Choose the experimental features you want to try

This document is an excerpt from the EUR-Lex website

Document 52015PC0547

Rekomendacija TARYBOS SPRENDIMAS kuriuo pritariama, kad būtų atnaujintas Europos atominės energijos bendrijos (Euratomo) dalyvavimas Pagrindų susitarime dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje

COM/2015/0547 final

Briuselis, 2015 10 29

COM(2015) 547 final

Rekomendacija

TARYBOS SPRENDIMAS

kuriuo pritariama, kad būtų atnaujintas Europos atominės energijos bendrijos (Euratomo) dalyvavimas Pagrindų susitarime dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje


AIŠKINAMASIS MEMORANDUMAS

1.PASIŪLYMO APLINKYBĖS

IV kartos tarptautinis forumas (angl. GIF, Generation IV International Forum) (apibrėžtas GIF chartijoje) – tai JAV iniciatyva 2001 m. sukurtas mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srities tarptautinio bendradarbiavimo pagrindas. Jo tikslas – bendromis pastangomis kurti naujų koncepcijų branduolinės energijos sistemas, kurios padėtų ne tik užtikrinti patikimą energijos tiekimą, bet ir veiksmingai spręsti branduolinės saugos, atliekų mažinimo, branduolinio ginklo neplatinimo ir visuomenei aktualius klausimus.

Remdamasi 2002 m. lapkričio 4 d. Komisijos sprendimu C(2002)4287, Europos atominės energijos bendrija (toliau – Euratomas) prisijungė prie GIF: 2003 m. liepos 30 d. ji pasirašė IV kartos tarptautinio forumo chartiją (toliau – chartija). Ši chartija pirmą kartą šalių pasirašyta 2001 m. Euratomo dalyvavimas chartijoje pratęstas 2011 m. birželio 29 d. Komisijos sprendimu C(2011)4504. Pradinis 10 metų prisijungimo prie chartijos laikotarpis tuomet buvo pakeistas neribotu laikotarpiu (iš chartijos galima pasitraukti vienbalsiu pritarimu). Tačiau bet kuri narė (taigi ir Euratomas) gali nutraukti dalyvavimą GIF chartijoje, raštu pranešusi apie tokį savo sprendimą prieš 90 dienų. Chartijoje nėra nuostatų dėl ją pasirašiusių šalių finansinių mainų ar specialių biudžeto asignavimų. Todėl chartijai taikoma Euratomo sutarties 101 straipsnio trečia pastraipa.

Kad įgyvendintų GIF chartiją, ją pasirašiusiosios šalys sudarė teisiškai privalomą Pagrindų susitarimą dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje. Šiame susitarime nustatomos bendradarbiavimo ir tolesnių susitarimų dėl sistemų ir projektų sąlygos.

Prie to pagrindų susitarimo Euratomas pagal Euratomo sutarties 101 straipsnio antrą pastraipą, Tarybos sprendimą 14929/05 ir vėlesnį Komisijos sprendimą C(2006)7 prisijungė 2006 m. sausio 24 d., kai tinkamai įgaliotas Komisijos narys pasirašė prisijungimo dokumentą (2006 m. vasario 10 d. jis deponuotas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai Paryžiuje). Koordinuoti Euratomo dalyvavimą GIF veikloje paskirtas Jungtinis tyrimų centras. Jis pagal pagrindų susitarimo III straipsnio 2 dalį atstovauja Euratomui kaip vykdymo atstovas.

Prancūzija ir Jungtinė Karalystė jau buvo pasirašiusios pagrindų susitarimą. Siekiant užtikrinti nuoseklumą, prie Tarybos sprendimo 14929/05 pridėtas Euratomo pareiškimas, kuriuo pritariama pirminiam Euratomo prisijungimui prie susitarimo:

„Tapdamas šio pagrindų susitarimo šalimi, Euratomas visapusiškai dalyvauja visuose svarstymuose ir bendradarbiavime pagal šį pagrindų susitarimą arba pagal bet kurį jo pasirašytą susitarimą dėl sistemos. Euratomas ir jo valstybės narės, esančios šio pagrindų susitarimo šalimis – šiuo metu Prancūzija ir JK – derina savo pozicijas prieš priimdamos svarbų sprendimą dėl pagrindų susitarimo ir susijusių susitarimų dėl sistemos įgyvendinimo“.

2005 m. vasario 28 d. įsigaliojusio pagrindų susitarimo galiojimo laikas buvo 10 metų. 2015 m. vasario 26 d. tas galiojimo laikas pratęstas, keturioms susitariančiosioms šalims sutikus laikyti galiojimo pratęsimo susitarimą įpareigojančiu. Todėl Euratomas ir kitos susitarimą pasirašiusios šalys, negalėjusios laiku baigti vidaus patvirtinimo procedūrų, gali atnaujinti dalyvavimą susitarime pasirašydamos jį vėliau.

2.PAGAL PAGRINDŲ SUSITARIMĄ VYKDOMA EURATOMO VEIKLA

Per pastarąjį dešimtmetį GIF, remdamasis tvirtu teisiniu bendradarbiavimo pagrindu, padarė didelę pažangą, pavyzdžiui, parengė ir įgyvendino bendrus projektus, pagal kuriuos vykdomai mokslinių tyrimų ir taikomajai veiklai daug lėšų skyrė įvairių pasaulio šalių investuotojai; sukonstravo ir (arba) pastatė parodomuosius prototipus (pavyzdžiui, Prancūzijos ir Rusijos natriu aušinamas greitųjų neutronų reaktorius ir Kinijos aukštatemperatūris reaktorius).

Euratomas labai aktyviai dalyvauja GIF veikloje. Tai vienintelė pasirašiusioji šalis, dalyvaujanti plėtojant visas šešias reaktorių sistemas (susitarimus dėl sistemos) ir visas tris kompleksines sistemas (saugos ir patikimumo, ekonomikos ir apsaugos nuo branduolinio ginklo platinimo ir fizinės apsaugos). Euratomo atstovai vadovauja darbams, susijusiems su trimis iš šešių sistemų (superkritinių parametrų vandeniu
aušinamu reaktoriu, švinu aušinamu greitųjų neutronų reaktoriumi ir dujomis aušinamu greitųjų neutronų reaktoriumi). Plėtojant kiekvieną sistemą sudaromi susitarimai dėl projektų, pagal kuriuos atliekamas techninis darbas. Euratomas yra prisijungęs prie didžiosios dalies susitarimų dėl projektų. Jo indėlis susijęs su tiesioginiais ir netiesioginiais veiksmais, kurie atliekami pagal Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymo programą.

Kad IV kartos sistemos taptų realybe, dar reikia atlikti nemažai darbų. Per ateinantį dešimtmetį daugiausia dėmesio bus skiriama šiems dalykams:

- tęsiama su IV kartos sistemomis susijusi mokslinių tyrimų ir taikomoji veikla;

- plėtojama pažangi mokslinių tyrimų infrastruktūra;

- į IV kartos sistemų kūrimą įtraukiamos įmonės ir

- rengiama darbo jėga ateičiai.

Todėl Euratomas turėtų toliau dalyvauti pagrindų susitarime ir tikslinga sutikti, kad to susitarimo galiojimas, taikant susitarimo XII straipsnio 3 dalyje numatytą specialią galiojimo pratęsimo priemonę, būtų pratęstas.

3.TEISINIAI PASIŪLYMO ASPEKTAI

Susitarimo galiojimas turi būti pratęstas remiantis Euratomo sutarties 101 straipsnio antra pastraipa.

2014 m. birželio mėn. depozitaro (EBPO) vardu GIF techninis sekretoriatas išplatino pranešimą dėl pagrindų susitarimo galiojimo pratęsimo. Tame pranešime susitarimą pasirašiusioms šalims siūlomos trys galiojimo pratęsimo galimybės:

„1.    Speciali galiojimo pratęsimo procedūra. Susitariančiosios šalys galėtų susitarti pratęsti pagrindų susitarimo galiojimą, taikydamos specialią pagrindų susitarimo XII straipsnio 3 dalyje numatytą procedūrą (1 galimybė).

2.    Susitarimo pakeitimas. Jei susitariančiosios šalys negali susitarti dėl 1 galimybės, jos turi galimybę iš dalies keisti pagrindų susitarimą, taikydamos XII straipsnio 4 dalyje numatytą procedūrą (2 galimybė).

3.    Galiojimo pabaiga ir naujas susitarimas. Jei susitariančiosios šalys negali susitarti dėl susitarimo galiojimo pratęsimo arba pakeitimo, jos gali sulaukti pagrindų susitarimo galiojimo pabaigos ir sudaryti naują tarptautinės sutarties pavidalo pagrindų susitarimą (3 galimybė).“

Vykdymo atstovas pritarė 1 galimybei, nes ja pasinaudojus pratęsti susitarimo galiojimą pavyktų greičiausiai, be to, susitariančiosios šalys buvo aiškiai numačiusios specialią galiojimo pratęsimo procedūrą, kuri skiriasi nuo procedūros, taikomos atliekant kitus pakeitimus. 2014 m. spalio 14 d. JAV atstovybė prie Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (toliau – depozitaras) kitoms susitariančiosioms šalims, įskaitant Euratomo vykdymo atstovą (per EIVT), pateikė susitarimo projektą, kuriuo pratęsiamas Pagrindų susitarimo dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje galiojimas. Tas projektas turėjo būti pasirašytas pagal specialią galiojimo pratęsimo procedūrą.

Iš pradžių buvo manyta, kad politikos grupė, laikydamasi specialios galiojimo pratęsimo procedūros, 2014 m. gruodžio 17–18 d. posėdyje (arba pagal rašytinę procedūrą) priims sprendimą pratęsti pagrindų susitarimo galiojimą dešimčiai metų, t. y. iki 2025 m. vasario 28 d. Tačiau dėl kai kurių susitariančiųjų šalių, taip pat ir Euratomo, procedūrinių reikalavimų ir siekio atskirti GIF politikos grupės posėdžius, rengiamus pagal GIF chartiją, ir posėdžius, rengiamus pagal oficialų tarpvyriausybinį pagrindų susitarimą, politikos grupė tame posėdyje galiojimo pratęsimo nesvarstė.

Susipažinus su pastabomis dėl galiojimo pratęsimo procedūros ir galiojimo pratęsimo susitarimo projekto ir apsikeitus nuomonėmis apie juos, po 2014 m. gruodžio mėn. įvykusio posėdžio, pritariant daugumai susitariančiųjų šalių atstovų, paskelbtas naujas pasiūlymas dėl galiojimo pratęsimo susitarimo. Buvo siūloma, kad galiojimo pratęsimo susitarimas įsigaliotų, kai bent trys susitariančiosios šalys sutiks laikyti šį susitarimą įpareigojančiu. Keturios susitariančiosios šalys (Prancūzija, Japonija, Pietų Korėja ir Jungtinės Amerikos Valstijos) nurodė galinčios ir pasirengusios pareikšti savo sutikimą laikyti susitarimą įpareigojančiu ne vėliau kaip 2015 m. vasario 28 d., o tai reiškia, kad galiojimo pratęsimo susitarimas įsigaliotų iki tos dienos.

Kitos susitariančiosios šalys laikėsi nuomonės, kad, vadovaujantis šiuo metu galiojančio pagrindų susitarimo XII straipsnio 3 dalimi, jei visos susitariančiosios šalys pasirašytų susitarimą iki minėtos dienos (nepriklausomai nuo to, ar prie to susitarimo vėliau bus prisijungta), tai reikštų jų pritarimą galiojimo pratęsimui. Euratomo vykdymo atstovas pranešė negalintis pritarti tokiam pritarimo pareiškimo būdui. Kitoms susitariančiosioms šalims pakako depozitaro sekretoriatui išsiųsto Euratomo vykdymo atstovo rašto, kuriame palaikoma kitų susitariančiųjų šalių atliekama galiojimo pratęsimo procedūra.

Keturios susitariančiosios šalys pasirašė galiojimo pratęsimo susitarimą 2015 m. vasario 26 d. Jis gali būti pasirašytas Euratomo vardu, kai tik Taryba pritars pagrindų susitarimo atnaujinimui.

Komisijos manymu, sprendimas dėl pagrindų susitarimo atnaujinimo yra svarbus, todėl, padedama vykdymo atstovo, ji derino savo poziciją su Prancūzijos pozicija. (Jungtinė Karalystė pasitraukė iš susitarimo kaip atskira susitariančioji šalis, tačiau, kaip ir kitos valstybės narės, toliau dalyvauja susitarime kaip Euratomo narė).

Komisija mano, kad siūlomas pagrindų susitarimo atnaujinimas Bendrijai yra priimtinas, todėl pagal Euratomo sutarties 101 straipsnio antrą pastraipą teikia šią rekomendaciją dėl Tarybos sprendimo.

Susitarimui atnaujinti reikia Tarybos patvirtinimo, nes susitarimu ir toliau bus nustatomos aiškios sąlygos, reglamentuojančios mokslinių tyrimų srities bendradarbiavimą tarp GIF narių. Be to, atnaujinimo laikotarpis apima daugiau nei dvi Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymo programas, todėl reikės bent dviejų Tarybos sprendimų, kuriais bus grindžiamas Euratomo dalyvavimas GIF veikloje pagal Tarybos reglamentus dėl esamų ir būsimų Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymo programų.

Euratomo dalyvavimas GIF veikloje turėtų atitikti Tarybos reglamentų dėl Euratomo mokslinių tyrimų ir mokymo programų taikymo sritį. Kaip nurodyta GIF chartijoje, kiekviena narė pati nustato savo dalyvavimo GIF veikloje pobūdį.

Tarybos reglamente (Euratomas) Nr. 1314/2013 dėl Europos atominės energijos bendrijos mokslinių tyrimų ir mokymo programos (2014–2018 m.), kuria papildoma bendroji mokslinių tyrimų ir inovacijų programa „Horizontas 2020“, aiškiai numatyta, kad vykdymo atstovas turi vykdyti savo veiklą pagal GIF pagrindų susitarimą. Reglamento I priedo skiltyje „Programos tikslams įgyvendinti būtina veikla“ prie „JTC tiesioginių veiksmų“ nurodyta:

„JTC, kaip Euratomo atstovas, paskirtas tvarkyti Ketvirtosios kartos tarptautinio forumo klausimus, ir toliau koordinuos Bendrijos dalyvavimą šiame forume.“

Dalyje „Tarptautinis bendradarbiavimas su trečiosiomis šalimis ir tarptautinėmis organizacijomis“ dėl Euratomo nurodyta:

„Tarptautinis bendradarbiavimas branduolinių tyrimų ir inovacijų srityje, grindžiamas bendrais tikslais ir abipusiu pasitikėjimu, turi būti toliau plėtojamas, siekiant suteikti akivaizdžios ir didelės naudos Sąjungai ir jos aplinkai. Prisidėdama prie 3 straipsnyje nustatytų konkrečių tikslų, Bendrija stengsis pagilinti Sąjungos mokslines ir technines specialiąsias žinias, sudarydama tarptautinio bendradarbiavimo susitarimus, ir sudaryti sąlygas Sąjungos branduolinės pramonės atstovams patekti į naujas besiformuojančias rinkas. Tarptautinis bendradarbiavimas bus skatinamas daugiašaliu pagrindu (pavyzdžiui, pasitelkiant TATENA, EBPO, ITER, Ketvirtosios kartos tarptautinį forumą) <...>“.

Todėl pagrindų susitarimo atnaujinimas laikytinas tinkamu sprendimu, derančiu su Euratomo dalyvavimu programoje „Horizontas 2020“.

Atsižvelgiant į tai, kas išdėstyta pirmiau, Komisija siūlo Tarybai pagal Euratomo sutarties 101 straipsnio antrą pastraipą priimti pridedamą rekomendacijos dėl Tarybos sprendimo, kuriuo pritariama, kad būtų atnaujintas Euratomo dalyvavimas GIF pagrindų susitarime, projektą ir įgalioti Komisiją pasirašyti pridedamą galiojimo pratęsimo susitarimą.

4.POVEIKIS BIUDŽETUI [kai reikia]

[netaikoma]

5.NEPRIVALOMI ELEMENTAI [kai reikia]

[netaikoma]

Rekomendacija

TARYBOS SPRENDIMAS

kuriuo pritariama, kad būtų atnaujintas Europos atominės energijos bendrijos (Euratomo) dalyvavimas Pagrindų susitarime dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje

EUROPOS SĄJUNGOS TARYBA,

atsižvelgdama į Europos atominės energijos bendrijos (Euratomo) steigimo sutartį, ypač į jos 101 straipsnio antrą pastraipą,

atsižvelgdama į Europos Komisijos rekomendaciją,

kadangi:

(1)IV kartos tarptautinis forumas (angl. GIF, Generation IV International Forum) yra JAV iniciatyva 2001 m. sukurtas mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srities bendradarbiavimo pagrindas. Jo tikslas – bendromis pastangomis kurti naujų koncepcijų branduolinės energijos sistemas, kurios padėtų ne tik užtikrinti patikimą energijos tiekimą, bet ir veiksmingai spręsti branduolinės saugos, atliekų mažinimo, branduolinio ginklo neplatinimo ir visuomenei aktualius klausimus.

(2)Euratomo dalyvavimo šiame pagrindų susitarime atnaujinimui nedaro poveikio joks sprendimas dėl dalyvavimo įvairiose GIF sistemose ir susijusiuose projektų susitarimuose masto. Euratomas savarankiškai nustatys savo dalyvavimo (intelektinio ir finansinio) GIF veikloje pobūdį;

(3)2003 m. liepos 30 d., remdamasis Komisijos sprendimu C(2002) 4287, Euratomas pasirašė GIF chartiją ir taip prisijungė prie GIF (chartija pirmą kartą šalių pasirašyta 2001 m.). Komisijos sprendimu C(2011) 4504 pradinis 10 metų trukmės Euratomo prisijungimo prie chartijos laikotarpis pratęstas neribotam laikui su sąlyga, kad Euratomas galės iš chartijos pasitraukti ES valstybių narių vienbalsiu pritarimu. Bet kuri GIF narė (įskaitant Euratomą) gali pasitraukti iš chartijos, raštu pranešusi apie tokį sprendimą prieš 90 dienų. Chartijoje nėra nuostatų dėl ją pasirašiusių šalių finansinių mainų ar specialių biudžeto asignavimų, todėl jai taikoma Euratomo sutarties 101 straipsnio trečia pastraipa;

(4)kad įgyvendintų GIF chartiją, ją pasirašiusiosios šalys sudarė teisiškai privalomą IV kartos tarptautinio forumo narių Pagrindų susitarimą dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje, kuriuo nustatomos bendradarbiavimo ir tolesnių susitarimų dėl sistemų ir projektų sąlygos;

(5)prie to pagrindų susitarimo pagal 2005 m. gruodžio 20 d. Tarybos sprendimą 14929/05 ir 2006 m. sausio 12 d. Komisijos sprendimą C(2006)7, priimtus pagal Euratomo sutarties 101 straipsnio antrą pastraipą, 2006 m. sausio 24 d. prisijungė ir Euratomas, kai tinkamai įgaliotas Komisijos narys pasirašė prisijungimo dokumentą (2006 m. vasario 10 d. jis deponuotas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijai Paryžiuje). Jungtinis tyrimų centras paskirtas koordinuoti Euratomo dalyvavimą GIF veikloje – pagal pagrindų susitarimo III straipsnio 2 dalį jis atstovauja Euratomui kaip vykdymo atstovas;

(6)2005 m. vasario 28 d. įsigaliojusio pagrindų susitarimo galiojimo laikas buvo 10 metų, o 2015 m. vasario 26 d., keturioms susitariančiosioms šalims sutikus laikyti pridedamą galiojimo pratęsimo susitarimą įpareigojančiu, jo galiojimas pratęstas. Tai atitinka pačiame pagrindų susitarime numatytą specialią galiojimo pratęsimo procedūrą. Todėl Euratomas ir kitos susitarimą pasirašiusios šalys, negalėjusios laiku baigti vidaus patvirtinimo procedūrų, gali atnaujinti dalyvavimą susitarime pasirašydamos jį vėliau.

(7)todėl turėtų būti pritarta, kad Komisija, pagal specialią galiojimo pratęsimo procedūrą pasirašiusi galiojimo pratęsimo susitarimą, Euratomo vardu atnaujintų pagrindų susitarimą,

PRIĖMĖ ŠĮ SPRENDIMĄ:

Vienintelis straipsnis

Pritariama, kad Komisija, pasirašiusi galiojimo pratęsimo susitarimą, Europos atominės energijos bendrijos vardu atnaujintų Pagrindų susitarimą dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje. Galiojimo pratęsimo susitarimo tekstas pridedamas prie šio sprendimo.

Priimta Briuselyje

   Tarybos vardu

   Pirmininkas

Top

Briuselis, 2015 10 29

COM(2015) 547 final

PRIEDAS

Susitarimas, kuriuo pratęsiamas Pagrindų susitarimo dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje galiojimas

prie

Rekomendacijos dėl Tarybos sprendimo

kuriuo pritariama, kad būtų atnaujintas Europos atominės energijos bendrijos (Euratomo) dalyvavimas Pagrindų susitarime dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje
]


PRIEDAS

Susitarimas, kuriuo pratęsiamas Pagrindų susitarimo dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje galiojimas

prie

Rekomendacijos dėl Tarybos sprendimo

kuriuo pritariama, kad būtų atnaujintas Europos atominės energijos bendrijos (Euratomo) dalyvavimas Pagrindų susitarime dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje
]

SUSITARIMAS, KURIUO PRATĘSIAMAS PAGRINDŲ SUSITARIMO DĖL TARPTAUTINIO BENDRADARBIAVIMO IV KARTOS BRANDUOLINĖS ENERGIJOS SISTEMŲ MOKSLINIŲ TYRIMŲ IR TAIKOMOSIOS VEIKLOS SRIYTJE GALIOJIMAS

Kanados Vyriausybė, Europos atominės energijos bendrija, Kinijos Liaudies Respublika, Prancūzijos Respublikos Vyriausybė, Japonijos Vyriausybė, Korėjos Respublikos Vyriausybė, Rusijos Federacijos Vyriausybė, Pietų Afrikos Respublikos Vyriausybė, Šveicarijos Konfederacijos Vyriausybė ir Jungtinių Amerikos Valstijų Vyriausybė, kiekviena pavieniui kaip Pagrindų susitarimo dėl tarptautinio bendradarbiavimo IV kartos branduolinės energijos sistemų mokslinių tyrimų ir taikomosios veiklos srityje, kuris sudarytas 2005 m. vasario 28 d. Vašingtone (toliau – Pagrindų susitarimas), Šalis (toliau kartu – Šalys):

ATSIŽVELGDAMOS į savo norą jau vykdomą sėkmingą ir abipusiai naudingą Pagrindų susitarimu grindžiamą bendradarbiavimą plėtoti ir toliau;

PAŽYMĖDAMOS, kad parengta atnaujinta IV kartos branduolinės energijos sistemų technologijų plano redakcija (2014 m. sausio mėn.);

PRISIMINDAMOS Pagrindų susitarimo XV straipsnį, kuriame teigiama, kad bet koks bendradarbiavimas, pradėtas pagal šį Pagrindų susitarimą, tačiau iki jo galiojimo pabaigos arba nutraukimo nepabaigtas, gali laikantis šio Pagrindų susitarimo nuostatų būti tęsiamas iki pabaigos, ir,

VADOVAUDAMOSI Pagrindų susitarimo XII straipsnio 3 dalimi,

NUSPRENDĖ:

I straipsnis

Pagrindų susitarimo galiojimo pratęsimas

Pagal Pagrindų susitarimo XII straipsnio 5 dalį Pagrindų susitarimo galiojimas pratęsiamas dešimties (10) metų laikotarpiui iki 2025 m. vasario 28 d.

II straipsnis

Pasirašymas ir įsigaliojimas

1. Toms Šalims, kurios išreiškė savo sutikimą laikyti Susitarimą įpareigojančiu, šis Susitarimas įsigalioja tą dieną, kurią trys Šalys išreiškia savo sutikimą laikyti Susitarimą įpareigojančiu.

2. Šalys išreiškia savo sutikimą laikyti Susitarimą įpareigojančiu pasirašydamos jį be priėmimo išlygos arba pasirašydamos jį su priėmimo išlyga ir deponuodamos priėmimo dokumentą depozitarui.

3. Šaliai, kuri išreiškia sutikimą laikyti Susitarimą įpareigojančiu po šio Susitarimo įsigaliojimo dienos, šis Susitarimas įsigalioja Susitarimo pasirašymo be priėmimo išlygos dieną arba jo priėmimo dokumento deponavimo depozitarui dieną.

4. Šalys ketina, laikydamosi Pagrindų susitarimo XV straipsnio, toliau pagal Pagrindų susitarimo nuostatas plėtoti pradėtą, bet iki 2015 m. vasario 28 d. nebaigtą bendradarbiavimą su tomis Šalimis, kurioms šis Susitarimas neįsigaliojo iki 2015 m. vasario 28 d.

III straipsnis

Depozitaras

Šio Susitarimo originalas deponuojamas Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos generaliniam sekretoriui.

TAI PATVIRTINDAMI, toliau nurodyti tinkamai įgalioti atstovai pasirašė šį Susitarimą.

PRIIMTA vienu egzemplioriumi anglų ir prancūzų kalbomis. Visi tekstai yra autentiški.

KANADOS VYRIAUSYBĖS VARDU:

Data:

EUROPOS ATOMINĖS ENERGIJOS BENDRIJOS VARDU:

Data:

KINIJOS LIAUDIES RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VARDU:

Data:

PRANCŪZIJOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VARDU:

Data:

JAPONIJOS VYRIAUSYBĖS VARDU:

Data:

KORĖJOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VARDU:

Data:

RUSIJOS FEDERACIJOS VYRIAUSYBĖS VARDU:

Data:

PIETŲ AFRIKOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS VARDU:

Data:

ŠVEICARIJOS KONFEDERACIJOS VYRIAUSYBĖS VARDU:

Data:

JUNGTINIŲ AMERIKOS VALSTIJŲ VYRIAUSYBĖS VARDU:

Data:

Top