWD(2016) 400 final}


II priedas. REFIT iniciatyvos 1

Nr.

Pavadinimas

Aprašymas 2

Naujas darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir investicijų postūmis 

1.

Elektros ir elektroninės įrangos atliekos (EEĮA)

Įgyvendinimo aktas dėl standartinės ataskaitų teikimo formos ir dažnumo (Direktyvos 2012/19/ES 16 straipsnio 3 dalis; Q4/2017). Tolesnė su REFIT platformos nuomone susijusi veikla.

Sujungta skaitmeninė bendroji rinka

2.

ENISA (Europos Sąjungos tinklų ir informacijos apsaugos agentūra)

Reglamento Nr. 526/2013 (ENISA reglamentas), kuriuo nustatomi Europos Sąjungos tinklų ir informacijos apsaugos agentūros įgaliojimai, tikslai ir uždaviniai, peržiūra (įskaitant poveikio vertinimą; Q4/2017).

3.

Reglamentas dėl domeno vardų

Reglamento (EB) Nr. 733/2002, kuriuo nustatomas .eu Aukščiausio lygio domenas (ALD), ir Reglamento (EB) Nr. 874/2004, nustatančio .eu Aukščiausio lygio domeno įdiegimo ir funkcijų viešosios tvarkos taisykles bei registracijai taikomus principus, peržiūra (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 173 straipsnis; Q3/2017). Per pastarąjį dešimtmetį ALD rinka patyrė didelių pokyčių, kurie kelia su „.eu“ ALD susijusius strateginius uždavinius ir teikia su šiuo domenu susijusių galimybių.

Atspari energetikos sąjunga ir perspektyvi klimato kaitos politika 

4.

Kombinuotasis vežimas

Direktyvos 92/106/EEB dėl tam tikrų kombinuoto krovinių vežimo tarp valstybių narių tipų bendrųjų taisyklių nustatymo, kuria siekiama pagerinti krovinių vežimo ES įvairiarūšiu transportu veiksmingumą ir užtikrinti tolesnį jo skatinimą, peržiūra (įskaitant poveikio vertinimą; Q4/2017). Ši peržiūra atliekama po 2016 m. atlikto vertinimo.

Stipresnė, teisingesnė ir tvirtesnės pramoninės bazės vidaus rinka

5.

2015 m. Bendrasis bendrosios išimties reglamentas (BBIR)

Komisijos reglamento Nr. 651/2014, kuriuo tam tikrų kategorijų pagalba skelbiama suderinama su vidaus rinka taikant Sutarties 108 ir 107 straipsnius, peržiūra, kuria nustatomos uostams ir oro uostams taikomų išimčių nuostatos (Tarybos reglamentas 2015/1589; Q1/2017). 

6.

Bendra akcizų tvarka

Direktyvos 2008/118/EB peržiūra, kuria siekiama suderinti muitų bei akcizų srities teisės aktus ir užtikrinti jų tarpusavio nuoseklumą, padidinti teisinį tikrumą ir užtikrinti vienodą ES teisės aktų taikymą (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 113 straipsnis; Q4/2017).

7.

Akoholiui ir alkoholiniams gėrimams taikomų akcizų struktūrų persvarstymas

Tarybos direktyvos 92/83/EEB dėl akcizų už alkoholį ir alkoholinius gėrimus struktūrų peržiūra (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 113 straipsnis; Q4/2017).

8.

Kelių transporto srities mokymas, kvalifikacijos ir licencijavimas

Direktyvos 2003/59/EB dėl tam tikrų kelių transporto priemonių kroviniams ir keleiviams vežti vairuotojų pradinės kvalifikacijos ir periodinio mokymo peržiūra (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 91 straipsnis; Q4/2016). Tolesnė su 2016 m. liepos mėn. užbaigtu vertinimu susijusi veikla.

9.

Geresnis miesto ir tolimojo susisiekimo autobusų rinkos veikimas

Reglamento (EB) Nr. 1073/2009 dėl bendrųjų patekimo į tarptautinę keleivių vežimo tolimojo susisiekimo ir miesto autobusais rinką taisyklių ir iš dalies keičiančio Reglamentą (EB) Nr. 561/2006 peržiūra, kuria siekiama pagerinti konkurenciją tolimojo susisiekimo autobusų vidaus rinkoje, užtikrinti nediskriminacinę galimybę naudotis terminalais ir kita infrastruktūra (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 91 straipsnis; Q4/2017). Ši peržiūra atliekama po 2016 m. atlikto vertinimo.

10.

Patekimo į ES krovinių vežimo kelių transportu rinką galimybės

Reglamento (EB) Nr. 1072/2009 ir Reglamento (EB) Nr. 1071/2009 peržiūra, kuria siekiama juos supaprastinti, palengvinti jų įgyvendinimą ir sudaryti vienodas rinkos sąlygas (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 91 straipsnis; Q2/2017). Ši peržiūra atliekama po 2016 m. atlikto vertinimo.

11.

Kelių transporto sektoriui taikomų socialinės teisės aktų gerinimas

Reglamento (EB) Nr. 561/2006, Direktyvos 2002/15/EB ir Direktyvos 2006/22/EB peržiūra, kuria siekiama kelių transporto pramonės sektoriaus subjektams sudaryti iš tiesų vienodas rinkos sąlygas ir tinkamas darbo sąlygas (įskaitant poveikio vertinimą; Q2/2017). Ši peržiūra atliekama po 2016 m. atlikto vertinimo.

12.

Smulkiojo verslo kodeksas

Tarybos rekomendacijos, kuria siekiama palengvinti ir supaprastinti mažų keleivinių laivų statybą, tarpvalstybinę prekybą ir registravimą, pasiūlymas (SESV 100 straipsnio 2 dalis; Q4/2017). Tolesnė su ES keleivinių laivų saugos teisės aktų tinkamumo patikra pagal programą REFIT susijusi veikla.

13.

Transporto priemonių nuoma

Direktyvos 2006/1/EB dėl transporto priemonių, išnuomotų be vairuotojų, naudojimo kroviniams vežti keliais peržiūra, kuria siekiama optimaliai paskirstyti išteklius, lanksčiau organizuoti krovinių vežimą ir taip padidnti bendrovių našumą (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 91 straipsnis; Q2/2017). Ši peržiūra atliekama po 2016 m. atlikto vertinimo.

14.

Kelių infrastruktūros ir tunelių sauga

Direktyvos 2008/96/EB dėl kelių infrastruktūros saugumo valdymo ir Direktyvos 2004/54/EB dėl transeuropinio kelių tinklo tunelių būtiniausių saugos reikalavimų peržiūra, kuria siekiama gerinti kelių eismo saugą, TEN-T keliuose esančių tunelių infrastruktūros saugumo valdymo praktiką, užtikrinti vienodas saugumo valdymo sąlygas ir mažinti administracinę naštą. Tolesnė su dviem 2015 m. atliktais vertinimais susijusi veikla (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 91 straipsnis; Q4/2017). 

Glaudesnė ir teisingesnė ekonominė ir pinigų sąjunga

15.

Tarptautiniai mokėjimai

Taikant teisėkūros procedūrą atliekama Reglamento (EB) Nr. 924/2009 dėl tarptautinių mokėjimų peržiūra, kuria siekiama į jo taikymo sritį įtraukti visas euro zonos valiutas, skatinti atskleisti informaciją ir mažinti mokesčius už visų pirma į euro zonai nepriklausančias valstybes nares ir iš jų pervedamas lėšas (SESV 114 straipsnis; Q4/2017). 

Abipusiu pasitikėjimu grindžiama teisingumo ir pagrindinių teisių erdvė 

16.

Šengeno informacinė sistema

Reglamento 1987/2006 ir Tarybos sprendimo 2007/533/TVR dėl antrosios kartos Šengeno informacinės sistemos (SIS II) sukūrimo, veikimo ir naudojimo peržiūra (SESV 77 straipsnio 2 dalies b ir d punktai, 82 ir 87 straipsniai; Q4/2016). Ši iniciatyva vykdoma įvertinus SIS II įgyvendinimą, kaip reikalaujama pagrindiniuose teisės aktuose (Reglamente (EB) Nr. 1987/2006, Tarybos sprendime 2007/533/TVR). Tolesnė su 2016 m. atliktu vertinimu susijusi veikla.

17.

Vartotojų teisė

Tarybos direktyvos 93/13/EEB dėl nesąžiningų sąlygų sutartyse su vartotojais, Direktyvos 98/6/EB dėl vartotojų apsaugos žymint vartotojams siūlomų prekių kainas, Direktyvos 1999/44/EB dėl vartojimo prekių pardavimo ir susijusių garantijų tam tikrų aspektų, Direktyvos 2005/29/EB dėl nesąžiningos įmonių komercinės veiklos vartotojų atžvilgiu vidaus rinkoje, Direktyvos 2006/114/EB dėl klaidinančios ir lyginamosios reklamos, Direktyvos 2009/22/EB dėl ieškinių ginant vartotojų interesus ir Direktyvos 2011/83/ES dėl vartotojų teisių peržiūra (įskaitant poveikio vertinimą; Q4/2017). Ši peržiūra atliekama po tinkamumo patikros ir vertinimo.

Nauja migracijos politika

18.

Vizų informacinė sistema

Pasiūlymas iš dalies keisti Reglamentą 767/2008 dėl Vizų informacinės sistemos (VIS) ir apsikeitimo duomenimis apie trumpalaikes vizas tarp valstybių narių ir Reglamentą 810/2009, nustatantį Bendrijos vizų kodeksą (Vizų kodeksą) (įskaitant poveikio vertinimą; SESV 77 straipsnio 2 dalies a bei b punktai ir 87 straipsnis). Tolesnė su 2016 m. atliktu vertinimu susijusi veikla.

(1)

Šiame priede išvardijamos pagal programą REFIT siūlomos teisėkūros iniciatyvos, kurias numatyta priimti 2017 m. Jomis papildomos naujos I priede išvardytos iniciatyvos.

(2)

Vadovaudamasi Tarpinstituciniu susitarimu dėl geresnės teisėkūros, Komisija šiame priede pateikia papildomą turimą informaciją apie savo darbo programoje numatytas iniciatyvas. Ši informacija pateikiama skliausteliuose prie kiekvienos iniciatyvos aprašymo. Ji yra tik orientacinė ir gali keistis vykstant parengiamajam procesui, visų pirma priklausomai nuo poveikio vertinimo proceso rezultatų.

Top

Strasbūras, 2016 10 25

COM(2016) 710 final

PRIEDAS

prie

KOMISIJOS KOMUNIKATO EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI


2017 m. Komisijos darbo programa.

Sauganti, galių teikianti ir ginanti Europa

{SWD(2016) 400 final}


III priedas. Prioritetiniai dar nepriimti pasiūlymai

Nr.

Elementas

Visas pavadinimas

Nuoroda

Naujas darbo vietų kūrimo, ekonomikos augimo ir investicijų postūmis

1.

EFSI 2.0

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos reglamentų (ES) Nr. 1316/2013 ir (ES) 2015/1017 nuostatos dėl Europos strateginių investicijų fondo veiklos laikotarpio pratęsimo ir to fondo bei Europos investavimo konsultacijų centro techninių patobulinimų, pasiūlymas

COM/2016/0597 final -

2016/0276 (COD)

14/9/016

2.

Žiedinės ekonomikos dokumentų rinkinys

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiamos direktyvos 2000/53/EB dėl eksploatuoti netinkamų transporto priemonių, 2006/66/EB dėl baterijų ir akumuliatorių bei baterijų ir akumuliatorių atliekų ir 2012/19/ES dėl elektros ir elektroninės įrangos atliekų, pasiūlymas

COM/2015/0593 final - 2015/0272 (COD)

3.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 1999/31/EB dėl atliekų sąvartynų, pasiūlymas

COM/2015/0594 final - 2015/0274 (COD)

4.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2008/98/EB dėl atliekų, pasiūlymas

COM/2015/0595 final - 2015/0275 (COD)

5.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 94/62/EB dėl pakuočių ir pakuočių atliekų, pasiūlymas

COM/2015/0596 final - 2015/0276 (COD)

6.

DFP įgyvendinimo laikotarpio vidurio peržiūra

TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 1311/2013, kuriuo nustatoma 2014–2020 m. daugiametė finansinė programa, pasiūlymas

COM/2016/0604 final -

2016/0283 (APP)

14/9/016

7.

Finansinis reglamentas ir „Omnibus“

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Sąjungos bendrajam biudžetui taikomų finansinių taisyklių ir kuriuo iš dalies keičiami Europos Parlamento ir Tarybos reglamentai (EB) Nr. 2012/2002, (ES) Nr. 1296/2013, (ES) Nr. 1301/2013, (ES) Nr. 1303/2013, (ES) Nr. 1304/2013, (ES) Nr. 1305/2013, (ES) Nr. 1306/2013, (ES) Nr. 1307/2013, (ES) Nr. 1308/2013, (ES) Nr. 1309/2013, (ES) Nr. 1316/2013, (ES) Nr. 223/2014, (ES) Nr. 283/2014, (ES) Nr. 652/2014 ir Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 541/2014/ES pasiūlymas.

COM(2016)605 final -
2016/0282(COD)

14/9/2016

Sujungta skaitmeninė bendroji rinka

8.

Internetinių turinio paslaugų tarpvalstybinio perkeliamumo užtikrinimas vidaus rinkoje

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl internetinių turinio paslaugų tarpvalstybinio perkeliamumo užtikrinimo vidaus rinkoje pasiūlymas

COM/2015/0627 final -

2015/0284 (COD)

9/12/2015

9.

Skaitmeninės sutartys

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl tam tikrų skaitmeninio turinio teikimo sutarčių aspektų pasiūlymas

COM/2015/0634 final -

2015/0287 (COD)

9/12/2015

10.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl tam tikrų internetinio ir kitokio nuotolinio prekių pardavimo sutarčių aspektų pasiūlymas

COM/2015/0635 final/2 -

2015/0288 (COD)

20/06/2016

11.

Telekomunikacijų reforma

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatomas Europos elektroninių ryšių kodeksas (nauja redakcija), pasiūlymas

COM(2016)/0590 final -

2016/0288 (COD)

14/09/2016

12.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos elektroninių ryšių reguliuotojų institucijos įsteigimo pasiūlymas

COM(2016)/0591 final -

2016/0286 (COD)

14/09/2016

13.

Autorių teisių reforma

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl autorių teisių bendrojoje skaitmeninėje rinkoje pasiūlymas

COM(2016)/0593 final -

2016/0280 (COD)

14/09/2016

14.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos naudojimosi autorių teisėmis ir gretutinėmis teisėmis, taikytinomis tam tikroms transliuojančiųjų organizacijų internetu transliuojamoms programoms bei retransliuojamoms televizijos ir radijo programoms, taisyklės, pasiūlymas

COM(2016)/0594 final -

2016/0284 (COD)

14/09/2016

15.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl aklų, regos sutrikimų ar kitą spausdinto teksto skaitymo negalią turinčių asmenų labui leidžiamų tam tikrų būdų naudoti autorių teisių ir gretutinių teisių saugomus kūrinius ir kitus objektus, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2001/29/EB dėl autorių teisių ir gretutinių teisių informacinėje visuomenėje tam tikrų aspektų suderinimo, pasiūlymas

COM(2016)/0596 final -

2016/0278 (COD)

14/09/2016

16.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Sąjungos ir trečiųjų šalių tarpvalstybinio keitimosi autorių ir gretutinių teisių saugomų tam tikrų kūrinių ir kitų objektų prieinamos formos kopijomis aklų, regos sutrikimų ar kitą spausdinto teksto skaitymo negalią turinčių asmenų labui, pasiūlymas

COM(2016)/0595 final -

2016/0279 (COD)

14/09/2016

17.

Vietos valdžios institucijoms skirtų WiFi4EU kuponų sistema

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamos reglamentų (ES) Nr. 1316/2013 ir (ES) Nr. 283/2014 nuostatos dėl interneto ryšio vietos bendruomenėse rėmimo, pasiūlymas

COM(2016)/0589 final -

2016/0287 (COD)

14/09/2016

18.

Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugos

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria, atsižvelgiant į kintančias rinkos realijas, iš dalies keičiama Direktyva 2010/13/ES dėl valstybių narių įstatymuose ir kituose teisės aktuose išdėstytų tam tikrų nuostatų, susijusių su audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų teikimu, derinimo, pasiūlymas

COM/2016/0287 final -

2016/0151 (COD)

25/05/2016

19.

Teisės akto, kuriuo siekiama išvengti nepagrįsto geografinio blokavimo, pasiūlymas,

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl geografinio blokavimo ir kitokių formų diskriminavimo dėl klientų pilietybės, gyvenamosios arba įsisteigimo vietos problemos sprendimo būdų, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 2006/2004 ir Direktyva 2009/22/EB, pasiūlymas

COM/2016/0289 final -

2016/0152 (COD)

25/05/2016

20.

470–790 MHz dažnių juostos naudojimas Sąjungoje

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMO dėl 470–790 MHz dažnių juostos naudojimo Sąjungoje pasiūlymas

COM/2016/043 final -

2016/027 (COD)

2/2/2016

Atspari energetikos sąjunga ir perspektyvi klimato kaitos politika

21.

ES šiltnamio efektą sukeliančių dujų apyvartinių taršos leidimų prekybos sistema

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Direktyva 2003/87/EB siekiant ekonomiškai efektyviai dar labiau sumažinti išmetamų teršalų kiekį ir paskatinti investicijas į mažo anglies dioksido kiekio technologijas, pasiūlymas

COM/2015/0337 final/2 - 2015/0148 (COD)

03/09/2015

22.

Sprendimas dėl pastangų pasidalijimo

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo, kuriant atsparią energetikos sąjungą ir siekiant vykdyti įsipareigojimus pagal Paryžiaus susitarimą, valstybėms narėms nustatomi įpareigojimai 2021–2030 m. laikotarpiu sumažinti išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų metinį kiekį ir iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas Nr. 525/2013 dėl šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo stebėsenos bei ataskaitų ir kitos su klimato kaita susijusios nacionalinio bei Sąjungos lygmens informacijos teikimo mechanizmo, pasiūlymas

COM/2016/0482 final/2 -

2016/0231 (COD)

20/07/2016

23.

Dujų tiekimo saugumo priemonių rinkinys

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl dujų tiekimo saugumo užtikrinimo priemonių, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 994/2010, pasiūlymas

COM/2016/052 final -

2016/030 (COD)

16/02/2016

24.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo nustatomas keitimosi informacija apie tarpvyriausybinius valstybių narių ir trečiųjų šalių energetikos susitarimus bei teisiškai neprivalomas priemones mechanizmas ir panaikinamas Sprendimas Nr. 994/2012/ES, pasiūlymas

COM/2016/053 final/2 -

2016/031 (COD)

02/06/2016

Stipresnė, teisingesnė ir tvirtesnės pramoninės bazės vidaus rinka

25.

Kapitalo rinkų sąjunga. Pakeitimas vertybiniais popieriais

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomos bendros pakeitimo vertybiniais popieriais taisyklės ir sukuriama paprasto, skaidraus ir standartizuoto pakeitimo vertybiniais popieriais Europos sistema ir iš dalies keičiamos direktyvos 2009/65/EB, 2009/138/EB, 2011/61/ES bei reglamentai (EB) Nr. 1060/2009 ir (ES) Nr. 648/2012, pasiūlymas

COM/2015/0472 final/2 -

2015/0226 (COD)

15/2/2016

26.

Kapitalo rinkų sąjunga. Prospektas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl prospekto, kuris turi būti skelbiamas, kai vertybiniai popieriai siūlomi viešai arba įtraukiami į prekybos sąrašą, pasiūlymas

COM/2015/0583 final -

2015/0268 (COD)

30/11/2015

27.

Darbuotojų komandiravimas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama 1996 m. gruodžio 16 d. Europos Parlamento ir Tarybos direktyva 96/71/EB dėl darbuotojų komandiravimo paslaugų teikimo sistemoje, pasiūlymas

COM/2016/0128 final –

2016/070 (COD)

08/03/2016

28.

Transporto priemonių tvirtinimas ir rinkos priežiūra

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl motorinių transporto priemonių ir jų priekabų bei tokioms transporto priemonėms skirtų sistemų, komponentų ir atskirų techninių mazgų patvirtinimo ir rinkos priežiūros pasiūlymas

COM/2016/031 final –

2016/014 (COD)

27/01/2016

Glaudesnė ir teisingesnė ekonominė ir pinigų sąjunga

29.

Europos indėlių garantijų sistema

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 806/2014 siekiant sukurti Europos indėlių garantijų sistemą, pasiūlymas

COM/2015/0586 final/2 -

2015/0270 (COD)

08/06/2016

30.

Paramos struktūrinėms reformoms programa

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl 2017–2020 m. struktūrinių reformų rėmimo programos sudarymo, kuriuo iš dalies keičiami reglamentai (ES) Nr. 1303/2013 ir (ES) Nr. 1305/2013, pasiūlymas

COM/2015/0701 final - 2015/0263 (COD)

Prekyba. Apgalvotas ir subalansuotas laisvosios prekybos susitarimas su JAV

31.

Greitas išsamaus ekonomikos ir

prekybos susitarimo su Kanada ratifikavimas

TARYBOS SPRENDIMO dėl Kanados ir Europos Sąjungos bei jos valstybių narių išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo sudarymo, pasiūlymas

COM/2016/0443 final -

2016/0205 (NLE)

05/07/2016

TARYBOS SPRENDIMO dėl Kanados ir Europos Sąjungos bei jos valstybių narių išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo pasirašymo Europos Sąjungos vardu, pasiūlymas

COM/2016/0444 final -

2016/0206 (NLE)

05/07/2016

TARYBOS SPRENDIMO dėl Kanados ir Europos Sąjungos bei jos valstybių narių išsamaus ekonomikos ir prekybos susitarimo laikino taikymo, pasiūlymas

COM/2016/0470 final -

2016/0220 (NLE)

05/07/2016

32.

Prekybos apsaugos priemonės

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiami Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1225/2009 dėl apsaugos nuo importo dempingo kaina iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių ir Tarybos reglamentas Nr. 597/2009 dėl apsaugos nuo subsidijuoto importo iš Europos bendrijos narėmis nesančių valstybių, pasiūlymas

COM(2013)0192 -

2013/0103 (COD)

10/04/2013

Abipusiu pasitikėjimu grindžiama teisingumo ir pagrindinių teisių erdvė

33.

Europos prokuroras

TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos prokuratūros įsteigimo pasiūlymas

COM/2013/0534 final -

2013/0255 (APP)

17/07/2013

34.

Direktyvos dėl šaunamųjų ginklų

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria iš dalies keičiama Tarybos direktyva 91/477/EEB dėl ginklų įsigijimo ir laikymo kontrolės, pasiūlymas

COM/2015/0750 final - 2015/0269 (COD)

18/11/2015

35.

Direktyva dėl kovos su terorizmu

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl kovos su terorizmu ir pakeičiančios Tarybos pamatinį sprendimą 2002/475/TVR dėl kovos su terorizmu, pasiūlymas

COM/2015/0625 final - 2015/0281 (COD)

02/12/2015

36.

Europos nuosprendžių registrų informacinė sistema (ECRIS)

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria dėl keitimosi informacija apie trečiųjų šalių piliečius ir Europos nuosprendžių registrų informacinės sistemos (ECRIS) iš dalies keičiamas Tarybos pamatinis sprendimas 2009/315/TVR ir pakeičiamas Tarybos sprendimas 2009/316/TVR, pasiūlymas

COM/2016/07 final -

2016/02 (COD)

19/01/2016

37.

Atvykimo ir išvykimo sistema (pažangiai valdomos sienos)

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo sukuriama atvykimo ir išvykimo sistema (AIS), kurioje registruojami trečiųjų šalių piliečių, kertančių Europos Sąjungos valstybių narių išorės sienas, atvykimo ir išvykimo bei atsisakymo leisti jiems atvykti duomenys, nustatomos prieigos prie AIS teisėsaugos tikslais sąlygos ir iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 767/2008 ir Reglamentas (ES) Nr. 1077/2011, pasiūlymas

COM/2016/0194 final -

2016/0106 (COD)

06/04/2016

38.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl atvykimo ir išvykimo sistemos naudojimo iš dalies keičiamas Reglamentas (ES) Nr. 2016/399, pasiūlymas

COM/2016/0196 final -

2016/0105 (COD)

06/04/2016

Nauja migracijos politika

39.

Bendros Europos prieglobsčio sistemos reforma

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo išdėstomi valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio arba asmens be pilietybės vienoje iš valstybių narių pateikto tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijai ir mechanizmai (nauja redakcija), pasiūlymas

COM/2016/0270 final/2 -

2016/0133 (COD)

04/05/2016

40.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos Sąjungos prieglobsčio agentūros, kuriuo panaikinamas Reglamentas (ES) Nr. 439/2010, pasiūlymas

COM/2016/0271 final -

2016/0131 (COD)

04/05/2016

41.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl pirštų atspaudų lyginimo sistemos EURODAC sukūrimo siekiant veiksmingai taikyti [Reglamentą (ES) Nr. 604/2013, kuriuo išdėstomi valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio arba asmens be pilietybės vienoje iš valstybių narių pateikto tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijai ir mechanizmai], siekiant nustatyti neteisėtai esančius trečiųjų šalių piliečius ar asmenis be pilietybės, ir dėl valstybių narių teisėsaugos institucijų bei Europolo teisėsaugos tikslais teikiamų prašymų palyginti duomenis su sistemos EURODAC duomenimis (nauja redakcija), pasiūlymas

COM/2016/0272 final/2 -

2016/0132 (COD)

04/05/2016

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria nustatomos normos dėl tarptautinės apsaugos prašytojų priėmimo (nauja redakcija), pasiūlymas

COM/2016/0465 final/2 -

2016/0222 (COD)

15/09/2015

42.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl trečiųjų šalių piliečių ar asmenų be pilietybės priskyrimo prie tarptautinės apsaugos gavėjų, vienodo pabėgėlių arba papildomą apsaugą galinčių gauti asmenų statuso ir suteikiamos apsaugos pobūdžio standartų, kuriuo iš dalies keičiama 2003 m. lapkričio 25 d. Tarybos direktyva 2003/109/EB dėl trečiųjų valstybių piliečių, kurie yra ilgalaikiai gyventojai, statuso, pasiūlymas

COM/2016/0466 final -

2016/0223 (COD)

13/07/2016

43.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo Sąjungoje nustatoma bendra tarptautinės apsaugos tvarka ir panaikinama Direktyva 2013/32/ES, pasiūlymas

COM/2016/0467 final -

2016/0224 (COD)

13/07/2016

44.

Nauja perkėlimo sistema

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatoma Sąjungos lygmens perkėlimo į ES sistema ir iš dalies keičiamas Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 516/2014, pasiūlymas

COM(2016)/0468 final -

2016/0225 (COD)

13/07/2016

45.

Krizinis perkėlimo mechanizmas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomas krizinis perkėlimo mechanizmas ir iš dalies keičiamas 2013 m. birželio 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 604/2013, kuriuo išdėstomi valstybės narės, atsakingos už trečiosios šalies piliečio arba asmens be pilietybės vienoje iš valstybių narių pateikto tarptautinės apsaugos prašymo nagrinėjimą, nustatymo kriterijai ir mechanizmai, pasiūlymas

COM/2015/0450 final -

2015/0208 (COD)

09/09/2015

46.

Saugių šalių sąrašas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo sudaromas ES bendras saugių kilmės šalių sąrašas, nurodytas Europos Parlamento ir Tarybos direktyvoje 2013/32/ES dėl tarptautinės apsaugos suteikimo ir panaikinimo bendros tvarkos, ir kuriuo iš dalies keičiama Direktyva 2013/32/ES, pasiūlymas

COM/2015/0452 final -

2015/0211 (COD)

09/09/2015

47.

Šengeno sienų kodeksas

Patikrinimai prie išorės sienų

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo dėl atitinkamų duomenų bazių tikrinimo prie išorės sienų sugriežtinimo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. 562/2006, pasiūlymas

COM/2015/0670 final -

2015/0307 (COD)

15/12/2015

Svarbesnis vaidmuo pasaulyje

48.

Saugumą didinančių ir vystymąsi skatinančių pajėgumų stiprinimas trečiosiose šalyse

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas 2014 m. kovo 11 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 230/2014, kuriuo nustatoma priemonė, kuria prisidedama prie stabilumo ir taikos, pasiūlymas

COM/2016/0447 final/2 - 2016/0207 (COD)

5/7/2016

49.

Išorės investicijų planas

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos darnaus vystymosi fondo (EDVF) ir EDVF garantijos bei EDVF garantijų fondo sukūrimo pasiūlymas

COM/2016/0586 final - 2016/0281 (COD)

14/9/2016

50.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS SPRENDIMO, kuriuo iš dalies keičiamas Sprendimas Nr. 466/2014/ES, kuriuo Europos investicijų bankui suteikiama ES garantija finansavimo operacijų, kuriomis remiami investiciniai projektai ne Sąjungoje, nuostoliams atlyginti, pasiūlymas

COM/2016/0583 final -

2016/0275 (COD)

14/9/2016

51.

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB, Euratomas) Nr. 480/2009, įsteigiantis Išorės veiksmų garantijų fondą, pasiūlymas

COM/2016/0582 final - 2016/0274 (COD)

14/9/2016

Top

Strasbūras, 2016 10 25

COM(2016) 710 final

PRIEDAS

prie

KOMISIJOS KOMUNIKATO EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI


2017 m. Komisijos darbo programa.

Sauganti, galių teikianti ir ginanti Europa

{SWD(2016) 400 final}


IV priedas. Atšaukiami pasiūlymai 1

Nr.

COM / tarpinstiticinė nuoroda

Pavadinimas

Atšaukimo priežastys

Žemės ūkio ir kaimo plėtra

1.

COM/2016/0159

2016/0086/COD

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo nustatomas 2016 kalendoriniais metais taikytinas tiesioginių išmokų koregavimo koeficientas, numatytas Reglamente (ES) Nr. 1306/2013, pasiūlymas

Pasiūlymas nebeaktualus, nes klausimas išspręstas 2016 m. liepos 14 d. Komisijos įgyvendinimo reglamentu (ES) 2016/1153.

Klimato politika ir energetika

2.

COM/2014/0566

2014/0262/NLE

Tarybos sprendimo, kuriuo Komisijai pateikiami derybų dėl Branduolinės saugos konvencijos pakeitimų diplomatinėje konferencijoje nurodymai, pasiūlymas

Pasiūlymas nebeaktualus, nes pakeitimai įtraukti į Vienos konvenciją dėl branduolinės saugos.

Ekonomikos ir finansų reikalai, mokesčiai ir muitai

3.

COM/2011/0121

2011/0058/CNS

TARYBOS DIREKTYVOS dėl bendros konsoliduotosios pelno mokesčių bazės (BKPMB) pasiūlymas

Komisija tęsia su jos 2015 m. birželio mėn. priimtu Įmonių apmokestinimo veiksmų planu susijusią veiklą ir, taikydama naują etapais grindžiamą metodą, atnaujina bendrą konsoliduotąją pelno mokesčio bazę (BKPMB). Teisės akto dėl bendros konsoliduotosios pelno mokesčio bazės pasiūlymas buvo priimtas 2016 m. spalio 25 d. Atsižvelgiant į 2016 m. Komisijos darbo programoje nurodytą ketinimą, esamas pasiūlymas atšauktas.

Užsienio reikalai ir saugumo politika

4.

COM/2005/0397

TARYBOS SPRENDIMO dėl Bendrijos pozicijos jungtiniame komitete dėl Europos–Viduržemio jūros regiono šalių laikinojo asociacijos susitarimo dėl prekybos ir bendradarbiavimo tarp Europos bendrijos ir Palestinos išsivadavimo organizacijos (PIO), atstovaujančios Vakarų Kranto ir Gazos rajono Palestinos savivaldos interesams, 66 straipsnio įgyvendinimo pasiūlymas

Nebeaktualus. Naujausias su šiuo klausimu susijęs atitinkamas dokumentas yra ES ir PIO jungtinio komiteto sprendimas, kuriuo įsteigiami šeši pakomitečiai (OL L 187, 2012 7 17, p. 64–72).

5.

JOIN/2015/0035

2015/0303/NLE

Bendras pasiūlymas dėl TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos ir Afganistano Islamo Respublikos bendradarbiavimo partnerystės ir vystymosi srityje susitarimo pasirašymo Europos Sąjungos vardu

Šis pasiūlymas pakeistas pasiūlymu dėl mišraus susitarimo, įskaitant laikiną jo taikymą (JOIN (2016)45).

Sveikata ir maisto sauga

6.

COM/2014/0004

2014/0033/COD

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS, kuria dėl nuorodų į zootechnikos teisės aktus iš dalies keičiamos direktyvos 89/608/EEB, 90/425/EEB ir 91/496/EEB, pasiūlymas

Nebeaktualus. Esminės siūlomos direktyvos nuostatos įtrauktos į priimtą naują Europos Parlamento ir Tarybos reglamentą (ES) 2016/1012 dėl zootechninių ir genealoginių reikalavimų, taikomų grynaveislių veislinių gyvūnų ir hibridinių veislinių kiaulių veisimui, prekybai jais bei jų genetinės medžiagos produktais ir jų įvežimui į Sąjungą (OL L 171, 2016 6 29, p. 66–143).

7.

COM/2007/0872

2008/0002/COD

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl naujų maisto produktų, kuriuo iš dalies keičiamas Reglamentas (EB) Nr. XXX/XXXX, pasiūlymas [bendra procedūra]

Nebeaktualus, nes 2011 m. vykusi taikinimo procedūra buvo nesėkminga.

Vidaus rinka, pramonė, verslumas ir MVĮ

8.

SEC(2010) 312 

Europos Komisijos rekomendacija Tarybai dėl Komisijos įgaliojimo pradėti derybas su ne Europos Sąjungos valstybėmis siekiant sudaryti „Galileo“ antžeminių stočių statybos susitarimus

Šios 2010 m. rekomendacijos nepriėmė Taryba, nes buvo pasirinktas alternatyvus būdas – valstybės narės nusprendė nesiderėti dėl pradinio šio pasiūlymo tikslo („Galileo“ antžeminių stočių statybos trečiosiose šalyse) ir statyti tas stotis savo teritorijose.

Teisingumas, vartotojų reikali ir lyčių lygybė

9.

COM/2011/0126

2011/0059/CNS

TARYBOS REGLAMENTO dėl sutuoktinių turto teisinio režimo srityje taikytinos jurisdikcijos, teisės ir teismo sprendimų pripažinimo ir vykdymo pasiūlymas

Nebeaktualus, nes pakeistas pasiūlymu, pateiktu pagal tvirtesnio bendradarbiavimo procedūrą (COM(2016)108).

10.

COM/2011/0127

2011/0060/CNS

TARYBOS REGLAMENTO dėl registruotos partnerystės turtinių pasekmių srityje taikytinos jurisdikcijos, teisės ir teismo sprendimų pripažinimo ir vykdymo pasiūlymas

Nebeaktualus, nes pakeistas pasiūlymais, pateiktais pagal tvirtesnio bendradarbiavimo procedūrą (COM(2016)107/108).

Migracija, vidaus reikalai ir pilietiškumas

11.

COM/2013/0097

2013/0059/COD

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO, kuriuo sukuriama Registruotų keliautojų programa, pasiūlymas

Pasiūlymas jau buvo įtrauktas į 2016 m. Komisijos darbo programoje pateiktą atšaukiamų arba keičiamų dar nepriimtų pasiūlymų sąrašą. Kaip nurodyta Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo sukuriama atvykimo ir išvykimo sistema (AIS), pasiūlyme (COM(2016)194 final), priimdama AIS pasiūlymą Komisija atšaukė teisės akto, kuriuo sukuriama Registruotų keliautojų programa, pasiūlymą (plg. PV(2016)2172 final).

12.

COM/2013/0619

2013/0305/COD

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl naujų psichoaktyviųjų medžiagų pasiūlymas

Nebeaktualus, nes kai kurios šio pasiūlymo nuostatos buvo įtrauktos į naują Europos Parlamento ir Tarybos reglamento, kuriuo iš dalies keičiamos Reglamento (EB) Nr. 1920/2006 nuostatos dėl keitimosi informacija apie naujas psichoaktyviąsias medžiagas, ankstyvojo perspėjimo sistemas ir rizikos įvertinimo procedūrą, pasiūlymą (COM(2016)547), o kitos – į Europos Parlamento ir Tarybos direktyvos, kuria dėl termino „narkotikai“ apibrėžties iš dalies keičiamas 2004 m. spalio 25 d. Tarybos pamatinis sprendimas 2004/757/TVR, nustatantis būtiniausias nuostatas dėl nusikalstamų veikų sudėties požymių ir bausmių neteisėtos prekybos narkotikais srityje, pasiūlymą (COM(2013)618).

13.

COM/2009/0703

2009/0190/NLE

TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų susitarimo dėl finansinių mokėjimų pranešimų duomenų tvarkymo ir perdavimo iš Europos Sąjungos į Jungtines Valstijas terorizmo finansavimo sekimo programos tikslais sudarymo pasiūlymas

Nebeaktualus, nes remiantis kitu pasiūlymu (COM(2010)316) buvo priimtas 2010 m. liepos 13 d. Tarybos sprendimas dėl Europos Sąjungos ir Jungtinių Amerikos Valstijų susitarimo dėl finansinių mokėjimų pranešimų duomenų tvarkymo ir perdavimo iš Europos Sąjungos į Jungtines Valstijas terorizmo finansavimo sekimo programos tikslais sudarymo. Todėl šį ankstesnį pasiūlymą galima atšaukti.

Prekyba.

14.

COM/2015/0390

2015/0170/NLE

TARYBOS SPRENDIMO dėl pozicijos, kurios Europos Sąjungos vardu turi būti laikomasi Asociacijos komitete prekybos klausimais, įsteigtame Europos Sąjungos ir Europos atominės energijos bendrijos bei jų valstybių narių ir Moldovos Respublikos asociacijos susitarimu, pasiūlymas

Nebeaktualus, nes šis pasiūlymas pakeistas pasiūlymu COM(2016)649.

Transportas

15.

COM/2010/0263

2010/0141/NLE

TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos ir Peru Respublikos susitarimo dėl oro susisiekimo paslaugų tam tikrų aspektų pasirašymo ir laikino taikymo pasiūlymas

Nebeaktualus, nes po pakartotinių derybų dėl susitarimo šis pasiūlymas pakeistas pasiūlymu COM(2013)423.

16.

COM/2010/0264

2010/0142/NLE

TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos ir Peru Respublikos susitarimo dėl oro susisiekimo paslaugų tam tikrų aspektų sudarymo pasiūlymas

Nebeaktualus, nes po pakartotinių derybų dėl susitarimo šis pasiūlymas pakeistas pasiūlymu COM(2013)424.

17.

COM/2010/0803

2010/0388/NLE

TARYBOS SPRENDIMO dėl Europos Sąjungos ir Saudo Arabijos Karalystės susitarimo dėl oro susisiekimo paslaugų tam tikrų aspektų sudarymo pasiūlymas

Nebeaktualus, nes 2014 m. birželio 15 d. Saudo Arabijos Karalystė pranešė Komisijai neketinanti pasirašyti susitarimo. Todėl šį pasiūlymą galima atšaukti.

Kodifikuojami teisės aktai

18.

COM/2011/0120

2011/0053/COD

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS DIREKTYVOS dėl motorinių transporto priemonių ir jų priekabų padangų bei jų montavimo (kodifikuota redakcija) pasiūlymas

Nebeaktualus, nes jame pateikiama nuoroda į pasenusias komiteto procedūros nuostatas.

19.

COM/2015/0157

2015/0082/COD

EUROPOS PARLAMENTO IR TARYBOS REGLAMENTO dėl Europos Sąjungos ir Kazachstano Respublikos prekybos tam tikrais plieno gaminiais (kodifikuota redakcija) pasiūlymas

Nebeaktualus, nes siūlomas kodifikuoti teisės aktas baigė galioti (pranešimas apie galiojimo pabaigą paskelbtas OL C 425, 2015 12 18).

(1)

Šiame sąraše pateikiami dar nepriimti teisės aktų pasiūlymai, kuriuos Komisija ketina atšaukti per šešis mėnesius (iki 2017 m. balandžio mėn.). Jame taip pat pateikiami du jau atšaukti pasiūlymai (plg. pasiūlymus Nr. 3 ir 11), kurie jau buvo įtraukti į 2016 m. Komisijos darbo programą ir čia nurodomi skaidrumo sumetimais.

Top

Strasbūras, 2016 10 25

COM(2016) 710 final

PRIEDAS

prie

KOMISIJOS KOMUNIKATO EUROPOS PARLAMENTUI, TARYBAI, EUROPOS EKONOMIKOS IR SOCIALINIŲ REIKALŲ KOMITETUI IR REGIONŲ KOMITETUI


2017 m. Komisijos darbo programa.

Sauganti, galių teikianti ir ginanti Europa

{SWD(2016) 400 final}


V priedas. Panaikinami teisės aktai

Nr.

Politikos sritis

Pavadinimas

Panaikinimo priežastys

1.

Žemės ūkis

Horizontalieji veiksmai, kuriais pakeičiami įvairūs nebeaktualūs žemės ūkio srities Komisijos reglamentai

Šių veiksmų tikslas yra pritaikyti prieš įsigaliojant Lisabonos sutarčiai priimtus Komisijos reglamentus prie bendro žemės ūkio produktų rinkų organizavimo taisyklių, nustatytų Reglamente (ES) Nr. 1308/2013, ir kiek įmanoma supaprastinti dabartines taisykles. Tuo tikslu bus panaikinti keli žemės ūkio srities Komisijos reglamentai. Jie bus pakeisti naujais deleguotaisiais ir įgyvendinimo aktais.

2.

Užimtumas

2012 m. lapkričio 26 d. Komisijos įgyvendimo sprendimas 2012/733/ES, kuriuo įgyvendinamos Europos Parlamento ir Tarybos įgyvendinimo reglamento (ES) Nr. 492/2011 nuostatos dėl laisvų darbo vietų ir darbo ieškančių asmenų nustatymo ir EURES pertvarkymo

Pakeistas Reglamentu (ES) 2016/589, kaip nustatyta Reglamento (ES) Nr. 492/2011 II skyriuje.

3.

Energetika

2014 m. vasario 26 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 256/2014 dėl pranešimo Komisijai apie energetikos infrastruktūros investicinius projektus Europos Sąjungoje, kuriuo pakeičiamas Tarybos reglamentas (ES, Euratomas) Nr. 617/2010 ir panaikinamas Tarybos reglamentas (EB) Nr. 736/96

Atlikus ES energetikos acquis nustatytų ataskaitų teikimo, planavimo ir stebėsenos prievolių tinkamumo patikrą paaiškėjo, kad šis reglamentas neturi pridėtinės vertės ir dauguma jo nuostatų sutampa su kitų teisės aktų nuostatomis. Be to, 2015 m. REFIT rezultatų suvestinėje nurodyta, kad šis reglamentas gali būti panaikintas.

4.

Maisto sauga

1992 m. kovo 2 d. Komisijos sprendimas 92/176/EEB dėl Animo tinklo naudojimui numatytų žemėlapių.

Šis sprendimas pakeistas Prekybos kontrolės ir ekspertizių sistema (angl. TRACES) – internetine valdymo priemone, apimančią visus ES vidaus prekybos gyvūnais, sperma ir embrionais, maistu, pašarais ir augalais ir jų importo sanitarinius reikalavimus.

5.

Maisto sauga

2002 m. liepos 24 d. Komisijos sprendimas 2002/623/EB, pateikiantis nurodymus, papildančius Direktyvos 2001/18/EB dėl genetiškai modifikuotų organizmų apgalvoto išleidimo į aplinką ir panaikinančios Tarybos direktyvą 90/220/EEB II priedą

Komisijos sprendime 2002/623/EB pateikiamos Direktyvos 2001/18/EB dėl GMO apgalvoto išleidimo į aplinką II priede nurodytų GMO keliamos rizikos aplinkai vertinimo (RAV) gairės. 2017 m. Komisija priims naują direktyvą, į kurią bus įtrauktos pagrindinės išsamių Europos maisto saugos tarnybos 2010 m. priimtų Direktyvos 2001/18/EB II priede nurodytų GMO keliamos rizikos aplinkai gairių nuostatos, kaip reikalaujama Direktyvoje (ES) 2015/412. Todėl Sprendimas 2002/623/EB bus nebeaktualus. Siekiant supaprastinti veiklos vykdytojams ir nacionalinėms institucijoms taikomus reikalavimus, priimant naująją direktyvą reikėtų panaikinti Sprendimą 2002/623/EB.

6.

Maisto sauga

2005 m. birželio 21 d. Komisijos sprendimas 2005/463 įsteigti informacijos apie genetiškai modifikuotų, tradicinių ir ekologiškų kultūrų sambūvį derinimo ir keitimosi ta informacija tinklo grupę

Atsižvelgiant, visų pirma, į 2016 m. gegužės mėn. priimtas persvarstytas Komisijos ekspertų grupių kūrimo ir veiklos horizontaliąsias taisykles ir į tai, kad ši grupė nevykdė jokios veiklos pastaruosius 5 metus, siūloma ją panaikinti.

7.

Vidaus rinka

1973 m. lapkričio 19 d. Tarybos direktyva 73/361/EEB dėl valstybių narių įstatymų ir kitų teisės aktų dėl lynų, grandinių ir kablių sertifikavimo ir ženklinimo
suderinimo

Šiame teisės akte nebėra jokių esminių taikytinų taisyklių, nes kai kurios jo nuostatos buvo panaikintos Tarybos direktyva 91/368/EB, kuria iš dalies pakeista ankstesnė Mašinų direktyva 89/392/EEB, o kitos nuostatos panaikintos arba pakeistos Tarybos reglamento (EB) Nr. 807/2003 III priedu. Likusios nuostatos yra nebeaktualios, o atitinkamos saugos nuostatos buvo įtrauktos į Liftų direktyvą 2014/33/ES.

8.

Vidaus rinka

2009 m. spalio 16 d. Komisijos sprendimas 2009/767/EB, kuriuo pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2006/123/EB dėl paslaugų vidaus rinkoje nustatomos priemonės procedūroms, atliekamoms naudojantis elektroninėmis priemonėmis ir kontaktinių centrų paslaugomis, palengvinti

Sprendime 2009/767/EB nustatyti įpareigojimai ir techninės specifikacijos yra įtraukti į Reglamentą (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, ir į Komisijos įgyvendinimo sprendimus (ES) 2015/1505 ir (ES) 2015/1506. Todėl Sprendimas 2009/767/EB yra nebeaktualus.

9.

Vidaus rinka

2011 m. vasario 25 d. Komisijos sprendimas 2011/130/ES, kuriuo nustatomi būtinieji dokumentų, kompetentingų institucijų pasirašomų elektroniniu būdu pagal Europos Parlamento ir Tarybos direktyvą 2006/123/EB dėl paslaugų vidaus rinkoje, tarptautinio tvarkymo reikalavimai

Sprendime 2011/130/ES nustatyti įpareigojimai ir techninės specifikacijos yra įtraukti į Reglamentą (ES) Nr. 910/2014 dėl elektroninės atpažinties ir elektroninių operacijų patikimumo užtikrinimo paslaugų vidaus rinkoje, kuriuo panaikinama Direktyva 1999/93/EB, ir į Komisijos įgyvendinimo sprendimus (ES) 2015/1505 ir (ES) 2015/1506. Todėl Sprendimas 2011/130/ES yra nebeaktualus.

10.

Mokesčiai ir muitai

1980 m. gruodžio 23 d. Komisijos reglamentas (EEB) Nr. 3510/80 dėl produktų kilmės sąvokos apibrėžimo, siekiant taikyti tarifines lengvatas, kurias Europos ekonominė bendrija suteikia tam tikriems produktams iš besivystančių šalių

Įvykdžius kelias iš eilės lengvatinės prekių kilmės taisyklių reformas, šis Komisijos reglamentas tapo nebeaktualus. Naujausios aktualios lengvatinės kilmės taisyklės šiuo metu yra nustatytos Reglamente (ES) Nr. 952/2013 (Sąjungos muitinės kodekse), Deleguotajame reglamente (ES) 2015/2446 ir Įgyvendinimo reglamente (ES) 2015/2447 (pastaraisiais dviem reglamentais pakeistos 1992 m. Muitinės kodekso įgyvendinimo nuostatos).

11.

Mokesčiai ir muitai

2002 m. birželio 25 d. Tarybos reglamentas (EB) Nr. 1147/2002, laikinai sustabdantis kai kurioms importuojamoms prekėms, turinčioms tinkamumo skraidyti pažymėjimus, taikomus autonominius bendrojo muitų tarifo muitus

Šį Tarybos reglamentą bus siūloma panaikinti pateikiant naują pasiūlymą dėl Tarybos reglamento, kuriuo laikinai sustabdomas autonominių Bendrojo muitų tarifo muitų taikymas tam tikroms su oficialiais išleidimo pažymėjimais importuojamoms prekėms.

12.

Mokesčiai ir muitai

2005 m. vasario 7 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 209/2005, nustatantis tekstilės gaminių, kurių kilmės nereikia įrodyti išleidžiant juos į laisvą apyvartą Bendrijoje, sąrašą

Šis Komisijos reglamentas buvo 1998 m. liepos 13 d. Tarybos reglamento (EB) Nr. 1541/98, kuris panaikintas 2011 m., įgyvendinimo aktas.

13.

Mokesčiai ir muitai

2008 m. sausio 15 d. Europos Parlamento ir Tarybos sprendimas Nr. 70/2008/EB dėl nepopierinės muitinės ir verslo aplinkos

2008 m. e. muitinės sprendimas yra nebereikalingas, nes pasikeitė muitų teisės aktai ir buvo nustatyti labai išsamūs ir suderinti teisiniai įpareigojimai naudoti elektronines sistemas. Pagrindinės šio sprendimo nuostatos pakeistos Sprendimo dėl vieno langelio sistemos 4 straipsnio 4–7 dalyse nustatytomis išimtimis. Naujas teisinis vieno langelio sistemos pagrindas jau pradėtas rengti, o pasiūlymas bus pateiktas kartu su pasiūlymu panaikinti Tarybos sprendimą Nr. 70/2008/EB.

14.

Mokesčiai ir muitai

2011 m. rugsėjo 16 d. Komisijos įgyvendinimo sprendimas 2011/544/ES, kuriuo nustatomas bendrasis gazolių ir žibalo mokestinis žymiklis

Įgyvendinimo sprendimas 2017 m. bus pakeistas nauju sprendimu ir taip panaikintas.

15.

Transportas

1989 m. gruodžio 4 d. Tarybos direktyva 89/629/EEB dėl civilinių ikigarsinių reaktyvinių lėktuvų triukšmo skleidimo ribojimo

Ši direktyva tapo nebereikalinga priėmus Direktyvą 2006/93/EB, kurios nuostatos yra platesnės ir griežtesnės, ir ją perkėlus į nacionalinę teisę. Direktyva 89/629/EEB buvo leidžiama ir toliau naudoti daug triukšmo skleidžiančius orlaivius, jei jie jau buvo įtraukti į nacionalinius registrus. Tačiau nebuvo leidžiama naujai registruoti tokių daug triukšmo skleidžiančių orlaivių (tam tikrų lėktuvų neregistravimo taisyklė). Todėl senesni ir daug triukšmo skleidžiantys orlaiviai galėjo ir toliau būti naudojami. Direktyvoje 2006/93/EB nustatytas reikalavimas palaipsniui visiškai nustoti naudoti daug triukšmo skleidžiančius orlaivius, įskaitant tuos, kuriems taikoma Direktyva 89/629/EEB, nepaisant to, ar jie jau įregistruoti, ar ne. Tai reiškia, kad standartų neatitinkantiems orlaiviams nebeleidžiama skraidyti ES oro erdvėje ir jie turėjo būti pašalinti iš nacionalinių registrų.

16.

Transportas

1990 m. gruodžio 4 d. Tarybos reglamentas (EEB) Nr. 3572/90 dėl Vokietijos susijungimo iš dalies keičiantis tam tikras direktyvas, sprendimus ir reglamentus, susijusius su kelių, geležinkelio ir vidaus vandenų transportu

Šiuo reglamentu iš dalies keičiami teisės aktai yra panaikinti arba šiuo metu vyksta jų panaikinimo procesas. Kai dėl šios priežasties šis reglamentas taps nebeaktualus, jį reikėtų panaikinti.

Top